Kaczyński: Palikot powodem zmian w „Dzienniku”

„Dziennik” wyciągnął Januszowi Palikotowi nieprawidłowości finansowe, a zaraz potem zmienił właściciela i naczelnego – zdaniem Jarosława Kaczyńskiego to nie przypadek. – Wolność prasy jest w Polsce zagrożona – uważa prezes PiS. - "Wiem, ale nie powiem" to stała taktyka prezesa PiS - odpowiada nowy naczelny "Dziennika" Michał Kobosko.

Nałogowi złodzieje batoników

Ci złodzieje słodyczy spod Sochaczewa (woj. mazowieckie) są nietypowi. Nie są małymi chłopcami, a swoich zdobyczy nie wynosili w kieszeniach. Wywozili je ciężarówkami prosto z fabryki. Od początku roku ukradli wyroby czekoladowe za co najmniej pół miliona złotych. Sześciu amatorom darmowych słodkości grozi do 10 lat więzienia.

Oto policjant, który strzela z... kuszy

Na co dzień pracuje w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, po pracy jednak policyjny pistolet zamienia na średniowieczną kuszę. Aspirant Aleksander Kikcio zdeklasował wszystkich rywali i został Mistrzem Polski w strzelaniu z kuszy historycznej.

Spin doctorzy PiS kontratakują Będzie audyt kampanii?

Choć już od kilku dni znamy nazwiska nowych eurodeputowanych, emocje związane z kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego ani trochę nie słabną. Jak się dowiaduje TVN24, spin doctorzy PiS Adam Bielan i Michał Kamiński przygotowali dla Jarosławowa Kaczyńskiego raport na temat kampanii wyborczej, z którego wynika, że za kampanię w telewizji nie odpowiadali oni. Domagają się też audytu całości kampanii.

Na weekend i grad i słońce

Polacy muszą się przyzwyczaić, że tegoroczne „długie weekendy” to pogodowy misz-masz. Nie inaczej będzie i w ten czerwcowy. Na początek trochę słonecznych promieni, ale nie na długo. Już w czwartkowe popołudnie zachmurzy się i parasole przydadzą się przez cały piątek. Niebo przejaśnieje dopiero w sobotę, ale na opalanie nie ma co liczyć.

Było spięcie, teraz będzie wspólna konferencja?

Politycy Prawa i Sprawiedliwości bagatelizują konflikt między Zbigniewem Ziobrą krytykującym spin doctorów, a wskazującym mu miejsce w szeregu Jarosławem Kaczyńskim. - Rozmawiałem z prezesem. Po obejrzeniu materiału źródłowego z wystąpienia Ziobry uznał, że ten nie powiedział nic wielkiego. A więc burza w szklance wody - twierdzi Jacek Kurski, a winą za aferę obarcza media.

Słabe wyniki gimnazjalistów Trwa szukanie winnych

Nie jest dobrze - takie wnioski płyną z opublikowanych dziś przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wyników tegorocznego testu gimnazjalnego. - Uczniowie byli źle przygotowani, za mało było nauki myślenia - twierdzą przedstawiciele CKE.

Włoskie media: Buzek wygra z naszym Mauro

Mario Mauro może mieć trudności w rywalizacji z Jerzym Buzkiem, którego partia  "odniosła spektakularny sukces w wyborach europejskich – ocenia włoski dziennik "La Repubblica". Dodaje, że Buzka popiera niemiecka chadecja, a Berlusconi budzi w Europie "nieufność" ze względu na skandale.

Ziobro mówi po angielsku, posłuchaj jak

Jesteśmy w Warszawie, stolicy Polski, więc niech mnie pan pyta po polsku - odpowiedział po angielsku nowo wybrany europoseł Zbigniew Ziobro, pytany przez reportera TVN24, co z jego angielskim. Słabą znajomość języka wytknął mu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wrak wagonu sieje grozę

Dwa miesiące po katastrofie kolejowej w Białogardzie nadal nie usunięto z miejsca tragedii wraku wagonu. Kupa żelastwa nie tylko przypomina o wypadku, ale – jak alarmują kierowcy – stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i może doprowadzić do kolejnej tragedii.

