Narady szefa MSWiA po reportażu "Superwizjera"

Szef MSWiA Joachim Brudziński spotkał się w poniedziałek z komendantem głównym policji Jarosławem Szymczykiem i prokuratorem krajowym Bogdanem Święczkowskim w sprawie reportażu "Superwizjera" TVN o środowisku polskich neonazistów. - W naszym kraju nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na takie zachowania - napisano w komunikacie po rozmowach.

Szczerski: Tillerson będzie mówił z prezydentem Dudą o konkretach

Współpraca energetyczna, wojskowa, współdziałanie w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz konflikt na Ukrainie będą tematami planowanej na piątek w Warszawie rozmowy prezydenta Adnrzeja Dudy i sekretarza stanu USA, Rexa Tillersona - poinformował szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski.

Michał Kamiński dołączył do klubu parlamentarnego PSL

Podłość i krętactwo w polityce nie popłacają. Pokazaliśmy PiS, że twardą, ale uczciwą grą parlamentarną można wygrywać z nimi potyczki - powiedział w poniedziałek Michał Kamiński (dotychczas koło Unii Europejskich Demokratów), który dołączył do klubu parlamentarnego PSL.

"Polscy neonaziści świętują urodziny Hitlera". Zachodnie media #PisząoPolsce

Śledztwo w sprawie działalności polskiej organizacji neonazistowskiej, która została opisana w materiale dziennikarzy "Superwizjera" TVN zwróciło uwagę mediów w kilku krajach. Depeszę agencji Associated Press w tej sprawie zamieściły w swoich serwisach "New York Times" oraz "Times of Israel". Własny tekst opisujący dziennikarskie śledztwo opublikował niemiecki nadawca Deutsche Welle.

Neofaszyzm w Polsce. Od "nie mamy z tym problemu jako naród" do "widzimy przyzwolenie na takie zachowanie"

Nie mamy problemu jako społeczeństwo i jako naród z tego typu radykalizmami. Ale one występują i władze państwowe będą reagowały w sposób stanowczy - powiedział Mariusz Kamiński, minister koordynator ds. służb specjalnych, odnosząc się do reportażu "Superwizjera", w którym pokazano polskich neofaszystów. - To jest niedopuszczalne. Szybko i stanowczo ten problem będzie zlikwidowany - stwierdził.

Gdynia pod "puchową pierzyną"

Zaśnieżony klif i plaża. Spokojna tafla wody. To nie jest jakieś urokliwe miasteczko w Skandynawii. Tak wygląda Gdynia zimą na zdjęciach Marka Sałatowskiego.

"Nie zamykać oczu na pewne wydarzenia i po prostu karać"

Organy ścigania bardzo często umarzają postępowania. Z uwagi na to, że właśnie nie sposób coś udowodnić. Zbyt trudno dopatrzyć się znamion czynu zabronionego - powiedziała w TVN24 mecenas Joanna Parafianowicz, komentując reportaż "Superwizjera". - Przyzwolenie, zgadzanie się na to, że ludzie mogą mieć różne poglądy, to jest bardzo zła droga - dodała.

Misja Morawieckiego: przekonać zagraniczne media

Siedem stron z wyjaśnieniami, dlaczego zmiany w polskim sądownictwie są konieczne - taki dokument premier Morawiecki wręczył zachodnim dziennikarzom na spotkaniu w Brukseli. Można w nim przeczytać o łapówkach, informatorach komunistycznego aparatu bezpieczeństwa i kolesiostwie.

Nowi wiceministrowie w MON. Kownacki, Smyrgała, Grabski odwołani

Sebastian Chwałek i Marek Łapiński zostali w poniedziałek powołani przez premiera na stanowiska wiceministrów obrony narodowej. Mateusz Morawiecki odwołał dotychczasowych wiceszefów MON - Bartosza Kownackiego, Dominika Smyrgałę i Bartłomieja Grabskiego - poinformował resort obrony.

Jaki: materiał "Superwizjera" podstawą do postawienia zarzutów

Każde przejawy tego typu działania trzeba w sposób stanowczy, siłą państwa, zwalczać - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, komentując reportaż "Superwizjera" w TVN24 dotyczący Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. - Materiał jest nie tylko podstawą do delegalizacji organizacji, ale i podstawą do postawienia jej zarzutów w procesie karnym - dodał.