Najnowsze

Najnowsze

Poszukiwany przez Holendrów Mongoł wpadł w Polsce

Sukces polskich policjantów. Udało im się zatrzymać mongolskiego przestępcę ściganego międzynarodowym nakazem aresztowania za zabójstwo swojego współlokatora w Holandii. Grozi mu za to do 30. lat więzienia.

Ben-Hur nie żyje

Sobotniej nocy zmarł, w swoim domu w Beverly Hills, wybitny amerykanki aktor Charlton Heston. Miał 84 lata. Bezpośrednia przyczyna śmierci nie została ujawniona. Aktor od lat chorował na Alzheimera.

Berlusconi: Dajcie nowe karty wyborcze

Wydrukowania nowych kart wyborczych żąda przed wyborami parlamentarnymi we Włoszech przywódca prawicy Silvio Berlusconi. Jego zdaniem, karty są źle zaprojekowane i mogą wprowadzić głosujących w błąd.

Zima zaatakowała Wyspy

Zima znowu dała się we znaki mieszkańcom Wysp. Na Kontakt TVN24 nasi internauci przesyłają zdjęcia zaśnieżonej Anglii i martwią się, że taka pogoda może znacznie utrudnić, a nawet sparaliżować ruch na ulicach.

Irak: Policja odbiła studentów

Czterdziestu dwóch studentów-zakładniów porwanych w niedzielę rano nieopodal Mosulu jest już na wolności - poinformowały irackie siły bezpieczeństwa, które przeprowadziły akcję ich uwolnienia. W ten sposób zakończyło się największe zbiorowe porwanie w Iraku od kilku miesięcy.

Bełżec: Dziecko ranne w wybuchu

9-latek z Bełżca (Lubelskie) z poważnymi obrażeniami twarzy trafił do szpitala, po tym jak eksplodował pojemnik po piance montażowej do okien, wrzucony przez niego do ogniska – poinformowała policja. Wypadek był skutkiem nieodpowiedzialnej zabawy.

Na safarii - do Bangladeszu

Tego miejsca nie można ominąć odwiedzając Bangladesz. Park Safari cieszy się popularnością zarówno wśród turystów jak i miejscowej ludności. I nic w tym dziwnego, bo w obejmującym dziewięćset hektarów parku naprawdę jest co oglądać.

Prehistoryczny Meksyk w muzeum

W muzeum w miejscowości Saltillo można obejrzeć, jak wyglądało życie w prehistorycznych czasach Meksyku. Naukowcy odkryli, że wiele milionów lat temu pustynie północnego Meksyku częściowo przykrywał kiedyś ocean.

CBŚ inwigilowało śledczych z Marriotta?

Czy CBŚ inwigilowało śledczych pracujących nad aferą 40. piętra hotelu Marriott? Taki wniosek można wysunąć z podsłuchanych w 2007 roku rozmów Janusza Kaczmarka i Konrada Kornatowskiego. Sprawą, jak informuje "Newsweek", zajęła się prokuratura.

"Przełomowe rozwiązania" ale nie ws. tarczy

Choć Moskwa wciąż sprzeciwia się budowie tarczy antyrakietowej w Europie, to prezydenci USA i Rosji przyjęli na spotkaniu w Soczi ramową deklarację dotyczącą systemu obrony antyrakietowej w Europie. Jak poinformowano po spotkaniu Władimira Putina z Georgem Bushem, dokument zawiera "przełomowe rozwiązania".

Sri Lanka: Minister zabity w zamachu

W samobójczym zamachu bombowym na odległych zachodnich przedmieściach stolicy Sri Lanki Kolombo zginęło w niedzielę rano co najmniej 12 osób, w tym minister komunikacji i transportu drogowego Jeyaraj Fernandopulle. Rząd oskarża o zamach Tamilskie Tygrysy.

Rosjanie chcą rozgrzeszenia za Katyń

Wybaczcie nam tragedię Katynia, rozstrzelanie 22 tysięcy obywateli Polski. Nisko chylimy głowy przed dziećmi, wnukami i prawnukami pomordowanych - pisze "Nowaja Gazieta". Opozycyjny dziennik chce, by główna prokuratura wojskowa ujawniła całą prawdę o wymordowaniu przez NKWD polskich oficerów.

Czesi bez tarczy?

Budowa części tarczy antyrakietowej w Republice Czeskiej stanęła pod znakiem zapytania. Ewentualny sprzeciw Partii Zielonych może uniemożliwić przyjęcie przez parlament planów dotyczących zbudowania tam stacji radiowej USA.

Serce Jana Pawła II spocznie na Wawelu?

