Najnowsze

Najnowsze

Dawid Ogrodnik dla tvn24.pl: niektórym aktorom w Polsce ostro odpie******o

Nie rozumiem niekiedy swoich kolegów, gdy ktoś nakręci jeden duży film i nagle staje się najmądrzejszy w tej branży - mówi w rozmowie z tvn24.pl aktor Dawid Ogrodnik, który ostatnio zachwycił w filmie "Cicha noc" Piotra Domalewskiego. - Uważam po prostu, że niektórym ostro odpie*****ło po jakichś tam botoksach, sroksach i innych rzeczach - dodaje.

Zamieszki i grabieże, zablokowany cały kraj. Stan wyjątkowy po wyborach

Rząd Hondurasu wprowadził w kraju z piątku na sobotę stan wyjątkowy, rozszerzając zakres uprawnień armii i policji w celu zakończenia rozprzestrzeniających się w całym kraju demonstracji opozycji. Ludzie demonstrują przeciwko domniemanemu oszustwu podczas wyborów prezydenckich. Doszło do zamieszek, grabieży, protestów i niepokojów.

Na dnie wykryto sześć obiektów. Któryś z nich może być zaginionym okrętem

Przeszukane zostało 100 procent dna morskiego w wyznaczonym obszarze. Wykryte zostało na nim sześć obiektów leżących na dnie morza - poinformował rzecznik argentyńskiej marynarki Enrique Balbi. W południowej części Atlantyku trwają poszukiwania okrętu podwodnego ARA San Juan, który zaginął 15 listopada. Nie ma już szans, aby odnaleziono żywych członków załogi.

Zabójstwo sprzed 19 lat. Wśród oskarżonych policjanci

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 17-letniej Iwony Cygan, do którego doszło 19 lat temu. Oprócz głównych oskarżonych Pawła K. i jego ojca Józefa K., na ławie oskarżonych zasiądzie 15 innych osób, w tym 14 byłych i obecnych funkcjonariuszy policji.

Zidentyfikowano zwłoki 88 żołnierzy z anonimowych grobów

Eksperci medycyny sądowej zidentyfikowali zwłoki 88 argentyńskich żołnierzy poległych w 1982 roku w walce z wojskami brytyjskimi na Falklandach i pochowanych tam w anonimowych grobach - poinformował w piątek Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża.

Saudowie wzywają do rozbrojenia Hezbollahu

Liban został przejęty przez Hezbollah. Może prosperować jedynie, jeśli to popierane przez Iran ugrupowanie zostanie rozbrojone - stwierdził w piątek saudyjski minister spraw zagranicznych Adel al-Dżubeir. Dyplomata komentował w ten sposób trwający kryzys polityczny w Libanie, który wybuchł 4 listopada.

Wiceszef komisji: myślimy o wydłużeniu kadencji władz samorządowych

Wiceszef sejmowej komisji nadzwyczajnej Marcin Horała (PiS) wyraził nadzieję, że sejmowe prace nad projektem zmian między innymi w prawie wyborczym zakończą się jeszcze w tym roku. Nie wykluczył, że zgłoszona zostanie poprawka zakładająca wydłużenie kadencji władz samorządowych do pięciu lub sześciu lat.

"Czasami wolę, żeby Kościół już się nie odzywał". Spotkanie z księdzem Bonieckim

- W swojej pokorze nie poczuwam się do winy ani do herezji, ani do siania zamętu - stwierdził w piątek ksiądz Adam Boniecki, na spotkaniu zorganizowanym przez "Tygodnik Powszechny" i Fundację Tygodnika Powszechnego, pytany o zakaz wypowiadania się w mediach, jaki ponownie nałożyli na niego przełożeni z zakonu marianów. - Czasami wolę, żeby już się Kościół, Episkopat nie odzywał - żartował. Wyjaśnił, że to, że nie może udzielać telewizyjnych wywiadów, "to nic takiego".

PiS chce zlikwidować głosowanie korespondencyjne

W Sejmie trwa spór o proponowane przez PiS zmiany w kodeksie wyborczym. Kontrowersje budzi zapis o usunięciu głosowania korespondencyjnego. Taka możliwość istnieje od sześciu lat i korzysta z niej wiele osób, a dla wielu niepełnosprawnych to często jedyny sposób na oddanie głosu. Opozycja nie wierzy w to, co słyszy, swojego prawa bronią niepełnosprawni - a to w Polsce całkiem spora grupa ludzi.

Afera i pytania o dymisję

Afera w Polskim Związku Kolarskim. Dymisja kolejnych członków zarządu, ale nie całego zarządu. Minister Sportu grozi kolejnymi konsekwencjami. Sprawa jest poważna. Padły zarzuty dotyczące oszustw finansowych i wielu nadużyć, w tym wykorzystywania seksualnego niepełnoletnich podopiecznych przez ważnego działacza.

