Najnowsze

Najnowsze

W okręgu nowosądecko-podhalańskim PiS zamierza wystawić w wyborach byłego burmistrza Zakopanego Piotra Bąka, który na spotkania do magistratu zapraszał członków faszyzującego Obozu Narodowo-Radykalnego - pisze "Gazeta Wyborcza".

O Leszku Millerze, III Rzeczypospolitej i układzie biznesowym mówił były prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita". - III RP to nadzwyczajny okres w historii Polski - mówi i dodaje, że nie boi się sfałszowania wyników wyborów, bo wierzy Państwowej Komisji Wyborczej.

LiD nie chce byłego lidera SLD Leszka Millera na swoich listach, ale byłego premiera popierają szeregowi działacze łódzkiego Sojuszu. Ostateczna decyzja o przyszłości Millera zapadnie podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej SLD - zapowiada "Rzeczpospolita".

Rosjanie uchronili Karadżicia przed aresztowaniem w 1997 roku - uważa Florence Hartmann, była rzeczniczka Carli del Ponte, głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii

Dwaj czołowi doradcy prezydenta George'a W. Busha zeznali przed komisjami Kongresu, że w Iraku jest na tyle bezpiecznie, że można wycofać z tego kraju część amerykańskich żołnierzy. Debata w Kongresie może zdecydować o przyszłości amerykańskiej misji w Iraku. Od początku towarzyszą jej protesty przeciwników wojny.

Wciąż trwają poszukiwania zaginionego 3 września Steve'a Fossetta. Teraz, oprócz samolotów, w poszukiwaniach użyto programu Google Earth.

Oryginalny papier do produkcji banknotów o dużym nominale został skradziony 12 lat temu. Oficerowie wpadli na trop gdy złodzieje próbowali sprzedać towar fałszerzom.

Nie teczki, ale archiwalne dokumenty wojskowego wywiadu dotyczące najbogatszych polskich biznesmenów zostały odnalezione w warszawskie cytadeli - informuje szef kontrwywiadu i przewodniczący komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz.

Morze Bałtyckie ginie, a Polska to lekceważy - twierdzą ekolodzy, którzy obserwują zupełny brak zaangażowania naszego kraju w przygotowanie Bałtyckiego Planu Działania. Ten dokument, nad którym kończą się już prace, ma regulować kwestię ochrony naszego morza - pisze "Dziennik".

Jeśli Senat nie zmniejszy nowej ulgi prorodzinnej, to skutki dla przyszłorocznego budżetu mogą być opłakane. Jak poinformowała "The Wall Street Journal Polska - Dziennik Finansowy" Zyta Gilowska, wicepremier i minister finansów, pojawi się dwumiliardowa dziura, która może spowodować cięcia w wydatkach na służbę zdrowia albo na budowę dróg.

Samorządowcy powiatu wadowickiego nie mają wątpliwości, że gdyby nie zaniedbania w utrzymaniu rzek i potoków wielu lokalnych powodzi w ogóle by nie było - pisze "Dziennik Polski".

- Przyczyną wniosku o odwołanie jest wyprowadzenie w ubiegłym roku ze spółek zależnych Lotosu na Litwie 30 mln USD - stwierdził Paweł Szałamacha, wiceminister skarbu. Jego zdaniem, zarząd Lotosu powinien bardziej dbać o interesy spółki.

W budżecie Krajowego Biura Wyborczego brakuje 52 mln zł, za które 21 października trzeba przeprowadzić przedterminowe wybory do Sejmu i Senatu - podaje "Rzeczpospolita".

"Zdecydowanie potwierdzam to, co mówiłem wcześniej, będę też na ten temat zeznawał przed prokuratorem. Ja takiej rozmowy, o treści, jaką przedstawia Janusz Kaczmarek, nie słyszałem" - oświadcza koordynator służb specjalnych, minister Zbigniew Wassermann w rozmowie opublikowanej przez "Nasz Dziennik".

To prowokacja wymierzona w Jana Rokitę - mówi "Rzeczpospolitej" senator PO Jarosław Gowin, komentując informację, że na zaproponowanej przez lokalnych działaczy PO liście kandydatów nie znaleźli się politycy związani z Rokitą. On sam jest tam numerem 1.

Kardiochirurg Mirosław G. odzyskuje rzeczy, które CBA zatrzymało podczas przeszukania jego domu. Oddano mu m.in. trzy zegarki, które wcześniej zabrano, podejrzewając, że to nielegalne darowizny od pacjentów - pisze "Życie Warszawy".

Aeroklub Częstochowski w porozumieniu z Politechniką Częstochowską planują otwarcie na uczelni nowego kierunku, który ma zachęcić do studiowania pod Jasną Górą wszystkich młodych miłośników latania - zapowiada "Dziennik Zachodni".

Jeszcze nie wybrzmiały fanfary niedzielnej konwencji LiD, a lewicowa koalicja już pogrążyła się w konfliktach i sporach - pisze "Dziennik".

Setki ludzi paliły opony i obrzucały kamieniami samochody w Cape Town, podczas protestu przeciwko polityce socjalnej rządu. Policja rozpędziła demonstrację przy pomocy gumowych kul.