Najnowsze

Najnowsze

Kamery nagrały śmierć Polaka na lotnisku w Kanadzie

Kanadyjskie media są oburzone brutalnością policji, po tym jak telewizje wyemitowały nagranie, na którym widać jak policjanci z lotniska w Vancouver obezwładniają 40 letniego Polaka paralizatorem elektrycznym. W wyniku tej interwencji mężczyzna zmarł.

Szczypińska: nie ma zgody na szkodzenie partii

- Słowa i działania Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego będą teraz bacznie obserwowane – powiedziała w TVN24 Jolanta Szczypińska. Posłanka ostrzegła, że osłabianie PiS nie będzie tolerowane.

Zalewski: Sikorski będzie dobrym szefem MSZ

Poseł PiS Paweł Zalewski - wbrew opinii prezydenta i odchodzącego premiera - chwali kandydaturę Radka Sikorskiego na szefa MSZ. - To kompetentny polityk, który dobrze wywiąże się ze swojej roli - powiedział w TVN24 Zalewski.

Ostatni rosyjski żołnierz opuścił Gruzję

- Wycofywanie żołnierzy rosyjskich i sprzętu wojskowego z Gruzji zostało zakończone - poinformował nad ranem dowódca rosyjskich wojsk lądowych, gen. Aleksiej Masłow. Ostatni pociąg z żołnierzami wyjechał z Gruzji w nocy.

Ekspresowa akcja ekologów w obronie Bałtyku

Gigantyczny żółty baner przez niecałą godzinę wisiał na ścianie krakowskiego hotelu Qubus. Zawiesili go ekolodzy z Greenpeace. Chcieli w ten sposób wpłynąć na obradujących w hotelu ministrów środowiska.

Marcinkiewicz: może wejdę do rządu za dwa lata

- To była dobra oferta, ale ją odrzuciłem - Kazimierz Marcinkiewicz nie chciał zdradzać szczegółów propozycji, jaką dostał od Donalda Tuska. Były premier zapewnił w RMF FM, że chce dokończyć swą misję w EBOiR.

Tusk przeprosi za Afganistan?

Bezpieczeństwo polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie zależy od tego, jak zostanie załatwiona sprawa oskarżonych o zabójstwo cywili - uważa Cezary Grabarczyk z PO.

Kaczyński: nowy rząd jest z łapanki

- Nie wydaje mi się, żeby skład rządu Donalda Tuska był szczególnie mocny. Niektóre ważne resorty zostały obsadzone z łapanki – tak Jarosław Kaczyński w „Sygnałach Dnia” podsumował gabinet swojego następcy.

Horror w serbskich szpitalach psychiatrycznych

Płacz, nerwowe śmiechy, dziesiątki ciasnych metalowych łóżek, a na nich chore dzieci skrępowane grubymi skórzanymi pasami - to przerażający obraz serbskich szpitali psychiatrycznych, które ujawniła amerykańska organizacja praw człowieka.

"Polska": Kupowali sędziów za granicą

Polacy próbowali ustawiać mecze w Pucharze UEFA, informuje "Polska", która twierdzi, że to sensacyjny wątek toczącego się od dawna śledztwa dotyczącego korupcji, wszechobecnej w polskich klubach piłkarskich.

Chile: Potężne trzęsienie ziemi

Dwie osoby zginęły a ponad 100 osób zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi w północnej części Chile. Potężne wstrząsy o sile 7,7 stopni w skali Richtera był odczuwalne nawet w oddalonej od epicentrum o ponad tysiąc dwieście kilometrów stolicy kraju, Santiago.

USA: Impas w kwestii Iraku

Tylko 50 mld dolarów i to pod warunkiem wycofania większości wojsk do końca przyszłego roku - to środki jakie kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów przeznaczyła na wojnę w Iraku. Republikanie zapowiadają, że zablokują ustawę.

Pawlak będzie miał wpływ na służby

Prezes PSL uważa, że w 1994 r. do jego dymisji z funkcji premiera doprowadziły specsłużby. - Teraz będziemy tam mieli swoich ludzi - powiedział "Dziennikowi" współpracownik Waldemara Pawlaka.