- Serce papieża Jana Pawła II po beatyfikacji może trafić na Wawel - uważa bp Tadeusz Pieronek. W wywiadzie dla "Wprost" mówi, że do Krakowa na pewno trafią jakieś relikwie papieża - jeśli pojawi się odpowiednia inicjatywa, może być to jego serce.

007 na pustyni

Bezgraniczne przestrzenie i błękitne niebo Chile - oto tło nowego filmu o Bondzie - "Quantum of Solace". Trudne warunki dają się we znaki ekipie filmowej i Danielowi Craigowi - ale przecież to agent od zadań specjalnych.

Najpiękniejszy rozwód III RP

- To był najbardziej elegancki polityczny rozwód w historii III RP - tak Wojciech Olejniczak pisze o rozstaniu z Demokratami na swoim blogu. A obserwatorom sceny politycznej radzi zapiąć pasy i dobrze zasiąść w fotelach. - Najbliższe dni będą bardzo ciekawe! - zapowiada.

Nocne czuwanie ku pamięci Tybetu

Ponad tysiąc tybetańskich studentów zgromadziło się w sobotę na nocnym czuwaniu w Dharamsali na północy Indii. W ten sposób chcieli upamiętnić śmierć Tybetańczyków, którzy zginęli podczas niedawnych zamieszek.

Wielki pożar w Quebeku

Zabytkowa zbrojownia, jeden z historycznych budynków Quebeku, spłonął w piątek w nocy. Większa część budowli zawaliła się - ocalały tylko dwie wieże i kamienna ściana.

Narkotykowi darczyńcy

- Gangi narkotykowe w Meksyku finansują budowę kościołów w biednych wioskach próbując w ten sposób zjednać sobie ludzi - przyznał podczas Konferencji Biskupów Meksyku biskup Carlos Aguiar. Mimo, że Kościół wyraża sprzeciw istnieniu narkotykowego biznesu, korzysta z tej formy dotacji.

Więcej wojska w Afganistanie

Prezydent USA George W. Bush zapewnił sojuszników z NATO, że Stany Zjednoczone wyślą "znaczną" liczbę dodatkowych żołnierzy do Afganistanu w roku 2009. Powiedział o tym amerykański minister obrony Robert Gates. Tymczasem Węgry zwiększą również swój kontyngent wojskowy w ramach NATO - poinformował premier Ferenc Gyurcsany.

"Nie róbmy ze służby więziennej kozła ofiarnego"

- Za złą sytuację w więzieniach odpowiadają politycy i rząd, a nie służba więzienna - przekonywał w "Magazynie 24 Godziny" dr Paweł Moczydłowski. - Trzeba zająć się kadrą, która jest rzeczywiście zmęczona - dodała mjr Luiza Sałapa z Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

LiD, PiS i PO: odtajnić zeznania ws. śmierci Barbary Blidy

- Najwyższy czas, żebyśmy zaczęli od nitki do kłębka odkrywać prawdę o okolicznościach śmierci Barbary Blidy - powiedział w Magazynie 24 Godziny Jerzy Wenderlich z SLD. Adam Szejnfeld z PO domaga się ujawnienia, kto napisał scenariusz akcji w domu posłanki. - Nie było żadnego scenariusza - ripostuje Marek Suski z PiS.

Niemcy szkolą libijskich siepaczy

Niemiecki wywiad i ambasada RFN w Trypolisie wiedziały o szkoleniu libijskich agentów. Wcześniej media sugerowały, że treningi Libijczyków odbywały się nieoficjalnie za pośrednictwem prywatnej agencji ochroniarskiej.

"Sarkozy nie stawia warunków Chinom"

Francuska sekretarz stanu ds. zagranicznych i praw człowieka Rama Yade zaprzeczyła, jakoby mówiła gazecie o warunkach, od których spełnienia prezydent Nicolas Sarkozy miał uzależnić swój udział w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Wycofała się z pytania za milion

Paulina Kowalczyk z Łodzi miała ogromną szansę zostać pierwszą osobą, która zgarnie główną wygraną w polskiej edycji "Milionerów". 21-letnia studentka architektury odmówiła jednak odpowiedzi na pytanie za milion złotych. Wcześniej wykorzystała dwa koła ratunkowe.

Ostatnie takie spotkanie

Prezydent George W. Bush już w czarnomorskiej rezydencji Władimira Putina. Dzisiaj wieczorem głowy państw zjedzą kolację przy dźwiękach kozackiego chóru, a jutro usiądą do stołu negocjacyjnego. W spotkaniu weźmie udział także prezydent-elekt Dmitrij Miedwiediew.