Najnowsze

Najnowsze

Walka z korupcją trafi do konstytucji

Komitet Centralny rządzącej Komunistycznej Partii Chin ogłosił w niedzielę, że zaproponuje dopisanie państwowej komisji nadzorczej - nowej potężnej superagencji do walki z korupcją - do listy organów państwowych wymienionych w konstytucji Chin - podała agencja Xinhua.

Turcja o rezolucji ONZ: nie wstrzyma ofensywy w Syrii

Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie rozejmu w syryjskiej Wschodniej Gucie nie wpłynie na ofensywę, jaką w Afrinie prowadzi Turcja przeciw syryjskim Kurdom - oświadczył w niedzielę wicepremier Turcji Bekir Bozdag.

Korea Północna gotowa na dialog. Biały Dom: przekonamy się

Biały Dom oświadczył w niedzielę, że zajmie postawę wyczekującą, aby przekonać się, czy ostatnia oferta Korei Północnej na temat rozmów z USA jest poważna i czy Pjongjang rzeczywiście ma na myśli rozmowy o programie zbrojeń. - Przekonamy się - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders.

"Polityk Morawiecki zwycięża nad historykiem Morawieckim"

- Premier Mateusz Morawiecki hołduje innej wersji historii - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Profesor Andrzej Rychard ocenił z kolei, że wystąpienie szefa polskiego rządu w Monachium mogło być "malutkim krokiem w stronę naprawienia" relacji Polski z Izraelem. Jak jednak dodał, jego "nieszczęsna wypowiedź" pogłębiła problem. Gościem drugiej części "Faktów po Faktach" była profesor Monika Płatek.

"Nie zapomnimy i nie wybaczymy"

Na dwa dni przed trzecią rocznicą śmierci Borysa Niemcowa w wielu miastach Rosji odbyły się w niedzielę demonstracje upamiętniające byłego wicepremiera Rosji i polityka opozycji antykremlowskiej. Niemcow został zastrzelony w Moskwie 27 lutego 2015 roku.

Bazylika Grobu Pańskiego w proteście zamknięta do odwołania

Przedstawicie Kościołów w Jerozolimie zamknęli w niedzielę Bazylikę Grobu Pańskiego na znak bezprecedensowego protestu przeciwko podatkom i planowanej polityce wywłaszczania. Oskarżają Izrael o systematyczny atak na obecność chrześcijan w Ziemi Świętej.

"Polityk Morawiecki zwycięża nad historykiem Morawieckim"

- Premier Mateusz Morawiecki hołduje innej wersji historii - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Profesor Andrzej Rychard ocenił z kolei, że wystąpienie szefa polskiego rządu w Monachium mogło być "malutkim krokiem w stronę naprawienia" relacji Polski z Izraelem. Jak jednak dodał, jego "nieszczęsna wypowiedź" pogłębiła problem.

"Drażliwa rozmowa" z Trumpem i odwołana wizyta prezydenta Meksyku

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto odłożył swoją pierwszą wizytę w Białym Domu - informuje agencja Reutera, powołując się na wysokich rangą amerykańskich urzędników. Decyzję taką podjął po "drażliwej rozmowie telefonicznej" z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

"Człowiek chory na Polskę"

Poczucie humoru a la Charlie Chaplin, charyzma, siła charakteru, siła osobowości, umiejętność przekazywania swoich myśli - tak o Józefie Piłsudskim mówi jego wnuczka Joanna Onyszkiewicz w rozmowie z reporterką TVN24 Brygidą Grysiak. - Był człowiekiem chorym na Polskę - dodaje z kolei profesor Włodzimierz Suleja, biograf Piłsudskiego.

Szumowska srebrna po raz drugi. Czy wyrósł nam Kieślowski w spódnicy?

Mówi, że ukształtowało ją kino Tarkowskiego i Bergmana, ale impulsem, który pchnął ją ku reżyserii był film..."Pulp Fiction" Tarantino. W wieku 27 lat została najmłodszą członkinią Europejskiej Akademii Filmowej, a osiem lat później współproducentką "Antychrysta" von Triera. "33 sceny z życia", "W imię..." i "Body/Ciało", to tytuły filmów, za które zgarnęła najwięcej nagród. W sobotę dołączył do nich drugi Srebrny Niedźwiedź za "Twarz".

Biegła po medal, pomyliła trasę. "Byłam po prostu głupia"

Austriacka biegaczka narciarska Teresa Stadlober płaczem odreagowała utratę szansy na zdobycie medalu igrzysk w Pjongczangu w biegu na 30 km techniką klasyczną, po tym jak po dwóch trzecich dystansu... pomyliła trasę. - To było jak zamroczenie umysłu - przyznała.

"My, Polacy, chcemy dobrych relacji z Ukraińcami"

Pamięć o zbrodniach zobowiązuje, by przyszłość opierać na solidnym fundamencie prawdy, nie zaś na fałszu, zapomnieniu, wyparciu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej na Ukrainie. Jak dodał, Polska i Ukraina "potrzebują siebie nawzajem, aby oba państwa były silne i bezpieczne".

Filmowe muzeum w wojennym schronie

Głowa Obcego, listy z Hogwartu, strój Neo z "Matrixa", zbroja Maximusa z "Gladiatora" i część samochodu, którym jeździł agent Jej Królewskiej Mości - takie atrakcje już wkrótce będą mogli obejrzeć ci, którzy zdecydują się wejść do schronu pod wrocławskim placem Solnym. To miejsce, które ma urzekać nie tylko fanów kinematografii, ale także miłośników historii.

Wszedł na jezioro i wpadł pod lód

Mężczyzna wpadł pod lód na jeziorze Będgoszcz w okolicy miejscowości Giżyn (pow. pyrzycki). Jest to trudno dostępny teren, dlatego straż musiała pieszo przenieść poszkodowanego 300 metrów na noszach. Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala.

"Miną lata świetlne, zanim doczekamy się biegaczki tej klasy"

To dla Justyny Kowalczyk nie były dobre igrzyska, ale jeżeli zakończy karierę, to obawiam się, że miną lata świetlne, zanim w Polsce doczekamy się biegaczki tej klasy - tak jej występ w Pjongczangu ocenił Józef Łuszczek, mistrz świata w biegach narciarskich z 1978 roku.

Rowerzystka wjeżdża w psa i przewraca się na drodze

Piesi z psem przechodzą przez ulicę na zielonym świetle, ale się nie rozglądają. Wtedy prosto w zwierzę uderza rowerzystka. Wrzask, pisk, skomlenie i panika. Rowerzystka przewraca się na drogę, przerażony pies ucieka, a za nim biegną piesi. Nagranie z Kalisza przypomina film szkoleniowy, na którym żadna z osób nie zachowała ostrożności.