Późnym wieczorem w niedzielę w jednej z toruńskich hal magazynowych wybuchł pożar. Na miejscu pracują strażacy. Informację o tym wydarzeniu dostaliśmy na Kontakt24.

- Minister zdrowia pracuje bardzo chaotycznie - skrytykował Bartosza Arłukowicza były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Jak ocenił w "Faktach po Faktach" pomiędzy Ewą Kopacz a ministrem "nie ma chemii", a sam Arłukowicz nie może poszczycić się "jakimiś wielkimi dokonaniami". Przyznał jednak, że dymisjonowanie szefa resortu zdrowia w czasie zaostrzonego sporu z lekarzami nie byłoby dobrą decyzją.

- Jest sytuacja dość jasna i klarowna: jest szantaż ze strony grupy lekarzy. Grupy, która topnieje - stwierdził w programie "Kawa na ławę" w TVN24 minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki (PO). Skomentował w ten sposób konflikt, jaki powstał na linii Ministerstwo Zdrowia - Porozumienie Zielonogórskie. Zdaniem Marka Sawickiego z koalicyjnego PSL, za bałagan w służbie zdrowia odpowiedzialne są jednak obie strony.

Rejon, w którym to się wydarzyło, jest szczególnie trudny do żeglugi. Wysokość fal w sobotę wynosiła osiem metrów. Fala 20-30 proc. większa od pozostałych mogła doprowadzić do przesunięcia ładunku na pokładzie i tym sposobem doszło do utraty stateczności i wypadku - mówił w rozmowie z TVN24 w poranku "Wstajesz i weekend" kpt. Roman Paszke.

Pod zarzutem kradzieży figurki Jezusa z bożonarodzeniowej szopki do policyjnego aresztu trafił 30-letni mężczyzna. Rzeźbę zabrał ze żłóbka, schował pod kurtkę i próbował uciec. Złapała go straż miejska, która na nagraniu monitoringu zauważyła złodzieja.

Nocna akcja ratowników na Babiej Górze odsłoniła braki lotniczego pogotowia w Krakowie. Helikopter lata tam tylko do godz. 20, bo na więcej nie było pieniędzy - te jednak mają się znaleźć, po tym jak wychłodzony turysta walczy o życie przez zbyt długi transport. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Miały być segregowane, a nie podpisywane - władze Poznania uznały jednak inaczej i worki ze śmieciami każą identyfikować. Mieszkańcy się buntują, a miasto dopiero teraz sprawdza, czy nowe zasady są zgodne z prawem. ["Polska i Świat"]

Jana Wróbla z programu "Dwie prawdy" zaniepokoił pomysł Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, który chce zniesienia mandatów dla właścicieli spuszczających psy ze smyczy. Obecnie, gdy zwierzę jest wyprowadzane w taki sposób, jego właścicielowi grozi nawet kilkusetzłotowa kara grzywny. Czy psy w miastach powinny móc chodzić bez smyczy? A może właściciele powinni móc puszczać swoich pupili tylko w wyznaczonych do tego miejscach?

Zdarza się to w wielu lokalach, niektórym nie przeszkadza, innym - wręcz przeciwnie. Felieton dziennikarki "Gazety Wyborczej", która opisała, jak w restauracji, w której była, mama przewija na oczach wszystkich małe dziecko, wywołał gorącą publiczną dyskusję. Materiał "Faktów TVN".

Helikoptery, okręty, systemy przeciwlotnicze - MON zamierza w tym roku rozstrzygnąć najważniejsze i najkosztowniejsze programy zbrojeniowe ujęte w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych. Łączna wartość umów, jakie zamierza podpisać w tym roku, to kilkadziesiąt miliardów złotych. Ministerstwo nie ukrywa, że spodziewa się nacisków politycznych i biznesowych.

30, 50 a nawet 70 procent. Takie obniżki cen można znaleźć w centrach handlowych. Poświąteczne wyprzedaże ruszyły pełną parą. Nie ma sklepu, który by nie chciał w tych dniach skusić klientów. Największe oblężenie przeżywają sklepy odzieżowe. Reporter TVN24 Piotr Borowski wybrał się wraz ze stylistką Dorotą Sikorską na zakupy by sprawdzić, co w tym sezonie jest modne.

Posłowie nie zajmą się budzącą kontrowersje uchwałą, która miała wzywać Ministerstwo Administracji I Cyfryzacji do znalezienia sposobu na ograniczenie dostępu do treści pornograficznych w sieci - dowiedział się portal tvn24.pl. Marszałek Radosław Sikorski odesłał autorom gotowy już projekt, bo znalazł w nim błąd formalny. - Wielu spadł kamień z serca, bo od początku nie wiadomo było, co z tym fantem zrobić - komentuje część posłów.

- Nikt nie chce iść na wojnę - mówił o konflikcie resortu zdrowia z lekarzami Porozumienia Zielonogórskiego wiceminister Sławomir Neumann. - Nawet jeśli jedna przychodnia będzie zamknięta, jest to tragedia dwóch, trzech tysięcy pacjentów - przekonywał z kolei Grzegorz Luboiński z Polskiej Unii Onkologii.

Ewakuacja Polaków z Donbasu jest planowana między 12 a 31 stycznia - poinformowała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. W związku z tym resort przygotował projekt rozporządzenia w sprawie ustalenia tymczasowego, dodatkowego lotniczego przejścia granicznego.

Kartę Dużej Rodziny wystąpiło ponad 718 tys. osób; odebrało ją prawie 590 tys. - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W sumie do programu przystąpiło dotychczas ponad 470 podmiotów, które oferują zniżki 1,5 tys. miejscach.