Najnowsze

Najnowsze

Jak pobili Rulewskiego

Zamieszanie, krzyk, krew. 19 marca 1981 doszło do najpoważniejszego kryzysu między władzą komunistyczną PRL, a "Solidarnością" w pierwszych latach działania związku. Jan Rulewski, znany działacz związkowy został pobity przez ZOMO na sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy. Jako pierwsi w internecie pokazujemy film z "wydarzeń bydgoskich".

Cudowne nowe technologie...

Tośmy się doigrali. Mamy stronę internetową z prawdziwego zdarzenia. Wszystko tu będzie. I newsy z tekstem, i newsy video, i ciekawostki, i genialnie proste w obsłudze, intuicyjne wyszukiwanie tego, co interesuje internautę i... blogi nawet będą. Super. Jakbyśmy mieli mało roboty. Jakby robienie telewizji nie było wystarczająco skomplikowane. Jakby nie trzeba było co dzień wymyślać, czym zainteresować Naszych Drogich Widzów. To teraz jeszcze trzeba będzie wymyślać czym by tu zainteresować Naszych Drogich Intenautów. Wspaniale.

Niemiecki naukowiec grozi polskiemu eurodeputowanemu

Ostatnie ostrzeżenie" przesłał do polskiego eurodeputowanego Sylwestra Chruszcza (LPR) znany wykładowca Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma prof. Volker Grabowsky - pisze "Nasz Dziennik". Gazeta podaje, że niemiecki naukowiec grozi przedstawicielowi Polski w Parlamencie Europejskim "czarną listą" za działania Chruszcza na rzecz zachowania polskości ziem zachodnich.

Choroby bez historii

W poniedziałek rozpoczyna się kontrola w ostatniej z czterech klinik ginekologicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Klinice Ginekologii, Położnictwa i Onkologii, kierowanej przez prof. Antoniego Bastę. O sprawie pisze "Dziennik Polski".

Lustracyjny bunt na Uniwerystecie

Przeciw lustracji zaprotestowali filologowie i biolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród "zbuntowanych" profesorów jest znany z telewizyjnych programów filolog Jan Miodek.

Zabiegi na papierze warte miliony

Dwa tys. przeszczepów nerek, 3,5 tys. operacji serca albo blisko 10 tys. operacji guza piersi - tyle zabiegów można zrobić za pieniądze wyłudzone z NFZ. Szpitale i przychodnie wyłudziły blisko 49 mln zł - ujawnia "Dziennik".

"Gazeta Krakowska": Policjanci z liceum

Zamiast zielonej szkoły - obóz w szkole policyjnej? W Małopolsce dużą popularnością cieszą się powstające w szkołach ponadgimnazjalnych tzw. policyjne klasy - czytamy w "Gazecie Krakowskiej". Uczniowie uczą się w nich miedzy innymi prawa karnego i samoobrony.

Wiceminister skarbu dostał od Dochnala lancię

29 mln dol. premii miał otrzymać Marek Dochnal, gdyby polska armia kupiła brytyjsko-szwedzkie samoloty Gripen zamiast amerykańskich F-16 - zeznał oficerom ABW bankier lobbysty Peter Vogel w 2005 r. Do lobbowania na rzecz gripena Dochnal w 2002 r. zatrudnił m.in. obecnego wiceministra skarbu Sławomira Urbaniaka - ustalił "Dziennik".

Fast foody będą się podgryzać

Restauracje i bary szybkiej obsługi zaczynają walkę na hamburgery, frytki i kawę. Burger King wraca bowiem do Polski. A jest, o co wojować - eksperci oceniają, że rynek polskich fast foodów wart jest co najmniej 17 mld złotych.

Polacy nie chcą tarczy, za to chcą referendum

Projekt rozmieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej nie budzi naszego entuzjazmu - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Ponad połowa Polaków się temu sprzeciwia, a dwie trzecie uważa, że powinno być w tej sprawie przeprowadzone referendum.

Radioaktywne menu w łódzkim Zoo

Myszy i szczury z hodowli Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi to pożywienie m.in. węży i żbików w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Pracownicy ogrodu mają wątpliwości, czy to menu jest zdrowe. Podejrzewają, że gryzonie mogą być nafaszerowane rakotwórczymi substancjami - czytamy w "Dzienniku Łódzkim".

Co iskrzy w Polsce i na granicy

sobota, 17 marca, godz. 21:00Tym razem w Magazynie o samych konfliktach: o tym, kto jest winien pogorszeniu stosunków polsko-niemieckich, o awanturze między Związkiem Nauczycielstwa Polskiego a Ministerstwem Edukacji Narodowej, konflikcie o. Tadeusza Rydzyka z Pałacem Prezydenckim i spięciach na linii minister sprawiedliwości - Trybunał Konstytucyjny. Do rozmowy na te tematy Tomasz Sekielski zaprosił Julię Piterę z PO, Jolantę Szczypińską z PiS, Wojciecha Wierzejskiego z LPR i Grzegorza Napieralskiego z SLD.

