George Michael w Polsce. "Ostatni król popu" jest w naszym kraju po raz pierwszy. Na torze wyścigów konnych na warszawskim Służewcu zebrało się ponad 35 tys. fanów spragnionych muzyki mega-gwiazdora. Doczekali się...

Zespół "Bunkier" tworzy pięciu Ślązaków. Nie składa się z zawodowych muzyków, jednak na scenie czują się zawodowo. Ta kapela to zwykli ludzie, ale z niezwykłą misją. Walczą z narkotykami i z brakiem wiary w to, że "warto".

Andrzej Lepper został przesłuchany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w charakterze świadka-poszkodowanego - poinformowała rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk. Sprawa ta ma związek z groźbami, jakie miał otrzymać były wicepremier i minister rolnictwa.

- Agenci CBA chcieli dać mi "przesyłkę od Piotra R." - twierdzi Andrzej Lepper, zapowiadając że jutro mogą pojawić się kolejne "rewelacje" w sprawie działania Biura. Zaprzeczył też, że dawał Piotrowi R. jakiekolwiek pełnomocnictwa.

Jeżeli pojawi się kandydatura Andrzeja Aumillera na stanowisko ministra rolnictwa - Liga Polskich Rodzin prawdopodobnie ją poprze - zapowiedział Szymon Pawłowski, szef klubu LPR.

- Nie mam ochoty komentować publikacji i zarzutów pod swoim adresem - mówi ojciec Tadeusz Rydzyk. Ale zaraz potem dodaje: - Szatan się denerwuje bardzo; stanęliśmy mu - za przeproszeniem - na ogonie.

Tylko oni i przestrzeń. A na dole - tłum surowych ekspertów. Na poznańskim lotnisku Krzesiny najlepsi wojskowi spadochroniarze rywalizują w mistrzostwach Polski.

W zakładzie karnym we Wrocławiu 22-letni skazany Adrian P. udusił podczas widzenia swoją konkubinę. Prokuratura postanowiła mu zarzut zabójstwa.

Nawet dożywotnie więzienie grozi dwóm gangsterom, którzy chcieli zlecić zabójstwo dziennikarza Piotra Najsztuba. Sprawę będzie prowadził Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim.

Wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk powiedział, że jego partia cały czas czeka, do piątku, na dowody winy szefa Samoobrony Andrzeja Leppera.

Ma sto lat i nieustający zapał do pracy. W Wolsztynie znają go wszyscy. Od 73 lat pan Alojzy Weiss prowadzi tu sklep spożywczy.

Kolejki po dowód osobisty w Stargardzie Szczecińskim. Obowiązkowa wymiana mobilizuje urzędników. Żeby złożyć wniosek o nowy dowód trzeba ustawić się w kolejce po numerek. W urzędach robi się co raz większy tłok a czasu co raz mniej.

Sytuacji w Unii Europejskiej jest dynamiczna - ocenia Vaclacv Klaus. - Bardzo się cieszę, że Czechy postarały się wesprzeć stanowisko polskie na szczycie - mówił czeski prezydent podczas swojej trzydniowej wizyty w Polsce.

Trzydzieści ton rozpędzonej stali uderzyło w dom w Wałbrzychu. W wypadku TIR-a zginął pasażer, jego kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

- Andrzej Lepper przedstawił Piotra R. wysokim urzędnikom ministerstwa rolnictwa jako pełnomocnika gminy Mrągowo do sprawy odrolnienia ziemi - ujawnił szef CBA Mariusz Kamiński. Przyznał, że rozpoczynając operację specjalną - 13 stycznia - biuro nie zakładało, że w cieniu podejrzenia będzie Andrzej Lepper.

- Policja polityczna - tak o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym mówią działacze Sojuszu Lewicy Demokratyczej. - PiS wykorzystuje służby do walki z opozycją, wykorzystuje je też do walki wewnątrz koalicji - tłumaczy szef SLD Wojciech Olejniczak.