Najnowsze

Najnowsze

"Pozostało mniej niż 3 tysiące" dżihadystów

Na terenie Syrii oraz Iraku przebywa mniej niż trzy tysiące dżihadystów - poinformował rzecznik dowodzonej przez Stany Zjednoczone międzynarodowej koalicji krajów walczących z tak zwanym Państwem Islamskim (IS).

Ćwiąkalski: nie wydaje się, żeby wszyscy byli równi wobec prawa

Obywatele RP, którzy stanęli we wtorek przed sądem za blokowanie miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie, powinni zostać uniewinnieni - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Jego zdaniem, nie wszyscy są równi wobec prawa w Polsce. Gośćmi drugiej części "Faktów po Faktach" byli Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów) i Ryszard Kalisz, adwokat, były szef MSWiA.

Zderzenie dwóch pociągów w Niemczech. Są ranni

Pociąg pasażerski zderzył się ze składem towarowym w Meerbusch koło Duesseldorfu - poinformował rzecznik niemieckiej straży pożarnej. Według lokalnych służb co najmniej pięć osób zostało rannych. Nikt nie zginął, nikt nie doznał też ciężkich obrażeń.

Petru: nie chcę, by Nowoczesna była partią socjalistyczną

Chciałem wygrać, ale uważam, że najważniejsze są wartości - powiedział były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru, komentując we wtorek w "Kropce na i" swoją porażkę w wyborach na szefa partii. Dodał, że wygrana Katarzyny Lubnauer sprawiła, iż "zostało nadwyrężone zaufanie" między nimi, ale "współpraca dla dobra Polski jest możliwa".

Abbas "ostrzegł" Trumpa w sprawie Jerozolimy

Prezydent USA Donald Trump poinformował we wtorek telefonicznie prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa o zamiarze przeniesienia ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy - przekazał w oświadczeniu rzecznik Abbasa Nabil Abu Rudeina.

"Zniszczenie major Magdaleny E.". Skrzypczak: sprawa dla sejmowej komisji

Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych powinna zbadać dlaczego zniszczono major Magdalenę E. - uważa generał Waldemar Skrzypczak. To reakcja na sobotni "Superwizjer" TVN. Dziennikarze ujawnili, że oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego pracowała w specjalnym zespole, który sprawdzał, czy tłumaczka z otoczenia Antoniego Macierewicza współpracowała z rosyjskim wywiadem. Ponowna emisja reportażu we wtorek o godz. 23.55 w TVN.

Orędzie prezydenta "bardzo dobre", "smutne"

Jeżeli prezydent zawetuje ustawy o sądownictwie i powie, że się na nie nie zgadza, to rzeczy, o których mówił przed Zgromadzeniem Narodowym okażą się "prawdziwe" - ocenił w "Tak jest" Grzegorz Napieralski, były przewodniczący SLD. Zdaniem Elżbiety Jakubiak, byłej szefowej gabinetu politycznego Lecha Kaczyńskiego, wystąpienie Andrzeja Dudy "było bardzo dobre".

Wysłannik ONZ w Korei Północnej. Pierwsza taka wizyta od sześciu lat

Zastępca sekretarza generalnego ONZ do spraw politycznych Amerykanin Jeffrey Feltman rozpoczął we wtorek wizytę w Korei Północnej - podaje agencja Kyodo. Feltman podejmie w Pjongjangu rozmowy w sprawie kryzysu wywołanego kolejną próbą rakiety międzykontynentalnej przeprowadzoną przez Koreę Północną.

Superniszczyciel wypłynął w morze

Na próby wypłynął drugi amerykański futurystyczny niszczyciel typu Zumwalt. To pierwszy krok do przekazania okrętu US Navy i wdrożenia go do służby. Podobnych miało być jeszcze 30, ale ostatecznie budowany jest już tylko jeden. Nowoczesne niszczyciele okazały się zdecydowanie zbyt drogie nawet dla Amerykanów.

Orędzie i apel prezydenta

Prezydent Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym w 150 rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego i w przeddzień rozpoczynających się obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent mówił o historii, ale także współczesności skłóconych dwóch polskich plemion i przyszłości z nową konstytucją. O wadze słów prezydenta i jego obecnej roli w krajowej polityce dyskutowali goście Andrzej Morozowskiego: Elżbieta Jakubiak i Grzegorz Napieralski.

