Najnowsze

Najnowsze

Zagłodzony bernardyn

Widok tego psa przeraża. Inspektorzy, którzy zabrali suczkę do schroniska, zamiast bernardynki zobaczyli skórę, kości i skołtunioną sierść zlepioną z odchodami. Stan psa dziwi, bo właścicielka o pierwszego pupila dbała. Szkoda, że dla drugiego zabrakło jedzenia, opieki i miłości.

Zakaz kupowania nowych aut. Singapur ogranicza ruch

Singapur ogranicza liczbę samochodów. Decyzja jest drastyczna, bo od nowego roku nikt nie będzie mógł kupić nowego auta. W kraju jest za dużo pojazdów, przez to są ogromne korki. A jak inne aglomeracje radzą sobie z ogromnym ruchem?

Co dalej z protestem rezydentów?

Lekarze rezydenci zbierają podpisy pod projektem ustawy o ochronie służby zdrowia. Są zdeterminowani i w walce o dobro swoje i pacjenta nie zamierzają odpuszczać. Rząd powtarza, że postulaty zostały spełnione, rezydenci to negują, a Platforma Obywatelska pyta wprost, o ile wzrośnie budżet na służbę zdrowia w następnym roku. Odpowiedź wielu zaskoczy - będzie mniejszy niż teraz.

Łódź wspiera Aleppo

Miasto jest zrujnowane od walk i opustoszałe. Ci którzy znaleźli schronienie gdzie indziej, chcą jednak wrócić do Aleppo, bo tam jest ich ojczyzna, rodzina i przyjaciele. Ale żeby wrócić, trzeba mieć za co żyć. W Łodzi ruszyła akcja "Daj pracę w Aleppo!".

MON podważa wiarygodność byłego szefa kontrwywiadu i jego zeznań w zespole PO

Ministerstwo Obrony Narodowej podważa wiarygodność wypowiedzi byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, generała Piotra Pytla. Były szef SKW wziął udział w czwartkowym posiedzeniu sejmowego zespołu śledczego Platformy Obywatelskiej do spraw zagrożeń bezpieczeństwa państwa, który przygląda się między innymi decyzjom szefa MON Antoniego Macierewicza.

Komisja Macierewicza musi ujawnić wydatki. Tak orzekł sąd

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał zespołowi Antoniego Macierewicza udostępnić informacje o wydatkach komisji smoleńskiej. Sąd uznał, że obowiązkiem podkomisji, jako organu władzy publicznej, jest ujawnienie nie tylko informacji, ale konkretnie zawieranych umów cywilno-prawnych. Materiał programu "Polska i Świat".

Komisja Europejska chwali Polskę za walkę z oszustami

Komisja Europejska chwali polski rząd za działania przeciw wyłudzeniom podatku VAT, a ministerstwo finansów - nieoficjalnie - zadeklarowało gotowość do poparcia wszystkich pomysłów Komisji zmierzających do uszczelniania luki w poborze VAT na poziomie europejskim. Ma powstać też sejmowa komisja śledcza, która ma zbadać wyłudzenia podatku. Materiał programu "Polska i Świat".

Nitras ukarany za dyskusję z marszałkiem Sejmu. Połowa pensji przez trzy miesiące

Sejmowa pensja Sławomira Nitrasa została zmniejszona. To kara za wdanie się w dyskusję z marszałkiem Sejmu. Poseł Platformy chciał zgłosić wniosek formalny, ale marszałek się nie zgodził. Teraz Sławomir Nitras rozważa skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości, bo - jak mówił - "nikt i nic nie zmusi go by na w Sejmie milczał". Materiał programu "Polska i Świat".

Tajlandia pożegnała ukochanego króla

Tajlandia pożegnała się z ukochanym królem Bhumibolem Adulyadejem. W ceremonii utrzymanej według tradycyjnych reguł, procesji i obrzędach buddyjskich udział wzięły setki tysięcy pogrążonych w żałobie Tajlandczyków. Uroczystości w historycznej dzielnicy Bangkoku potrwają do niedzieli.

"Robot ma więcej zagwarantowanych praw niż kobiety"

Podczas zakończonego w Arabii Saudyjskiej forum "Future Investment Initiative" przedsiębiorcy, wizjonerzy i innowatorzy mogli wysłuchać Sophii, robota humanoidalnego. Jej wystąpienie było tak udane, że przyznano jej obywatelstwo tego kraju.

