Najnowsze

Najnowsze

Witajcie w pięknych czasach

Wróciłem z lotniska, znowu marzy mi się przyprawienie sobie skrzydeł. Kto raz zaznał uczucia unoszenia, panowania nad strachem, nigdy się od tego nie uwolni. Znamię, które nie znika.

Czym jest dla nas Euro 2012?

środa, 18 kwietnia, 21:00 Wielkie emocje i wielka radość - Polska i Ukraina zorganizują piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku. O szansach, wyzwaniach, nadziejach i o tym, czy zwycięstwo było niespodzianką rozmawiali goście "Magazynu 24 godziny" Michał Nykowski, szef polskiego sztabu EURO 2012, europoseł Samoobrony Ryszard Czarnecki, poseł PO Grzegorz Schetyna i satyryk Marcin Daniec.

Wracajcie budować stadiony

Budowlańcy potrzebni od zaraz - takie ogłoszenia mogą niedługo zdominować polski rynek pracy. Polscy fachowcy, którzy w poszukiwaniu zatrudnienia wyjechali do Wielkiej Brytanii, Francji i innych krajów europejskich mogą zacząć myśleć o powrocie. A to wszystko dzięki wygranej rywalizacji o organizację Mistrzostw Europy w piłce nożnej - pisze "Dziennik".

Ekskluzywna siedziba rolniczej agencji

NIK zarzuca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, że za swoje siedziby płaci niemałe pieniądze. I nie swoje, a publiczne. Raport NIK, do którego dotarł "Dziennik", zarzuca agencji właśnie zbyt rozrzutne szafowanie państwową kasą.

Drogowi piraci pod ochroną

Ci, którzy kupili samochód za bankowe pieniądze, na kredyt, mogą spać spokojnie w razie spowodowania wypadku. Oficjalnie nie są właścicielami pojazdu, więc mogą uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie - ujawnia "Życie Warszawy".

Ziobro kontra Kochanowski: spór o tymczasowe aresztowania

- Tymczasowych aresztowań jest coraz mniej i średnio trwają 5,5 miesiąca - zapewnia minister Zbigniew Ziobro. - Jest ich za dużo i trwają zbyt długo - twierdzi tymczasem rzecznik praw obywatelskich. Gdzie leży prawda - w ministerialnych wyliczeniach, czy leżących na biurku rzecznika skargach? Jest lepiej, czy cały czas źle? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

Las był, ale znikł

Po półhektarowym lesie na jednej z zakopiańskich działek została tylko ziemia. Kto, dlaczego i po co to zrobił, po kilku tygodniach wciąż nie wiadomo - dziwi się "Gazeta Krakowska". Wiadomo, że nielegalnie i że ciągle trwa policyjne śledztwo.

Niebezpieczni sieciowi przyjaciele

Zaczyna się niewinnie od rozmowy na "gadu", potem są zdjęcia, numer telefonu i w końcu adres. Rozprzestrzenia się nowa moda na internetowe znajomości, a z nią niebezpieczeństwo agresji i molestowania ze strony "sieciowych przyjaciół" - alarmuje "Dziennik Polski"

50 zł wystarczy na szkolny uniform?

Szkolny mundurek nie na każdą kieszeń - pisze "Dziennik". Tylko 50 złotych otrzymają najubożsi uczniowie na zakup mundurka, mimo że kosztuje on kilka razy więcej. Pomoc dostaną tylko rodziny, których dochód nie przekracza 351 zł na osób, a pieniędzy wystarczy dla miliona z nich.

Jak zastępca, to z Samoobrony

Co zrobić, gdy brakuje już stanowisk do obsadzenia z partyjnego klucza? Wymyślić nowe. Kiedy nie można było wymienić naraz dyrektorów blisko 50 oddziałów KRUS, Samoobrona wpadła na pomysł - trzeba każdemu przydzielić zastępcę - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Pomarańczowi wyjdą na ulicę

Przywódcy ukraińskiej opozycji zaapelowali w środę o udział w wielkim proteście przeciwko rządzącej "mafii i klanom". Majdan Niepodległości ma już w piątek znów nabrać pomarańczowego koloru.

Mamy Euro 2012!

środa, 18 kwietnia, 17:30 Polska i Ukraina organizatorami Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Przed obydwoma krajami wiele szansa, ale i duże wyzwanie. Potrzebne są natychmiastowe decyzje i inwestycje. O tym właśnie rozmawiali goście Piotra Marciniaka w Magazynie "24 godziny": Weronika Marczuk - Pazura, Andrzej Strejlau i Łukasz Starowieyski.

Nie-do-rzecznik ten tekst...

Ratunku, laicko-masońskie media zniszczyły arcybiskupa Wielgusa, a teraz wypowiedziały wojnę kościołowi! A prym wiedzie przegniła, pełna agentów telewizja!

