Najnowsze

Najnowsze

Seul "ubolewa", Pekin "ma nadzieję", Tokio "popiera decyzję Trumpa"

Prezydent USA i przywódca Korei Północnej nie doszli do porozumienia na szczycie w Hanoi w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Spotkanie zakończyło się w czwartek wcześniej niż planowano, nie podpisano także wspólnego oświadczenia. Na wydarzenia w Wietnamie zareagowały już Chiny i Korea Południowa, swoje oświadczenie wydał też Kreml.

Posłowie chcą ustanowić kolejne państwowe święto. Jest propozycja

Klub Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska złoży w Sejmie projekt ustawy o ustanowieniu święta państwowego w rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku. "Ta data powinna na stałe wzbogacić kalendarz świąt państwowych na równi z innymi doniosłymi wydarzeniami znaczącymi polską drogę ku wolności" - podkreślili autorzy projektu.

Pytania o wysokie zarobki w NBP. Milczenie Terleckiego, komentarze opozycji

To, co czyni PiS i prezes Glapiński w Narodowym Banku Polskim, to już nie jest tworzenie dworu, księstwa. To są jakieś państwa szejków arabskich - stwierdził poseł PO Krzysztof Brejza, komentując ujawnione w środę dane dotyczące wysokości zarobków kadry kierowniczej NBP. Wicemarszałek Sejmu z PiS Ryszard Terlecki nie chciał odpowiedzieć na pytanie, kto ponosi odpowiedzialność za ustanowienie takich wynagrodzeń w banku centralnym.

"To może być zaskakujący zwrot akcji". Czuchnowski o nowym wariancie śledztwa

To może być zaskakujący zwrot akcji, który będzie zmierzał do tego, żeby Gerald Birgfellner sam stał się obiektem śledztwa i żeby ono było wszczęte w sprawie próby wyłudzenia przez niego nienależnych pieniędzy - powiedział w TVN24 Wojciech Czuchnowski, dziennikarz i współautor artykułów o "taśmach Kaczyńskiego". "Gazeta Wyborcza" dotarła do nieoficjalnych informacji o nowym wariancie śledztwa w tej sprawie.

"Zgraja dzieciaków". Generał Janicki o sytuacji w SOP

Skoro do najważniejszych osób w państwie, prezydenta, premiera, kieruje się osoby z ośmiomiesięcznym doświadczeniem, to znaczy, że tam nie ma już nikogo - ocenił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 generał Marian Janicki, były szef Biura Ochrony Rządu. Powiedział, że kiedy ogląda doniesienia dotyczące Służby Ochrony Państwa, to widzi "zgraję dzieciaków", a także, że "nie jest zaskoczony" poniedziałkową dymisją komendanta SOP.

Ukraińskie przepisy antykorupcyjne uznane za niekonstytucyjne

Sąd Konstytucyjny Ukrainy uznał za niezgodne z konstytucją przepisy kodeksu karnego mówiące o karaniu urzędników za nielegalne wzbogacenie się. Stwierdzono, że przepisy ustawy w tej sprawie są nieprecyzyjne i podważają między innymi zasadę domniemania niewinności. Werdykt został opublikowany w środę wieczorem.

Naukowcy: bezsenność zapisana w genach

Bezsenność to poważny problem, na który może cierpieć nawet 770 milionów ludzi na całym świecie. Leki nie zawsze pomagają. Holenderscy naukowcy badają tę uciążliwą przypadłość i już zidentyfikowali szereg genów odpowiedzianych za bezsenność. Może to otworzyć nową drogę do terapii. Materiał magazynu "Polska i Świat".

630 zarzutów dla dentystki i wyrok sądu

Leczyła zęby i wyłudzała refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Poświadczając nieprawdę w dokumentach zyskała w trzy lata 160 tys. zł. Dentystka usłyszała 630 zarzutów. Wyrok w jej sprawie jest już prawomocny.

Oto najbogatsi Polacy. Nowy lider rankingu

Aż 43 miliarderów znalazło się na liście 100 najbogatszych Polaków przygotowanej przez miesięcznik "Forbes". Łączna wartość ich majątku wyniosła 152 miliardy złotych i była o 4 procent wyższa niż przed rokiem. Po 12 latach na szczyt listy najbogatszych Polaków wrócił kielecki biznesmen Michał Sołowow.

