Najnowsze

Najnowsze

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" obsypane nagrodami BAFTA. "Twój Vincent" niedoceniony

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" to wielki wygrany tegorocznych brytyjskich Oscarów - nagród BAFTA wręczonych w Londynie. Zwyciężył aż w pięciu kategoriach i został uznany za najlepszy film. Występującą w nim Frances McDormand wybrano najlepszą aktorką pierwszoplanową. Najlepszym filmem animowanym okazała się amerykańska produkcja "Coco", która tym samym pokonała "Twojego Vincenta". BAFTA to ostatni i najpewniejszy prognostyk przed Oscarami.

Loża prasowa 18.02.2018

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: publicystka Agnieszka Romaszewska-Guzy, Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"), Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza"), Daniel Passent ("Polityka"). Najważniejszym tematem programu były echa słów premiera Mateusza Morawieckiego, który w Monachium powiedział, że "w czasie Holokaustu byli polscy sprawcy, podobnie jak rosyjscy, ukraińscy czy żydowscy". Na te słowa zareagował m.in premier Izraela, który powiedział że uwagi polskiego premiera są oburzające. Oświadczenie wydał też Światowy Kongres Żydów. Dziennikarze rozmawiali także o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka. Były działacz opozycji w PRL o godzinie szóstej rano został wyprowadzony z domu w kajdankach. Policja przyszła do niego, bo dwa razy nie stawił się na przesłuchaniu. Dziesięciominutowe przesłuchanie dotyczyło incydentu, do którego doszło w czerwcu ubiegłego roku podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Teraz Frasyniuk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Na koniec publicyści krótko skomentowali wysokość premii, które otrzymali współpracownicy prezydenta Andrzeja Dudy.

PO zgłosi własną nowelizację ustawy o IPN. "Dyplomatyczna katastrofa"

Napisanie ustawy o IPN przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego oraz fatalne tłumaczenia premiera Mateusza Morawieckiego doprowadziły do dyplomatycznej katastrofy, dlatego we wtorek złożymy projekt nowelizacji tej ustawy - poinformował w niedzielę szef PO Grzegorz Schetyna. Jego celem będą zmiany "w najbardziej krytycznych punktach, które budują fatalny obraz polskiej polityki historycznej".

Orban ostrzega. "Grozi nam niebezpieczeństwo z Zachodu"

Minione osiem lat na Węgrzech było udane, ale przed rządem jeszcze wiele do zrobienia - oznajmił w niedzielę premier Węgier Viktor Orban w przemówieniu podsumowującym ostatni rok. Jak dodał, obecnie Węgrom zagraża niebezpieczeństwo z Zachodu.

"Politykę międzynarodową oddaliśmy ministerstwu sprawiedliwości"

Jeżeli nowelizacja ustawy o IPN zagrozi strategicznemu sojuszowi ze Stanami Zjednoczonymi, to narazi na szwank najżywotniejsze polskie interesy - ostrzegł były szef Instytutu Adama Mickiewicza Paweł Potoroczyn. Razem z doktorem Tomaszem Płudowskim komentował w "Faktach po Faktach" ostatnie napięcia wywołane przez tę ustawę.

"W ciągu tej doby chyba zabrakło słowa przepraszam"

Szef polskiego rządu powinien przeprosić za zrównanie sprawców i ofiar Zagłady - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Jacek Santorski, odnosząc się do sobotnich słów Mateusza Morawieckiego w kwestii Holokaustu. Profesor Paweł Śpiewak pytał, "dlaczego polska strona nie może znaleźć zrozumienia" dla Izraelczyków. Ponadto gośćmi programu byli amerykanista dr Tomasz Płudowski oraz były dyplomata Paweł Potoroczyn.

Co mówią o kandydatach do Krajowej Rady Sądownictwa ich dokumenty

Kandydatów na nowych sędziów Sądu Najwyższego ocenią i zaopiniują głównie sędziowie sądów rejonowych. Dodatkowo w nowej Krajowej Radzie Sądownictwa, której skład wybiorą wkrótce politycy, sędziowie powiązani z ministrem sprawiedliwości najprawdopodobniej będą mieli większość. Co więcej, nawet sam sposób zgłaszania i informowania o kandydatach budzi kontrowersje nie tylko w Sejmie, ale i wśród prezesów sądów. A co mówią o kandydatach ich dokumenty?

"W ciągu tej doby chyba zabrakło słowa przepraszam"

Szef polskiego rządu powinien przeprosić za zrównanie sprawców i ofiar Zagłady - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Jacek Santorski, odnosząc się do sobotnich słów Mateusza Morawieckiego w kwestii Holokaustu. Profesor Paweł Śpiewak pytał, "dlaczego polska strona nie może znaleźć zrozumienia" dla Izraelczyków.

Premierzy Polski i Izraela rozmawiali telefonicznie

W niedzielę Mateusz Morawiecki oraz Benjamin Netanjahu przeprowadzili rozmowę telefoniczną, w której rozmawiali o Holokauście. "Dialog o tej najtrudniejszej historii jest niezbędny, ku przestrodze. Taki dialog z Izraelem będziemy prowadzić" - przekazał szef polskiego rządu.

Złoto po fotofiniszu. "Marzy o tym każdy sportowiec"

Francuski biathlonista Martin Fourcade został mistrzem olimpijskim w biegu ze startu wspólnego na 15 km. To jego drugie złoto wywalczone w Pjongczangu, wcześniej triumfował w biegu na dochodzenie. W niedzielę na finiszu pokonał Niemca Simona Schemppa.

Tamir ma ledwie trzy dni. A już sam chodzi

Poznańskie zoo ma nowego mieszkańca. To wielbłąd Tamir. Maluch ma dopiero trzy dni, ale już chodzi. "Spędziliśmy 4 godziny klęcząc w błocie, czekając na ten moment, by udało się go sfilmować" - piszą pracownicy poznańskiego zoo.

Norwegia dopadła Niemców. Zmiana na szczycie klasyfikacji

Niedziela była jednym ze spokojniejszych dni dla polskich sportowców rywalizujących w Pjongczangu. Bardzo miłe chwile przeżył natomiast Kamil Stoch, który tego dnia odebrał złoty medal za sobotni triumf na dużej skoczni. Dziś odbyło się łącznie sześć finałów, a na szczyt klasyfikacji medalowej wdrapali się Norwegowie. Śledź relację w sport.tvn24.pl.

Stoch medal uczcił piwem. "To sukces mojej żony i sztabu"

- Jestem bardziej doświadczony, mam inną świadomość. Z wiekiem bardziej potrafi się docenić to, co inni dla nas robią. Będę to powtarzał przy każdej okazji – ten medal to sukces wielu ludzi, przede wszystkim mojej żony i całego sztabu naszej kadry - powiedział po ceremonii medalowej Kamil Stoch, mistrz olimpijski w konkursie na dużej skoczni.