WIELKA SPRAWA! EURO 2012 W POLSCE!!!

Czy może być coś wspanialszego niż sms od  Mamy o treści „Synku co za radość, po prostu beczę ze szczęścia”?  Tak właśnie napisała moja Mama. A powodem była decyzja UEFA. Ta kluczowa. Ta o której wszyscy już wiemy.

PATRIOCI PRZECIW PATRII

Dziś urodziny Tadeusza Mazowieckiego i dlatego Gazeta Wyborcza publikuje jego esej na temat Dietricha Bonhoeffera, luterańskiego pastora, antyfaszysty i męczennika, przedstawiciela tzw. chrześcijaństwa liberalnego, kwestionującego dosłowność Biblii i dopuszczającego indywidualne kształtowanie wizji Boga. To arcyinteresujący esej, polecam wszystkim jego lekturę, ale chciałbym się skupić na jednym zdaniu przypisywanemu Bonhoefferowi.

Polacy rozumieją marszałka Jurka

Polacy pochwalają decyzję marszałka Sejmu Marka Jurka o rozstaniu z PiS - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika" przez TNS OBOP.

Nasz premier kończy 80 lat

Z okazji ukończenia 80 lat życia przez byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego, Adam Michnik i redakcja "Gazety Wyborczej" piszą - Tadeuszu Drogi, pamiętaj: dobre uczynki karane są jeszcze za życia. Bądź nam więc zdrów wśród tęgich razów. Tadeuszowi Mazowieckiemu - ad multos annos.

POPiS pakietów dla gospodarki

Prawo Pakiet Szejnfelda gotowy. Co z pakietem Kluski? - pyta "Puls Biznesu", informując, że dziś Platforma Obywatelska pokaże światu pakiet Szejnfelda, zbiór ustaw mających ulżyć doli firm. "Połączmy siły" - apeluje Roman Kluska

Sprawdzają teczkę abpa Wielgusa

Jak dowiedziało się "Życie Warszawy", warszawska prokuratura bada, czy teczka abp. Stanisława Wielgusa została sfałszowana. Doniesienie w tej sprawie złożył senator Adam Biela, profesor KUL.

Polska Ludowa na ławie oskarżonych

Szykuje się pierwszy wielki proces polityczny IV RP - twierdzi "Trybuna". Katowicki IPN skierował wczoraj do warszawskiego sądu akt oskarżenia przeciwko dziewięciu tzw. autorom stanu wojennego

Tajemniczy milion od Rudolfa Skowrońskiego

Znany adwokat pośredniczył w lewych interesach aferzysty Rudolfa Skowrońskiego. Według "Rzeczpospolitej", twierdzi tak podejrzany w korupcyjnej aferze w Ministerstwie Finansów.

Kancelarie prawnicze rosną razem z gospodarką

W piątym już rankingu "Rzeczpospolitej", największą kancelarią prawniczą w Polsce okazała się po raz kolejny firma Domański, Zakrzewski, Palinka, zaś najlepszą - Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak.

Szejkowie przymierzają się do stoczni

Czy do grona nielicznych inwestorów ubiegających się o Stocznię Szczecińską Nową, dołączy chętny znad Zatoki Perskiej? - docieka "Kurier Szczeciński" i odpowiada, że jest to prawdopodobne, gdyż ambasador Kuwejtu był ostatnio gościem w spółce z ul.Hutniczej.

Dla PKO BP priorytetem będzie nasz rynek

Za późno już na decyzje o ekspansji regionalnej, dlatego bank PKO BP musi skupić się na rynku krajowym. Nowych przychodów będzie szukać na rynku pożyczek konsumenckich i funduszy inwestycyjnych - dowiedziała się "Gazeta Prawna".

Przyjdą firmy ze Słowenii?

Giełda Papierów Wartościowych zachęca słoweńskie spółki Krkę, Gorenje i Savę do notowań w Warszawie - dowiedział się "Parkiet".

Nauczyciele uciekają ze szkół

Niemal co dziesiąty krakowski nauczyciel wybiera się w tym roku na wcześniejszą emeryturę. Podobnie jest w innych małopolskich miastach. Skorzystają na tym młodzi adepci zawodu, z których ponad połowa nie może obecnie znaleźć pracy w szkole - uważa "Dziennik Polski".

Jak donosiła nasza elita?

Rektor jednego z największych uniwersytetów w Polsce został tajnym współpracownikiem bezpieki tylko dlatego, że chciał zniszczyć wybitnego profesora prawa. Aktorka Bożena Dykiel przez dwa lata była nękana przez Służbę Bezpieczeństwa, która chciała ją zmusić do nawiązania intymnych stosunków z niemieckim dyplomatą, aby go skompromitować - czytamy w "Dzienniku Łódzkim".