Najnowsze

Najnowsze

"Andrzej posługuje się czymś, co sprawia, że PiS wygrywa w tej grze poparcia społecznego"

Polacy abdykowali z miejsca, które (...) wypracowaliśmy. To jest koniec naszego marzenia o solidarności - powiedział w sobotę w "Faktach po Faktach" były opozycjonista Andrzej Celiński. - Andrzej posługuje się czymś, co sprawia, że PiS wygrywa w tej grze poparcia społecznego. Mianowicie takie poczucie wyższości, które z jego ust i jego wypowiedzi tutaj bije: "my normalni, oni nienormalni" - skomentował słowa Celińskiego socjolog prof. Paweł Śpiewak. W pierwszej części programu gośćmi byli Mirosław Żukowski (szef działu sportowego Rzeczpospolitej) i Jakub Kot (komentator Eurosportu, skoczek narciarski).

"Samego systemu obalać nie chcą. Chcą tyko, żeby dobrze funkcjonował w ich interesie"

- Protesty (w Iranie) muszą jednej i drugiej stronie, zarówno reformatorom, jak i konserwatystom, którzy chcieliby rozwijać imperium irańskie w regionie, uświadomić, że coś trzeba dać narodowi - mówił w programie "Horyzont" na antenie TVN24 były ambasador RP w krajach bliskowschodnich Jan Natkański. Z kolei zdaniem prof. Katarzyny Górak-Sosnowskiej ze Szkoły Głównej Handlowej społeczny zryw w Iranie może mieć skutki odwrotne od zamierzonych.

"Należy stworzyć niezawisłe państwo polskie"

To był pierwszy raz, gdy zachodni przywódca tak jasno powiedział o niepodległości Polski. 100 lat temu Polski wciąż nie było na mapie. Wtedy, w styczniu 1918 roku, prezydent Stanów Zjednoczonych Thomas Woodrow Wilson przedstawił orędzie o powojennym ładzie na świecie. W 13. punkcie jasno stwierdził, że musi zostać utworzone niepodległe państwo polskie. Włączenie do orędzia sprawy polskiej to zasługa Ignacego Jana Paderewskiego. Pianista i kompozytor był wtedy bardzo popularny na Zachodzie i wykorzystywał to w dyplomacji. Reportaż dziennikarki TVN24 Brygidy Grysiak.

"Andrzej posługuje się czymś, co sprawia, że PiS wygrywa w tej grze poparcia społecznego"

Polacy abdykowali z miejsca, które (...) wypracowaliśmy. To jest koniec naszego marzenia o solidarności - powiedział w sobotę w "Faktach po Faktach" były opozycjonista Andrzej Celiński. - Andrzej posługuje się czymś, co sprawia, że PiS wygrywa w tej grze poparcia społecznego. Mianowicie takie poczucie wyższości, które z jego ust i jego wypowiedzi tutaj bije: "my normalni, oni nienormalni" - skomentował słowa Celińskiego socjolog prof. Paweł Śpiewak.

Ligia Krajewska "rezygnuje z członkostwa w PO"

Była posłanka Platformy Obywatelskiej Ligia Krajewska poinformowała w sobotę, że rezygnuje z członkostwa w partii. Jest to reakcja na medialne doniesienia, z których wynika, że miała przywłaszczyć około 320 tys. zł na szkodę jednej z warszawskich fundacji.

"To nie jest wina PiS-u, że teraz jest tak źle"

Rozmowy nie zakończyły się fiaskiem - przekonywała w sobotę w programie "Babilon" wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, komentując piątkowe spotkanie rezydentów z szefem resortu zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus przekonywała, że "to nie jest wina PiS-u, że teraz jest tak źle". - To jest wina wszystkich wcześniejszych rządów, które nie zrobiły nic w ochronie zdrowia. PiS miał być partią dialogu, bez arogancji. Nikt nie pomyślał, żeby zorganizować okrągły stół w tej sprawie - dodała. - Problem jest problemem systemowym. Nie prawdą jest, że wcześniejsze rządy nic z tym nie robiły - przekonywała z kolei Aleksandra Gajewska z Platformy Obywatelskiej.

