Najnowsze

Najnowsze

Morawiecki w Pradze na 100-leciu powstania Czechosłowacji

Oficjalne uroczystości z okazji przypadającej w niedzielę 100. rocznicy powstania Czechosłowacji rozpoczynają się w sobotę w Pradze. Wśród zagranicznych gości, których tego dnia na śniadaniu roboczym podejmie premier Andrej Babisz, jest szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Zdecydowany, wie, czego chce. To jego dymisji żądają protestujący

Widziałam, że był trochę zmieszany, przerażony - mówi o prezesie PLL LOT Rafale Milczarskim zwolniona szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego w spółce Monika Żelazik, relacjonując chwilę, gdy przed nim uklękła. Spór związkowców z prezesem LOT stał się wojną personalną, której celem jest dymisja Milczarskiego. Ten jednak rezygnować nie zamierza i podkreśla, że stoją za nim dobre wyniki finansowe firmy. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.

Przed drugą turą wyborów faworyt odwołuje skrajne zapowiedzi

Kandydat skrajnej prawicy i faworyt wyborów prezydenckich Jair Bolsonaro zaprzeczył swym zapowiedziom, że Brazylia wypowie wojnę Wenezueli, wycofa się z porozumienia klimatycznego i zdystansuje od ONZ. Tym samym w ostatnim dniu kampanii przed drugą turą głosowania wycofał się ze swoich najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi.

Szef PE: włoski rząd wbrew naturze

Nadzieję na szybkie zakończenie pracy rządu Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd we Włoszech wyraził w piątek przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Zdaniem wiceszefa opozycyjnej partii Forza Italia gabinet Giuseppe Contego jest "wbrew naturze".

"'Marek! Idź za nimi". Kukiz sugeruje Jakubiakowi opuszczenie ugrupowania

Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! - napisał na Twitterze do Marka Jakubiaka w nocy z piątku na sobotę szef Kukiz'15. Paweł Kukiz odniósł się w ten sposób do życzeń złożonych przez Jakubiaka na portalu społecznościowym posłowi Jakubowi Kuleszy, który w piątek opuścił ugrupowanie. - Nie wykluczam, że będę się starał o funkcję przewodniczącego klubu Kukiz'15 - zapowiedział w sobotę Marek Jakubiak.

Merkel w Pradze: już dziś mamy Europę różnych prędkości

Unia Europejska jest już projektem wielu prędkości i nie może wciąż czekać aż do współpracy przyłączą się wszystkie państwa – powiedziała w piątek w Pradze kanclerz Niemiec Angela Merkel na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Czech Andrejem Babiszem.

USA przeprowadziły udany test nowego systemu obrony przeciwrakietowej

Amerykańska armia z sukcesem przetestowała w piątek najnowszy system obrony przeciwrakietowej typu Aegis - poinformował Reuters. Agencja podkreśla, że zdaniem ekspertów znacznie wzmocni to zdolność USA do obrony przed rakietami średniego zasięgu, będącymi na wyposażeniu wojsk Korei Północnej i Iranu.

Macron: Polska i Węgry są symptomami kryzysu demokracji

Ci przywódcy twierdzą, że to, co jest dobre, to ich zasługa. A to, co jest złe, to Bruksela. To są kłamstwa, które można wyjaśnić - mówił w piątek Emmanuel Macron. Prezydent Francji podczas spotkania zorganizowanego w Bratysławie przez międzynarodowy think tank Globsec apelował, by nie pozostawiać miejsca "nieprzyjaciołom Europy".

Strajk związkowców PLL LOT zawieszony

Do poniedziałku do godz. 14 zostaje zawieszony strajk związkowców PLL LOT, który trwał od ubiegłego czwartku - poinformowali w sobotę nad ranem przedstawiciele zarządu spółki oraz związkowców. Strony spotkają się w poniedziałek o godz. 8 w celu kontynuowania negocjacji.

