- W przypadku incydentów teleinformatycznych atakujący pozostawia pewne ślady. Od jego kompetencji zależy, ile ich jest i jak szybko uda się do nich dotrzeć - zauważył w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Piotr Konieczny z portalu niebezpiecznik.pl. Ekspert komentował niedzielny atak na system LOT.

- Liczymy, że wszyscy pasażerowie dzisiaj dostaną się do tych miejsc, do których chcieli. Najważniejsze dla nas jest to, że od rana rejsy odbywają się zgodnie z rozkładem - poinformował w poniedziałek Adrian Kubicki, p.o. rzecznika LOT. W niedzielę przez problemy związane z atakiem na systemy przewoźnika na lotnisku w Warszawie uziemionych zostało 1,4 tys. osób. Paraliż trwał pięć godzin. Sprawą już zajęło się Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i ABW.

Mam z tym zaproszeniem kłopot, nie bardzo wierzę w jego szczerość, dlatego, że mam wrażenie, że zostało rzucone ad hoc. To zabieg pijarowski, by odwrócić uwagę od tego, że nie wyszła Platformie konwencja - powiedziała w "Jeden na jeden" wiceszefowa PiS Beata Szydło, która w sobotę została kandydatką PiS na premiera. Szefowa rządu Ewa Kopacz wezwała do debaty Jarosława Kaczyńskiego.

Dziś o godz. 16 w Belwederze odbędzie się spotkanie pary prezydenckiej, Bronisława i Anny Komorowskich, z Andrzejem Dudą i jego żoną Agatą. Będzie to pierwsze po wyborach spotkanie ustępującego prezydenta z jego następcą.

Radosław Sikorski odchodząc ze stanowiska marszałka Sejmu stwierdził, że Ewa Kopacz obiecała mu pierwsze miejsce na liście wyborczej w Bydgoszczy. - Może to jest jego marzenie. Nie odpowiadam za to, co moi posłowie opowiadają. Powiedziałam, aby opiekował się swoim regionem. To na pewno nie jest jednoznaczne z jedynką na liście wyborczej - powiedziała premier Ewa Kopacz w „Faktach po Faktach”.

To będzie intensywny początek tygodnia dla Beaty Szydło. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd premiera zaczyna kampanię wyborczą. W poniedziałek będzie gościem w programu „Jeden na jeden” w TVN24, następnie wygłosi oświadczenie przed Sejmem RP i wyruszy w Polskę, aby przekonać do siebie wyborców.

Bardzo lubię Beatę Szydło, ona w PiS nie jest od wczoraj, znam jej wystąpienia, widziałam ją w akcji - mówiła w "Faktach po Faktach" Ewa Kopacz. Premier zapewniła, że starcia z kandydatką PiS się nie obawia. Dodała jednak, że do debaty wezwała Jarosława Kaczyńskiego, bo chciałaby, aby w dyskusji starli się szefowie dwóch największych partii.

Jaka jest strategia Platformy Obywatelskiej na najbliższe miesiące, jak premier zamierza zmienić słaby wynik sondażowy, jak ocenia swoją główną rywalkę w walce o funkcję szefowej rządu? Gościem "Faktów po Faktach" była premier Ewa Kopacz. Przeczytaj relację z rozmowy minuta po minucie.

Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala po tym, jak auto, którym podróżowali, zderzyło się z przechodzącym drogą łosiem. Zwierzę nie przeżyło. Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę niedaleko Lublina.

Religijne pieśni, podniosła atmosfera, a pielgrzymi w... kąpielówkach. Tak wygląda wodna pielgrzymka zorganizowana w niedzielę w Pabianicach pod Łodzią. - Symbolicznie płyniemy na Jasną Górę. Zrobimy prawie 4 tys. długości basenowych - mówią uczestnicy. To pomysł jednego z duchownych, który przyznaje, że "szuka wiernych tam, gdzie to tylko możliwe".

Prezydent Bronisław Komorowski nie podjął jeszcze decyzji w sprawie terminu wyborów parlamentarnych; zrobi to przed upływem kadencji - poinformowała w niedzielę szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Podczas sobotniej konwencji PO premier Ewa Kopacz powiedziała, że do wyborów pozostało 120 dni. Z jej słów zatem wynika, że miałyby się one odbyć 18 października.

Gen. Marek Tomaszycki będzie przewidziany do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych w czasie wojny - poinformowało w niedzielę prezydenckie Biuro Bezpieczeństwo Narodowego. Możliwość wskazania kandydata na to stanowisko to jedna ze zmian związanych z reformą kierowania armią.