Najnowsze

Najnowsze

Pożar w fabryce oleju na północy Francji

Dwie osoby zginęły w pożarze fabryki oleju w mieście Dieppe na północy Francji. Co najmniej siedem innych osób zostało rannych. Firma, która produkowała surowy olej do dalszego przetworzenia, zatrudniała 40 osób. Przyczyny tragicznego w skutkach pożaru nie są jeszcze znane.

Premier Izraela: wypowiedź Morawieckiego oburzająca

Premier Izraela Benjamin Netanjahu za "oburzającą" uznał sobotnią wypowiedź Mateusza Morawieckiego. Polski premier, zapytany o zbrodnie popełnione podczas II wojny, stwierdził, że wśród "sprawców" byli także Żydzi. Na słowa szefa izraelskiego rządu odpowiedziała w specjalnym oświadczeniu Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Profesor Bogdan Góralczyk i Jacek Najder

Kim Dzong Un chce wyjść z dokuczliwych sankcji, ale swoich programów (wojskowych) nie powstrzyma - tak prof. Bogdan Góralczyk z Uniwersytetu Warszawskiego ocenia napiętą sytuację na Półwyspie Koreańskim. Gość "Horyzontu" w TVN24 podkreślił coraz większe zaangażowanie Chin w kryzys wokół północnokoreańskiego programu atomowego. Natomiast Jacek Najder, były wiceminister spraw zagranicznych, wskazał, że wyprzedzające uderzenie na Pjongjang byłoby "druzgocące i katastrofalne". Program poprowadził Maciej Wierzyński.

"Bumar z nim pracował pomimo jego przeszłości". Polska firma zbrojeniowa i "francuski oszust"

Pierre Konrad D. to polsko-francuski biznesmen, który zrobił błyskawiczną karierę w największej państwowej firmie zbrojeniowej w Polsce. Nie przeszkodziły mu w tym podejrzenia o powiązania z francuską i rosyjską mafią. Jego wspólnik to były polski wiceminister obrony, który go przedstawiał innym wpływowym postaciom. Dziś D. jest podejrzewany o pranie brudnych pieniędzy, oszustwa podatkowe i - przede wszystkim - nielegalny handel bronią. Reportaż dziennikarzy: "Superwizjera" - Endy'ego Gęsiny-Torresa i "Newsweeka" - Wojciecha Cieśli.

"Władek musiał się spodziewać, że po niego przyjdą"

Obowiązkiem Władysława Frasyniuka jako ojca było uchronienie dziecka przed widokiem swojego zatrzymania i zgłoszenie się do prokuratury - oceniła w "Faktach po Faktach" Aleksandra Jakubowska, rzeczniczka rządów Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Nie zgodziła się z nią Małgorzata Niezabitowska, rzeczniczka gabinetu Tadeusza Mazowieckiego. Gośćmi drugiej części programu byli: były minister sportu Adam Korol i komentator sportowy Andrzej Person.

Poroszenko: powinniśmy zjednoczyć się wokół ważnych spraw

Powinniśmy odsunąć kwestie delikatne, które nas dzielą, i zjednoczyć się wokół ważnych dla Ukrainy spraw - powiedział w sobotę dziennikarzom prezydent Ukrainy Petro Poroszenko po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Służby prasowe Poroszenki w komunikacie podkreśliły, że zaapelował do Polski o powstrzymanie się od działań, które mogą zagrozić polsko-ukraińskiemu dialogowi historycznemu.

"Władek musiał się spodziewać, że po niego przyjdą"

Obowiązkiem Władysława Frasyniuka jako ojca było uchronienie dziecka przed widokiem swojego zatrzymania i zgłoszenie się do prokuratury - oceniła w "Faktach po Faktach" Aleksandra Jakubowska, rzeczniczka rządów Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Nie zgodziła się z nią Małgorzata Niezabitowska, rzeczniczka gabinetu Tadeusza Mazowieckiego.

"To nie jest film o polskości, ale o emigracji"

Zrobiłam "Pomiędzy słowami", ponieważ nie mogłam znaleźć takich filmów o imigracji, które pokazywały by kogoś, komu się udało, kto się zintegrował, zbudował sobie to życie - mówi reżyserka Urszula Antoniak. Film, przyjęty entuzjastycznie na kilku prestiżowych festiwalach, trafił do polskich kin.

