Łódzka prokuratura wszczęła dwa śledztwa w sprawie głośnych wydarzeń, do których doszło w redakcji tygodnika "Wprost". Śledczy badają przypadki "przemocy względem funkcjonariuszy ABW i prokuratorów" oraz utrudnianie im pracy przy zabezpieczaniu materiału dowodowego. Drugi wątek tyczy się policji, która mogła źle zabezpieczyć działania ABW.

Chcieli być na ślubie kolegi - ratownika. Zapłacą za to naganą i stracą część dyżurów. Taka kara spadła na czterech ratowników i lekarza z kutnowskiego pogotowia, którzy urwali się z dyżuru. Taka sama kara spadła na dyspozytora, który się zgodził na wyjazd zespołów na ślub. - Zespoły były w dyspozycji, ale na łamanie standardów należy się kara - mówią tvn24.pl ich przełożeni.

Wysłane przez MON ciężarówki z pomocą humanitarną dla ukraińskiego wojska są już w drodze do Lwowa. - Pierwszych sześć ciężarówek z artykułami spożywczymi, chlebem, kocami, pościelą i materacami przekroczyło już granicę - poinformował rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Wszystkie dary pochodzą z zapasów wojskowych.

Plany rządu na najbliższe miesiące opierają się na "dwóch kluczowych priorytetach" - stwierdził w środę w Sejmie premier Donald Tusk. Zapowiedział wzrost minimalnych emerytur i rent oraz zwiększenie ulg podatkowych na dzieci. Przekonywał też, że w nowej perspektywie budżetowej UE znajdzie się 400 mld zł dla województw, co jest pomocą "większą niż plan Marshalla". Zapowiedział działania w celu zwiększenia obecności NATO w Europie i wzrost wydatków na zbrojenia w 2016 roku. Oto obietnice premiera Donalda Tuska.

Tylko dymisja rządu może spowodować poprawę sytuacji w Polsce - stwierdził w Sejmie po wystąpieniu premiera i jego ministrów szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem zapowiedzi działań Donalda Tuska są tylko kolejnymi obietnicami. Określił je mianem "małych plastrów na wielką ranę". Jak stwierdził, sytuację może uratować tylko rząd Jarosława Kaczyńskiego.

Tragiczny wypadek w miejscowości Lipki (woj. łódzkie). Zginął starszy mężczyzna, który próbował pomóc koledze wyciągnąć traktor ze stawu. Śmiertelnie przygniotła go jego własna maszyna, która również zsunęła się z grobli. Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Przed południem w Sejmie - tak jak i inni ministrowie mówiący o swoich planach - wystąpił szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Minister w mowie o przyszłych działaniach resortu ani słowem nie wspomniał o aferze podsłuchowej. Wcześniej deklarował, że jej wyjaśnienie jest jego ostatnim zadaniem postawionym przed nim przez premiera.

Rząd do końca swojej kadencji ma dwa priorytety: zwiększenie rent i emerytur oraz zwiększenie ulg dla rodzin z dziećmi - powiedział w Sejmie Donald Tusk. Premier przedstawił plany rządu na kolejne miesiące. Po nim głos zabrali ministrowie. Opozycja oczekiwała, że szef rządu odniesie się do śledztwa dot. podsłuchów polityków. Tymczasem Tusk poświęcił tej sprawie zaledwie dwa zdania. Poinformował, że we wrześniu minister Bartłomiej Sienkiewicz przedstawi szczegółową informację na ten temat.

Rusza kampania przed wyborami samorządowymi. Zarejestrowane komitety będą mogły prowadzić agitację aż do rozpoczęcia ciszy wyborczej, czyli do północy 14 listopada. Do urn pójdziemy 16 listopada. Na starcie kampanii partie mają już, z pewnymi wyjątkami, ustalonych kandydatów na prezydentów miast. Trwa układanie list do sejmików. Większość ugrupowań zapowiada, że hasła wyborcze i programy zaprezentuje w początku września.

Kupili razem auto, założyli firmę. Jedyne, na co czekali, to ustawa o związkach partnerskich. Ustawy na razie nie będzie, dlatego sprawy wzięli w swoje ręce. Jędrzej i Marek tak bardzo chcą być razem, że myśląc o ślubie wymyślili "Umowę Partnerską". Funkcję księdza czy urzędnika stanu cywilnego przejął krakowski notariusz. Pojawiają się jednak głosy, że ten precedens zniechęci rządzących do zmian w prawie - bo skoro można tak, to po co specjalna ustawa. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Wielki mecz: gwiazdy TVN kontra gwiazdy TVP już w najbliższą niedzielę! 31 sierpnia o godz. 17 na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie. W roli kapitanów wystąpią Kamil Durczok i Piotr Kraśko. Cel jest szczytny: pomóc w odbudowie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi. Materiał "Faktów TVN".

Polscy przewoźnicy lotniczy płacą coraz większe pieniądze za swoją niepunktualność. Pod względem liczby niekorzystnych dla nich rozstrzygnięć przed sądami ostatnie dwa miesiące były rekordowe. Bywa, że na jednym opóźnionym o kilka godzin rejsie linia traci kilkaset tysięcy złotych. - Rośnie nie tylko świadomość pasażerów, ale także biznes, który można na tym zrobić - twierdzą eksperci lotniczy.