"Jarosław Kaczyński traci nerwy"

PiS czekają poważne perturbacje. Jarosław Kaczyński traci nerwy, jest coraz bardziej pogubiony i agresywny - uważa rzecznik rządu Paweł Graś. Jego zdaniem jasne było, że po kolejnych przegranych wyborach w partii będzie dochodzić do konfliktów.

Wanda Półtawska: Nie uzurpuję sobie prawa do papieża

- On chciał, żebym dała świadectwo. Wszystko inne mnie nie obchodzi - zapewnia autorka książki "Rekolekcje beskidzkie" Wanda Półtawska w rozmowie z ks. Adamem Bonieckim w "Tygodniku Powszechnym". Publikację korespondencji Jana Pawła II z lekarką skrytykował kardynał Stanisław Dziwisz.

Koncert Madonny w dniu Wniebowzięcia? "To prowokacja"

Madonna nie może śpiewać w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - uważa radny sejmiku mazowieckiego Marian Brudzyński. I zapowiada: - Wywołamy moralne powstanie warszawskie. Komitet protestacyjny mają utworzyć parafialni działacze i Akcja Katolicka - pisze "Dziennik".

Ziobro na prezydenta! Bije Lecha Kaczyńskiego

"Gazeta Wyborcza" zabawiła się - jak sama pisze - w political fiction i za pośrednictwem ankieterów PBS DGA przeprowadziła wewnątrzpartyjne "prawybory" prezydenckie. Co się okazało? Że Zbigniew Ziobro bije Lecha Kaczyńskiego, Włodzimierz Cimoszewicz – Grzegorza Napieralskiego, a Donald Tusk jest tylko nieco lepszy od Jerzego Buzka.

Piorun zabił rolnika

48-letni mężczyzna z Radomia zginął na miejscu, gdy w pracujących na polu rolników uderzył piorun. Towarzyszący mu znajomy z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.

30 razy więcej niż na liście Wildsteina

Już w czerwcu Instytut Pamięci Narodowej udostępni dziennikarzom i badaczom 30 razy więcej informacji niż znalazło się na tzw. liście Wildsteina - podaje "Rzeczpospolita" powołując się na informacje szefa IPN Janusza Kurtyki. Dzięki tej bazie, łatwiej będzie można zidentyfikować agentów, których teczki zniszczono.

Nie będzie już tak wesoło

Nadszedł czas pożegnań. Z naszych telewizorów znikną (oby nie na dobre) posłowie, którzy ostatnimi laty sprawiali, że polska polityka była łatwiejsza do przełknięcia. Jacek Kurski nie będzie już nam śpiewał, a Joanna Senyszyn nie zaprosi na "zioberka". Zabraknie także najlepszego aktora Sejmu - Tadeusza Cymańskiego. Goodbye my love, goodbye!

Podpaliła urząd miasta, bo okradła kasę

Pracownica Urzędu Miasta w Kowalewie Pomorskim (kujawsko-pomorskie), podpaliła budynek magistratu. Powód? Z kasy urzędu ukradła co najmniej 10 tys. zł i chciała to ukryć. Teraz grozi jej pięć lat więzienia.

"Kaczyński jest na jakiejś wojnie"

- Pan Kaczyński jest chyba na jakiejś wojnie - stwierdził europoseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras w programie "24 Godziny". Tymi słowami przedstawiciel PO skomentował wtorkowe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, dotyczące stronniczości Radia Zet. - To tylko taka retoryka - odpierał zarzuty poseł PiS Paweł Kowal. Politycy odnieśli się także do pobicia aktorki Anny Cugier-Kotki.

