Najnowsze

Najnowsze

Będzie spotkanie premiera i marszałka z szefem Bundestagu

Przerysowywanie, że to jest jakiś problem w stosunkach polsko-niemieckich jest po prostu nieprawdziwe - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef Centrum Analiz Strategicznych w KPRM profesor Waldemar Paruch, odnosząc się do odwołania spotkania prezydiów Sejmu i Bundestagu. Premier Mateusz Morawiecki i marszałek Sejmu Marek Kuchciński spotkają się w poniedziałek w Warszawie z szefem Bundestagu Wolfgangiem Schaeuble - poinformował.

Wojna

Na razie walka z dopalaczami przypomina walkę z wiatrakami. Po tym jak 8 lat temu poprzedni rząd zamykał sklepy z tymi używkami, wydawało się, że problem zniknął. Ale jak widać tylko na chwilę. Handlarze ze sklepów stacjonarnych przenieśli się do internetu, a tam dopalacze sprzedawane są dziś np. jako pochłaniacze wilgoci. Wszystkie dane z policji czy sanepidu potwierdzają, że rynek odrodził się. Obecny rząd też wypowiada wojnę dilerom, czy jest to wojna do wygrania? O tym Artur Warcholiński.

Trucizna na sprzedaż

Reportaż powinni przede wszystkim zobaczyć rodzice. Bo dzieci - jak się okazuje - o dopalaczach akurat wiedzą dużo... to znaczy doskonale orientują się, gdzie je kupić, choć o tym, że kupują śmiertelnie niebezpieczną truciznę pojęcia już nie mają, co pokazuje ostatnia historia z Trzebiatowa. 16 osób trafiło tam​ do szpitala, wiele z nich przez kilka dni walczyło tam o życie. O mało nie umarli, a teraz w rozmowie z Jackiem Smarujem niektórzy z nich mówią "chcieliśmy tylko spróbować".

Na granicy życia

Jak wielka jest skala problemu - widać w ośrodkach dla uzależnionych. Kiedyś tylko dla narkomanów - teraz coraz częściej dla osób po dopalaczach. I to one opowiedziały Magdalenie Raczkowskiej-Kazek o tym jak to się niewinnie zaczyna, a potem kończy np. chorobą psychiczną. W najlepszym razie.

Miało być spotkanie. Jest próba sił. Konflikt sędziów i polityków władzy

Sędziowie już nie ukrywają, że stawiają opór obecnej władzy. Władza - jak dotąd bez dowodów - oskarża sędziów o popełnianie przestępstw i szkalowanie Polski. W tle toczy się spór z Komisją Europejską o przestrzeganie praworządności w Polsce. A w czwartek niezależność polskich sądów zbadają sędziowie europejscy.

"Ten mecz przerósł niektórych zawodników"

Emocje związane z debiutem na mistrzostwach świata były zbyt duże. Te emocje wzięły górę. Polacy absolutnie w żadnym momencie nie mieli kontroli nad tym spotkaniem - mówił w "Faktach po Faktach" Marek Jóźwiak, były reprezentant Polski. - Nie było błysku, tak jakbyśmy nie chcieli zmienić losów tego spotkania - dodał były bramkarz polskiej reprezentacji Radosław Majdan. Gośćmi drugiej części programu byli Paweł Zalewski i Waldemar Paruch.

"Ten mecz przerósł niektórych zawodników"

Emocje związane z debiutem na mistrzostwach świata były zbyt duże. Te emocje wzięły górę. Polacy absolutnie w żadnym momencie nie mieli kontroli nad tym spotkaniem - mówił w "Faktach po Faktach" Marek Jóźwiak, były reprezentant Polski. - Nie było błysku, tak jakbyśmy nie chcieli zmienić losów tego spotkania - dodał były bramkarz polskiej reprezentacji Radosław Majdan.