Ministrowie dostali premie. "Wszyscy w Polsce zarabiają za mało"

W "Babilonie" w TVN24 BiS dyskusja o wysokich nagrodach przyznanych ministrom i wiceministrom. Lena Kolarska-Bobińska (Platforma Obywatelska) przekonywała, że rząd koalicji PO-PSL nie przyznawał premii swoim ministrom. - Ależ przyznawał - zaoponowała Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS. Z kolei Ewa Kierzkowska (PSL) potwierdziła, że pracowała w Kancelarii Premiera i ani "ani złotóweczki nigdy nie dostała". A Anna Błaszczyk (Kukiz'15) stwierdziła, że "wszyscy wiedzą, że 10, 20 tysięcy (złotych) to nie są duże pieniądze, patrząc na Europę". Dodała, że w Wielkiej Brytanii taką pensję ma osoba pracująca na zmywaku.

Do hymnu. Żyła gra dla Stocha

Choć złoty medal olimpijski Kamil Stoch odbierze dopiero w niedzielę, to już dziś może posłuchać na swoją cześć "Mazurka Dąbrowskiego". Nietypowy prezent sprawił mu Piotr Żyła.

Górale w Pjongczangu: kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto

Specjalny wysłannik TVN24 Paweł Łukasik w Pjongczangu spotkał grupę górali z Mszany Dolnej, którzy przyjechali do Korei Południowej kibicować polskim skoczkom. - Górale są twardzi, nie zmieniają poglądów i kibicują "orłom białym" - powiedział jeden z polskich kibiców. - Kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto - powiedział inny.

Stoch: z łatwością znajduję słowa podziękowania

- Po drugiej próbie wiedziałem, że oddałem dwa najlepsze skoki, jakie dziś mogłem, ale nie byłem pewien, czy to wystarczy - stwierdził na gorąco, po wywalczeniu trzeciego olimpijskiego złota, Kamil Stoch. Polak podkreślił też, że przed konkursem nie czuł wielkiej presji.

Premier Turcji "nie rozumie" postępowania USA

Premier Turcji Binali Yildirim powiedział w sobotę na konferencji w Monachium, że jego kraj nie rozumie, dlaczego USA, które również należą do NATO, wspierają w Syrii kurdyjską milicję Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG), uważaną przez władze w Ankarze za organizację terrorystyczną.

Po triumfie Stocha. "Żeby mi to było przedostatni raz"

Tak, to prawda - Kamil Stoch mistrzem olimpijskim na dużej skoczni w Pjongczangu. To jego trzecie złoto igrzysk, bo cztery lata temu wygrał obydwa konkursy indywidualne. - Nerwy trzymały mnie niesamowicie, do końca - wyznał ojciec zwycięzcy, pan Bronisław Stoch.

Złoty Stoch, kibice oszaleli

Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich. W konkursie na dużym obiekcie wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona. Kamera TVN24 przyglądała się radości kibiców w trzech miastach: w Zębie, gdzie wychował się Stoch, w Proszowicach, gdzie mieszka, oraz w Wiśle - rodzinnym mieście innej legendy skoków, Adama Małysza.

Premie i nagrody dla urzędników

Nie było podwyżek dla ministrów, ale były wysokie premie i nagrody. PIS przekonuje, że wszystko jest zgodne z obowiązującymi przepisami, a posłowie PO żądają wyjaśnień. Temat komentowały też rozmówczynie Piotra Marciniaka w programie Babilon. Gośćmi były: Lena Kolarska-Bobińska (PO), Ewa Kierzkowska (PSL), Anna Błaszczyk (KUKIZ'15), Elżbieta Stępień (.NOWOCZESNA), Mirosława Stachowiak-Różecka (PIS).

"Duma, radość, satysfakcja i wzruszenie". Wójt już szykuje powitanie dla Stocha

W rodzinnej miejscowości Kamila Stocha, Zębie, kibice razem oglądali finał skoków narciarskich w czasie igrzysk olimpijskich. Zdobywcy złotego medalu kibicował między innymi wójt gminy Poronin, Bronisław Stoch. - Duma, radość, satysfakcja i wzruszenie. Kamil potwierdził swoją mistrzowską, olimpijską formę - podkreślił. Zapowiedział, że gmina szykuje się na powrót mistrza olimpijskiego i szykuje mu uroczyste powitanie.