System z "zimnej wojny" ostrzeże przed rakietami Kima

Z powodu zagrożenia ze strony Korei Północnej na Hawajach przeprowadzono w piątek test systemu ostrzegania dźwiękowego przed atakiem nuklearnym - poinformowała agencja AP. System ostrzegania pochodzi z czasów "zimnej wojny".

"Niemoralny" wyrok haskiego trybunału

Kościół katolicki Bośni i Hercegowiny ostro skrytykował decyzję ONZ-owskiego trybunału do spraw zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii, który odmówił rewizji wyroków za zbrodnie wojenne w latach 1993-94 wydanych na sześciu byłych przywódców bośniackich Chorwatów.

Komisja przyjęła prezydencką ustawę o SN

Sejmowa komisja sprawiedliwości przyjęła prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym ze wszystkimi poprawkami PiS-u. Te są tak znaczące, że z pierwotnego projektu zostało niewiele. Opozycja, która nie miała czasu na wygłoszenie swoich uwag na komisji, o wszystkich niekonstytucyjnych zapisach powiedziała na wysłuchaniu publicznym. Jaki projekt zastanie Andrzej Duda po powrocie z Wietnamu i co z nim zrobi? Prezydenccy ministrowie wcale nie są jednomyślni.

Odwołana prezes zapowiada pozew przeciwko Ziobrze

Odwołana prezes Sądu Okręgowego w Krakowie zapowiada, że pozwie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Chce walczyć o swoje dobre imię, bo czuje się poniżona i szkalowana. Minister sprawiedliwości usunął ją ze stanowiska szybko i w czasie, kiedy przebywała na urlopie.

"Potraktowano to szalenie poważnie". Pitera o reakcji europarlamentu na zdjęcia na szubienicach

Gdy zobaczyłam zdjęcia europosłów na szubienicach, poczułam się dość dziwnie i pomyślałam, że granice są przekraczane nieustannie - podkreśliła w "Piaskiem po oczach" w TVN24 europosłanka Platformy Obywatelskiej Julia Pitera, której zdjęcie wraz z fotografiami innych eurodeputowanych PO zawieszono na atrapie szubienicy w czasie demonstracji narodowców w Katowicach. Jak dodała, w Parlamencie Europejskim potraktowano tę sprawę "szalenie poważnie". - Dostaliśmy pismo w sprawie pomocy przy ochronie naszych biur i rodzin - mówiła.

Wypił truciznę przed trybunałem. Śledczy: to cyjanek

Wstępne ustalenia z sekcji zwłok wskazują, że przyczyną śmierci Slobodana Praljaka było zatrucie cyjankiem potasu - poinformowali w piątek holenderscy śledczy. Praljak, jeden z dowódców wojska bośniackich Chorwatów, popełnił w środę samobójstwo na sali sądowej.

Tusk: klucz do przyszłości Wielkiej Brytanii jest w Dublinie

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek po rozmowach z irlandzkim premierem Leo Varadkarem, że "klucz do przyszłości Wielkiej Brytanii (...) jest w Dublinie", i zapewnił o wsparciu Unii Europejskiej w sporze dotyczącym granicy z Irlandią Północną.

Miłość i śmierć

Myśliwi pod rządami zapalonego łowczego Jana Szyszki zyskali wiele przywilejów i liczą na jeszcze więcej. Choć, jak wynika z badań, coraz więcej Polaków nie akceptuje polowań. Dlatego Katarzyna Karpa-Świderek zapytała myśliwych, czy w XXI wieku zabijanie dzikich zwierząt jest ciągle potrzebne?

"Jak usta i zęby". Pekin się niepokoi, ale nie chce upadku reżimu Kima

Pogłębiający się kryzys na Półwyspie Koreańskim wywołuje zaniepokojenie w Chińskiej Republice Ludowej. Chiny nie chcą upadku północnokoreańskiego reżimu ani zjednoczenia Korei, ale obawiają się eskalacji i wybuchu gorącego konfliktu. Władze w Pekinie nie zmieniają jednak polityki wobec Korei Północnej. Zaostrzają jedynie retorykę. Prawdopodobnie zaczęłyby działać bardziej stanowczo, gdyby postępowanie KRLD realnie zagroziło chińskim prowincjom lub podważyło pozycję Xi Jinpinga jako lidera – pisze w analizie "Stanowisko Chin wobec kryzysu północnokoreańskiego" Justyna Szczudlik, analityczka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM).

Nic się nie stało

Historia spod Wadowic i przykład tego, jakie mogą być skutki prawa łowieckiego, które pozwala polować na czyimś prywatnym terenie. Myśliwi strzelali do kaczek, a trafili w dziecko jeżdżące konno. O mały włos nie doszło do tragedii, a mimo to prokuratura umorzyła śledztwo. Jan Piotrowski.