"Mała rewolta" w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrała się w piątek na nadzwyczajnej sesji, zwołanej na żądanie USA w związku z sytuacją w Iranie, ale stanowisko Waszyngtonu wywołało "małą rewoltę" niektórych członków Rady - pisze "New York Times"

Reżyser "The Florida Project" dla tvn24.pl: niektóre postaci wymagają świeżych twarzy

We wszystkich swoich filmach to robię: mieszam debiutantów, amatorów i aktorów sezonowych - powiedział w rozmowie z tvn24.pl reżyser, scenarzysta i producent Sean Baker, autor jednego z najlepszych filmów 2017 roku "The Florida Project". - Sam jako widz, lubię na ekranie zobaczyć świeże twarze. Myślę, że niektóre postaci wymagają tego, żeby zagrane zostały przez kogoś nowego - podkreślił.

Na czterech łapach i ze skarbonką. Psy będą kwestować dla WOŚP

Albert i koledzy już za tydzień pojawią się między innymi na poznańskim rynku. Kilkudziesięciu wolontariuszy na czterech łapach będzie kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koło takiej zgrai "goldenów" trudno przejść obojętnie. Psy z czerwonymi obrożami i smyczami już podbiły serca poznaniaków.

Prezydent: każdy może przyjść i być między nami

Każdy może przyjść i być między nami - Polakami i chrześcijanami - jeżeli szanuje naszą tradycję, wiarę, przekonania i jeżeli nie chce ich naruszać - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, nieważne jakiego koloru jest człowiek. Jesteśmy mu winni szacunek - oświadczył.

"Drugie śniadanie mistrzów" 06.01.2018

Gośćmi Marcina Mellera w programie "Drugie śniadanie mistrzów" byli Michał Oleszczyk (krytyk filmowy, tłumacz), Marek Węcowski (historyk), Agata Szczęśniak (publicystka, OKO.Press) oraz Emilia Kaczmarek (Kultura Liberalna).

Pilot balonu zatrzymany. Trwa śledztwo w sprawie katastrofy

Pilot balonu z turystami, który spadł w piątek koło Luksoru, w środkowej części Egiptu, został w sobotę zatrzymany wraz z trzema przedstawicielami firmy organizującej tę wycieczkę. W wypadku zginęła turystka z Republiki Południowej Afryki, a 15 osób zostało rannych.

"Królom, czy ludziom wiedzy o pokorę jest trudno"

Od biblijnych trzech mędrców ludzie mogą uczyć się pokory – podkreślił w sobotę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Hierarcha, wraz z tłumem mieszkańców miasta, wziął udział w tradycyjnym Orszaku Trzech Króli w Poznaniu.

Najdroższa butelka wódki odnaleziona. Pusta

Skradziona butelka wódki, uważana za najdroższą na świecie, została znaleziona na placu budowy blisko miejsca kradzieży - poinformowała duńska policja. Butelka warta w przeliczeniu około 4,5 miliona złotych została znaleziona pusta. Jednak, jak zapewnia jej właściciel, jej wartość przez to nie spadła.

Zbudowali w Kenii "Dom z Marzeń" dla dzieci z misji

Poznańska fundacja „Redemptoris Missio” zbudowała w Kenii "Dom z Marzeń". To centrum pomocy dzieciom z pobliskiej misji w Kithatu. Prawie setka dzieci będzie mogła tam się uczyć i bawić przez cały dzień. Dzięki temu ich rodzice będą mogli pójść do pracy. Ośrodek prowadzić będzie Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

Papież Franciszek: W życiu potrzebny jest wzniosły cel

Podczas mszy w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) papież Franciszek wezwał wiernych, by nie zadowalali się "wegetowaniem" i "dryfowaniem", ale patrzyli w niebo. Podążanie za Jezusem - mówił papież - wymaga opuszczenia wygodnych kanap i ciepła kominków.