Koniec relokacji

Hasło "uchodźcy" nie prędko przestanie budzić w Europie polityczne emocje, bo nie zanosi się, żeby w najbliższym czasie Europa znalazła sposób na rozwiązanie imigracyjnego kryzysu. Program przymusowej relokacji, czemu sprzeciwiał się m.in rząd PiS, nie wypalił. Pytania o solidarność i odpowiedzialność nie padają już tak często jak w szczycie kryzysu, kiedy dotarło do Europy ponad 1,5 miliona osób, ale nie znaczy to oczywiście, że są dziś mniej ważne, bo problem jest i sam nie zniknie. Jan Piotrowski.

Miasto obóz

Pokażemy tysiące zjednoczonych ludzi i podzieloną Europę. Zjednoczeni to uchodźcy, którzy mają jeden cel - dostać się do lepszego świata. Ten świat, czyli Europa, nie jest jednak zgodny, czy i na jakich zasadach ich przyjąć. A skoro u nas tak często w tej sprawie słychać głos, że pomagać należy, ale tam, na miejscu, to pokażemy, jak takie miejsce wygląda. Jacek Tacik był w Jordanii, w największym w tej części świata obozie dla uchodźców. Obozie, który stał się już miastem. I to już jednym z największych w Jordanii. Nasz reporter rozmawiał tam z ludźmi, którzy uciekli z Syrii z marzeniami o Europie i pokaże jak dziś wygląda ich tymczasowy dom. Tymczasowy od lat.

Szydło "stara się nie powtarzać błędu Marcinkiewicza"

- Z punktu widzenia czystości sceny politycznej w Polsce byłoby lepiej, gdyby Jarosław Kaczyński był premierem, ponieważ on i tak rządzi - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński (Europejscy Demokraci). Zdaniem Joanny Kluzik-Rostkowskiej (PO) z kolei Beata Szydło stara się nie powtarzać błędu premiera Marcinkiewicza. Politycy komentowali zapowiedzianą przez prezes Rady Ministrów rekonstrukcję rządu i medialne spekulacje wokół zmiany na stanowisku premiera.

Szydło "stara się nie powtarzać błędu Marcinkiewicza"

- Z punktu widzenia czystości sceny politycznej w Polsce byłoby lepiej, gdyby Jarosław Kaczyński był premierem, ponieważ on i tak rządzi - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński (Europejscy Demokraci). Zdaniem Joanny Kluzik-Rostkowskiej (PO) z kolei Beata Szydło stara się nie powtarzać błędu premiera Marcinkiewicza. Politycy komentowali zapowiedzianą przez prezes Rady Ministrów rekonstrukcję rządu i medialne spekulacje wokół zmiany na stanowisku premiera.

PO żąda dymisji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Platforma Obywatelska chce pilnego zwołania sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Żąda też dymisji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Bączka w związku z domniemanymi nieścisłościami dotyczącymi byłego wiceszefa MON Jacka Kotasa.

Sześć pytań papieża do astronautów

Jesteście małym ONZ - mówił papież Franciszek podczas czwartkowego telemostu z sześcioma astronautami przebywającymi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Papież zadał im sześć pytań, jedno z nich dotyczyło ich wizji miejsca człowieka we wszechświecie.

Rosyjski śmigłowiec runął do morza koło Spitsbergenu

Rosyjski śmigłowiec Mi-8 z ośmioma osobami na pokładzie runął w czwartek do morza w odległości dwóch do trzech kilometrów od miejscowości Barentsburg na zachodnim wybrzeżu arktycznej wyspy Spitsbergen - poinformowały norweskie służby ratownicze.

Dziennikarz na celowniku prokuratury

Prokuratura wznowiła śledztwo w sprawie dziennikarzy, którzy opisywali finanse SKOKów. Bada czy mogli oni działać na szkodę SKOKów poprzez ujawnienie ich audytów finansowych. Andrzej Stankiewicz, który był jednym z pierwszych przesłuchanych po wznowieniu śledztwa podkreśla, że jeśli ktoś działał na niekorzyść SKOKów, to z pewnością nie byli to dziennikarze. Jego zdaniem, prokuratura nie miała podstaw do wznowienia śledztwa, bo w sprawie nie pojawiły się nowe informacje. Zgadza się z nim mecenas Jacek Dubois i wysnuwa obawy co do upolitycznienia prokuratury.

"Partyjne sądy stają się faktem". Opozycja chce wyjaśnień od Ziobry

Opozycja chce od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wyjaśnień w sprawie obsady stanowiska prezesa Sądu Okręgowego w Suwałkach. Funkcję tę powierzono sędziemu, który wcześniej wydał decyzję niekorzystną dla działaczy KOD. Minister jak dotąd sprawy nie komentuje, a sędzia Jacek Sowul mówi o "kłamliwych" zarzutach.