Najnowsze

Najnowsze

Poznańskie misterium w hołdzie JPII

Kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadziło się przed Dzwonem Pokoju na poznańskiej Cytadeli, aby obejrzeć jedno z największych w Europie Misteriów Męki Pańskiej. W tym roku widowisko dedykowane było Janowi Pawłowi II i zatytułowane "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi".

Słowacy mają nowego-starego prezydenta

Słowacy wybrali prezydenta. Pozostanie nim na drugą kadencję, wspierany przez rządzących Ivan Gaszparovicz, który w drugiej turze pokonał kandydatkę opozycji Ivetę Radiczovą.

"Sojusz udowodnił swą zdolność do działania"

Jubileuszowy szczyt NATO to nie tylko wybór Duńczyka Rasmussena na szefa Sojuszu. Uczestniczy podjęli równie ważne decyzje dotyczące wzmocnienia misji w Afganistanie, nowej koncepcji strategicznej paktu, przyjęli dwóch nowych członków i postanowili ożywić współpracę z Rosją.

Piekło na drodze w Wielkopolsce

Mało brakowało, a doszłoby do tragedii. Mimo bardzo dobrych warunków, na obwodnicy Śmigla w Wielkopolsce zderzyły się dwa samochody i natychmiast stanęły w płomieniach. Cudem udało się uratować pasażerów.

Kobieta w ciąży ranna w wypadku

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na Podkarpaciu. W Olszanicy koło Leska jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne. Wśród nich kobieta w ciąży.

Płażyński odmówił PO

Niegdyś jeden z trzech tenorów - założycieli Platformy Obywatelskiej, dzisiaj nie chce być jej kandydatem w wyborach. Maciej Płażyński w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznał, że odmówił startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list PO.

"To Tusk poparł Rasmussena"

Sobota, 4 kwietnia Lech Kaczyński nie wykonał instrukcji rządowych na szczycie NATO? - Nieprawda, zrealizował je w 100 procentach - mówił przekornie w "Magazynie 24 godziny" Aleksander Szczygło. Jak argumentował "ma informacje skądinąd", że Anders Fogh Rasmussen mówił prawdę, informując naszego prezydenta, że Donald Tusk udzielił poparcia jego kandydaturze na szefa Sojuszu. - Jaką taktykę chciał stosować premier obarczając Lecha Kaczyńskiego za to, co sam zrobił wcześniej? - pytał retorycznie szef BBN.

Czarnecki: premier spalił kandydaturę Sikorskiego

To premier jest odpowiedzialny za "spalenie" kandydatury Radosława Sikorskiego na szefa NATO - ocenił Ryszard Czarnecki (PiS) w "Magazynie 24 godziny". W dyskusji na temat wyboru szefa Sojuszu brali też udział Tadeusz Iwiński (SLD) i Adam Szejnfeld (PO).

"To Tusk poparł Rasmussena"

Lech Kaczyński nie wykonał instrukcji rządowych na szczycie NATO? - Nieprawda, zrealizował je w 100 procentach - mówił przekornie w "Magazynie 24 Godziny" Aleksander Szczygło. Jak argumentował "ma informacje skądinąd", że Anders Fogh Rasmussen mówił prawdę, informując naszego prezydenta, że Donald Tusk udzielił poparcia jego kandydaturze na szefa Sojuszu. - Jaką taktykę chciał stosować premier obarczając Lecha Kaczyńskiego za to, co sam zrobił wcześniej? - pytał retorycznie szef BBN.

Cała Polska obrywa za brak podpisu prezydenta

- Nie rozumiem ich - tak przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering skomentował fakt, że Polska wciąż nie podpisała ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Ze złożeniem podpisu wciąż zwleka Lech Kaczyński, który chce zaczekać na wyniki drugiego irlandzkiego referendum w sprawie ratyfikacji. Konsekwentnie powtarza jednak, że nasz kraj nie będzie przeszkodą w ratyfikacji.

Uwolniony po 2 miesiącach z rąk talibów

Dwa miesiące przebywał w rękach talibów, którzy grozili mu śmiercią, ale dziś zaznał smaku wolności. Pakistańska policja potwierdziła uwolnienie porwanego na początku lutego przedstawiciela ONZ, Amerykanina Johna Soleckiego.

Verheugen: Buzek powinien być szefem PE

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Guenter Verheugen powiedział, że byłby szczęśliwy z objęcia funkcji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego przez Jerzego Buzka. Niemiec mówił też m.in. o sukcesie unijnego rozszerzenia i czeskiej prezydencji w Europie.

