Lekarze z warszawskiego Instytutu Kardiologii wszczepili pacjentowi dwie zastawki serca zupełnie nową metodą. Po raz pierwszy przeprowadzono zabieg przez koniuszek serca. Małe nacięcia, mała ingerencja i duża nadzieja na szybki powrót do zdrowia. Szczegóły zabiegu przeanalizował reporter "Faktów" Marek Nowicki.

W niedzielę wieczorem na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej odbył się protest tzw. Krucjaty Różańcowej przeciwko występowi w lokalnym klubie zespołu Behemoth. Wśród protestujących pojawił się też wiceprzewodniczący "Solidarności" w Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz. - Przyszedłem tutaj ze starszymi stoczniowcami w miejsce, gdzie ma się odbyć ten słynny już satanistyczny koncert - powiedział dziennikarzom.

Polskie wojsko ma mieć „kły”, które zniechęcą potencjalnych agresorów do ataku na Rzeczpospolitą. Według deklaracji MON mają to być rakiety dalekiego zasięgu, drony i siły specjalne. Wizja groźnych „kłów”, których przestraszyć ma się Rosja, może okazać się ułudą.

Po wypadku, w którym zginęła 13-latka, 38-letni kierowca samochodu terenowego usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Podstolice (woj. wielkopolskie). Dziecko wypadło z samochodu, a następnie zostało przez auto przygniecione.

Podczas lubuskiej konwencji wyborczej w Gorzowie Wlkp. prezes PiS Jarosław Kaczyński pogratulował zwycięstwa polskim piłkarzom. Następnie, mówiąc o warunkach życia mieszkańców dodał, że Polska potrzebuje teraz "wielkiego zwycięstwa". Przekonywał, że szansami na rozwój Ziemi Lubuskiej jest wykorzystanie jej złóż naturalnych i przygranicznego, tranzytowego charakteru.

- Czapki z głów przed Sebastianem - mówi o swoim podopiecznym trener Śląska Wrocław. Sebastian Mila, który na co dzień pracuje właśnie z dolnośląską drużyną, w meczu z Niemcami zdobył drugą bramkę. Polska reprezentacja po raz pierwszy w historii wygrała ze swoim zachodnim sąsiadem.

Z maleńkich fragmentów skóry, pobranych od rannych górników, w kilka tygodni ma powstać materiał do przeszczepów dla nich. W ten sposób leczonych będzie kilkunastu poszkodowanych w wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła. Niektórzy mają poparzone nawet 80 proc. ciała.

Pijany mężczyzna wyszedł z wesela, które odbywało się w sobotę w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie). Weselnik zakłócał ciszę nocną okolicznych mieszkańców. Zareagowali policjanci.

- Dla premiera, dla prezydenta, dla szefa dyplomacji czerwony dywan to jest rzecz naturalna i powinien się tam poruszać jak modelka na wybiegu - tak w "Kawie na ławę" Robert Biedroń (TR) skomentował niezręczne zachowanie Ewy Kopacz podczas spotkania z Angelą Merkel w Berlinie. Zdaniem Włodzimierza Czarzastego (SLD) polska premier była źle przygotowana do tej wizyty. Kopacz bronił minister w jej rządzie, Andrzej Halicki.

Twój Ruch nie zarejestrował list wyborczych w Szczecinie. Miejska Komisja Wyborcza zakwestionowała część podpisów na listach poparcia dla tej partii i zamierza zawiadomić o sprawie prokuraturę. Powodem jest to, że na listach TR znalazły się podpisy dwóch nieżyjących od kilku miesięcy osób.

Gdy po raz pierwszy trzymał w ręku skalpel czuł strach. Ale operacji przeszczepu serca się nie bał, bo "trenował na zwłokach". Prof. Zbigniew Religa, bohater filmu "Bogowie", który właśnie wszedł do kin, mówił w długiej i szczerej rozmowie z dziennikarzem Janem Osieckim o fascynacji chirurgią, pierwszych operacjach, budowaniu zespołu i własnej chorobie. W tvn24.pl prezentujemy nagrania, które posłużyły do stworzenia książki "Religa. Człowiek z sercem w dłoni".

Czy w Polsce może wrócić sześciodniowy tydzień pracy? Posłowie Platformy firmują w Sejmie projekt, który nie każe już pracodawcom dawać wolnego dnia za pracę w sobotę, wystarczą dodatkowe pieniądze. Pomysł już wywołuje kontrowersje. Jedni cieszą się, że będzie można dorobić, a inni obawiają się wymuszania pracy o dzień dłużej.

Policja ujęła dwóch producentów tzw. pigułek gwałtu, które przebojem wchodzą na polski czarny rynek, a są niezwykle groźne. Początkowo ostrzegano przed nimi kobiety, którym takie pigułki niepostrzeżenie wrzucano do drinków. Szybko znalazły szersze zastosowanie. Umożliwiają wyjątkowo trudne do udowodnienia kradzieże. Materiał "Faktów".

- Nie chodzi o to, abyśmy się bali eboli, ale rozumieli, na czym ta choroba polega i jak łatwo się przenosi - mówił w "Faktach po Faktach" dr Paweł Grzesiowski, ekspert ds. szczepionek. Adam Pietrzak, ekspert ds. ratownictwa medycznego podkreślał z kolei, że Polska przygotowuje się obecnie do zmierzenia się z ebolą.