Najnowsze

Najnowsze

Prestiż odleciał

Kontroler lotów to zawód z pewnością elitarny. Podobnie jak do niedawna inne związane z lotnictwem profesje. Zostanie stewardessą albo pilotem dla wielu było szczytem marzeń. Jeszcze nie tak dawno, ale dziś dużo częściej niż o prestiżu mówi się o problemach pracowników linii lotniczych. I o trwających albo zapowiadanych protestach. Dlaczego tak się dzieje oraz co to znaczyło być pilotem lub stewardessą kiedyś i co to znaczy dziś - o tym Igor Sokołowski.

Życie pod kontrolą

Kontrolerzy lotów zanim zdobędą licencję, przechodzą bardzo wymagające testy i szkolenia. Jakie predyspozycje trzeba mieć, żeby sobie z nimi poradzić i pod jaką presją się potem pracuje - o tym Piotr Czaban.

Mieli rozmawiać o korekcie granic. Nie spotkali się

Nie doszło do zaplanowanego na piątek w Brukseli spotkania prezydentów Serbii i Kosowa, którego tematem miała być korekta granicy między obu państwami. Szefowa dyplomacji unijnej, która spełnia rolę mediatora, oświadczyła, że utrzymują się trudności w rozmowach.

"Prokuratura dostała polecenie od politycznych zwierzchników, żeby przygotować czarną listę"

Być może wkradła się pewna niezręczność w tym SMS-ie, natomiast nie można zmieniać prawa, nie badając orzecznictwa sądowego - tak w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł tłumaczył - ujawniony w programie "Czarno na białym" - fakt wysłania do prokuratorów SMS-ów na temat sędziów i ich decyzji aresztowych. - Jestem przekonany, że prokuratura dostała polecenie od politycznych zwierzchników, żeby przygotować taką czarną listę - ocenił z kolei Borys Budka.

Paryż i Berlin "razem idą do przodu"

Przed rozmowami w Marsylii prezydent Francji Emmanuel Macron oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewnili o bliskiej współpracy między obu państwami. Szefowa niemieckiego rządu podkreśliła, że UE musi wzmocnić współpracę w dziedzinie obronności.

"Kiedy prezydent nie czyta z kartki, to mówi, co mu w duszy gra"

To jest wyraźny błąd kancelarii. Przy tego rodzaju sytuacjach, kiedy ktoś powtarza kilka razy postulat, a prezydent jest w tłumie, powinna znaleźć się osoba, która zajmie się wyjaśnieniem sytuacji - stwierdził w "Tak jest" były szef Kancelarii Prezydenta Ryszard Kalisz, komentując czwartkową odpowiedź Andrzeja Dudy do jednego z mężczyzn w Zgorzelcu. - Dla polityka bezpośredni kontakt z wyborcami jest zawsze ryzykiem, ale i pewną szansą - podkreślił z kolei Michał Kamiński (PSL-UED).

Gniew kieruje się przeciwko sąsiadowi. Irański konsulat spalony

Iraccy demonstranci wdarli się do budynków irańskiego konsulatu w Basrze, splądrowali jego wnętrza, a potem spalili. To najnowsza odsłona protestów na południu Iraku przeciwko fatalnemu stanowi gospodarki kraju a także przeciwko wpływom Teheranu w Bagdadzie. W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy dokonali ostrzału rakietowego tzw. Zielonej Strefy w Bagdadzie, w której znajduje się większość urzędów i ambasad.

Trump grozi Chinom kolejnymi cłami

Prezydent Donald Trump oświadczył, że ma przygotowane kolejne cła na towary importowane z Chin o wartości 267 mld USD. Wcześniej Waszyngton zagroził obłożeniem karnymi cłami towarów importowanych z Chin o wartości 200 mld USD - informuje Reuters z Air Force One. Doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow powiedział z kolei w wywiadzie dla telewizji CNBC, że Chiny nie spełniły jeszcze amerykańskich żądań dotyczących polityki gospodarczej. Waszyngton i Pekin od miesięcy dzieli spór handlowy.

Trudna praca rzecznika

Błażej Spychalski nowym rzecznikiem Kancelarii Prezydenta. "Przychodzi nowy minister, ale jednocześnie stary i wypróbowany kolega, przyjaciel" powiedział podczas uroczystości powołania Andrzej Duda. Tym samym ze stanowiskiem sekretarza stanu pożegnał się Krzysztof Łapiński. O roli rzecznika Prezydenta rozmawiali w programie "Tak Jest" Ryszard Kalisz i Michał Kamiński.

Sojusznicy z rozbieżnymi interesami. Łączy ich krytyka USA

Prezydenci Iranu, Rosji i Turcji rozmawiali w Teheranie w sprawie Idlibu. Syryjskie siły rządowe, wspierane przez Rosję i Iran, przygotowują się do ataku na tę kontrolowaną przez rebeliantów prowincję w północno- zachodniej Syrii. Zgodnie z komunikatem kończącym szczyt trzy kraje będą wspólnie szukać rozwiązania sytuacji w opanowanej przez rebeliantów syryjskiej muhafazie. Wcześniej Rosja wykluczyła możliwość ogłoszenia tam rozejmu.

Rzecznik nowej KRS: nie jesteśmy jakimś organem inkwizycyjnym, który szuka i kopie

Zapoznajemy się z aktami osobowymi, personalnymi. W każdym konkursie kandydat wystawia sobie raczej laurkę i dołączy zawsze coś, co go gloryfikuje, a nie dyskryminuje - powiedział rzecznik nowej KRS Maciej Mitera, odnosząc się do informacji o kandydatach z wyrokami dyscyplinarnymi, którzy zostali zarekomendowani przez Radę do Sądu Najwyższego. Dodał, że być może należałoby wprowadzić obowiązek informowania o postępowaniach dyscyplinarnych.

Walka o władzę wśród separatystów. Dwóch przywódców w ciągu tygodnia

Rozpoczęła się walka o władzę po śmierci w zamachu bombowym przywódcy tak zwanej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Ołeksandra Zacharczenki – donoszą ukraińskie media. W ciągu tygodnia już dwukrotnie w zajętym przez prorosyjskich separatystów Doniecku wybierany był jego tymczasowy następca - w piątek został nim Denys Puszylin.

"Teatr akademicki i jego dyrektor". Reportaż "Superwizjera"

Warszawski Teatr Akademicki działa od ponad 30 lat, a obecnie na jego czele stoi Ryszard A. - mało znany aktor i reżyser. Na castingi do ról zaprasza przede wszystkim licealistki i studentki, aktorek szuka też na stronach dla modelek. Metody, które stosuje wobec swoich podopiecznych, są wstrząsające. Dziennikarka "Superwizjera" przez dwa miesiące brała udział w "warsztatach" w teatrze Ryszarda A. To, co tam zobaczyła i usłyszała, jest szokujące. Jak to możliwe, że przez tyle lat nikt nie zauważył, że dyrektor molestuje i gnębi początkujące aktorki? Reportaż Iwony Poredy-Łakomskiej w specjalnym wydaniu "Superwizjera" w sobotę o godzinie 23 w TVN24.

Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim

O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim.

166 czaszek w zbiorowej mogile

Makabryczne odkrycie w Meksyku. Śledczy trafili na zbiorową mogiłę, w której znaleźli 166 ciał. Ich liczbę ustalili po policzeniu czaszek.