Cugier-Kotka: Dzwoniłam na policję 5 - 6 razy

- Po pobiciu w sobotę próbowałam się dodzwonić na policję pięć, sześć razy, zanim się udało - mówiła w programie "24 godziny" aktorka Anna Cugier-Kotka, która występowała w spotach PO i PiS, a weekend została zaatakowana przez nieznanych sprawców. Rzecznik KSP odpowiedział: - To są wymieszane i nie do końca prawdziwe informacje. Z tego numeru zarejestrowaliśmy jedną próbę połączenia, udaną po 14 sekundach.

Kurski: nie chcieliśmy drugiej Sawickiej

- O pobiciu Anny Cugier-Kotki dowiedzieliśmy się w sobotę wieczorem. Nie chcieliśmy jednak tego wykorzystywać tak, jak PO łzy Sawickiej – tłumaczył w „Kropce nad I” Jacek Kurski. Polityk PiS zapewniał, że cała sprawa aktorki ze spotu PiS dowodzi, ze media traktują jego partię gorzej niż inne.

"Media nie są świętą krową"

- Prezes Jarosław Kaczyński taki jest: co w sercu to na języku. Jeśli ma krytyczną opinię na temat tendencyjnych audycji, to je wypowiada - mówi Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS bagatelizuje kontrowersyjną wypowiedź szefa swojej partii pod adresem Radia Zet i dodaje: media nie są świętą krową.

Olejnik: mamy dla prezesa PiS piosenkę

Jarosław Kaczyński uderza w Radio Zet i Szymona Majewskiego, a ci nie pozostają dłużni. - Dedykujemy prezesowi specjalną piosenkę - zapowiedziała Monika Olejnik, a Majewski... przeprosił. - To Adaś Bielan i Misiek Kamiński zaproponowali mi doradztwo partii. Oddaję wszystkie pieniądze, które od nich wziąłem - stwierdził w wp.pl.

Ziobro po spotkaniu z prezesem

- Niektóre media dodały do mojej wypowiedzi treści, które nigdy nie padły - twierdząc, że domagam się rozliczenia PiS, czy władz PiS, w których zresztą sam jestem - Zbigniew Ziobro dla TVN24 skomentował doniesienia, jakoby wprowadzał ferment w partii Jarosława Kaczyńskiego.

Szukają majątku Karnowskiego

Urzędnicy z całej Polski od kilku dni na polecenie CBA szukają ukrytego majątku Jacka Karnowskiego lub jego żony - donosi RMF FM. - Nic nie ukryłem - zapewnia prezydent Sopotu, a akcję podsumowuje dosadnie: - To państwo policyjne.

Zmęczona Cugier-Kotka zawiadomienia nie składa

- Kiedy człowiek jest pobity i zastraszony, nie ma siły myśleć, do kogo się zgłosić - tak znana ze spotów wyborczych PiS i PO Anna Cugier-Kotka tłumaczyła zwłokę w zgłoszeniu pobicia na policję. Aktorka była we wtorek na komisariacie, ale wniosku o ściganie sprawców wciąż nie złożyła. - Powiedziała, że jest zmęczona i zgłosi się jutro - mówi nam rzecznik KGP.

Asystent europosła obraził policjantów

Pracownik radomskiego biura poselskiego europosła i lidera Libertas na Mazowszu Dariusza Grabowskiego został zatrzymany przez policję. Pijany mężczyzna znieważył policjantów.

Polskie kostki runą pierwsze

Będzie polski akcent podczas uroczystości w Berlinie. Dziewiątego listopada z okazji 20. rocznicy upadku Muru, wzdłuż dawnej linii dzielącej miasto zostanie ustawione domino z tysiąca kostek. Pierwsze dwie będą z Polski - to one rozpoczną symboliczny upadek Muru. Artystyczna akcja ma przypomnieć, że upadek komunizmu zaczął się w Polsce.