Najnowsze

Najnowsze

"Gramy dołem i pod wiatr"

Te czasy - uda się czy się nie uda - już dawno minęły – stwierdził w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, komentując zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Zdradził, że przed meczem zawsze powtarza piłkarzom to samo: "gramy dołem i pod wiatr".

"Gramy dołem i pod wiatr"

Te czasy - uda się czy się nie uda - już dawno minęły – stwierdził w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, komentując zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Zdradził, że przed meczem zawsze powtarza piłkarzom to samo: "gramy dołem i pod wiatr".

Boniek: do polskiej piłki doklejonych jest kilkunastu przestępców

- Nie jestem od łapania przestępców, tylko od służby. Mam nadzieję, że państwo ma chęć rozwiązania problemu i nam w tym pomoże - mówił w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ocenił też szanse Biało-Czerwonych na zbliżającym się mundialu.

Syria uznała niepodległość Abchazji i Osetii Południowej

Syria uznała we wtorek niepodległość Abchazji i Osetii Południowej, separatystycznych regionów Gruzji. W odpowiedzi Tbilisi rozpoczęło procedurę zerwania stosunków dyplomatycznych z Damaszkiem - podał gruziński portal internetowy Agenda.ge.

Merkel: język przemocy wydaje plony

Radykalni politycy w Niemczech, który posługują się ksenofobiczną retoryką, nie tylko wystawiają na próbę wolność słowa, ale podżegają do przemocy – stwierdziła we wtorek kanclerz Angela Merkel.

"Spiderman" z Paryża u strażaków. Złożył podanie o staż

22-letni Mamoudou Gassama, który w heroiczny sposób uratował dziecko wiszące na wysokości czwartego piętra, chce zostać strażakiem. We wtorek paryscy ratownicy oprowadzili go po posterunku i pokazali na czym polega ich praca. – Zrobię wszystko, żeby się tu dostać – powiedział strażakom.

Wywieszanie transparentu w Sejmie było "próbą kolejnego upolitycznienia protestu"

Bardzo łatwo mówić o 500 złotych, jeśli się nie policzy, według jakich kryteriów, procedur to ma być przyznawane - tak profesor Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta, komentował postulaty uczestników zakończonego w Sejmie protestu osób niepełnosprawnych. Gość "Faktów po Faktach" mówił też, że "większość rządów miało w nosie ludzi, którzy nie radzą sobie z życiem".

Czaputowicz przewodniczył posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ

Najwyższą cenę za konflikt na wschodniej Ukrainie płacą cywile - podkreślił Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych. We wtorek przewodniczył on posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęconemu sytuacji na Ukrainie. Minister podkreślił, że wola Ukraińców, by stać się częścią Zachodu, nie zostanie złamana.

Ostatnia prosta piłkarzy w drodze na mundial

Helikoptery i specjalny tunel w Arłamowie. Reprezentacja piłkarzy pod wodzą trenera Adama Nawałki docierają na zgrupowanie, relaks już się skończył, teraz czas na ostry trening i walkę o miejsce na mundial w Rosji.

"Okrągły stół" w sprawie kiboli na stadionach

To miał być okrągły stół pełen konkretów i decyzji o tym, jak zwiększyć bezpieczeństwo na stadionach. Do spotkania rządowego doszło, ale oprócz urzędniczego optymizmu niewiele z tego wynika, bo nadal nie ma jasnych wytycznych, jak ukrócić chuligańskie wybryki. O czym zatem dyskutowano?

Bariery, które czekają na likwidację

Niektórzy niepełnosprawni są samodzielni. Ale trudno im normalnie funkcjonować, bo na swojej drodze spotykają wiele ograniczeń, które można byłoby zlikwidować. Jednak zdrowe osoby nie zawsze potrafią zrozumieć ich życie i potrzeby.

Co nowa ustawa zmieni w życiu niepełnosprawnych?

Nowa ustawa o ułatwieniach dla niepełnosprawnych ma obowiązywać już za miesiąc. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska niewiele o niej mówi i odsyła do Narodowego Funduszu Zdrowia. Sprawdziliśmy jak wygląda jej wdrożenie, bo czasu jest mało. Co się zmieni w życiu niepełnosprawnego i czy to realna pomoc?

Według ministra Ziobry przepisy aborcyjne są niezgodne z konstytucją

Przepisy dopuszczające przerywanie ciąży są niezgodne z konstytucją. Takie stanowisko zajął prokurator generalny i przekazał je do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o przypadki aborcji wykonywanej z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu. Opozycja nie ma wątpliwości, że takie postawienie sprawy przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę będzie próbą zaostrzenia przepisów w szybkim tempie.

Mniej środków z unijnego budżetu dla Polski?

Są cięcia w unijnym budżecie i nowa propozycja dla Polski. Niezbyt korzystna, bo budżet na politykę spójności w porównaniu z poprzednim może dla nas zmaleć o 23 procent. A to oznacza jedno: Polska znajdzie się wśród krajów, których dotkną największe cięcia. Kto to odczuje? Na co będzie mniej pieniędzy?

Rząd reaguje na pożary składowisk śmieci

Miarka się przebrała - mówi rząd Mateusza Morawieckiego i idzie na wojnę z "mafią śmieciową". Po serii pożarów na wysypiskach premier zapowiada zaostrzenie przepisów, monitoring składowisk, niezapowiedziane kontrole. Podpaleniami zajmie się tez Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratura. Jak palący to problem?

Nowa wersja projektu "Stop Soros". Rząd chce działać szybko

Węgierski rząd wniósł we wtorek do parlamentu nową wersję projektu pakietu ustaw przewidujących kary więzienia za pomaganie migrantom. Nowe rozwiązania są nazywane "Stop Soros", ponieważ partia Fidesz Viktora Orbana nie ukrywa, iż są wymierzone w fundację George'a Sorosa.

Pańskie oko...

Nie wszędzie - jak widać - rządzący mogą czuć się komfortowo, ale są też takie miejsca, gdzie atmosfera jest dużo bardziej sielska. Pokażemy poczty sztandarowe, strażackie orkiestry, uściski dłoni, przemarsze i ordery, czyli wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego w wyborczym tournee po Podlasiu. I można się zastanawiać, kiedy człowiek odpowiedzialny za policję znajduje czas na wypełniane obowiązków w Warszawie, jeżeli na przykład Dzień Strażaka obchodził w swoim regionie przez trzy dni i w czterech miastach.

Instrukcje Piotrowicza

Caryca Katarzyna, literatura, polityka i Stanisław Piotrowicz. Cyprian Jopek prześledził spotkania z posłem Prawa i Sprawiedliwości i pokaże, jak wygląda dzisiejsza Polska z perspektywy człowieka robiącego karierę prokuratora w PRL-u.

"Bojówkarze"

Bojówkarze według władzy, czyli działacze Komitetu Obrony Demokracji zakłócający masowo organizowane ostatnio spotkania z politykami PiS. Teoretycznie są to spotkania otwarte, swoboda, zwłaszcza zadawania pytań, jest na nich jednak teraz mocno ograniczana. Piotr Świerczek pokaże więc, jak zderza się dziś wolność wygłaszania politycznych pochwał dla rządu z chęcią pytania o niewygodne dla polityków sprawy.

"My, Polacy, nie do końca zdaliśmy egzamin"

Protestujący niepełnosprawni wrócą teraz do domów i "znowu nam znikną z oczu" - stwierdził w "Faktach po Faktach" prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. - Jeżeli o nich nie mówimy, to tak samo ich odpychamy od siebie – dodał.