Ninth day of strike of LOT airlines employees who demand chairman's dismissal

It's the ninth day of industrial action at the Polish national carrier and it won't be the last. The personnel and the management are having a very difficult time finding common ground, disagreeing even on the mediator selected to help end the stalemate. The workers continue to demand that the chairman of the company be fired. They also want the prime minister to intervene.

"Wyrażamy zrozumienie dla działań Stanów Zjednoczonych"

Traktaty międzynarodowe dotyczące rozbrojenia służą pokojowi i Polska zawsze je wspiera. W wypadku układu INF dostrzegamy jednak argumenty przedstawiane przez Stany Zjednoczone i wyrażamy zrozumienia dla działań USA w tym zakresie - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Rezolucją w neofaszyzm

Żeby nie było przemocy na demonstracjach ani hejtu w sieci - Parlament Europejski przyjął rezolucję przeciwko neofaszyzmowi. Większość z europosłów zagłosowała za rezolucją, ale byli też przeciwnicy, a wśród nich przedstawiciele polskiej prawicy.

Kukiz'15 coraz mniejszy

Coraz chudszy klub Kukiz'15. Od 2015 roku zmalał o trzynastu posłów. Ostatnio barwy zmienił dotychczasowy rzecznik klubu Pawła Kukiza i zamieniał na barwy Korwina. O klubie, który wszedł do polityki z dużym potencjałem, ale z niego nie skorzystał. O czym świadczy liczba odchodzących posłów i ostatni wynik wyborów samorządowych.

Zderzenie z rzeczywistością

Kierowca, który jechał w kolumnie rządowej z wicepremier Beatą Szydło, nie miał doświadczenia. Za spowodowanie stłuczki w Imielinie dostał mandat i sześć punktów karnych. Wicepremier za wypadek obwiniła pogodę, opozycja twierdzi, że to słabe tłumaczenie, a były szef Biura Ochrony Rządu wytyka nie tylko brak doświadczenia kierowców, ale też inne błędy.

Nowa gwiazda monarchii

Nie trzyma się królewskiego protokołu, nadal zdarzają się jej wpadki, ale nadrabia swoją szczerością. I za to jest doceniana i coraz bardziej kochana przez tłum. Księżna Meghan Markle powoli wyrasta na nową gwiazdę monarchii. Niektórzy twierdzą, że to druga księżna Diana.

Święto w trybie nadzwyczajnym

Czy 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy? Pomysł pojawił się późno, ale przez Sejm przeszedł szybko. Polacy zdążyli już się dodatkowym dniem nacieszyć, ale być może przedwcześnie. Senat nie dał zielonego światła i ponownie skierował ustawę do Sejmu.

"Chcielibyśmy w miarę szybko wypracować jakieś stanowisko"

Ze strony polskiego rządu sygnały są jednoznaczne: nie można twierdzić, że Polska chciałaby uniknąć wdrożenia w życie postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chcemy w miarę szybko wypracować stanowisko w tej kwestii, skonsultować z Komisją Europejską i wdrożyć w życie - mówił szef MSZ Jacek Czaputowicz.

"Tęczowy Piątek" w szkołach

Akcja organizowana jest po raz trzeci, ale dopiero teraz wzbudziła tak duże kontrowersje. Do tego stopnia, że do dyskusji włączył się Episkopat Polski i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niektóre szkoły z akcji zrezygnowały. O akcji "Tęczowy Piątek", jej idei i jej przeciwnikach.

Twarde lądowanie LOT

Kolejny dzień strajku i kolejne straty dla LOTu - nie tylko finansowe, ale też wizerunkowe. Każda ze stron stoi przy swoim. Protestujący chcą dymisji prezesa i godnych warunków pracy. Pytanie, kto się ugnie i ile czasu potrwa jeszcze strajk. Wieczorem ze związkowcami spotkał się wyznaczony na mediatora członek zarządu.