Najnowsze

Najnowsze

Rosja wydali czterech polskich dyplomatów

Polski ambasador w Moskwie został poinformowany podczas piątkowego spotkania w rosyjskim MSZ, o uznaniu czterech członków polskiego personelu dyplomatycznego za osoby niepożądane na terytorium Rosji - poinformował dyrektor biura prasowego polskiego MSZ, Artur Lompart.

Gersdorf punktuje wątpliwości, ale zwoła posiedzenie KRS

Dokumenty oraz wyjaśnienia marszałka Sejmu "nie usuwają wszystkich wątpliwości" w sprawie wskazywania kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa - stwierdza I prezes Sądu Najwyższego, profesor Małgorzata Gersdorf. Zapowiada jednak, że - mimo wątpliwości - zwoła posiedzenie KRS.

Konflikt proboszcza ze strażakami. Zabronił im wchodzić do kościoła w mundurach

Kiedy strażacy z OSP Kaczorów chcieli z honorami pożegnać swojego zmarłego kolegę, usłyszeli od miejscowego proboszcza, że msza pogrzebowa się nie rozpocznie, dopóki ubrani na galowo druhowie nie opuszczą kościoła. Spór eskalował do tego stopnia, że po raz pierwszy od czasu powstania OSP, strażacy nie będą w Wielki Piątek pełnić warty przy grobie Pańskim. Sprawa dotarła nawet do biskupa, który namawia do ugody. Wygląda jednak na to, że czara goryczy się przelała i o zgodę będzie trudno.

Berlusconi chce prawnej rehabilitacji

Były premier Włoch, przywódca centroprawicy Silvio Berlusconi wystąpił o prawną rehabilitację, jaką przewiduje kodeks karny po trzech latach od odbycia kary. Chodzi o wyrok więzienia, zamieniony na prace społeczne za oszustwa podatkowe w jego telewizji.

"Nadrobimy to wszystko. Teraz czas pracuje dla nas"

Za kratami spędził 18 długich lat. Moment, w którym opuszczał więzienne mury, śledziły miliony widzów. Tomasz Komenda niemal połowę swojego życia odsiadywał wyrok za zbrodnię, której - zdaniem Prokuratury Krajowej we Wrocławiu - nie popełnił. Dziś czeka na ostateczne uniewinnienie i zadośćuczynienie od państwa. W pierwszych dniach na wolności Tomkowi towarzyszył reporter "Superwizjera", Grzegorz Głuszak. Razem przemierzali ulice Wrocławia, którego Tomek nie widział od 18 lat. Obejrzeć panoramę rodzinnego miasta - to było jego pierwsze życzenie po wyjściu na wolność. O trudnym powrocie do normalności - w reportażu Grzegorza Głuszaka w sobotę o godzinie 20 w TVN24. Gościem studia "Superwizjera" będzie Tomasz Komenda.

Policja pomyliła domy. Dziennikarka: grzebali w plecaku, padały wulgarne słowa

Policjanci przez pomyłkę weszli do mieszkania dziennikarki, na oczach dzieci skuli ją kajdankami i grozili zatrzymaniem. - Pan zwracał się do mnie per "ty". W mojej obecności padały też wulgarne słowa - powiedziała w rozmowie z TVN24 Anna Rokicińska, w której domu interweniowała policja. Po trzech godzinach funkcjonariusze zorientowali się, że trafili pod zły adres. Teraz przepraszają.

"Strasznie słabe. Ta dziennikarka podkręca i robi show". Policja usuwa wpis na Twitterze, rzecznik przeprasza

Na oficjalnym koncie policji na Twitterze opublikowano komentarz do omyłkowej akcji funkcjonariuszy w mieszkaniu Anny Rokicińskiej, zaczynający się od słów: "Strasznie słabe. Ta dziennikarka podkręca i robi show (...)". Wpis został usunięty, a rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka przeprosił za publikację. Tłumaczył, jakoby zdarzenie było konsekwencją "kopiowania" i "złośliwością rzeczy martwych", ale nie wskazał, skąd treść miałaby zostać skopiowana.

