Najnowsze

Najnowsze

"Czas mija, a ludzie giną". Rosja utworzy korytarze humanitarne

Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał w poniedziałek wprowadzić we Wschodniej Gucie w Syrii pięciogodzinne zawieszenie broni i utworzyć korytarze humanitarne - poinformował szef rosyjskiego resortu obrony Siergiej Szojgu. Mają nimi być ewakuowani cywile.

"Żadnych złudzeń. Chiny nie przekształcą się w demokrację"

Przywódca Chin Xi Jinping przejął stery władzy w dość młodym wieku i zapragnął zostać dożywotnim przywódcą - powiedział profesor Edward Haliżak w TVN24 BiS. Tak skomentował informację, że chińska partia komunistyczna chce umożliwić Xi pozostanie u władzy dłużej niż dopuszczalne obecnie dwie pięcioletnie kadencje.

CDU poparła "wielką koalicję" Merkel

Partia Angeli Merkel CDU na poniedziałkowym zjeździe poparła zdecydowaną większością głosów umowę koalicyjną między chadeckim blokiem CDU/CSU a socjaldemokratami z SPD. Teraz w sprawie utworzenia rządu wypowiedzą się w referendum członkowie SPD.

Rosyjscy sekstrenerzy zatrzymani w Tajlandii. Pracowali na czarno

Tajlandzka policja zatrzymała w poniedziałek dziesięciu Rosjan za pracę bez zezwolenia - prowadzili oni kursy technik seksualnych dla innych obywateli Rosji. Według agencji TASS wśród zatrzymanych jest celebrytka znana z niedawnego skandalu z udziałem wicepremiera Rosji.

Szkoły bez dzieci uchodźców. MSWiA zaprzecza

Resort spraw wewnętrznych chce oddać w ręce samorządów decyzję o tym, czy dzieci uchodźców będą realizować obowiązek szkolny w ośrodkach, w których przebywają, czy w publicznych szkołach - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podkreśla, że założeniem przygotowywanego projektu nie jest wykluczenie dzieci cudzoziemców z systemu polskiej edukacji, a jedynie udzielenie wsparcia w fazie przygotowawczej edukacji przed pójściem do szkoły.

Stoki przygotowane, narciarze nie. 70 wypadków tylko w jeden weekend

Wchodzą na stok prosto zza biurka. W nocy przyjadą, rano zakładają narty. Bez kondycji, bez ćwiczeń. A wystarczyłoby jeden dzień pospacerować, zaaklimatyzować się i zdaniem eksperta byłoby mniej wypadków na stokach. W Beskidach było ich półtora tysiąca od początku roku, 70 tylko w ostatni weekend.

Loża prasowa 25.02.2018

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz w "Loży Prasowej" byli: Renata Grochal ("Newsweek"), Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"), Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) i Wojciech Maziarski ("Gazeta Wyborcza"). Głównym tematem programu było wejście w życie nowelizacji ustawy o IPN. Goście odnieśli się również do marszu środowisk narodowych ku czci Romualda Rajsa ps. Bury w Hajnówce, któremu sprzeciwiali się lokalni samorządowcy i mieszkańcy. W programie rozmawiano też między innymi o nominacjach generalskich i konwencji Platformy Obywatelskiej.

Złoty Stoch, wielka Czeszka i odebrany medal

Igrzyska w Pjongczangu za nami. W Korei Południowej działo się wiele, nawet bardzo. Nie zabrakło historycznych triumfów, ale też wpadek - tych sportowych i tych dopingowych. A jak największą zimową imprezę zapamiętają Polacy, jak widział ją świat?

"Te procesy karne to jest naprawdę bardzo długi proces". Politycy o wejściu w życie ustawy o IPN

Nie ma się co martwić, że ktoś mógłby być skazany w ramach prawa, które może zostać zmienione. (...) Te procesy karne to jest naprawdę bardzo długi proces - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński, komentując wejście w życie ustawy o IPN. - Skończyło się tak, że Polska i rząd Prawa i Sprawiedliwości w praktyce ulega żądaniom Izraela - ocenił Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Ksiądz oskarżony o molestowanie nastolatków

Śledztwo w sprawie molestowania chłopców na obozie harcerskim w Bieszczadach zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia wobec księdza z gdyńskiej parafii. Duchowny przyznał się do zarzucanych mu czynów. Obecnie przebywa w areszcie.

Premier spotkał się ze Sprawiedliwymi. "Dziękuję za rękę wyciągniętą do zgody"

Wiele polskich rodzin zapłaciło najwyższą cenę za próbę ratowania Żydów, niektórzy ratowali naszych współbraci, inni razem z nimi zginęli - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. 50 spośród około pięciuset żyjących Sprawiedliwych wystosowało apel m.in. do szefów rządów Polski i Izraela.