Najnowsze

Najnowsze

Poszukiwana 16-latka, która w sobotę odłączyła się od grupy wycieczkowej w okolicach Sokolca (Dolnośląskie) odnaleziona. Okazało się, że dziewczyna choruje na autyzm.

Prawie 60 tysięcy jaj chronionych żółwi morskich przechwyciła meksykańska policja. Sześciu kłusowników zostało zatrzymanych w południowej prowincji Oaxaca - głównym obszarze lęgowym kilku gatunków żółwi.

- Jedynym i najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji są wcześniejsze wybory, za którymi może zagłosować więcej niż 307 posłów - uważa Marek Kuchciński z PiS i ostrzega. - Jeśli opozycja głosowałaby przeciw, to by się okazało, kto ma wilcze zęby.

Dwie osoby zmarły w sobotę na skutek licznych użądleń szerszeni w Letnicy w woj. Lubuskim. Trzecia ofiara ataku owadów trafiła do szpitala.

Co najmniej 43 osoby zginęły, a ponad 70 zostało rannych w zamachach bombowych na południu Indii. W innym rejonie kraju kolejnych 70 osób zmarło na cholerę.

Od dwóch tygodni pogarsza się stan zdrowia działacza partii rosyjskich komunistów Pawła Basańca, który rok temu nazwał Władimira Putina zdrajcą - podaje portal lenta.ru. Jego partyjni koledzy twierdzą, że został on otruty.

Słynne "taśmy Leppera", którymi lider Samoobrony miał straszyć polityków PiS, nie istnieją - donosi "Newsweek". - Żadnych nagrań nie było i nie ma - cytuje wypowiedź Ryszarda Czarneckiego.

Kilkukilometrowe parady, gorące tańce, potrawy z różnych stron świata - to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników 42. Notting Hill Street Carnival - jednego z największych ulicznych festynów na świecie.

Sobota, 25 sierpnia, 21:00 To była długa polityczna noc i wielkie odczytywanie. Wielkie ale nie pełne. Stenogram czytywany przez marszałka Ludwika Dorna zwierał bowiem liczne skróty. Polegały one między innymi na pominięciu niektórych nazwisk. W magazynie 24 godziny sprawę komentuje posłanka sojuszu Joanna Senyszyn. Inny gość TVN24, senator PO Stefan Niesiołowski, odnosząc się do treści zeznań Kaczmarka, mówił o możliwej odpowiedzialności karnej polityków PiS. - Premier Kaczyński jest nieukaranym kryminalistą, tak samo jak minister Ziobro - mówił. - Jeżeli choć cząstka tego, co podczas przesłuchania mówił Kaczmarek jest prawdą, to Kaczyński i Ziobro są przestępcami - powtarzał.

- O to była cała awantura w Sejmie o trzeciej w nocy. Widocznie w drugiej części są rzeczy jeszcze bardziej porażające - twierdzi posłanka SLD Joanna Senyszyn, która w Magazynie 24 godziny zarzuciła Ludwikowi Dornowi celowe przerwanie "nocnego czytania".

Ma zasięg 350 km, jest trudno wykrywalna przez radary i może przenosić wszystkie rodzaje głowic, z nuklearnymi na czele. "Człowieczy grom" - jak nazywa się nowa pakistańska rakieta, pomyślnie przeszła testy.

1,2 mln fanów muzyki techno i 27 platform - tak zaczęła się tegoroczna Parada Miłości. Po raz pierwszy nie odbywa się ona w Berlinie, lecz w Essen w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Para chińczyków zaplanowała eksterminację much w Pekinie. Za każdą schwytaną muchę płacą pod dwa juany (około 70 groszy). Do sierpnia przyszłego roku zamierzają zlikwidować w Pekinie 80 proc. owadów.

Śmierć ostatniego cara Rosji i jego rodziny znów stanie się przedmiotem prokuratorskich badań. Rosyjscy archeolodzy twierdzą, że wreszcie odnaleźli szczątki syna Mikołaja II i jego następcy, carewicza Aleksego.