Urzędnicy przekonują, że płot wokół Stadionu Narodowego jest niezgodny z projektem planu miejscowego. Ale nawet uchwalenie dokumentu nie zmusi NCS do rozbiórki ogrodzenia. To, czy wejdziemy na błonia, zależeć będzie od kaprysu ochrony.

Policyjnym pościgiem z użyciem broni zakończyła się kradzież samochodu ciężarowego ze stacji benzynowej w Brzeszczach koło Oświęcimia. Złodzieja udało się zatrzymać po kilkunastu kilometrach. O szczegółach pościgu, który miał miejsce w piątek po godzinie 19,, informuje portal Fakty_Oswiecim.

Jeden z policjantów chce nosić dłuższe, ale przełożeni mówią jasno: w mundurze ma być krótko i schludnie. Strażacy co prawda też noszą mundur, ale oni mogą sobie pozwolić na wąsy, a nawet brody i bokobrody, choć z rozsądkiem.

Choć od zamachu na igrzyskach w Monachium za kilka miesięcy minie 40 lat, będą to pierwsze takie wyznania w historii. Izraelscy sportowcy, którzy przeżyli atak terrorystów staną przed kamerą i opowiedzą, co przeżyli.

Aborcja selektywna to pojęcie coraz częściej stosowane na Wyspach Brytyjskich. I nie chodzi o selekcję ze względu na choroby, albo wrodzone urazy, ale o płeć. Gdy okazuje się, że ma urodzić się dziewczynka niektóre kobiety wolą usunąć ciążę. I choć mówią o tym wprost coraz częściej słyszą: nie ma problemu.

Rozpędzone BMW uderzyło w słup trakcyjny i stanęło w płomieniach. Dwie osoby trafiły do szpitala. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu al. Waszyngtona z Berezyńską.

- Życie przynosi niespodzianki. Trzeba się dostosować do oczekiwań, a w związku z tym ustawy są zmieniane - tak marszałek Sejmu Ewa Kopacz skomentowała w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 zmiany wprowadzane w tzw. ustawy refundacyjnej, którą opracowywała będąc ministrem zdrowia.

Przerwanie budowy korwety "Gawron" to słuszna decyzja - uważa Ludwik Dorn. - Pytanie, czemu premier nie podjął jej cztery lata temu. Ja wtedy dobijałem się o tę decyzję - przypomniał w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 poseł Solidarnej Polski. Z opinią o słuszności zakończenia budowy kadłuba okrętu zgodził się Paweł Zalewski (PO). - Te 11 lat, to jest czas stracony, ale dobrze, że kolejne miliony nie zostaną utopione - ocenił.

Krakowski sąd zdecydował w piątek o umorzeniu postępowania w sprawie leczenia i śmierci Jerzego Ziobry. Sąd stwierdził, że czwórka krakowskich lekarzy nie popełniła przestępstwa w trakcie leczenia ojca b. ministra sprawiedliwości. Tym samym sąd podzielił opinię prokuratury, która wcześniej dwukrotnie umarzała śledztwo w tej sprawie. Sąd nie przychylił się też do propozycji rodziny, aby zlecić nową opinię biegłych lub zweryfikować poprzednią.

Dzień wypełniony reprezentacyjnymi obowiązkami w Żywcu miała dziś prezydencka para. Po spotkaniu z podopiecznymi jednej z fundacji, wizycie w przedszkolu im. rodziny Komorowskich oraz w miejskiej stajni, Anna i Bronisław Komorowscy zwiedzili otwarty niedawno w mieście park miniatur.

- Chcemy stworzyć konkurencję dla NFZ - oświadczył minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podczas nadzwyczajnego zjazdu lekarzy. Podkreślił, iż zmiany muszą być wprowadzane ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie.

Dziewięciu działaczy Ruchu Palikota zapowiedziało przystąpienie do SLD. Przekonują, że RP jest formacją, której powstanie zainicjowano w gabinecie Donalda Tuska po to, by przykrywała wpadki rządu.

Prokuratura przesłała do sądu zażalenie na decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego zamiast aresztu w sprawie 23-latka podejrzanego o podpalenie kilku samochodów w Warszawie. Zdaniem prokuratury istnieje ryzyko, że mężczyzna ponownie dopuści się takiego przestępstwa.

Nieuwaga i pośpiech - najczęściej z ich powodu zysk mają oszuści. Ta sama reguła dotyczy tzw. skimmingu - przestępstwa, które polega na odczytaniu danych z naszej karty płatniczej i zdobyciu jej kodu pin dzięki urządzeniom umocowanym na bankomatach. W związku z Euro 2012 policja ruszyła z kampanią informacyjną o tym, jak nie dać się oszustom.

- Kobiety prowadzą dom, wychowują dzieci i mają jeszcze pracować do 67. roku życia. Która z nas to wytrzyma? - pytały przedstawicielki OPZZ i Sierpnia'80 na spotkaniu z premierem. Donald Tusk z kolei przekonywał je, że podnosząc wiek emerytalny rząd nie chce nikogo karać, a zgoda na dobrowolność ws. emerytur oznaczałaby ruinę systemu.

Około dwóch tysięcy zdjęć zdążył zrobić od poniedziałku nowy fotoradar, który stoi w Warszawie u zbiegu ul. Sobieskiego i al. Witosa. - Jeden z kierowców jechał 121 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość dwukrotnie, a do tego wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle – informuje straż miejska.

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły płonący autobus w Chorzowie. Ogień doszczętnie strawił wnętrze pojazdu. Nikomu z pasażerów nic się nie stało. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 TomasPL.