Trzy psy, które w ubiegły wtorek dotkliwie pogryzły mieszkankę podwłocławskiej Nowej Wsi, trafiły do specjalnego schorniska na obserwację weterynaryjną. Jeśli okaże się, że nie mają wścieklizny, wówczas wrócą do właściciela. Pogryziona 41-letnia kobieta nie dopuszcza jednak takiego scenariusza. - Jeżeli te psy tam będą, ja nie wyjdę z domu, nie wypuszczę dzieci. Nie wyobrażam sobie, żeby tam nadal była taka sytuacja - mówi w rozmowie z TVN24.

Kongregacja ds. Duchowieństwa Kurii Rzymskiej utrzymała karę suspensy dla ks. Wojciecha Lemanskiego - poinformowała na swojej stronie internetowej kuria Warszawsko-Praska. Lemański po raz kolejny zamierza odwołać się od kary - dowiaduje się TVN24.

To historyczne porozumienie, które zostało osiągnięte - uważa minister skarbu. - Histeryczne, bo już była histeria, że protest rozleje się na cały kraj - odpowiadają związkowcy. Rząd uważa, że w sprawie górników osiągnął sukces, a ci ogłaszają zwycięstwo. Ale ile to porozumienie kosztuje podatników? Materiał magazynu „Polska i Świat”.

Polska wojna hazardowa może kosztować państwo dużo więcej niż nierentowne kopalnie. Wyroki i kolejne orzeczenia sądowe coraz bardziej uderzają w słynną ustawę. To, że jest ona w praktyce fikcją, pokazuje pokerowe podziemie, które w najlepsze rozkwita. Materiał magazynu "Czarno na Białym".

Episkopat straszy grzechem ciężkim, rząd próbuje uspokoić tych, którzy boją się, że zbyt prosto będzie dostać tabletkę "dzień po". Dyskusja trwa. Jest zdaje się nawet coraz bardziej emocjonująca. Również w aptekach, gdzie pigułka powinna być do kupienia bez recepty. A nie jest. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Prokuratura wystąpiła do firm ubezpieczeniowych o stan liczników czterech samochodów, z których od 2007 roku jako poseł korzystał Radosław Sikorski. Chce zbadać, czy obecny marszałek Sejmu jako szef MSZ nie złamał prawa, pobierając 80 tys. zł ryczałtu na służbowe podróże prywatnymi autami. W ten sam sposób prokuratura sprawdzi 16 innych posłów. Osiemnastą osobą objętą śledztwem jest Sławomir Nowak.

- Polityk nie może się niczego bać, musi rozmawiać, przekonywać. Nie da się odczytać formuły z kartki - tak o Magdalenie Ogórek mówił Władysław Frasyniuk w "Faktach po Faktach" w TVN24. Były działacz opozycyjny stwierdził, że kandydatka SLD na prezydenta "przyczynia się do śmieszności polskiej polityki", a ci którzy wystawili ją do rywalizacji o fotel prezydenta RP, wyrządzili jej wielką krzywdę.

- Przewróciły mnie, leżałam twarzą do ziemi, zakryłam głowę, miałam kaptur, a resztę wszystko od dołu mi rozszarpały - relacjonuje mieszkanka podwłocławskiej Nowej Wsi, która została dotkliwie pogryziona przez psy w czasie spaceru z córką. - Byłam na pograniczu życia i śmierci, nie jestem już tą samą osobą - wyznaje w rozmowie z reporterem TVN24 Mariuszem Sidorkiewiczem.

To był najtragiczniejszy wypadek zeszłorocznej majówki - w Kowiesach (łódzkie) zderzyło się 11 samochodów, zginęły trzy osoboy. Biegli powołani przez łódzką prokuraturę stwierdzili, że - wbrew wcześniejszym doniesieniom - mgła, która go spodowdowała, nie została wytworzona przez urządzenia sadownicze.

Pod koniec marca do Warszawy przyjedzie Gerard Briard, redaktor naczelny francuskiego tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo". Dziennikarz przyjął zaproszenie organizatorów Dni Ateizmu. W zamachu na redakcję jego pisma zginęło 12 osób, w tym główni rysownicy.