Najnowsze

Najnowsze

Opozycjonista trafił z aresztu do szpitala

Lewicowy rosyjski opozycjonista Siergiej Udalcow, odbywający karę 30 dni aresztu za ponowne zakłócenie porządku zgromadzenia publicznego, został przewieziony do szpitala - podała w niedzielę agencja TASS, powołując się na obrońcę praw człowieka Iwana Mielnikowa.

Przegląd prasy. "Nie ma sporu pomiędzy premierem a prezydentem"

Nie ma sporu między premierem i prezydentem - zapewniał w "Rzeczpospolitej" wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, pytany o blokadę zakupu australijskich fregat i wizytę Andrzeja Dudy w Australii. Jak dodał, informację o tym, że w sprawie zakupu wciąż trwają "konsultacje wewnątrzrządowe", Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przekazało prezydentowi kilka dni przed wylotem do Australii.

Prezydent Afganistanu ogłosił nowy rozejm z talibami

Prezydent Afganistanu Aszraf Ghani ogłosił w niedzielę nowy rozejm z bojownikami talibskimi w związku z nadchodzącym muzułmańskim Świętem Ofiarnym (Eid al-Adha, Id al-Adha). Zawieszenie broni ma zacząć obowiązywać od poniedziałku.

Premier mówi, że "negocjował przystąpienie do UE". Miller: proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę

- Ja sam negocjowałem przystąpienie do Unii Europejskiej 20 lat temu i doskonale wiem, jak w Unii Europejskiej negocjuje się najlepsze transakcje - powiedział w czasie spotkania wyborczego w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki. "Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę" - odpowiedział były premier Leszek Miller, za którego kadencji Polska weszła do UE.

"Jesteśmy po to, żeby przypominać i pomagać"

- Nie odwracam wzroku od tego, co się dzieje w najbiedniejszych krajach, w krajach dotkniętych skutkami wojen, w krajach dotkniętych skutkami okropnego kataklizmu lub walk etnicznych - mówiła Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. W "Faktach po Faktach" TVN24 - z okazji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej - opowiedziała o swojej pracy i misji na całym świecie. Gośćmi drugiej części programu były: Lidia Sankowska-Grabczuk i Katarzyna Piekarska.

"Jesteśmy po to, żeby przypominać i pomagać"

- Nie odwracam wzroku od tego, co się dzieje w najbiedniejszych krajach, w krajach dotkniętych skutkami wojen, w krajach dotkniętych skutkami okropnego kataklizmu lub walk etnicznych - mówiła Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. W "Faktach po Faktach" TVN24 - z okazji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej - opowiedziała o swojej pracy i misji na całym świecie.

"Ja się dziwię, jak policja mogła na coś takiego pozwolić"

- Policjanci byli na miejscu kilkadziesiąt minut i wówczas nie doszło do naruszenia prawa - tak aspirant Irena Kornicz z zachodniopomorskiej policji komentowała kontrowersje wokół obecności funkcjonariuszy podczas zakończonych wypadkiem zawodów driftowych w Stargardzie. Pilot rajdowy Maciej Wisławski przyznał, że "dziwi się, jak policja mogła na coś takiego pozwolić".

"Wciąż jesteśmy potrzebni". Amerykanie zostaną w Iraku

Rzecznik międzynarodowej koalicji antyislamistycznej pod wodzą USA Sean Ryan oświadczył w niedzielę, że amerykańskie siły zostaną w Iraku "tak długo, jak będą potrzebne", by pomóc w ustabilizowaniu regionów kontrolowanych kiedyś przez tak zwane Państwo Islamskie (IS).

"Z programu mieszkaniowego zostało tyle co nic, zostały fistaszki"

- PiS nie lubi samorządów, lubi władzę scentralizowaną - mówiła w "Ławie polityków" w TVN24 Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość "wysysa państwo". Odpowiedział jej Łukasz Schreiber z PiS. W jego opinii Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej "będzie przedstawiać dobry program". Z kolei zdaniem wicemarszałka Sławomira Tyszki z Kukiz'15 zarówno PiS, jak i Platforma Obywatelska "nie mają nic wspólnego z praworządnością".

"My się Polski nie wstydzimy, my Polskę kochamy"

- Chciałbym, aby w wyniku kampanii samorządowej Prawo i Sprawiedliwość było numerem jeden - mówił w niedzielę w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że PiS wprowadzi ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz kilkukrotnie zwiększy środki na budowę dróg lokalnych.

Szklany most nad przepaścią. Pod nim wodospady, drzewa i morze chmur

158 metrów nad ziemią i prześwitujące dno. W Chinach wybudowano kolejny szklany most. Tym razem konstrukcja stanęła w prowincji Liaoning i jest to najdłuższy wiszący most na północy Chin. Łączy dwa klify nad kanionem w malowniczym parku, skąd odwiedzający mają panoramiczny widok na wodospady, kolorowe drzewa i morze chmur. Konstrukcja ma długość około 369 metrów. Most jest szeroki na trzy metry i udźwignie jednocześnie 800 osób. Na uroczystym otwarciu pojawiło się ponad 10 tysięcy ludzi z całego świata.

Wąż boa na skrzynce na listy. "Wyglądał jakby dopiero zjadł obiad"

Listonosz nie dostarczył listu, ponieważ na skrzynce leżał... wąż. Do niecodziennego zdarzenia doszło w amerykańskim mieście Overland Park w stanie Kansas. Boa ważył prawie 10 kilogramów i ostatecznie został usunięty przez trzech rosłych policjantów. Teraz zwierzę jest pod opieką specjalistów.

"Z programu mieszkaniowego zostało tyle co nic, zostały fistaszki"

- PiS nie lubi samorządów, lubi władzę scentralizowaną - mówiła w "Ławie polityków" w TVN24 Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość "wysysa państwo". Odpowiedział jej Łukasz Schreiber z PiS. W jego opinii Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej "będzie przedstawiać dobry program". Z kolei zdaniem wicemarszałka Stanisława Tyszki z Kukiz'15 zarówno PiS, jak i Platforma Obywatelska "nie mają nic wspólnego z praworządnością".

Lekarze nie dawali Shei nadziei. Jej los odmieniły specjalne okulary

Lekarze twierdzili, że nie ma szans, by jeszcze kiedyś widzieć wyraźnie. Ale nastoletnia Shea nie poddała się. Walczyła, mimo zdiagnozowanej rzadkiej choroby powodującej zanikanie siatkówki. W internecie znalazła specjalne i bardzo drogie okulary, które korygują takie zaburzenia. Nastolatka z Teksasu zorganizowała charytatywną zbiórkę i zebrała 10 tysięcy dolarów. Dokładnie tyle, ile potrzebowała na zakup okularów.