Najnowsze

Najnowsze

Martyna Bunda o wielkiej historii i silnych kobietach

Umiejętność życia polega na połączeniu zdolności niepoddawania się opiniom innych ludzi i zachowaniu empatii, czułości do innych ludzi - przyznała Martyna Bunda, gość programu "Xięgarnia", pisarka, dziennikarka i "niezrealizowana gitarzystka".

Domniemany zamachowiec z Petersburga zatrzymany

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w sobotę o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o zorganizowanie i przeprowadzenie zamachu bombowego na supermarket w Petersburgu. Według wstępnych danych, wcześniej leczył się on w przychodni psychoneurologicznej.

Siła kobiet i demokracja dekoracyjna, czyli "rok niesamowitych zaskoczeń w polityce"

- Rok dla Polski był bardzo trudny - mówiła w programie "Babilon" TVN24 BiS Małgorzata Niezabitowska, była rzeczniczka rządu. - Czas rewolucji PiS-u, zamknięcie pewnego okresu. Plusem był wieli opór społeczny - dodała. Z kolei dla Agaty Szczęśniak, dziennikarki Oko.press, mijający rok był "krokiem, który zrobiliśmy w stronę demokracji dekoracyjnej". - Czyli coraz większa ilość instytucji demokratycznych i mediów, które powinny bronić obywateli, staje się wydmuszkami - powiedziała. Jak zaznaczyła, dużą rolę odegrały także "więzi społeczne, nowe formy protestu, nowi liderzy i nowe liderki". Profesor Janina Stępińska oceniła miniony czas jako "rok, w którym zmienił się język, w którym się porozumiewamy". - Okazało się, że nie ma miejsca na dyskusję. W tym sensie, to był smutny rok - podkreśliła. Powiedziała też, że pozytywnym akcentem była "niewątpliwie siła kobiet". Dla doktor Ludwiki Włodek najważniejsze były "wszystkie nurty, gdzie działania PiS-u mogły nie podobać się części społeczeństwa", jak na przykład czarny protest. - To był rok niesamowitych zaskoczeń w polityce - przyznała Eliza Olczyk z "Wprost".

Nieudana ucieczka naukowca z Korei Północnej. Media: popełnił samobójstwo

Północnokoreański naukowiec nuklearny, po nieudanej ucieczce do Chin, popełnił samobójstwo - w piątek poinformował portal intelnews.org, powołujący się na Radio Free Asia. Według tych doniesień, badacz został odesłany do Korei Północnej, lecz miał zażyć truciznę tuż przed pierwszym przesłuchaniem.

Podsumowanie roku w Babilonie

Koniec roku to czas podsumowań. To, co działo się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy komentowały też rozmówczynie Piotra Marciniaka w programie Babilon.

Kolejny wyrok dla byłego prezydenta Egiptu

Sąd w Kairze skazał w sobotę byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego i 19 innych osób na trzy lata więzienia za obrazę władzy sądowniczej. Mursi będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 2 mln funtów egipskich (ponad 112 tys. dolarów).

"Drugie śniadanie mistrzów" 30.12.2017

Gośćmi Marcina Mellera w programie "Drugie śniadanie mistrzów" byli Karolina Wigura (Kultura Liberalna), Aleksandra Pawicka (Newsweek), Grzegorz Sroczyński (Gazeta.pl) i Marcin Fijołek (Sieci).

Przegląd prasy. Sędzia Tuleya "zastraszany"

Sędzia warszawskiego sądu okręgowego Igor Tuleya będzie musiał wytłumaczyć się na piśmie z postanowienia dotyczącego sejmowego posiedzenia w sali kolumnowej sprzed roku - informuje Ewa Siedlecka w "Polityce". Jak dodaje, "można to potraktować jako nacisk psychologiczny, próbę zastraszenia, przywołania do porządku".

Putin zapewnił Asada, że będzie chronił Syrię

Prezydent Rosji Władimir Putin, składając życzenia noworoczne swemu syryjskiemu odpowiednikowi, Baszarowi el-Asadowi, zapewnił go, że Rosja będzie nadal wspierać wysiłki Syrii, by bronić suwerenności kraju - poinformował w sobotę Kreml.

Protesty w Palestynie nie ustają. Kolejna ofiara

Młody Palestyńczyk zmarł w sobotę na skutek obrażeń odniesionych w piątek podczas starć z izraelskimi żołnierzami przy granicy między Strefą Gazy a Izraelem - poinformował rzecznik palestyńskich służb ratunkowych Aszraf al-Kudra.

Brak lekarzy, brak perspektyw. Szpitale zamykają oddziały

Na Opolszczyźnie brakuje lekarzy. Niepokojące informacje płyną ze szpitala w Oleśnie, gdzie z tego powodu zawieszono oddział wewnętrzny. Trwają negocjacje, ale próżno upatrywać porozumienia z władzami placówki. Część pacjentów trafiła do szpitala w Kluczborku, który boryka się z podobnymi problemami.

Izrael potwierdza: występujemy z UNESCO

Izrael zawiadomił w piątek dyrektor generalną UNESCO Audrey Azoulay, że przestanie być członkiem tej organizacji 1 stycznia 2019 roku, jak to już zakomunikował w październiku jednocześnie z USA. Oba kraje oskarżają UNESCO o antyizraelską postawę.