Najnowsze

Najnowsze

"Wewnątrz Unii Polska jest krajem, który teraz jest pod obserwacją"

Jeśli w Polsce forsowane są przepisy, które nie są zgodne z tym, co ustaliliśmy na europejskim poziomie, to musimy to przedyskutować. Jeśli nie możemy, to równie dobrze możemy być republiką bananową - stwierdził Alexander Stubb w rozmowie z korespondentem TVN24 Maciejem Sokołowskim. - Wewnątrz Unii to Polska jest tym krajem, który teraz jest pod obserwacją - dodał. Stubb stara się o nominację Europejskiej Partii Ludowej (EPL) do ubiegania się o stanowisko szefa Komisji Europejskiej.

Koree wycofają posterunki i broń z granicy. Min już nie ma

Dwa państwa koreańskie i siły ONZ porozumiały się w poniedziałek w kwestii wycofania uzbrojenia i posterunków strażniczych ze strefy zdemilitaryzowanej w rejonie Panmundżomu - poinformował południowokoreański minister obrony. Porozumienie to jest kolejną odsłoną odwilży w relacjach międzykoreańskich w ostatnim czasie.

Szef partii komunistycznej został prezydentem. Był jedynym kandydatem

Wietnamski parlament wybrał we wtorek na prezydenta kraju sekretarza generalnego rządzącej partii komunistycznej Nguyena Phu Tronga. Trong, architekt prowadzonej w kraju walki z korupcją, będzie pełnił obie funkcje jako pierwszy polityk od czasów Ho Chi Minha. Jego wybór uważany był za formalność - szef partii komunistycznej był jedynym kandydatem na stanowisko prezydenta.

Kraków wciąż liczy głosy. Członkowie komisji krytykują ordynację

Miejska Komisja Wyborcza w Krakowie wciąż ustala ostateczne wyniki wyborów na prezydenta miasta i do Rady Miasta. Przewodniczący komisji Rafał Lisak powiedział, że ogłoszenie wyników nastąpi najwcześniej we wtorek po południu. To niedopracowanie ordynacji – komentują członkowie obwodowych komisji.

Dwóch kandydatów i jeden głos różnicy. Będą sprawdzać nieważne karty?

- Taka jest demokracja - mówi Paweł Szymczak, który w gminie Dalików (woj. łódzkie) rządził od 20 lat. Kolejnej kadencji mieć nie będzie, bo wybory przegrał jednym głosem. - Już się z tym pogodziłem, ale jeszcze rozmawiam z prawnikiem. Było przecież sporo nieważnych głosów - podkreśla. Wójtem został Radosław Arkusz.

Erdogan: saudyjscy urzędnicy zaplanowali zabójstwo Chaszodżdżiego

Urzędnicy z Arabii Saudyjskiej zawczasu zaplanowali zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego - oświadczył prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, przemawiając we wtorek w parlamencie w Ankarze. Dziennikarz 2 października zginął w saudyjskim konsulacie w Stambule.

"Podpalili blok i obserwowali akcję ratowniczą"

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o podpalenie styropianu przed blokiem. Starszy trafił do aresztu, młodszy wrócił do domu, bo - jak wyjaśniał policji - też chciał podpalić, ale miał zepsutą zapalniczkę.

Karczewski: jak będzie trzeba, będą nowelizacje ustawy o SN. Mazurek: nie pracujemy nad tym

Jeżeli będzie potrzebna nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, to się pojawi - stwierdził we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski odnosząc się do sytuacji w Sądzie Najwyższym po postanowieniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. TSUE nakazał Polsce zawieszenie przepisów nowej ustawy o SN. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała jednak, że partia "nie pracuje" nad żadną nowelizacją.

5-latek utopił się w studzience koło placu zabaw. Rodzice przed sądem

5-latek bawił się na placu zabaw w Białogardzie (Zachodniopomorskie). Nagle zniknął. Okazało się, że Szymon wpadł do niezabezpieczonej studzienki. Nie udało się go uratować. Rodzice usłyszeli zarzuty. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania na okres dwóch lat próby. Rodzice chłopca się na to nie zgodzili. - Umorzenie nie świadczy o braku winy, a my nie jesteśmy winni - tłumaczy ojciec chłopca.

400 niewybuchów obok torów kolejowych

Kilkadziesiąt lat leżały w ziemi tuż obok linii kolejowej. 400 sztuk skorodowanych pocisków moździerzowych z czasów drugiej wojny światowej znaleziono w Jaworze (woj. dolnośląskie). Niewybuchy o łącznej wadze dwóch ton były ułożone w kilku równych rzędach.

Trump: USA będą rozbudowywać arsenał nuklearny

To groźba wobec kogokolwiek chcecie. Również wobec Chin, również wobec Rosji i wobec każdego innego, kto chce bawić się w tę grę - powiedział Donald Trump zapowiadając w poniedziałek rozbudowę amerykańskiego arsenału nuklearnego. Dzień wcześniej prezydent USA zapowiedział, że wycofa USA z traktatu o likwidacji rakiet pośredniego zasięgu z 1987 roku.

Wybili szybę i wyciągnęli go z auta

Musieli wybić szybę w aucie i siłą wyciągać z niego mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. Zielonogórscy policjanci w sprawie zatrzymali w sumie pięć osób. Trzy z nich zostały już tymczasowo aresztowane.

Loża prasowa 21.10.2018

W specjalnym wydaniu Loży Prasowej gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Andrzej Stankiewicz Onet.pl, Sławomir Sierakowski "Krytyka Polityczna", "Polityka", Piotr Stasiński "Gazeta Wyborcza" i Łukasz Warzecha "Do Rzeczy". W programie komentowano wyniki exit poll po wyborach samorządowych. Komentatorzy rozmawiali o prowadzonej kampanii i zwrócili uwagę na wybory w dużych miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Gdańsku.

Minęły cztery lata od tragicznej śmierci rodziny Kmiecików

Cztery lata temu, 23 października 2014 roku, w katastrofie budowlanej zginęli reporter "Faktów" TVN Dariusz Kmiecik, jego żona, dziennikarka TVP Katowice, Brygida Frosztęga-Kmiecik oraz ich syn Remigiusz. Tamtego dnia przed godziną 5. rano, w kamienicy u zbiegu ulic Chopina i Sokolskiej w Katowicach, nastąpiła eksplozja gazu, która niemal doszczętnie zniszczyła budynek.

"To jest światełko w tunelu, być może moment przełomowy"

- Nie ma mowy o żadnym symbolicznym powrocie. Jest realny - poinformował we wtorek rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. W poniedziałek kilku sędziów Sądu Najwyższego, zmuszonych do przejścia w stan spoczynku, oraz pierwsza prezes Małgorzata Gersdorf wrócili do pracy. To reakcja na postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który nakazał Polsce zawieszenie przepisów nowej ustawy o SN.

Sędziowie apelacji krakowskiej: działanie Ziobry to krok w stronę polexitu

Minister sprawiedliwości, kwestionując skuteczność orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wobec Polski, podważa istotę członkostwa Polski w Unii Europejskiej – ocenili w przyjętej w poniedziałek uchwale sędziowie apelacji krakowskiej. Dokument jest odpowiedzią na wniosek Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją artykułu 267 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.