KRS mówi „nie” związkom partnerskim

Krajowa Rada Sądownictwa negatywnie zaopiniowała projekt ustawy o związkach partnerskich. Według sędziów proponowane zmiany mogą naruszać konstytucję i są niezgodne z wartościami kultury chrześcijańskiej zakorzenionej w Polsce. Chodzi o projekt Nowoczesnej, który przewiduje że pary heteroseksualne ale także homoseksualne mogłyby wspólnie się rozliczać, otrzymywać informacje o stanie zdrowia partnera czy dziedziczyć po sobie majątki. O opinii KRS w programie Tak Jest rozmawiali Krzysztof Śmiszek (Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego) i Tymoteusz Zych (Ordo Iuris).

Ogromne obrazy na polach ryżowych

Prowincja Liaoning i miasto Shenyang przyciągają turystów obrazami wykonanymi z sadzonek ryżu o różnych odcieniach. Prace nad nimi zaczęły się siedem lat temu. Powstała w ten sposób hinduska bogini, gigantyczny smok i portret Konfucjusza. Najbardziej skomplikowany jest portret bogini. Zajmuje on powierzchnię aż 6,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Dziurawe ręce bramkarza. Suarez spakował Saudyjczyków

W mundialowej grupie A wszystko już jasne. Urugwaj pokonał Arabię Saudyjską 1:0 i zapewnił sobie miejsce w 1/8 finału. Przy jedynej bramce meczu fatalny błąd popełnił saudyjski bramkarz, a z prezentu skorzystał Luis Suarez.

Osiem uniewinnień w procesie "mafii paliwowej"

Przed krakowskim Sądem Okręgowym zapadł w środę wyrok w głośnym procesie w sprawie"mafii paliwowej". Sąd nie dopatrzył się w materiale dowodowym procederu wyłudzania podatku VAT i prania brudnych pieniędzy i uniewinnił głównych oskarżonych, tak zwanych baronów paliwowych Jana B. i Zdzisława M.

Od czwartku w Tokio możesz dotknąć światła

Nowoczesne muzeum, które od jutra będzie przyciągać turystów w Tokio. To niezwykle miejsce, w którym światła można dotknąć i dotykiem wprawić w ruch. Cyfrowe i wirtualne prace powstały dzięki najnowszym technikom wyświetlania grafik. Oglądający za pomocą ruchu decydują o ich dynamice.

Kim chce "otworzyć nową przyszłość” Półwyspu Koreańskiego

Podczas zakończonej w środę dwudniowej wizyty w Pekinie przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un i prezydent Chin Xi Jinping porozumieli się w sprawie współpracy na rzecz "prawdziwego pokoju" i denuklearyzacji – przekazały państwowe media północnokoreańskie.

May o "głęboko niepokojących" efektach polityki migracyjnej Trumpa

Restrykcyjna polityka Waszyngtonu, która sprawiła, że dzieci imigrantów oddzielane są od swoich rodziców na granicy z Meksykiem, doczekała się surowej krytyki zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza granicami tego kraju. W środę brytyjska premier Theresa May podkreśliła, że obrazy dzieci przetrzymywanych w ośrodkach w pomieszczeniach przypominających klatki są "głęboko niepokojące". - To złe. To nie jest coś, z czym się zgadzamy - zaznaczyła.

"Twardziel" Pepe. Został klepnięty, runął na ziemię

Portugalski obrońca Pepe przypomniał, że jest doskonałym aktorem. W meczu z Marokiem upadł teatralnie, jakby dopiero co przeżył zderzenie z koniem. Sęk w tym, że nie było to żadne zwierzę, a klepiąca go ręka rywala. Gary Lineker, dyżurny krytyk symulanta, znów nie przebierał w słowach.

Więzienie za pomoc migrantom. Węgierski parlament przyjął pakiet ustaw

Węgierski parlament przyjął w środę pakiet ustaw antyimigracyjnych, przewidujący między innymi, że za finansową i logistyczną pomoc migrantom nielegalnie dostających się do tego kraju groziłaby kara do roku pozbawienia wolności. Wcześniej przyjęto poprawkę do konstytucji przewidującą, że na Węgrzech nie wolno osiedlać obcej ludności, o ile osoby te nie mają prawa pobytu i swobodnego przemieszczania się.