Podręcznik postępowania z więźniami Guantanamo

Zawierający wzmianki o stosowaniu gazu pieprzowego czy izolatek "Podręcznik postępowania w więzieniu Guantanamo" został w całości opublikowany w internecie. Jego autentyczność potwierdziła amerykańska armia.

Brutalna prawda o wojnie w Afganistanie

"Gdy atakują, tłucze się bez przerwy w to, co się porusza. Trzeba przeżyć" - powiedział "Dziennikowi" żołnierz, który służył w Afganistanie. Talibowie do walki rzucają nawet dzieci obwieszone ładunkami wybuchowymi. "Zawodzi sprzęt, a Amerykanie często nam nie pomagają" - skarżą się wojskowi.

Do Niemiec trudniej dojechać

Trwa największy w historii strajk niemieckich kolejarzy. O 2 w nocy przestała jeździć znaczna część pociągów osobowych. Została też wstrzymana większość połączeń z Polski.

Dzienne studia bez czesnego

Nie będzie płatnych studiów dziennych i rezygnacji z prac magisterskich, powiedziała "Gazecie Wyborczej" kandydatka PO na ministra nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.

Anonse agencji towarzyskich znikną z "Życia Warszawy"?

Jeszcze do końca tego roku czytelnicy "Życia Warszawy" będą musieli czytać ogłoszenia tzw. agencji towarzyskich, informuje "Nasz Dziennik", który dowiedział się, że popularna warszawska gazeta nie może wcześniej zrezygnować z ogłoszeń erotycznych, bo jest w tej sprawie związana kontraktami.

Nie boimy się utraty pracy

Aż 73 proc. Polaków nie obawia się utraty pracy. Jeszcze rok temu osób, które były pewne swego etatu, było 60 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Prawnej" przez PBS DGA.

Dziś dzień bez dymka

To najlepszy moment na zerwanie z nałogiem: obchodzimy dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Na świecie pali co trzecia osoba, w Polsce - prawie 8 milionów.

Tusk i Kaczyński jak Kargul i Pawlak

Desygnowany na premiera Donald Tusk po przeniesieniu się z sejmowego hotelu do rządowej willi przy ul. Parkowej w Warszawie za sąsiada będzie miał... ustępującego szefa rządu Jarosława Kaczyńskiego, donosi "Super Express".

Stadion Narodowy ma faworyta?

Nad projektem Stadionu Narodowego już od dwóch lat pracuje firma APA Kuryłowicz & Associates, ujawnia "Życie Warszawy". Zlecił jej to były naczelny architekt Warszawy Michał Borowski, obecnie szef spółki Narodowe Centrum Sportu. Firmy architektoniczne są oburzone.

Religia dla prymusów

Odkąd ocena z religii jest liczona do średniej, katecheci przestali stawiać piątki na piękne oczy i zaczęli surowo oceniać uczniów. Ci w odpowiedzi unikają nauki przedmiotu, pisze "Metro".

Klienci płacą za straty rejetów

Od kilkunastu dni obowiązują nowe taksy notarialne, wprowadzone przez ministra Zbigniewa Ziobrę, ale klienci wcale nie odczuli obniżek. Rejenci znaleźli bowiem sposób, jak odbić sobie stratę, informuje "Dziennik Polski".

SLD ściąga najwięcej

Partie utrzymują się głównie z dotacji z budżetu państwa. Największe dostają ponad 30 mln zł rocznie. Jednak nie rezygnują ze składek członkowskich. Jak podaje "Rzeczpospolita" szeregowi działacze płacą kilka złotych miesięcznie, parlamentarzyści - po kilkaset. Najwięcej, bo 700 zł, w SLD.

Politycy powoli zmieniaj wizerunek

Działacze partyjni coraz częściej zgłaszają się do specjalistów od wizerunku, ale bardzo dbają, by nikt się o tym nie dowiedział. Marketingowcy potrafią doradzać nawet kilku ugrupowaniom naraz, pisze "Rzeczpospolita".