Saakaszwili przed parlamentem w Kijowie: odejdę wyłącznie jako zwycięzca

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zapowiedział we wtorek, że pozostanie ze swoimi zwolennikami przed Radą Najwyższą Ukrainy w Kijowie do czasu zwycięstwa nad "złodziejami i bandytami", którzy zasiadają w tym budynku. Wcześniej zapowiedział rozpoczęcie procesu wyzwolenia Ukrainy spod władzy prezydenta Petra Poroszenki.

Generał Kraszewski znów w siedzibie kontrwywiadu. To jeszcze nie koniec

Generał Jarosław Kraszewski ma stawić się w środę po raz kolejny w centrali Służby Kontrwywiadu Wojskowego - wynika z informacji tvn24.pl. To już czwarta wizyta w związku z "certyfikatami bezpieczeństwa" generała, bez którego nie może on w praktyce pełnić funkcji szefa Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Podpis Morawieckiego, odwołana wizyta. Spekulacje o zmianach w rządzie trwają

We wtorek po orędziu Andrzeja Dudy pojawiło się zdjęcie karty podpisanej przez prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, wicepremiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Cały czas trwają spekulacje, czy Morawiecki zastąpi na stanowisku premier Beatę Szydło. Wcześniej wicepremier zrezygnował z wyjazdu do Brukseli.

Sejm nowej kadencji wybierze skład PKW. Komisja za zmianami w ordynacji

Komisja nadzwyczajna, która pracuje nad projektem zmian w Kodeksie wyborczym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości opowiedziała się we wtorek za zmianą sposobu wyboru Państwowej Komisji Wyborczej oraz za wygaszeniem kadencji obecnej PKW po wyborach parlamentarnych w 2019 roku. Na następne posiedzenie przełożono sprawę tzw. dwukadencyjności w samorządach.

Bojówkarze w klapkach z groźnymi rakietami. Ryzykowny test, ale cenny dla Polski

Z jednej strony nadlatują rakiety wymierzone w miasta, bazy wojskowe czy budowaną elektrownię jądrową. Z drugiej strony na ich spotkanie pędzą antyrakiety systemu Patriot. Nad Półwyspem Arabskim trwa wojna, której pilnie przygląda się wiele państw. Może wstrząsnąć regionem, ale też przydać się Polsce w kontekście obrony przed rosyjskimi iskanderami.

"Kształtuje się Polska kolejnego stulecia"

Odrzućmy wpajany nam od lat fałszywy wstyd dotyczący naszej narodowej historii i tożsamości. Dosyć poczucia zależności. Dość wmawiania, że nie stać nas na własne, suwerennie określane cele i aspiracje. Nie tak powinno się kierować polskimi sprawami - oświadczył we wtorek prezydent Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym w parlamencie.

Przyłębska i Gersdorf razem na orędziu prezydenta

Kamera TVN24 uchwyciła prezes Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską i pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf siedzące obok siebie na sejmowej galerii i rozmawiające tuż przed orędziem prezydenta Andrzeja Dudy.

Wyszedł w kapciach ze szpitala i przepadł. "Dzwonił do mamy, że wraca do domu"

51-latek wyszedł ze szpitala w Zawierciu tydzień temu w dresie i kapciach. Miał do domu 40 kilometrów. O 16.40 zadzwonił do żony, że już jest w Myszkowie. Pół godziny później - że pokonał kolejne dziesięć kilometrów przez las. Kierowcy widzieli mężczyznę w kapciach bez kurtki idącego środkiem drogi pod Zawierciem około godz. 19. I ślad się urwał.

Austria zalegalizuje małżeństwa homoseksualne

Austriacki Trybunał Konstytucyjny zdecydował we wtorek, że przepisy zabraniające małżeństw jednopłciowych są dyskryminacyjne i postanowił, że najpóźniej od początku 2019 roku w kraju wolno będzie zawierać takie małżeństwa.

Te księgi przetrwały wojny i pożar. Na marginesach rysunki: owady, głowy rycerzy

- Te księgi są zapisem życia ludzi, którzy tutaj działali. Zapewne pochylenie się nad nimi po to, by odczytać zapisy tamtego czasu, byłoby bardzo intrygującą i wspaniałą przygodą – mówił metropolita Krakowski Marek Jędraszewski. Chodzi o 626 tomów zabytkowych ksiąg, odnowionych przez konserwatorów. Akta dokumentują życie diecezji od 1410 roku do 1797 roku.