Cięcia wydatków - przy okazji nowelizacji budżetu - nie dotkną resortu zdrowia kierowanego przez Ewę Kopacz. Kolejne oszczędności groziłyby bowiem zapaścią systemu - pisze "Dziennik".

9 lat oczekiwania na operację kolana? To możliwe! W poznańskim szpitalu klinicznym wielu pacjentów czeka na zabieg po kilka lat. Przekonał się o tym... sam prowadzący program "Polska i Świat", Łukasz Grass.

Poszukiwany na terenie całego kraju mężczyzna podejrzewany o zabójstwo siekierą nauczycielki i zranienie jej matki jest już w rękach policji. Funkcjonariusze w poniedziałek wieczorek zatrzymali 27-latka z Radomska, który zasłynął tym, że chciał zmienić nazwisko na "James Bond".

Szef PiS Jarosław Kaczyński rozważa wystawienie w samorządowych wyborach prezydenckich w Warszawie posła Arkadiusza Mularczyka - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Dramat 1500 pracowników firmy JBB w Łysych w Mazowieckim. - Doszczętnie spłonął jeden z najnowocześniejszych zakładów mięsnych w Europie. To potężna katastrofa społeczna i gospodarcza – mówi portalowi tvn24.pl wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. - Nikt kto znajdzie się w trudnej sytuacji, nie zostanie bez pomocy - obiecał w rozmowie z tvn24.pl.

Zalane domostwa, gnijące pola, zanieczyszczone rowy melioracyjne i miliony złotych potrzebne na ich naprawę. Czy tragedii mieszkańców południowej Polski można było uniknąć? - Od 12 lat prosimy kolejne rządy o pomoc, o uregulowanie rzek. Odzewu nie ma - powiedział w programie "Prosto z Polski" starosta kłodzki Krzysztof Baldy, który spotkał się mieszkańcami Żelazna na Dolnym Śląsku.

Ile pieniędzy rząd przekaże na pomoc dla powodzian z południa kraju? Tego jeszcze nie wiadomo, bo, zdaniem rządu, strat oszacować jeszcze nie sposób. - Znajdziemy tyle pieniędzy, ile będzie trzeba - w "Faktach po Faktach" zapewnił wicepremier Grzegorz Schetyna i dodał, że rozumie nieufność poszkodowanych.

- Południe Polski wymaga bardzo poważnych inwestycji, co w tej sytuacji łatwe nie jest - przyznaje Donald Tusk. Ale pieniądze na pomoc poszkodowanym po powodziach na pewno się znajdą. Przy okazji premier przestrzega "wszystkich sceptyków", którzy nie chcą wspierać powodzian: - Trzeba nie mieć serca, by mówić: "niech sobie sami radzą".

18-letnia Magda Kobierska jest najsłynniejszą maturzystką. Jednak nie nad Wisłą, a w Finlandii. Młoda Polka bowiem właśnie tam napisała egzamin dojrzałości. I zrobiła to wprost powalająco.

Zmarła druga osoba, która uczestniczyła w wypadku Cessny, pasażer, który miał poparzoną rozległą powierzchnię ciała. Komisja Badania Wypadków Lotniczych ustaliła na razie, że samolot był ‘przeciągnięty,  to znaczy nie osiągnął koniecznej prędkości. Mógł też przekroczyć ciężar startowy

Gorzej niż w zeszłym roku, ale różnica jest bardziej symboliczna, niż niepokojąca. Według wstępnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej tegoroczną maturę zdało 78 procent uczniów, o jeden punkt procentowy mniej niż przed rokiem.

Krótki pas startowy, budynki i drzewa w niebezpiecznie bliskiej odległości, a także linie wysokiego napięcia - przed takimi "pułapkami" wokół krakowskiego lotniska Czyżyny, ostrzega jeden z lotniczych portali. To z tego lotniska startowała Cessna, która w niedzielę spadła między drzewa Parku Tysiąclecia w Krakowie. - Za kilka dni odpowiemy, czy lotnisko w Czyżynach spełnia warunki bezpieczeństwa - mówi ekspert z Komisja Badania Wypadków Lotniczych, Andrzej Pussak.

Do szpitala zakaźnego w Płocku trafił 13-latek z objawami grypy A/H1N1. Jak twierdzą lekarze, stan chłopca jest stabilny. To już 15 przypadek wirusa w naszym kraju, ale na szczęście do tej pory żaden z nich nie zakończył się śmiercią pacjenta. Dużo poważniejsza sytuacja panuje na Wyspach Brytyjskich - właśnie zmarła tam 9-letnia dziewczynka.

Nawet osiem lat więzienia grozi kierowcy, który uciekał przed policyjnym pościgiem w Katowicach. Podczas rajdu mężczyzna jeździł po chodnikach, przejeżdżał skrzyżowania na czerwonych światłach i spychał ścigający go radiowóz pod TIR-a. Po zatrzymaniu okazało się, że ścigany był zawodowym kierowcą. Kilka lat temu stracił jednak prawo jazdy.

27-letni mężczyzna z Radomska, który zasłynął tym, że chciał zmienić nazwisko na James Bond, jest poszukiwany w sprawie morderstwa nauczycielki z jednej z tamtejszych szkół. - Rzeczywiście, świadkowie twierdzą, że to on winny jest śmierci kobiety - potwierdził tvn24.pl nadkom. Wojciech Auguścik z policji w Radomsku.

Witold Tomczak, który w 2000 roku "zasłynął" zniszczeniem rzeźby przedstawiającej Jana Pawła II przygniecionego meteorytem, nie odpowie za rzekome znieważenie policjantów w 1999 roku. W poniedziałek sąd w Ostrowie Wielkopolskim zdecydował o umorzeniu postępowania, które przedawniło się 27 czerwca. Tomczaka po raz kolejny nie było w sądzie.

Chciałam zapomnieć, że słyszałam tę wypowiedź, bo to obraża wszystkie kobiety. To jest po prostu straszne - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy w Radiu Zet, komentując w ten sposób słowa Nelli Rokity. Posłanka PiS stwierdziła, że bezpłodność nie jest chorobą. Dodała, że emocje sięgną zapewne zenitu po wakacjach, kiedy Sejm zacznie debatować na temat in vitro.

Spekulacje o tym, że Lech Kaczyński mógłby podpisać Traktat Lizboński by zwiększyć szanse Jerzego Buzka w walce o fotel przewodniczącego PE nie mają sensu - prezydent twardo broni swojego stanowiska i po raz kolejny podkreśla: - Podpiszę traktat, ale Polska nie jest kluczem do jego przyjęcia. A kto jest? Irlandia i Niemcy.

Jacek Kurski wyraził ubolewanie z powodu swojej obraźliwej wypowiedzi pod adresem sopockich radnych. To efekt ugody, jaką obie strony zawarły przed sądem.