Najnowsze

Najnowsze

Zmiana w Kielcach po 16 latach. Wenta prezydentem

Były reprezentant Polski w piłce ręcznej i europoseł Bogdan Wenta wygrał drugą turę wyborów na prezydenta Kielc uzyskując 61,25 procent głosów. Urzędujący od 16 lat prezydent Wojciech Lubawski uzyskał otrzymał 38,75 procent głosów.

Kampania "blisko ludzi" nie pomogła. Płażyński nie zostanie prezydentem

Kampanię Kacpra Płażyńskiego, choć wybory na prezydenta Gdańska przegrał, można określić zdaniem: od zera do bohatera. Na początku kampanii znany był jedynie z nazwiska ojca, założyciela Platformy Obywatelskiej i jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Wszedł jednak do II tury wyborów i osiągnął całkiem przyzwoity wynik.

Selfie w galerii sztuki. Dali i Goya ucierpieli

Rosjanki, które odwiedziły galerię sztuki w Jekaterynburgu niechcący uszkodziły dzieła słynnych hiszpańskich malarzy - Francisco Goi i Salvadora Dalego. Robiąc sobie zdjęcie, kobiety popchnęły ścianę, na której wisiały prace. Ta runęła.

Samorządowa dogrywka. Frekwencja do 17: 38,73 procent

Dziś druga tura wyborów samorządowych, w ramach której wybrani zostaną wójtowie, burmistrzowie i prezydenci w 649 gminach i miastach. W tych miejscach w pierwszym głosowaniu żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, do godziny 17 zagłosowało 38,73 procent uprawnionych. To mniej niż w I turze, ale zdecydowanie więcej, niż cztery lata temu.

W referendum odrzucili niepodległość. Pozostaną częścią Francji

W niedzielnym referendum niepodległościowym w Nowej Kaledonii 56,9 procent głosujących opowiedziało się przeciwko oderwaniu od Francji. Archipelag pozostanie francuskim terytorium zamorskim - wynika ze wstępnych wyników plebiscytu, podawanych przez lokalne media. Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że "jest dumny z tego wyboru".

"Kolejna próba obalenia" Iranu. Protest dzień przed powrotem sankcji

Tysiące osób demonstrowało w niedzielę w Teheranie w rocznicę ataku na ambasadę USA w 1979 roku, co doprowadziło wówczas do zerwania stosunków dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych z Iranem. Niedzielne protesty miały zarazem miejsce dzień przed wprowadzeniem drugiej rundy amerykańskich sankcji wobec reżimu w Teheranie.

Dożywocie dla szefa opozycji. Skazany za szpiegostwo

Przywódca szyickiej opozycji w Bahrajnie szejk Ali Salman i dwóch jej przedstawicieli zostało w niedzielę skazanych na dożywocie za szpiegostwo na rzecz Kataru. Położony w Zatoce Perskiej Katar jest bojkotowany przez Manamę i innych sojuszników Arabii Saudyjskiej.

"Relacja autyzmu ze szczepionkami jest taka jak z plamami na Słońcu"

Obserwujemy bardzo niepokojący trend odmowy szczepień - stwierdził w "Faktach po Faktach" Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Dodał, że "jeżeli będziemy mieli wyszczepialność poniżej 94 procent, możemy być zagrożeni". Gośćmi drugiej części programu byli prof. Tomasz Nałęcz (historyk), prof. Antoni Dudek (politolog) i prof. Stefan Chwin (pisarz, historyk literatury).

Dwa polskie banki w europejskiej czołówce

Wyniki europejskich testów warunków skrajnych wskazują, że w grupie 48 przebadanych banków PKO BP jest najodporniejszy na negatywne scenariusze makroekonomiczne. W pierwszej trójce spośród wszystkich badanych banków znalazł się również Bank Pekao - poinformowały banki w komunikatach prasowych.

Gdy żonę gra Margot Robbie, a kolegami z planu są Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. "Mam ciarki"

Miałem wrażenie, że to taka magiczna, boska ręka, która bierze cię prosto z Warszawy do fabryki snów, na plan Quentina Tarantino w jego najnowszym filmie - opowiadał w TVN24 o szansie zagrania w "Once Upon a Time in Hollywood" aktor Rafał Zawierucha. - Jak czytałem scenariusz, miałem ciarki, słyszałem muzykę, która jest napisana, słyszałem dźwięki otwieranych drzwi, płakałem, śmiałem się, nie wierzyłem własnym oczom. To będzie wielki film - stwierdził.

Polski statek zatonął w pobliżu Bornholmu

Polski statek Miętus z 16 osobami na pokładzie zatonął dziewięć mil na południe od miejscowości Ronne na wyspie Bornholm. Wszystkie osoby zostały uratowane przez duńskie służby – powiedział rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni Rafał Goeck.

Ostatni dzień akcji "Znicz". Od środy zginęło 45 osób

Na drogach w całym kraju do 4 listopada do godziny 22 trwa akcja "Znicz". Nad bezpieczeństwem czuwają tysiące policjantów z wydziału ruchu drogowego, których wspierają inni funkcjonariusze. Mimo to, jak podaje Komenda Główna Policji, od środy w wypadkach na polskich drogach zginęło aż 45 osób.

Mąż uniewinnionej chrześcijanki apeluje o pomoc. "Żyjemy w strachu"

O azyl dla całej rodziny w Wielkiej Brytanii, USA lub Kanadzie zaapelował w sobotę mąż uniewinnionej przez pakistański Sąd Najwyższy chrześcijanki Asi Bibi, którą w 2010 roku skazano na śmierć za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Mężczyzna twierdzi, że pozostanie w Pakistanie jest dla nich śmiertelnie groźne.

Angela Merkel "już ma miejsce w historii świata"

Z żalem będziemy żegnać kanclerz Angelę Merkel, bo zrobiła bardzo wiele i dla Niemiec, ale też dla Polski. Mieliśmy w pani kanclerz sojusznika i przyjaciela - podkreślił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Ryszard Schnepf, dyplomata, były ambasador RP w USA. Zdaniem profesora Szewacha Weissa, byłego ambasadora Izraela w Polsce, niemiecka polityk już ma swoje miejsce w historii "tak jak kiedyś królowa Wiktoria, Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Winston Churchill".