Związał, dusił, zgwałcił, w końcu zabił

Resztę życia w więzieniu ma spędzić 35-latek z Lubania (woj. dolnośląskie), który odpowiadał przed sądem za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Swoją byłą partnerkę pobił, dusił, związał taśmą malarską i zgwałcił. Kobieta zmarła.

Komornik zajął psa i sprzedał go na aukcji

Ze względu na zaległości podatkowe rodziny pracownik magistratu w Nadrenii Północnej-Westfalii zajął ich psa i sprzedał go na internetowej aukcji. Za "słodką mopsiczkę" dostał 750 euro. - Dość niezwyczajne postępowanie - przyznał rzecznik magistratu i zapewnił, że władze "badają tło sprawy".

"Jarosław Kaczyński wielokrotnie podejmował bardzo egzotyczne decyzje"

To są kandydaci, którzy pociągną dobrze listy [wyborcze - red.] - mówiła w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, komentując nazwiska kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Jarosław Kaczyński wielokrotnie podejmował bardzo egzotyczne decyzje - przyznała.

Nowe świadczenie emerytalne. Pierwsze wnioski do ZUS już wpłynęły

W piątek 1 marca wchodzi w życie program Mama 4 plus. W jego ramach matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, zyskają prawo do minimalnej emerytury - 1100 zł brutto. Wnioski o przyznanie świadczenia przyjmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

"W tym momencie musieliśmy odejść". Trump o braku porozumienia z Kimem

Uznaliśmy, że podpisywanie porozumienia nie będzie dobrym rozwiązaniem. Spędziliśmy w zasadzie cały dzień z Kim Dzong Unem, to mocny gość, silny charakter. Myślę, że nasza relacja jest mocna. Pojawiły się pewne możliwości, ale nie zdecydowaliśmy się na żadną z nich - oświadczył po szczycie USA - Korea Północna w Hanoi prezydent USA Donald Trump. Jak dodał, przyczyną przedwczesnego zakończenia rozmów z Kim Dzong Unem okazała się kwestia sankcji.

Płace ponad limit. W NBP szykuje się duże cięcie wynagrodzeń

Sześćdziesiąt procent zarobków prezesa Narodowego Banku Polskiego - to maksymalna pensja, jaką na podstawie nowych przepisów mogą otrzymywać pracownicy banku centralnego. Jak wynika z informacji opublikowanych w środę, ten poziom może przekraczać blisko połowa dyrektorów zatrudnionych w Narodowym Banku Polskim. Najboleśniej skutki nowych przepisów odczuje dyrektor departamentu komunikacji i promocji Martyna Wojciechowska.

"Rozmowa Piaseckiego" - dogrywka z Jadwigą Emilewicz

- Od wielu miesięcy toczyły się rozmowy na temat oferty programowej, którą złożymy wiosną. Ostateczne decyzje pewnie zostały podjęte osobiście przez pana prezesa, bo przypomnę, że to on ostatecznie zdecydował, jaką ofertę programową chce złożyć Polakom. I to się pewnie wydarzyło w ostatnich godzinach przed konwencją - mówiła w TVN24 Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

"Rozmowa Piaseckiego" z Jadwigą Emilewicz. Cała rozmowa

To trochę więcej niż moja pensja - przyznała w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, pytana o sprawę ujawnionych w środę zarobków kadry kierowniczej Narodowego Banku Polskiego. Dodała, że "drugi krok", jaki powinien wykonać NBP, to "autorefleksja i korekta związana z tym, czy to wynagrodzenie jest adekwatne do kompetencji i do obowiązków".

Emilewicz o zarobkach w NBP: pierwszy krok wykonany, czas na refleksję i korektę

To trochę więcej niż moja pensja - przyznała w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, pytana o sprawę ujawnionych w środę zarobków kadry kierowniczej Narodowego Banku Polskiego. Dodała, że "drugi krok", jaki powinien wykonać NBP, to "autorefleksja i korekta związana z tym, czy to wynagrodzenie jest adekwatne do kompetencji i do obowiązków".

Kim o denuklearyzacji: gdybym nie był do tego skłonny, nie byłoby mnie teraz tutaj

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył w czwartek podczas spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem w Hanoi, że nie uczestniczyłby w nim, gdyby nie był skłonny do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. - Za wcześnie, żeby o tym mówić. Ale nie powiedziałbym, że jestem pesymistą - odpowiedział na pytanie amerykańskiego dziennikarza.