- Chce pan się siłą wedrzeć na salony polityczne – taki zarzut stawia minister Julia Pitera szefowi „Sierpnia 80” Bogusławowi Ziętkowi. Przypomina, że on sam jest szefem Partii Polskiej Partii Pracy i kandyduje do europarlamentu. – Jeśli premier podejmie z nami rozmowy, rezygnuję z kandydowania – zapowiada Ziętek. Politycy byli gośćmi programu "24 Godziny".

Włoski premier Silvio Berlusconi obiecuje rodakom duże szanse na to, by Włoch Mario Mauro został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego po wyborach. Tę samą funkcję dla Jerzego Buzka obiecywał Donald Tusk na konwencji Platformy Obywatelskiej. - To jest taka gra w "kto-kogo", skierowana do wyborców - przyznał w programie "24 godziny" minister Mirosław Drzewiecki.

Państwo chce ujarzmić właścicieli quadów. Planuje nałożyć na kierowców tych specyficznych dwuśladów obowiązek rejestracji pojazdów także wtedy, gdy jeżdżą nimi tylko po bezdrożach. Specjalnie dla nich powstać ma też nowa kategoria prawa jazdy.

2 promile alkoholu we krwi miał policjant, który poprzedniej nocy wjechał do rowu w miejscowości Wólka Abramowska na Lubelszczyźnie. Mężczyzna prawdopodobnie straci pracę.

- Dwa razy taka jak normalny kot, wielki puszysty ogon – tak opisują nietypowe zwierzę właściciele kieleckich ogrodów działkowych. Jeden ze świadków mówi, że „puma” gości na działkach nie pierwszy raz – w zeszłym roku miała zjawić się tam w gromadzie podobnych jej zwierząt.

W cieniu konwencji wyborczych Platformy i PiS-u odbyły się zjazdy Unii Polityki Realnej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pod hasłem: "Niesiemy Europie wolność!" UPR zainaugurowała kampanię wyborczą w Warszawie. Lewica w Lublinie, Krakowie i Łodzi skupiła się na krytyce Prawa i Sprawiedliwości. Kampanię rozpoczęła też Samoobrona.

Warszawa zdominowana przez euroentuzjastów. Dziesiąta już Parada Schumana przeszła ulicami stolicy. Jest to podwójny jubileusz, bo w tym roku mija 5 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Obrona polskich stoczni, przemysłu i naszych obywateli pracujących w UE, a także wyrównanie poziomu ekonomicznego między Polską a krajami zachodnimi - takie cele stawia PiS swoim europarlamentarzystom. - Chcemy osiągnąć więcej dla Polski, to nie hasło, tylko konkretny plan. Polska musi być równa w Unii, a Europa - solidarna - mówił Jarosław Kaczyński podczas inauguracji kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu.

Premier Donald Tusk zaprosił prezydenta Lecha Kaczyńskiego do udziału w politycznej części obchodów 4 czerwca, które zostały przeniesione z Gdańska do Krakowa. Dodał, że oficjalne zaproszenie zostanie prezydentowi wkrótce doręczone.

Narzekają na nie kierowcy, ale policja potwierdza ich skuteczność. Fotoradary szybko stały się nieodłącznym elementem naszych dróg. Jednak świeżo ustawiony fotoradar przy ul. Żeromskiego w Białymstoku nie zdążył zarejestrować ani jednego pirata, bo sam stał się jego ofiarą.

Utrudniony ruch i wstrzymane kursy tramwajów na ul. Grójeckiej. Na skrzyżowaniu z Wawelską tuż przed godziną 11.00 samochód osobowy zderzył się z tramwajem. Na szczęście nic się nikomu nie stało.

Do mojego biura poselskiego przyszedł człowiek i groził samospaleniem w związku z zamieszaniem wokół obchodów 20. rocznicy obalenia komunizmu. Nie wiem kto to był, raczej ktoś niezrównoważony. W Polsce nie dzieje się nic, co uzasadniałoby takie gesty - powiedział w TVN24 poseł PO Jarosław Wałęsa. Jego zdaniem, premier nie miał wyjścia, jak tylko przenieść część obchodów do Krakowa.

Czterech górników zostało rannych, w tym dwaj ciężko po tym, jak w kopalni "Makoszowy" w Zabrzu wybuchł podziemny pożar. Dwaj poparzeni górnicy przebywają w szpitalu, ich nie zagraża już niebezpieczeństwo. Tymczasem w zagrożonym rejonie ratownicy budują tamy, żeby pożar się nie rozprzestrzeniał.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski na dwa dni przed maturą sam zmienił tematy pisemnych egzaminów z wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego - donosi "Gazeta Wyborcza". Z tematów wypracowań z polskiego wykreślił polecenia "Dokonaj analizy tekstu", a z poleceń do wypracowań z WOS-u "Podaj przykłady". Korzeniewski do ingerencji w tematy maturalne się przyznaje. – Ale to tylko zmiany kosmetyczne – zaznacza.

Mimo zapisów ewidencyjnych odkrytych przez prokuratorów IPN Marek Siwiec nie będzie oskarżony o złożenie fałszywego oświadczenia lustracyjnego - pisze "Rzeczpospolita".

"Raz, dwa, trzy" - to najczęściej używane słowa podczas tzw. próby mikrofonu. Bardziej pomysłowi na sprawdzenie sprzętu mają jednak własne pomysły. Do tego grona zaliczyć można Jarosława Kaczyńskiego, który przed rozmową w programie "Fakty po Faktach" w TVN24, nie chcąc posłużyć się schematem, powiedział do mikrofonu: "Ktoś powiedział o Tusku, że jest zakompleksionym prowincjuszem".

Już od połowy czerwca prawdopodobnie na gdańskich plażach będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia. Nowe prawo ma zostać wprowadzone z myślą o osobach niepalących, zwłaszcza dzieciach i kobietach w ciąży. Za złamanie zakazu będzie grozić kara w wysokości od 20 do 500 złotych - informuje dziennik "Polska".

Za czasów, gdy Paweł Kowal pełnił w rządzie Jarosława Kaczyńskiego funkcję wiceszefa MSZ, ktoś próbował napaść na jego rodzinę w jego własnym domu. Skrywaną do tej pory tajemnicę ujawnił w rozmowie z "Polską". W wywiadzie dla dziennika mówi także o "bezwzględnym ataku" na Annę Fotygę i porównuje ją z Tadeuszem Mazowieckim.

- Zmiana konstytucji, mówiąca o tym, że osoba skazana nie może być parlamentarzystą, była celowo głosowana przeciwko Samoobronie - uważa Andrzej Lepper. Jak zapowiedział w programie "24 godziny", wprowadzenie tej zmiany to nie koniec jego politycznej kariery.