Jeden problem, wiele instytucji i żadnego rozwiązania. - Tu biegają karaluchy, ja przechodzę zatrucia pokarmowe, boimy się pożaru - mówi Paweł, jeden z mieszkańców kamienicy w centrum Warszawy. Ciężko chory pan Maciej uprzykrza życie kilkudziesięciu sąsiadom, bo nie ma siły sprzątać, nie ma pieniędzy na prąd, mieszkanie oświetla ogniem. I mimo że potrzebuje pomocy, instytucje sprawę rozwiązują ostrym cięciem: MOPS daje pieniądze, zarządca kamienicy postanawia wyrzucić na bruk. - Zabrakło tu ludzkich odruchów - oceniają specjaliści.

Chirurg bez zazdrości zawodowej, był liderem i miał pomysły. Był bardzo pracowity i normalny - mówili we "Wstajesz i wiesz" koledzy prof. Zbigniewa Religi z sali operacyjnej. Podkreślali, że profesor "mieszkał w szpitalu", dlatego jego życie rodzinne, jak i jego współpracowników, było w gruzach, ale niczego nie żałują. W piątek do kin wchodzi film "Bogowie" o doktorze Relidze.

Episkopat Polski uznał, że rządowy podręcznik dla pierwszoklasistów jest infantylny i pomija treści wiążące się z małżeństwem i rodziną. Szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska zapewnia, że podręcznik jest skierowany do dzieci różnych wyznań i ma wartości uniwersalne.

Miał zostać stracony za zabójstwo konkubiny, ale Sąd Najwyższy zamienił mu karę na 25 lat więzienia. Józef Ś. z Kutna wyszedł z więzienia, poznał inną kobietę, a po dwóch latach na wolności - zdaniem śledczych - znowu zabił. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu.

Absurdalnie niski wiadukt nad ulicą Warsztatową w Tarnowie. Jego przebudowa trwała półtora roku, a po otwarciu okazało się, że mieszczą się pod nim wyłącznie samochody osobowe. Konstrukcja jest tak niska, że nie przejadą tędy ani karetki, ani straż pożarna. W rozmowie z reporterem TTV kierowcy nie kryją zdumienia. Władze tłumaczą zaś, że ulicę pod wiaduktem otwarto tymczasowo, by rozładować korki. Na wiosnę ma się rozpocząć kolejny remont - podczas którego zostanie obniżona jezdnia.

W Gdyni odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe zmarłej w niedzielę Anny Przybylskiej. Aktorka przegrała walkę ze złośliwym nowotworem. Miała 35 lat.

We Wschowie w tajemniczych okolicznościach z dnia na dzień padły pszczoły z czterech pasiek. Łącznie około pięciu milionów sztuk. Pszczelarze poszukują winnego, który najprawdopodobniej wytruł im owady nielegalnymi opryskami pól. W rozmowie z reporterem "Faktów TVN" przestrzegają też, że dramat może się rozszerzyć wiosną.

Następuje proces rozbijania wspólnego stanowiska Europy przez Rosję - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Były premier i minister spraw zagranicznych przyznał na antenie TVN24, że jest zaniepokojony polityką Putina.

- Trzeba zamknąć niebezpieczne kopalnie i złamać zmowę milczenia załogi oraz przełożonych w kwestii bezpieczeństwa - stwierdził w "Faktach po Faktach" były wiceminister gospodarki w rządzie PiS Paweł Poncyljusz, w reakcji na poniedziałkowy wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. - Gdybyśmy sprywatyzowali górnictwo, tych problemów by nie było - ocenił z kolei wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz z PO.