Najnowsze

Najnowsze

Korea Północna zamknie reaktory

Trzy tygodnie - w takim czasie Phenian ma zamrozić prace nad swoim programem atomowym. Zobowiązanie przywiózł z Korei Północnej amerykański negocjator Christopher Hill.

Cudzoziemcy porwani w Pakistanie

Dziewięć osób, w tym sześć chińskich pracownic salonu masażu, porwali w Islamabadzie radykalni studenci ze szkoły koranicznej.

Policja sprawdza pielęgniarki

W całej Polsce policjanci sprawdzają, ile pielęgniarek pojechało albo pojedzie na protest do Warszawy. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", w niektórych szpitalach pytają o nazwiska protestujących sióstr.

Gimnastyka dla pracownika

Japoński zakład Fuji Seal w Kutnie motywuje swoich pracowników za pomocą porannej gimnastyki - informuje "Dziennik Łódzki".

Onyszkiewicz pracuje, LPR się leni

Najbardziej pracowity polski europoseł - Janusz Onyszkiewicz z Partii Demokratycznej. Najbardziej leniwi - politycy Ligi Polskich Rodzin. "Rzeczpospolita" przedstawia raport dotyczący aktywności Polaków w Parlamencie Europejskim.

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej, która jest marzeniem prymasa Józefa Glempa, może zostać wkrótce wstrzymana. Na jej dokończenie brakuje ok. 35 mln zł. Zamiast wotum narodu wierni będą musieli znosić przykry widok rozpoczętej budowy.

Najlepiej traktują nas Brytyjczycy

Wśród najczęściej odwiedzanych przez Polaków w czasie wakacji krajów europejskich, najlepiej traktują nas w Wielkiej Brytanii, Chorwacji i we Włoszech - wynika z najnowszego sondażu Pentora dla "Życia Warszawy".

Ludzie Rydzyka uczą nauczycieli

Publicyści znani z Radia Maryja i TV Trwam uczyli pedagogów z Chełma, że świadkowie Jehowy to sekta, a największe zagrożenia dla młodzieży to horoskopy i wróżby - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak będziemy głosować w Unii?

Kompromis, który osiągnięto na szczycie w Bruskeli, zakłada, że do 2014 roku w Radzie UE głosowania będą się odbywać w systemie nicejskim. Potem przez dwa lata obowiązywać będzie system mieszany, czyli system podwójnej większości z możliwością odwołania się do systemu nicejskiego. Od 2017 r. głosowania będą odbywać się już wyłącznie w systemie podwójnej większości. Co to tak naprawdę oznacza?

Pielęgniarki pod lupą

Policja dostał nowe zadanie - jak pisze "Gazeta Wyborcza", funkcjonariusze w całym kraju sprawdzają, ile pielęgniarek wybiera się na protest do Warszawy lub już tam pojechało.

Gorąca noc w Brukseli

Już wiadomo - negocjacje na szczycie UE zakończyły się sukcesem. Ta negocjacyjna noc była wyjątkowo gorąca.

Rozrzutny znajomy Sikorskiego

Najwyższa Izba Kontroli zarzuca Maciejowi Olexowi-Szczytowskiemu, byłemu prezesowi Agencji Mienia Wojskowego, niegospodarność na łączną kwotę 2,4 mln zł - informuje "Dziennik".

Francja krytykuje Merkel

Rzecznik prezydenta Francji skrytykował "metody" zastosowane wobec przywódców polskich przez pełniącą funkcję przewodniczącej Rady Europejskiej, niemiecką kanclerz Angelę Merkel.

Andrzej Lepper domaga się śledztwa

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada sprawę Mykoły Hinajły, byłego doradcy Andrzeja Leppera. ABW sprawdza związki Hinajły z rosyjskim wywiadem.

Finansowe przekręty LPR

Fałszywe dokumenty, firmy-krzaki, ludzie -słupy, milionowe wypłaty państwowej gotówki na nieznane cele - oto finanse Ligi Polskich Rodzin.

LPR wydała "na swoich" ponad 1 mln złotych

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego finansowania Ligi Polskich Rodzin. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" finanse LPR opierają się m.in. na fałszywych dokumentach, fikcyjnych firmach i ludziach słupach.

Sagrada Familia nielegalna

Barcelońska Sagrada Familia - jeden z najsłynniejszych kościołów świata - jest budowany nielegalnie. Na prowadzoną od prawie 125 lat budowę świątyni bez dachu nie ma formalnej zgody władz miasta.

Będzie kontrspot PiS-u

Prawo i Sprawiedliwość szykuje swoją reklamówkę, która ma być odpowiedzią tej partii na spot Platformy Obywatelskiej. Twórcy kontrspotu twierdzą, że nie będzie tak agresywna jak reklama Platformy.

Sprzeciw wobec polskiej propozycji

Hiszpania i kilka innych państw unijnych sprzeciwia się wpisanemu do propozycji traktatu na życzenie Polski punktowi, dotyczącemu moralności publicznej i rodziny.

Protesty pielęgniarek trwaja

Piątek, 22 czerwca, 21:00Trwają protesty pielęgniarek i lekarzy. Wyników ani protestów ani rozmów jak do tej pory nie ma żadnych. Pielęgniarki swoje - rząd swoje a cierpią pacjenci. Na pocieszenie pozostaje jedynie powiedzieć, że żadne państwo nie potrafiło się uporać z problemami w służbie zdowia - stwierdził na antenie TVN24 Aleksander Kwaśniewski.

"Kompromis sukcesem polskiego prezydenta"

Zarysowujący się na szczycie w Brukseli kompromis jest sukcesem wszystkich państw UE i osobistą zasługą prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako negocjatora - uznał podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera Andrzej Sadoś.

Giertych skarży się na TVP

Minister Edukacji Narodowej Roman Giertych wystosował protest do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego w sprawie braku relacji z zakończenia roku szkolnego w publicznej telewizji.

Merkel: Konferencja Międzyrządowa bez Polski

Zwołanie Konferencji Międzyrządowej w sprawie nowego traktatu UE bez udziału Polski to rozwiązanie "toporne i mało europejskie" - mówią nieoficjalnie osoby z otoczenia polskich negocjatorów.

Paraliż tokijskiej kolei

Kilkugodzinne spóźnienia i dziesiątki tysięcy zdezorientowanych pasażerów. Awaria prądu sparaliżowała ruch pociągów na przedmieściach Tokio.

Sarkozy i Blair apelują do Kaczyńskiego o kompromis

Negocjacje w Brukseli są bardzo trudne i idą niedobrze. - Gdyby teraz się kończyły, to Polska musiałaby wetować - powiedział premier Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Przywódcy Francji i Wielkiej Brytanii nie tracą nadziei i apelują o kompromis.

Atlantis wylądował

Amerykański prom kosmiczny Atlantis szczęśliwie wylądował w bazie lotniczej Edwards na pustyni Mojave w Kalifornii.