- Sądzę, że to będzie robione metodą Putina, tzn. żeby się do tego nie przyznać, ale żeby to się stało ciałem - mówił w "Faktach po Faktach" Jacek Saryusz-Wolski o ewentualnych dostawach broni z Zachodu na Ukrainę. Stwierdził, że NATO na szczycie w Walii wysłało "sygnał zachęty", żeby poszczególne kraje podjęły działania w tym kierunku. Z kolei Włodzimierz Czarzasty przestrzegał, by Polska nie wyrywała się w tej kwestii przed szereg.

- Nie ma jakichkolwiek ustaleń, co do dostawy nowoczesnej broni z Polski na Ukrainę - poinformował rzecznik polskiego ministerstwa obrony płk Jacek Sońta. Zdementował w ten sposób doniesienia Jurija Łucenki, doradcy prezydenta i przewodniczącego partii Blok Petra Poroszenki, który oświadczył, że m.in. takie decyzje zapadły na szczycie NATO w Newport.

15 pseudokibiców z Dolnego Śląska, którzy w sobotę po południu, na jednym z opolskich orlików, zaatakowało sympatyków piłkarskiego klubu Odry Opole, usłyszało w niedzielę policyjne zarzuty udziału w bójce i pobiciu. Grozi im do 3 lat więzienia.

3 promile alkoholu miała we krwi lekarka, która przyjmowała pacjentów w szpitalu w Pucku (woj. pomorskie) - podała na podstawie wyników badań policja. - W osiem godzin zdołała przyjąć 16 pacjentów i raz pojechać na wezwanie karetką - informują funkcjonariusze. Jak mówią, kobieta prawdopodobnie piła od dłuższego czasu. Ma zostać przesłuchana dopiero w poniedziałek, gdy będzie zupełnie trzeźwa.

Krytycznie o szczycie NATO w Newport wypowiadali się w programie "Kawa na ławę" niektórzy politycy opozycji. - Rosja testuje NATO, a Sojusz daje jej zielone światło. Newport jest jak Monachium w 1938 - mówili, oceniając postanowienia Sojuszu. NATO ustaliło, że nie dozbroi Ukrainy, wzmocni natomiast wschodnią flankę, tworząc siły natychmiastowego reagowania, tzw. szpicę. - Tworzenie szpicy jest dla nas korzystne - przekonywał Adam Szejnfeld z PO.

Świątynia jazdy, siedziba polskiej wiksy, najlepsza bania w kraju - różnie nazywano legendarny już klub Ekwador znajdujący się w malutkiej miejscowości Manieczki, do której zjeżdżali się imprezowicze z całej Polski. W sierpniu mekka balangowiczów została wystawiona na sprzedaż za, bagatela, 2,75 mln złotych. Czy pewna imprezowa epoka właśnie dobiega końca?

Jego dzieci nie wiedzą, że siedzi w więzieniu. - Kiedyś im opowiem. Zrozumieją, dlaczego tata w ogóle nie pije - mówi reporterce tvn24.pl Adam, który pijany, zabił samochodem dwie osoby. - To spowiedź i pokuta razem wzięta. Ale rozgrzeszenia nie oczekuję - mówi. Śmierć pod kołami samochodu pijanego kierowcy, to w Polsce ciągle codzienność. W takich wypadkach ginie co roku kilkaset osób.

- Są to gesty polityczne. Status bezpieczeństwa Polski nie zmienia się o jotę - mówił w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski o zakończonym w piątek szczycie NATO. - Ten szczyt wysłał bardzo istotny sygnał dla całego świata: bezpieczeństwo Polski i innych krajów Europy Środkowej jest tak samo znaczące, jak bezpieczeństwo Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii - komentował z kolei Bogdan Klich.

Po zakończonym w piątek szczycie NATO w walijskim Newport, eksperci zgodnie przyznają, że w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainie NATO przyjęło "solidny" plan działań, jak wzmocnić bezpieczeństwo swych wschodnich członków. Prezydent USA Barack Obama jest chwalony, że podczas wizyty w Tallinie, nie pozostawił wątpliwości, iż atak na jednego członka, choćby najmniejszego, jak leżąca na peryferiach NATO Estonia, oznacza atak na cały Sojusz. Te słowa znalazły potwierdzenie w dokumencie przyjętym na szczycie w Walii.