Niech moi wrogowie, zwłaszcza poza SLD, zajmą się swoimi sprawami - mówił w "Jeden na jeden" szef SLD Leszek Miller. Zaznaczył, że Sojusz szuka szerokiego porozumienia wyborczego i będzie tworzyć jedną listę. Rozmowy w tej sprawie odbędą się m.in. z OPZZ.

Co najmniej 1,68 mln jadących za szybko kierowców ma złapać w tym roku policja – wynika z "Programu realizacyjnego na lata 2015-2016 do Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020". Pisze o tym "Rzeczpospolita".

Komisja Europejska zaproponowała, by kraje członkowskie Unii Europejskiej przyjęły do siebie 40 tys. uchodźców. Do Polski miałoby trafić 2 tys. 659 osób. M. in. o polityce migracyjnej wobec uchodźców będą dziś rozmawiać szefowie resortów spraw wewnętrznych Grupy G6. W spotkaniu weźmie udział także szefowa polskiej MSW Teresa Piotrowska.

Pan Krzysztof miesiącami walczył o życie po zatruciu rtęcią. Lekarze nie dawali mu niemal żadnych szans na wyzdrowienie. Nie oddychał samodzielnie, posłuszeństwa odmówił układ nerwowy. Stan chorego zaczął się jednak niespodziewanie poprawiać, odzyskał przytomność, a lekarze i rehabilitanci zapewniają, że będzie znów chodzić. - W zasadzie otarłem się o śmierć. Wszyscy uważają, że to jest cud - mówi w rozmowie z "Faktami" TVN mężczyzna.

- Rząd powinien pracować do ostatniego dnia, a nawet przyspieszyć - podkreślił w "Faktach po Faktach" Dariusz Rosati, eurodeputowany PO, komentując apel Andrzeja Dudy, by do czasu jego zaprzysiężenia rząd powstrzymał się od "poważnych zmian". Ryszard Czarnecki (PiS) przekonywał natomiast, że słowa prezydenta elekta nie wynikają ze strachu przed ewentualnymi zmianami, których mogłaby dokonać partia rządząca.

Ekonomista Ryszard Petru, były doradca Leszka Balcerowicza, otworzył w niedzielę w Warszawie kongres założycielski Stowarzyszenia NowoczesnaPL. Zgromadził wokół siebie działaczy społecznych, przedsiębiorców i samorządowców, nawołujących do uwolnienia gospodarki od obciążeń polityki. Stowarzyszenie opowiada się m.in za likwidacją przywilejów emerytalnych czy odejściem od finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

Policja zatrzymała kierowcę auta dostawczego, który w sobotę w powiecie żywieckim potrącił trzy rowerzystki - matkę z dwiema córkami w wieku siedmiu i czternastu lat. Kobieta i młodsza z córek zginęły na miejscu. Nastolatka w ciężkim stanie jest w szpitalu. Tuż po wypadku do szpitala z niewielkimi obrażeniami trafił też 32-letni kierowca - teraz jest już w policyjnym areszcie pod zarzutem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jak informuje reporter TVN24 Jerzy Korczyński, zdaniem prokuratury mężczyzna prawdopodobnie prowadził po alkoholu.

- Z przywództwem pani premier Ewy Kopacz idziemy do wyborów, ona daje gwarancję zwycięstwa - powiedział w "Kawie na ławę" Jacek Protasiewicz z PO. - Polaków zupełnie nie interesuje, kto stoi na czele PO - ocenił natomiast Joachim Brudziński z PiS. Politycy na antenie TVN24 dyskutowali o powyborczej kondycji Platformy Obywatelskiej.

Od 1 czerwca szczeciński Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni oficjalnie zacznie funkcjonować w nowej strukturze. O zmianach zdecydowało szefostwo NATO m.in. podczas szczytu Sojuszu w ub.r. w Walii.

W warszawskim Torwarze odbędzie się w niedzielę kongres założycielski Stowarzyszenia NowoczesnaPL, którego twórcą jest ekonomista Ryszard Petru - były doradca Leszka Balcerowicza. Początek zjazdu wyznaczono na godzinę 12. W programie przewidziano stworzenie "mapy wyzwań nowoczesnej Polski" oraz określenie planu działań.

Te operacje są tak niezwykłe, że transplantolodzy nie znajdują nawet odpowiednich porównań, by wyjaśnić jak trudne są przeszczepy twarzy. Odbywają się one bardzo rzadko i wciąż traktuje się je jako zadania pionierskie. [materiał "Faktów TVN"]

W sobotni wieczór około 40 km na północny zachód od Świnoujścia zatonął jacht z 12 osobami na pokładzie. Polska jednostka wypłynęła na ratunek i przejęła rozbitków od załogi niemieckiego kutra, która znalazła ich, dryfujących na tratwie. Niestety jedna osoba zmarła. Przed północą rozbitkowie dotarli na pokładzie polskiego statku do portu w Świnoujściu.

Egipt, Tunezja, Turcja i Kenia - te popularne wakacyjne kierunki znalazły się na liście krajów o podwyższonym ryzyku. Wypoczynek w tych krajach stał się niebezpieczny z powodu dżihadystów. Materiał "Faktów" TVN.

- Gdybym był w zarządzie PO, to powiedziałbym: "jesteśmy liderami Platformy, ale nie liderami politycznymi Polaków". Proponowałbym, żeby cały zarząd podał się do dymisji - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, współzałożyciel PO i były szef MSZ. Komentował w ten sposób przegraną Bronisława Komorowskiego i sytuację Platformy Obywatelskiej przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

SLD będzie zmierzał do utworzenia jednej listy szeroko rozumianej lewicy w wyborach parlamentarnych - poinformował szef partii Leszek Miller po sobotnim posiedzeniu Rady Krajowej. Ponadto SLD postanowił, że chce podniesienia płacy minimalnej do 2,5 tysiąca złotych i że będzie namawiał do głosowania przeciwko JOW-om w referendum.