Beata Mazurek: jesteśmy zawiedzeni. Prezydent wetuje ustawę degradacyjną

Jesteśmy zaskoczeni i zawiedzeni, ale decyzji prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej zawetowania ustawy degradacyjnej komentować nie będziemy - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek odniosła się do prezydenckiego weta w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej. Decyzję głowy państwa komentowali m.in. europoseł PiS Ryszard Czarnecki oraz były szef SLD Leszek Miller.

Ankara oskarża Francję o wspieranie "kurdyjskich terrorystów"

Wicepremier Turcji Bekir Bozdag powiedział w piątek, że oferta Francji dotycząca pomocy dla kurdyjskiej milicji YPG jest równoznaczna z jawnym wspieraniem terrorystów. W czwartek prezydent Francji Emmanuel Macron zaoferowała mediacje między Ankarą a Syryjskimi Siłami Demokratycznymi.

Papież miał powiedzieć, że piekło nie istnieje. "Słowa Franciszka wcale mnie nie szokują"

Słowa o piekle miały paść podczas prywatnej rozmowy papieża Franciszka z założycielem gazety "La Repubblica”. Watykan oficjalnie zdystansował się od stwierdzeń zawartych w opublikowanym w czwartek artykule, jednak rzekoma wypowiedź papieża wywołała żywą debatę. - Słowa Franciszka wcale mnie nie szokują - przyznał na antenie TVN24 gość programu "Wstajesz i wiesz", teolog Jarosław Makowski.

Mieli ją więzić i wielokrotnie gwałcić. Swietłana uciekła, skacząc z czwartego piętra. Ruszył proces

Ruszył proces Andrzeja S. i Kamila G. Z zeznań obywatelki Mołdawii wynika, że jeden z mężczyzn, pod pretekstem zapewnienia jej pracy, miał uwięzić ją w mieszkaniu w Gdyni. Później, razem z drugim oskarżonym, mieli wielokrotnie gwałcić Swietłanę. Kobieta, uciekając, wyskoczyła z okna z czwartego piętra. Trafiła do gdańskiego szpitala ze złamaną miednicą, ręką i obojczykiem. Do dziś nie wróciła do pełnej sprawności.

Jaki zarzuca manipulację przy sondażach. OKO.press weryfikuje wypowiedź wiceministra

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zarzucił manipulację autorom sondażu dla "Faktów TVN" i TVN24. Jego zdaniem badanie, które pokazało 12-procentowy spadek poparcia dla PiS, zostało poprzedzone pytaniem o opinię na temat nagród dla ministrów rządu Beaty Szydło. Zarzuty te odrzuca firma przeprowadzająca oba sondaże, którą o komentarz zapytali dziennikarze portalu OKO.press.

Prezydent zawetował ustawę degradacyjną

Prezydent Andrzej Duda oświadczył w piątek, że nie podpisze tak zwanej ustawy degradacyjnej. - Nie jest to dla mnie łatwa decyzja, bo chciałbym, żeby te sprawy zostały załatwione - powiedział.

Sondaż: kto jest lepszym premierem?

Prawie co trzeci Polak uważa, że Mateusz Morawiecki jest lepszym premierem niż Beata Szydło - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Ponad 40 procent badanych ocenia ich tak samo.

"Spielburgery" na cześć reżysera. Filmowiec odmówił

Jedna z amerykańskich sieci fast-food chciała wprowadzić na rynek kanapki "Spielburger" - na cześć Stevena Spielberga. Reżyserowi pomysł się nie spodobał, podobnie jak reklama burgerów nawiązująca do jego filmów. Spielberg opublikował filmik, w którym zwraca się do właścicieli restauracji o wycofanie się z tego pomysłu.

"Popełniliśmy kilka dużych błędów"

Ocenę tego, jak wygląda zarządzanie Nowoczesnej pod wodzą Katarzyny Lubnauer, czy Kamili Gasiuk-Pihowicz trzeba będzie podjąć po wyborach samorządowych - podkreśliła Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej komentując spadające poparcie w sondażach dla jej partii. Gość "Wstajesz i wiesz" nie wykluczyła również startu w wyborach na prezydenta Torunia.