Najnowsze

Najnowsze

Dostał czerwoną kartkę, grożono mu śmiercią

Kolumbijskiemu piłkarzowi Carlosowi Sanchezowi grożono śmiercią po czerwonej kartce, jaką został ukarany już w trzeciej minucie inauguracyjnego meczu mistrzostw świata z Japonią. Właśnie jemu koledzy zadedykowali niedzielną wygraną z Polską.

Bloomberg chce finansowo wesprzeć demokratów

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg wyda 80 milionów dolarów na kampanię wyborczą umiarkowanych demokratów. Chce pomóc ich partii odzyskać większość w Izbie Reprezentantów podczas jesiennych wyborów uzupełniających – pisze "Economist".

Guterres o "dwóch państwach dla dwóch narodów"

Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres zaapelował w poniedziałkowym wystąpieniu na forum Rady Bezpieczeństwa o konsensus niezbędny do sprostania wyzwaniom na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Mówił o groźbie rozprzestrzeniania się konfliktów.

Kolejne zatrzymania w sprawie GetBacku

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek dwie osoby związane ze sprawą spółki GetBack. Według nieoficjalnych informacji, to jedna z dyrektorek w spółce oraz szef biura maklerskiego sprzedającego obligacje GetBacku. Prokuratura Krajowa zapowiedziała, że jeszcze we wtorek przedstawi wspomnianym osobom zarzuty.

1 lipca Meksykanie wybiorą prezydenta. Najnowszy sondaż

12 punktów wynosi przewaga lewicowego kandydata Andresa Manuela Lopeza Obradora nad rywalem Ricardo Anayą z prawicowo-lewicowej koalicji w zaplanowanych na 1 lipca wyborach prezydenckich w Meksyku - wynika z sondażu GEA/ISA.

Trump: na Bliskim Wschodzie poczynione zostały wielkie postępy

Na Bliskim Wschodzie wiele się poprawiło, odkąd USA wycofały się z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem - powiedział Donald Trump w poniedziałek podczas spotkania z królem Jordanii Abdullahem II. - Rzeczy mają się zupełnie inaczej, odkąd z tym skończyliśmy - dodał.

Anna-Carin, łowczyni fok. "Jest bardzo ważne, żeby strzał był celny, żeby zwierzę nie cierpiało"

Rybacy twierdzą, że przez rosnącą populację fok szarych połowy w Bałtyku są coraz mniejsze. Nie tylko polscy, także na przykład szwedzcy. Choć Szwedzi znani są z dbałości o środowisko naturalne, zdecydowali się na odstrzał niewielkiej części populacji tych ssaków. To radykalne rozwiązanie nie budzi sprzeciwu tamtejszych obrońców praw zwierząt. Reporter "Czarno na białym" spotkał się z łowczynią fok. Tłumaczyła mu, że to polowanie jest jej misją, motywowaną również miłością do tych zwierząt.

Eurowybory po nowemu

PiS chce zmienić ordynację przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W Sejmie jest już projekt ustawy, a w nim założenie, że w każdym okręgu wyborczym wybiera się co najmniej trzech europosłów. Opozycja nie wierzy w szczere intencje partii rządzącej.

Chwila wytchnienia

Przez kilka tygodni walczyli o godne życie dla swoich niepełnosprawnych dzieci. Ale niewielu zauważyło, że o ich dobro nie walczy niemal nikt. Zamknięci w domach rodzice i opiekunowie nie mają czasu wolnego, nie mogą wyjść do kina, a wakacje są jedynie nierealnym marzeniem utrudzonej głowy.

Parlamentarzyści PiS na wyjazdowym posiedzeniu w Radomiu

Klub Prawa i Sprawiedliwości składa hołd ofiarom represji, ich rodzinom, uczestnikom manifestacji, demonstrantom oraz wyraża wdzięczność wszystkim, którzy odważnie nieśli pomoc - stwierdzili parlamentarzyści PiS w przyjętym stanowisku z okazji 42. rocznicy buntów robotniczych z czerwca 1976 r.

Hiszpanów uratował VAR. Iran mógł wyrzucić mistrzów

Wielkie emocje w grupie B. Maroko długo prowadziło z Hiszpanią, a w równolegle trwającym meczu Portugalia najadła się mnóstwo strachu, mogła nawet wylecieć z mundialu. Mistrzom Europy życie uprzykrzali dzielni Irańczycy.

Szalone ostatnie minuty. Faworyci zostali postraszeni

W grupie B wszystko jasne. Hiszpania uratowała remis z Marokiem i wydarła pierwsze miejsce. Mistrzowie świat sprzed ośmiu lat wyprzedzili Portugalię, którzy stracili punkty z Iranem. Tak relacjonowaliśmy oba mecze w sport.tvn24.pl.

Bez Polski o migracji

W Brukseli o migracji rozmawiano bez Polski i bez konkretów. Jest za to duża presja, wywierana głównie na Angelę Merkel, zarówno przez jej partię koalicyjną CSU, jak też inne kraje Unii.

Kolejne miliony złotych na działalność ojca Rydzyka

Fundacja prowadzona przez ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała kolejną rządową dotację. Tym razem jest to 70 milionów zł na budowę muzeum  "Pamięć i Tożsamość" imienia Jana Pawła II w Toruniu. Opozycja burzy się i sprawę komentuje jednoznacznie: dlaczego nasze pieniądze idą znów na konto ojca Rydzyka? Politykom opozycji odpowiada sam zainteresowany: "Boże, jakie to jest żenujące!".

Gatunki na wymarciu

Rybacy winią foki za coraz słabsze połowy, ale nawet gdyby odstrzelono wszystkie te drapieżniki, problem nie zniknie. Ryb w Bałtyku jest po prostu coraz mniej, z wielu innych powodów. Najgorzej jest z dorszami, których jest ponad 10 razy mniej niż w latach 80. Dlaczego i czy to może być koniec świeżej ryby z polskiego morza - o tym Igor Sokołowski.

Polowanie na foki

Kto i dlaczego zabija foki i czy rzeczywiście to przez nie połowy w Bałtyku są coraz mniejsze? Tak twierdzą rybacy. I w Polsce, i w Szwecji, choć tam fok jest znaczenie więcej niż u nas. O tym, jak duży to problem i dlaczego Szwedzi - słynący z dbałości o środowisko naturalne - zdecydowali się na tak radykalne rozwiązanie, jak odstrzał, Cyprian Jopek rozmawiał z łowczynią bałtyckich fok. To kobieta, która legalnie tylko w zeszłym roku odstrzeliła ich ponad 60. Legalnie i - co ciekawe - bez sprzeciwu organizacji broniących praw zwierząt.