Najnowsze

Najnowsze

Uroczyste zakończenie roku, dzieci patrzą, a rodzice się biją

Bijatyka na uroczystym zakończeniu roku szkolnego w jednej ze szkół średnich w Tennessee. Pobiła się grupa rodziców, po kłótni o to, kto usiądzie na zajętych już wcześniej miejscach. W podniosłej atmosferze, przy uroczystej oprawie muzycznej, wśród kroczących licealistów rodzice wymieniali ciosy i wyzwiska. Poszło o miejsce siedzące, które zarezerwował jeden z rodziców, kładąc na nim kurtkę. Zainterweniowała ochrona i wyprowadziła grupę rodziców z budynku. Nie było formalnego zgłoszenia na policję, nikogo nie aresztowano.

Ławrow o "nastrojach rusofobicznych". Obwinia Unię

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w czwartek w Nikozji, że Moskwa docenia stanowisko Cypru, który - jak zauważył - nie poddaje się "nastrojom rusofobicznym". Rosyjski minister zarzucił Unii Europejskiej, że próbuje narzucać takie nastroje.

"Próba wywarcia presji". Węgry krytykują rezolucję

Węgry nie ulegną presji Brukseli w sprawie liberalizacji przepisów migracyjnych - oświadczył w czwartek węgierski rząd. Budapeszt zapewnił również, że nowe przepisy dotyczące szkolnictwa wyższego spełniają europejskie normy.

Nalot na sojuszników Asada. USA: chroniliśmy swoją bazę

Amerykańskie lotnictwo przeprowadziło nalot na milicje wspierane przez syryjski rząd - poinformował w czwartek przedstawiciel amerykańskiej administracji. Nalot stanowił odpowiedź na próbę ich zbliżenia się do bazy Tanf, w której stacjonują amerykańskie siły specjalne.

Mali uchodźcy bez opieki. UNICEF alarmuje

Mali uchodźcy - dzieci, oddzielone od rodzin, zdane na obcych, nie zawsze dobrych ludzi. UNICEF alarmuje, że jest ich coraz więcej. I coraz im trudniej. Bo w drodze do Europy trafiają w ręce przemytników, a ci zmuszają dzieci na przykład do prostytucji. W cieniu politycznego przerzucania się słowami i odpowiedzialnością - warto dostrzec takie historie. Patryk Rabiega

Berczyński znów zabiera głos

Twierdzi, że nie uciekł i nigdzie się nie ukrywa. Wacław Berczyński znów udziela wywiadu prasowego. Tym razem nie mówi o wykańczaniu Caracali, ale o zaglądaniu do dokumentów przetargowych owszem. Do Polski na razie się nie wybiera, ale jeśli zostanie wezwany do prokuratury - jak deklaruje - przyjedzie i powie, co wie. O wiedzy, która ciągle jest kłopotem politycznym. Arleta Zalewska.

Ratowanie na czas

Wyjątkowe zawody na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Ratowanie na czas, czyli jak w życiu. I o życiowe ćwiczenie tu chodzi. Bo zawodnikami są przyszli lekarze i ratownicy, którzy już po skończeniu studiów też będą się ścigać z czasem.

Wciąż za mało placów zabaw dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawnym zabawa też się należy. Niby to oczywiste, ale wcale nie takie łatwe. Bo miejsc, gdzie dzieci mogą poczuć się jak dzieci jest ciągle za mało. Budowa takich placów zabaw jest droższa, więc rzadsza. Ale na szczęście są wyjątki.

Telefon zaufania bez dotacji

Ten telefon nierzadko ratował życie. I nie wiadomo, czy będzie tak nadal. Bo fundacja, która zajmowała się telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży nie dostała rządowych dotacji. Bez tych pieniędzy telefon będzie głuchy na wołanie o pomoc.

Co dalej z sędzią Morawskim?

Dla sędzi Przyłębskiej sprawa jest zamknięta. Dla sędziego Morawskiego raczej też i to dosłownie, bo przed dziennikarzami zamyka drzwi. Osobiście niczego nie komentuje. W środę napisał dwa oświadczenia, gdzie tłumaczył z angielskiego na polski własne słowa z Oksfordu i przepraszał tych, którzy na przeprosiny czekali. Ale przeproszeni chyba się nie czują.

"Islamskie ścierwo", "każdy skończy bez głowy". Prokuratura odpuszcza działaczce ONR

Justyna Helcyk umie porwać tłumy na antymuzułmańskich i antyunijnych wiecach. Niemal rok temu wrocławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia, stawiając jej zarzuty związane z nawoływaniem do nienawiści i publicznym znieważaniem obcokrajowców. Ta sama prokuratora zmieniła jednak zdanie i działaczka ONR przed sądem nie stanie. Dlaczego? Dociekał reporter "Czarno na białym".

Polska do raportu

Dowód, jak zupełnie inaczej można rozumieć przestrzeganie praw człowieka. W najnowszym raporcie na ten temat ONZ daje rządowi PiS aż 185 uwag. Większość dotyczy niezależności Trybunału Konstytucyjnego i sądownictwa, pluralizmu mediów, dostępu do legalnej aborcji czy walki z rasizmem i ksenofobią. To robi wrażenie, ale nie liczby są najważniejsze, a to, że uwagi dotyczą tego, co jest fundamentem wolnego i demokratycznego państwa. Czy rząd PiS weźmie to pod uwagę?