Najnowsze

Najnowsze

Ofiary we własnym domu

Obok tych danych nie można przejść obojętnie: co trzecia kobieta w Polsce co najmniej raz doznała przemocy. Co roku w ten sposób jest traktowanych 800 tysięcy z nich. Według Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości co tydzień w Polsce trzy kobiety giną z powodu przemocy domowej. Wstrząsający przykład takiego znęcania się pokazała właśnie żona radnego z Bydgoszczy. Karolina Piasecka opublikowała w internecie nagrania i zdecydowała się wystąpić przed kamerą, pokazać twarz.

Pentagon: będziemy musieli przezwyciężyć wysiłki Iranu

Iran odgrywa destabilizującą rolę w regionie - oświadczył minister obrony USA James Mattis przebywający z wizytą w Rijadzie. Szef Pentagonu wskazał, że wpływy Teheranu mogłyby zostać przezwyciężone poprzez znalezienie pod auspicjami ONZ rozwiązania konfliktu wewnętrznego w Jemenie.

"Całość tej sprawy ma związek z pewnymi planami politycznymi"

- Jeżeli mam powiedzieć jako obywatel, nie jako pełnomocnik Donalda Tuska, to w moim przekonaniu sprawa dlatego jest traktowana politycznie, że Donald Tusk jest traktowany przez obecną władzę jako poważne polityczne zagrożenie - powiedział mecenas Roman Giertych po przesłuchaniu przewodniczącego Rady Europejskiej w programie "Kropka nad i" w TVN24. W pierwszej części programu gośćmi Moniki Olejnik byli Jan Maria Jackowski i Cezary Tomczyk.

Prokuratura: na razie nie przewidujemy ponownego wzywania Tuska

Ani Donald Tusk, ani jego pełnomocnik nie złożyli zastrzeżeń do przebiegu czynności - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Michał Dziekański po przesłuchaniu byłego premiera. Jak powiedział, zeznania Tuska były niezbędne dla wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, w której zeznawał.

"Dręczenie Tuska w wykonaniu Kaczyńskiego i PiS będzie trwało. Źródłem tego jest strach"

- Prawda jest taka: PiS się śmiertelnie boi Donalda Tuska i Kaczyński się śmiertelnie boi, bo inaczej by nie wytoczył tak idiotycznych argumentów, jakie padały w przestrzeni publicznej pod adresem przewodniczącego Rady Europejskiej - mówił w "Faktach po Faktach" Bartłomiej Sienkiewicz, były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W pierwszej części programu gośćmi byli Stanisław Tyszka i Rafał Trzaskowski.

"Całość tej sprawy ma związek z pewnymi planami politycznymi"

- Jeżeli mam powiedzieć jako obywatel, nie jako pełnomocnik Donalda Tuska, to w moim przekonaniu sprawa dlatego jest traktowana politycznie, że Donald Tusk jest traktowany przez obecną władzę jako poważne polityczne zagrożenie - powiedział mecenas Roman Giertych w programie "Kropka nad i" w TVN24 po przesłuchaniu przewodniczącego Rady Europejskiej.

Całowała auto przez 50 godzin. Ogłoszono wyniki kuriozalnego konkursu

W środę rano ogłoszono wyniki konkursu w całowaniu samochodu, który odbył się w Round Rock w Teksasie. Uczestnicy musieli wytrzymać 50 godzin z ustami na karoserii, by wygrać wymarzone auto. Do końca dotrwało aż 7 uczestników. W wyniku losowania zwyciężyła Dilini Jayasuraya, pochodząca ze Sri Lanki. Konkurs wzbudził w internecie spore kontrowersje. Nagranie ukazujące uczestników całujących samochód zostało szybko okrzyknięte "najsmutniejszym filmem ostatniej doby".

Ukraina skarży Rosję. Trybunał orzekł w kwestii Krymu

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości częściowo uznał słuszność pozwu Ukrainy przeciwko Rosji, której nakazał, by zezwoliła na zaanektowanym Krymie na nauczanie w języku ukraińskim. Trybunał nakazał również władzom w Moskwie, by nie blokowały na półwyspie działalności tatarskich organów przedstawicielskich.

Rocznica powstania w getcie warszawskim a polityka historyczna Polski

74 lata temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim - pierwszy zbrojny zryw miejski w Europie przeciwko niemieckim nazistowskim okupantom. Walki trwały do połowy maja 1943 roku. Uroczystości rocznicowe odbyły się przed stołecznym Pomnikiem Bohaterów Getta, gdzie kwiaty złożyła m.in. premier Beata Szydło i władze Warszawy. O obchodach, ale i o relacjach polsko-żydowskich rozmawiali w programie Tak jest Witold Bereś i prof. Antoni Dudek.

Prezydent: moją ambicją jest, aby "Polska B" stała się "Polską A"

Najważniejszym celem jest to, żeby po pięciu latach mojej prezydentury, efekt tych rządów był odczuwalny w polskich domach - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Wałcza (Zachodniopomorskie). - Moją wielką ambicją jest, aby Polska zwana "Polską B" stała się "Polską A", żeby rozwój naszego kraju rzeczywiście się wyrównał - dodał. Duda mówił też o potrzebie zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Chce obejrzeć mecz na Narodowym. Jest zbyt pełnosprawny na trybunę dla inwalidów

Niepełnosprawny Szymon Dopierała od lat kibicuje Lechowi Poznań. Jego drużyna 2 maja zagra na Stadionie Narodowym w finale Pucharu Polski, ale jemu być może nie będzie dane zobaczyć zmagań na żywo. Zgodnie z regulaminem nie wejdzie na trybunę dla niepełnosprawnych, bo nie porusza się na wózku. Mimo że ma pierwszą grupę inwalidzką. Teoretycznie mógłby wejść do zwykłego sektora, ale - jak mówi - brak odpowiedniej infrastruktury jest dla niego barierą nie do pokonania.

Wrażenie "wzywania na masówki partyjnych aktywistów". List wiceministra do sędziów

"Szanuję Państwa prawo do nieskrępowanego wypowiadania się na temat dotyczący Waszych spraw. Jednak proszę, aby zapowiedziane na 20 kwietnia zebrania sędziów odbyły się w sposób, który nie będzie uciążliwy dla obywateli. W szczególności dla osób mających tego dnia wyznaczoną wokandę, świadków, interesantów sądowych czy pracowników sądów" - głosi pismo podpisane przez wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka i przekazane do sędziów.