O receptach na „słuszną linię władzy”

niedziela, 18 marca, godz. 21:00„Słuszną linię ma nasza władza” - tak żartobliwie podsumował dzisiejszą konwencję PiS polityk tej partii Michał Kamiński. Dodał, że ten filmowy cytat pasuje doskonale do obecnej rzeczywistości. O tym czy rzeczywiście tak jest, o osiągnięciach rządu, konfliktach w koalicji, pomysłach na walkę z bezrobociem i ustawie, która miałaby regulować własność "pewnych organizacji" rozmawiali dziś goście Tomasza Sekielskiego. W studio Magazynu 24 godziny spotkali się Janusz Maksymiuk z Samoobrony, Zbigniew Chlebowski z PO oraz wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra z PiS.

Trzeba wybrać dobre biuro podróży

Choć do wakacji jeszcze trochę czasu, to biura podróży już mają ręce pełne roboty. Powstaje pytanie, czy dadzą sobie radę z obsługą spragnionych wojaży rodaków. Czy w tym roku padnie kolejna firma turystyczna?

Cymański: cała sprawa ma charakter manipulacji

Maria Kaczyńska została wprowadzona w błąd - z tymi słowami premiera zgodził się w "Kropce nad i" Tadeusz Cymański. Chodzi o podpisany przez żonę prezydenta apel o zachowanie obecnego kompromisu w sprawie aborcji. Jednocześnie zauważył jednak, że pani prezydentowa mogła poczuć się dotknięta późniejszym komentarzem o. Rydzyka na ten temat.

Rozmowa z Bogiem

Chasydzi z całego świata świętowali w Leżajsku 221. rocznicę śmierci cadyka Elimelecha Weissbluma. Jak co roku z tej okazji do małego podkarpackiego miasteczka zjechały tysiące pobożnych Żydów.

Jak zacząć?

Może od zdań, które powracają jak przypływ. "Ostatnio wiele rozmyślałem o wiecznym dniu północnego lata. Siedzę tu i myślę o tamtym lecie i o chacie, w której mieszkałem, o lesie zaraz za nią, i pozwalam sobie zapisywać to i owo, trochę dla zabicia czasu, a trochę też i dla przyjemności".

W Rzymie wiosna

W Rzymie wiosna w całej pełni. Drzewa na ulicach w fioletowych i różowych kwiatach. W parkach zielona trawa po kolana, lada dzień pojawią się kosiarki. Krótkie rękawki i żółte motyle. Pierwsze opalenizny...

Wielbłąd i kuskus

Nie będzie całkiem poważnie, nie będzie wskazówek jak żyć, nie będzie przemyśleń o sensie świata ani skomplikowanych analiz. Będą takie tam historie z życia wzięte.

Lustracja dziennikarzy

czwartek, 15 marca, godz. 21:00Prof. Wojciech Sadurski z "Centrum Europejskiego UW", poseł PiS Arkadiusz Mularczyk oraz dziennikarz "Tygodnika Powszechnego", Janusz Majcherek - to goście pierwszej części czwartkowego magazynu "24 godziny" o godz. 21:00. Rozmowa dotyczyła nowej ustawy lustracyjnej, która przewiduje składanie oświadczeń również przez dziennikarzy. W drugiej części programu wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski, senator PO Jarosław Gowin oraz poseł PiS Zbigniew Girzyński i polityk SDPL Marek Borowski rozmawiali o zmianie w konstytucji dotyczącej ochrony życia.

Spory wokół zmian w konstytucji

piątek, 16 marca, 17:30Justyna Pochanke rozmawiała z posłami koalicji, Tadeuszem Cymańskim, Robertem Strąkiem oraz Mateuszem Piskorskim o poszerzeniu grona sojuszników o Ruch Ludowo- Chrześcijański. Dyskutowano też na temat zmian w konstytucji dotyczących ochrony życia poczętego. Ta sprawa jest przedmiotem sporów miedzy prezydentem Lechem Kaczyńskim, a o. Tadeuszem Rydzykiem. W drugiej części programu Paweł Biedziak i Igor Pluciński rozmawiali o kradzieży diamentów w Gdańsku.

Egzotyczna wycieczka polityków

Ekskluzywne wycieczki, a nie jakieś tam last minute. Hotele przy plaży, pokoje z widokiem na morze. Gdzie jest tak dobrze? W biurze podróży Parlament Travel - wyjaśnia gazeta "Fakt".

"Nasz Dziennik" Bliżej Skowrońskiego?

Jak dowiedział się "Nasz Dziennik", śledczy badający sprawę afery korupcyjnej w Ministerstwie Finansów dotarli do informacji, które pozwolą ustalić obecne miejsce pobytu ukrywającego się od wielu miesięcy Rudolfa Skowrońskiego, właściciela firmy Inter-Commerce.

Merkel na zgodę

Niemiecka kanclerz w Warszawie wylicza zasługi "Solidarności", zapewnia, że jej kraj nie będzie fałszował historii, i wzywa Polskę do budowy silnej Unii Europejskiej - pisze "Gazeta Wyborcza".