Najnowsze

Najnowsze

Polska Kronika Faktowa 18.02.2018

Rolnicy pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, mniejsze Bizancjum czyli ograniczenie ochrony polityków, seksafera w Olsztynie oraz smutne gazowe informacje. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 18.02.2018

W każdym odcinku programu Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i cofają się dokładnie o 10 lat. W tym tygodniu przypominają wydarzenia z drugiej połowy lutego 2008 roku, a wśród nich między innymi stanowisko prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie mediów w Polsce, a także spędzającą sen z powiek zapowiedź podwyżki cen gazu.

Kandydaci Brudzińskiego na szefa Krajowego Biura Wyborczego. "Maski opadły"

Magdalena Pietrzak, Mirosław Sanek i Paweł Szrot to kandydaci na szefa Krajowego Biura Wyborczego - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyboru spośród propozycji szefa MSWiA dokona Państwowa Komisja Wyborcza. - Brawo, maski opadły - skomentował dobór kandydatów Adam Szłapka z Nowoczesnej. Poseł PO Marcin Kierwiński ocenił, że są to "kandydaci z zapleczem politycznym". Szef PKW powiedział, że "z ubolewaniem trzeba stwierdzić, że te trzy osoby są związane z władzą wykonawczą".

"Jedynie pogorszył sytuację". Amerykańskie media o wypowiedzi Morawieckiego

Zdaniem amerykańskich mediów wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium przyczyniła się do pogłębienia kryzysu między Polską a Izraelem. Kolejną odsłonę sporu między Polską a Izraelem opisują w Stanach Zjednoczonych między innymi dzienniki "Washington Times" oraz "New York Times".

"Pigzilla" na pierwszym miejscu. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

"Pigzilla" z Hongkongu wygrała w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 39 procent głosów. Na drugim miejscu - z wynikiem 35 procent głosów - znalazła się akcja ratunkowa dziecka, które spadło na tory metra w Mediolanie. Trzecie miejsce zajął film z zatrzymania Władysława Frasyniuka. Oddano na ten materiał 13 procent głosów.

Polska biathlonistka obrażana. "Skala chamstwa jest niewyobrażalna"

Spore zamieszanie wokół Weroniki Nowakowskiej i jej występu olimpijskiego. Biathlonistce nie w smak były nieprzychylne komentarze w sieci i hejterom odpowiedziała w niewybrednych słowach. Teraz za "wulgarność" przeprosiła. - Nie jest to mój normalny sposób komunikowania - zaznaczyła.

Szef MSZ: słowa Morawieckiego nadinterpretowane, potrzebny dialog z Izraelem

- Pan premier powiedział, że nie zamierzał negować Holokaustu czy ukrywać prawdziwych sprawców. Jest to pewien kontekst wypowiedzi, który należy brać pod uwagę - podkreślił Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, komentując wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego na temat Holokaustu. Jego zdaniem słowa polskiego szefa rządu są w Izraelu "nadinterpretowane".

"Gdzie byli politycy PO? Teraz twierdzą, że mają panaceum na zaistniałą sytuację"

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, negatywnie odniósł się w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl do propozycji opozycji, by przeprowadzić kolejną nowelizację budzącej kontrowersje ustawy o IPN. - Gdzie byli parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w sprawie drugiego i trzeciego czytania, dlaczego wtedy nie zgłaszali poprawek? A teraz twierdzą, że mają panaceum na zaistniałą sytuację - komentował Dworczyk, nazywając pomysł PO "obłudnym gestem".

Pastor rzuca rękawicę prezydentowi Maduro

Mało znany do tej pory w świecie polityki pastor Javier Bertucci będzie kandydował na prezydenta Wenezueli. Kandydatura ta pokazuje rosnący wpływ religii na politykę latynoamerykańską - napisała w komentarzu agencja Reutera.

"Meksyk nie będzie wycieraczką USA"

Dwaj opozycyjni kandydaci na prezydenta Meksyku przyrzekli zająć ostre stanowisko w sprawie muru, który chce wybudować prezydent USA Donald Trump na granicy USA z Meksykiem. Poinformowali o tym w momencie ogłoszenia ich kandydatur przez popierające ich partie.

"Gdzie byli politycy PO? Teraz twierdzą, że mają panaceum na zaistniałą sytuację"

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, negatywnie odniósł się w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl do propozycji opozycji, by przeprowadzić kolejną nowelizację budzącej kontrowersje ustawy o IPN. - Gdzie byli parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w sprawie drugiego i trzeciego czytania, dlaczego wtedy nie zgłaszali poprawek? A teraz twierdzą, że mają panaceum na zaistniałą sytuację - komentował Dworczyk, nazywając pomysł PO "obłudnym gestem".

"To nie był chłodny, dyplomatyczny monolog. Deeskalacja napięcia"

Rozmowa dotyczyła dialogu historycznego i politycznego między Polską a Izraelem, służyła deeskalacji napięcia pomiędzy Warszawą i Tel Awiwem - wyjaśniał w poniedziałek w "Jeden na jeden" w TVN24 Michał Dworczyk. Szef kancelarii premiera relacjonował rozmowę premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu.

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" obsypane nagrodami BAFTA. "Twój Vincent" niedoceniony

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" to wielki wygrany tegorocznych brytyjskich Oscarów - nagród BAFTA wręczonych w Londynie. Zwyciężył aż w pięciu kategoriach i został uznany za najlepszy film. Występującą w nim Frances McDormand wybrano najlepszą aktorką pierwszoplanową. Najlepszym filmem animowanym okazała się amerykańska produkcja "Coco", która tym samym pokonała "Twojego Vincenta". BAFTA to ostatni i najpewniejszy prognostyk przed Oscarami.

Loża prasowa 18.02.2018

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: publicystka Agnieszka Romaszewska-Guzy, Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"), Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza"), Daniel Passent ("Polityka"). Najważniejszym tematem programu były echa słów premiera Mateusza Morawieckiego, który w Monachium powiedział, że "w czasie Holokaustu byli polscy sprawcy, podobnie jak rosyjscy, ukraińscy czy żydowscy". Na te słowa zareagował m.in premier Izraela, który powiedział że uwagi polskiego premiera są oburzające. Oświadczenie wydał też Światowy Kongres Żydów. Dziennikarze rozmawiali także o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka. Były działacz opozycji w PRL o godzinie szóstej rano został wyprowadzony z domu w kajdankach. Policja przyszła do niego, bo dwa razy nie stawił się na przesłuchaniu. Dziesięciominutowe przesłuchanie dotyczyło incydentu, do którego doszło w czerwcu ubiegłego roku podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Teraz Frasyniuk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Na koniec publicyści krótko skomentowali wysokość premii, które otrzymali współpracownicy prezydenta Andrzeja Dudy.