Najnowsze

Najnowsze

Imieniny na rachunek KRUS

Urzędnicy KRUS-u twierdzą, że ich były prezes Dariusz Rohde wyprawiał swoje imieniny na koszt Kasy.

Dariusz Szymczycha lobbuje w Europarlamencie

Dariusz Szymczycha, jeden z najbliższych współpracowników Aleksandra Kwaśniewskiego, zabiega w Europarlamencie o poparcie dla dyrektywy o pestycydach - donosi dzisiejsze "Życie Warszawy".

Lustracja księży tylnymi drzwiami

Posłowie przypadkowo znaleźli sposób na lustrację księży, zanim zrobi to Kościelna Komisja Historyczna - uważa "Życie Warszawy". Nowa ustawa lustracyjna obejmie co najmniej kilka tysięcy kapłanów.

Unia dzieciom...polityków

Syn wpływowej posłanki Samoobrony Danuty Hojarskiej dostał 50 tys. zł dotacji z publicznych środków. Według informacji "Newsweeka" Hojarska naciskała na urzędników, by to właśnie jej pociecha otrzymała wypłatę.

Strażnik miejski jak Robocop

Strażnicy miejscy w Kaliszu mają wszyte w ubrania chipy. To nie jeden z odcinków "Z Archiwum X", ale nowoczesny sposób ich kontroli na służbie.

Piwowski brał pieniądze od SB

Według "Wprost" w Instytucie Pamięci Narodowej znajdują się dokumenty wskazujące, że reżyser "Rejsu" Marek Piwowski był cennym i dobrze opłacanym agentem Służby Bezpieczeństwa.

Sikorski do Waszyngtonu?

Premier złożył Radkowi Sikorskiemu nieformalną propozycję objęcia ambasady RP w Waszyngtonie - dowiedział się "Newsweek".

Pucok zastąpi oscypka

Górale handlujący oscypkami m.in. na Krupówkach wymyślili sposób na to, by ominąć unijne przepisy. Oscypka nazywać będą inaczej na przykład: pucok.

Obóz pracy jako atrakcja

W Pustkowie koło Dębicy znów staną baraki obozu pracy, który istniał tu w czasie wojny. W szczerym polu powstanie brama, ogrodzenie, plac apelowy i słup z czerwoną latarnią, zakazującą kiedyś więźniom opuszczania baraków - czytamy w "Dzienniku".

Telewizja Puls kusi Dorotę Gawryluk

Rupert Murdoch, właściciel medialnego giganta News Corporation, wysłał do Polski jednego najlepszych speców, który ma przekształcić TV Puls z kanału społeczno-religijnego w komercyjny. Jego pierwsze zadanie to skuszenie dziennikarskich gwiazd. Jedną z nich jest Dorota Gawryluk - czytamy w "Dzienniku".

Premier w „Fakcie”: Broniłem Wildsteina

- Broniłem go tak długo, jak się dało. Ale Wildstein postanowił uprawiać politykę na zasadzie - wszystkim, którzy go powołali: w pysk. Ja to zniosę, inni nie - mówi w wywiadzie dla „Faktu” premier Jarosław Kaczyński.

„Życie Warszawy”: ks. Węcławski nie jest wyjątkiem

Po wczorajszej rezygnacji ks. Tomasza Węcławskiego ze stanu duchownego rozgorzała dyskusja dotycząca podobnych decyzji księży. „Życie Warszawy” donosi: odsetek księży rezygnujących z kapłaństwa sięga w Polsce 20 proc., seminaria porzuca zaś 48-58 procent kleryków.

„Życie Warszawy”: Kaczyński zbyt pobłażliwy

Ponad 40 proc. Polaków uważa, że Jarosław Kaczyński jest zbyt pobłażliwy dla liderów LPR i Samoobrony – wynika z sondażu Pentor przeprowadzonego na zlecenie „Życia Warszawy”. Przeciwnego zdania jest tylko 6 proc. pytanych.

„Nasz Dziennik”: Marek Jurek chce rozmawiać

W przyszłym tygodniu zapraszam do siebie liderów tych partii, które głosowały za podjęciem prac w sprawach konstytucyjnych - zapowiada w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” marszałek Sejmu Marek Jurek.

„Głos Wielkopolski” ujawnia listę funkcjonariuszy SB w regionie

„Publikujemy listę, gdyż wiedza o tym, kto stał na straży poprzedniego systemu ma walory historyczne i jest elementem transparentności życia publicznego” - pisze gazeta. Lista obejmuje kierownictwo SB oraz funkcjonariuszy z terenu dawnego województwa poznańskiego, którzy poddali się weryfikacji.

„Gazeta Krakowska”: nowe sądy w nowej scenerii

W Krakowie pokazano wczoraj dziennikarzom nową, świeżo wykończoną salę rozpraw, w której od poniedziałku ruszą sądy 24-godzinne. Orzekać będzie tu sześciu sędziów. „Gazeta Krakowska” obliczyła, że w ciągu roku powinni wydać kilka tysięcy wyroków.

„Dziennik”: Tania Toyota prosto z Polski?

Tanie auto rodzinne Toyoty będzie prawdopodobnie produkowane w Polsce - donosi „Dziennik”. Japoński koncern ma prowadzić, według gazety, rozmowy na ten temat z przedstawicielami polskich władz.

„Dziennik”: Samoobrona szuka wyjścia awaryjnego

Samoobrona zmienia nazwę, żeby uciec przed wekslami - pisze „Dziennik”. Wszystko dlatego, że Andrzej Lepper boi się delegalizacji Samoobrony przez Trybunał Konstytucyjny. Według ustaleń dziennikarzy, współracownicy wicepremiera rozpoczęli rejestrację "Samoobrony Andrzeja Leppera".

„Dziennik Łódzki”: pierwszy taki wieżowiec w Łodzi

Pięciogwiazdkowy Hilton stanie w Łodzi między ulicą Piotrkowską a alejami Mickiewicza i Kościuszki - zapowiada „Dziennik Łódzki”. Inwestycja warta 220 mln zł to siedmiopiętrowy hotel z 200 pokojami połączony z 27-piętrowym biurowcem.

Reakcje po rezygnacji ks. Węcławskiego

- Czuję ogromny smutek. Musimy się zastanowić co my - kościół zrobiliśmy źle, że ks. Tomasz Węcławski z tego kościoła odchodzi - tak zareagował Szymon Hołownia dziennikarz "Newsweeka" na wiadomość o porzuceniu kapłaństwa przez tego teologa.

"Gazeta prawna": Samorządy chcą zamykać szkoły

Samorządowcy chcą zlikwidować od przyszłego roku szkolnego ponad 500 przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, placówek opiekuńczych i schronisk - informuje "Gazeta Prawna". Wnioski w tej sprawie już trafiły do kuratorów.