Najnowsze

Najnowsze

- Trzeba się spodziewać, że trudno będzie prokuraturze podejmować decyzje w stosunku do byłych klientów ministra Ćwiąkalskiego – powiedział w Magazynie 24 Godziny poseł PiS Paweł Poncyljusz. PO, PSL i LiD nie widzą przeszkód, by Ćwiąkalski był ministrem.

Czeskie ministerstwo spraw zagranicznych krytykuje sposób, w jaki Amerykanie informują Pragę o sprawach bezpieczeństwa w kontekście planowanej tarczy antyrakietowej.

Wśród komercyjnych rozgłośni tylko Radio Maryja nie złamało przepisów i w pełni realizowało koncesję - podała Krajowa Rada. W dwóch pozostałych stacjach - RMF FM i Radiu Zet - stwierdzono niewielkie odstępstwa od warunków koncesji.

- To nie jest sprawa pomiędzy organami ścigania i Barbarą Blidą, to jest sprawa dotycząca śledztwa związanego z aferą węglową i tym epizodem, który wypełnia Blida - mówił w TVN24 Zbigniew Wassermann z PiS. - Chcemy wyjaśnienia czy w sprawie Blidy były naciski polityczne - tłumaczy Jarosław Gowin z PO.

Nawet 2600 euro będą musieli zapłacić Francuzi, którzy w przyszłym roku kupią toksyczne samochody. Ci, którzy kupią auta ekologiczne, mogą liczyć na dopłatę państwa.

- Barbara Blida zginęła dlatego, że odwiedzili ją uzbrojeni funkcjonariusze - tak Krystyna Łybacka (LiD) odpowiedziała byłej wiceminister sprawiedliwości Beacie Kempie, według której SLD jest moralnie odpowiedzialny za śmierć Barbary Blidy. - Nie czyńcie z PiS winnego śmierci Blidy - apelowała Kempa.

- Chociaż głównym punktem sobotniego kongresu PiS będzie głosowanie nad wnioskiem o wotum zaufania dla prezesa partii, to na kongresie przewidziano dyskusję delegatów - zapewnił szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego spadł podczas lądowania w pobliżu lotniska w Suwałkach. Pilot maszyny, jedyna osoba na pokładzie, został ranny i przewieziony do szpitala.

Francja i Niemcy chcą wspólnie pracować nad francuskim projektem Unii Śródziemnomorskiej - uzgodnili w Paryżu kanclerz Angela Merkel i prezydent Nicolas Sarkozy.

Niewątpliwie najpiękniejsze małpki żyją w dżungli Borneo w Malezji... Małpom-nosaczom trudno odmówić wdzięku. Niestety te atrakcyjne zwierzęta mogą niedługo zniknąć z powierzchni ziemi. Ekolodzy alarmują, że liczba małp systematycznie się zmniejsza i grozi im wyginięcie.

Po powrocie do kraju z Anglii Pan Antoni chciał pracować jako kierowca. Jednak okazało się, że nie może on uzyskać polskiego prawa jazdy bezterminowo, gdyż posiada on już czasowe, wydane na Wyspach Brytyjskich.

Policjant z nowojorskiej brygady antyterrorystycznej został zwolniony z pracy, bo nie przeszedł rutynowego testu antynarkotykowego. Jak twierdzi, wszystkiemu winna jest jego żona, która... podała mu klopsy nadziewane marihuaną.

W Żytawie w Saksonii podpisano porozumienie o nadzorowaniu regionu pogranicza Polski, Niemiec i Czech przez wspólne patrole policjantów z trzech państw.

Aleksander Kudajczyk jest absolwentem Katowickiej Akademii Muzycznej. Do tej pory pracował jako sprzątacz na Uniwersytecie w Glasgow. W przyszłym tygodniu rozpocznie pracę jako profesjonalny pianista - napisał dziennik "The Scotsman".

Planowany na dziś na godzinę 22.31 czasu polskiego start promu kosmicznego Atlantis został przełożony z powodów technicznych o co najmniej 24 godziny - informuje amerykańska agencja kosmiczna NASA.

Polska zmienia zdanie ws. Dnia Przeciwko Karze Śmierci. - Decyzję podjął w środę premier Donald Tuska - powiedział w Brukseli wicepremier i szef MSWiA, Grzegorz Schetyna. - To jest decyzja odsuwająca nasze weto i nasz protest - dodał.

Nawet o 300-400 osób może w przyszłym roku wzrosnąć polski kontyngent w Afganistanie - powiedział szef MON Bogdan Klich podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony. Wcześniej szef polskiej dyplomacji zapowiedział wysłanie dodatkowych helikopterów dla Polaków.

Na zakręcie w okolicy Żar (lubuskie) karetka wypadła z drogi i wjechała w las. Szczęśliwie minęła kilka drzew i zatrzymała się w krzakach. Nikomu nic się nie stało. Tylko kierowca ambulansu niezbyt pewnie wysiadł z samochodu. Nie był to jednak skutek wypadku, tylko prawie dwóch promili alkoholu, które miał we krwi.