Ukraina liczy na wsparcie Polski w kwestiach bezpieczeństwa i chce czerpać z waszych doświadczeń w sprawie reform – powiedział PAP nowy ambasador Ukrainy w Warszawie, Andrij Deszczyca. Dyplomata stał się znany po tym, gdy Siergiej Ławrow oświadczył, że nie będzie z nim rozmawiać. Za to, że zaśpiewał niecenzuralną piosenkę o Putinie. - W niektórych sprawach dla ratowania stosunków dyplomatycznych między państwami stosuje się metody niedyplomatyczne - wyjaśnił.

Nie kandyduję w wyborach prezydenckich. Nie przekona mnie nawet Jarosław Kaczyński - powiedział w "Jeden na jeden" szef "Solidarności" Piotr Duda. Odniósł się w ten sposób do sondażu PiS, z którego wynika, że mógłby przejść do drugiej tury wraz z Bronisławem Komorowskim.

Cmentarz jest, ale jakby go nie było. Choć został wyznaczony 21 lat temu, do tej pory nie można na nim grzebać zmarłych. Żeby było ciekawiej, urzędnicy gminy Książki w woj. kujawsko-pomorskim nie mieli o tym pojęcia. Przez 21 lat żyli jak w Matrixie. 21 lat temu utworzyli cmentarz, na którym do tej pory nie odbył się żaden pogrzeb i... nikogo to nie zdziwiło. A na starej nekropolii dawno już zabrakło miejsca i groby są upychane, gdzie się da, najczęściej pod płotem. ["Blisko ludzi"]

W poniedziałek wieczorem odbyło się spotkanie koalicyjne PO-PSL z udziałem m.in. premier Ewy Kopacz, Janusza Piechocińskiego oraz szefów klubów PO i PSL: Rafała Grupińskiego i Jana Burego. - Uzgodniliśmy, że lecę z panią premier na szczyt unijny. Zanosi się, że trzeba będzie na miejscu elastycznie analizować każde możliwe rozwiązania, dlatego obecność przedstawiciela resortu gospodarki jest potrzebna – zaznaczył Piechociński.

W dokumencie podsumowującym pierwszy tydzień obrad synodu odchodzi się od nauczania Jana Pawła II, jest on nie do przyjęcia dla wielu biskupów – uważa abp Stanisław Gądecki. W ogłoszonym w poniedziałek przez Watykan dokumencie podkreślono m.in., że zdaniem części hierarchów Kościół powinien bardziej otworzyć się na osoby homoseksualne i na rozwodników. Z kolei zdaniem watykańskiego hierarchy, kard. Raymonda Leo Burke'a, informacje o przebiegu synodu biskupów na temat rodziny są "manipulowane".

Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku nie złoży do Sądu Najwyższego wniosku o wznowienie postępowania w sprawie tzw. mylnie osądzonego zabójstwa - poinformował jej rzecznik Janusz Kordulski. Pełnomocnik skazanego na dożywocie Jacka Wacha jest zdania, że to błąd, bo są nowe dowody. Także Prokuratura Generalna uważa, że są przesłanki do wznowienia postępowania.

Jechał po mieście kompletnie pijany, miał w organizmie niemal trzy promile alkoholu. Jak się okazało podczas policyjnej kontroli, 28-latek z Bełchatowa (łódzkie) miał szokująco duże doświadczenie w jeżdżeniu po alkoholu. Kierowca w momencie zatrzymania miał aktywnych… 8 sądowych zakazów prowadzenia samochodem. Tym razem mężczyzna trafił do aresztu.

Były poseł Samoobrony, milioner Piotr Misztal rozlepia swoje plakaty w całym mieście - nie ogranicza się tylko do wyznaczonych miejsc. I tak uśmiechniętą twarz kandydata na prezydenta miasta można zobaczyć na ścianach, skrzynkach transformatorowych czy słupach teatralnych. Straż miejska straszy mandatami, Misztal odpowiada: "nie będę mówił o pierdołach".

Stare kamienice w centrum Warszawy to łakomy kąsek dla inwestorów. Przez luki w prawie coraz częściej trafiają one w ręce tych, którzy z prawowitymi spadkobiercami nie mają wiele wspólnego. - Mamy bałagan, a na to nakłada się nasza mentalność - mówił w TVN24 Grzegorz Sroczyński, dziennikarz "Gazety Wyborczej", który tłumaczył, jaki trik wykorzystują biznesmeni i kancelarie prawne, by zdobywać interesujące ich nieruchomości.

Kierowca samochodu ciężarowego zginął w wypadku, do którego doszło w poniedziałek rano pod Radomskiem (łódzkie). - Ustaliliśmy, że dwa tiry jadące z naprzeciwka otarły się o siebie. Element ładunku jednej z ciężarówek mógł śmiertelnie ranić kierowcę drugiego pojazdu - mówi tvn24.pl policja.

Żubra-samotnika zauważył w okolicy wsi Marzenin (woj. lubuskie) jeden z leśniczych. Jego zdaniem żubr odłączył się od stada w okolicy Wałcza (woj. zachodniopomorskie).