PO bierze się za IPN. "Nie będzie ideologicznym mieczem"

Zmiana ustawy o IPN to walka o jego odpolitycznienie, czy próba odcięcia społeczeństwa od wiedzy? PO zapowiada, że zmieni ustawę by Instytut "nie był ideologicznym mieczem", a PiS - ustami swojego prezesa - krzyczy, ze Platforma kontynuuje zamach na wolność słowa. Sprawa jest już przesądzona - projekt nowelizacji trafi do marszałka w najbliższych tygodniach.

Tusk: prezydent znał stanowisko rządu

- Trzeba mieć dość dużo śmiałości, aby twierdzić, że nie wiadomo było, że wspieramy aspiracje ministra Sikorskiego, jeśli chodzi o funkcję sekretarza generalnego NATO - mówi premier Donald Tusk. Premier w ten sposób skomentował konflikt na linii rząd-prezydent co do stanowiska strony polskiej w sprawie wyboru nowego przewodniczącego Sojuszu.

Premier o kontroli na UJ: błąd, nadgorliwość

Barbara Kudrycka odwołała kontrolę na Uniwersytecie Jagiellońskim, bo zażądał tego premier. - Czasem na zło chcemy zareagować nadgorliwością i wtedy niektórzy urzędnicy błądzą. To był błąd - tak o decyzji minister nauki, która jeszcze w czwartek chciała kontrolować wydział historii UJ, mówił w sobotę Donald Tusk. - To dobra wiadomość - komentuje Jarosław Kaczyński. Ale nie dla Kudryckiej. PiS oczekuje jej odwołania.

FBI: to nie talibowie dokonali tej masakry

13 osób zabił uzbrojony desperat w trzyminutowej strzelaninie w centrum dla imigrantów w amerykańskim Binghamton. FBI wykluczyło możliwość, że za zamachami stoi szef talibskich terrorystów Baituallah Mehsud, który wcześniej wziął odpowiedzialność za atak.

90 kiboli w rękach policji

Zakończyła się kilkugodzinna obława na pseudokibiców, którzy zorganizowali tzw. ustawkę ok. 70 km od Krakowa. Policja zatrzymała 90 osób.

Obama przyjedzie do Polski

Amerykański prezydent Barack Obama przez kilka dni gości w Europie, jednak do Polski nie zawita. Na razie. Jak zapewnił w rozmowie z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, nad Wisłę przyjedzie na pewno. Nie wiadomo tylko kiedy.

Instrukcja, czyli dwa zdania rzucone wśród dowcipów

Dwa zdania rzucone przez ministra Sikorskiego wśród dowcipów - tak według prezydenta miała wyglądać "rządowa instrukcja" na szczyt NATO. Próba obarczenia go odpowiedzialnością za niepodporządkowanie się stanowisku rządu, to - zdaniem Lecha Kaczyńskiego - absurd, bo takiego stanowiska rząd po prostu nie miał. - Stanowisko było - mówią tymczasem zgodnie ministrowie Sikorski i Klich. - Zdawałem sobie sprawę, że będzie próba obciążenia mnie. Cokolwiek bym zrobił - podsumowuje prezydent.

Strasburg w ogniu

Protestujący przeciwko szczytowi NATO spalili dawny budynek kontroli granicznej i podpalili hotel Ibis w Strasburgu. Płonie też kilka innych budynków w tym francuskim mieście. Według nieoficjalnych danych, w trwających od rana zamieszkach rannych zostało około 50 osób. Wcześniej przeciwnicy Sojuszu próbowali przełamać kordon policji chroniący miejsce obrad polityków.

Zakulisowe potyczki w NATO

Kiedy w jednym miejscu i w jednym czasie spotykają się najwięksi światowi przywódcy, można oczekiwać, że nie obejdzie się małych kontrowersji. Tak też jest i teraz - kiedy trwa oficjalne spotkanie NATO a w Czechach szykuje się szczyt Unii Europejskiej. Przykład? Ot, choćby Silvio Berlusconi, który spóźnił się na uroczystości Sojuszu, bo... rozmawiał przez komórkę. Czy Barack Obama, który odmówił spotkania prezydentowi i premierowi Czech.

Duńczyk Rasmussen został nowym szefem NATO

Jeszcze przed kilkoma godzinami wydawało się, że na szczycie NATO w Strasburgu nie będzie rozstrzygnięcia w sprawie nowego szefa organizacji. Tymczasem nowy sekretarz generalny został wybrany. Zaskoczenia nie ma - to faworyt państw członkowskich, premier Danii Anders Fogh Rasmussen.

Sikorski gratuluje Rasmussenowi. I ironizuje?

Radosław Sikorski, wymieniany jako jeden z kandydatów w wyścigu do fotela szefa NATO, pogratulował wygranej premierowi Danii Andersowi Fogh Rasmussenowi. Szef polskiego MSZ swoje gratulacje poparł jednak oryginalnym argumentem. Wierzy, że premier Danii będzie walczył z Talibami równie skutecznie, co z ocieplaniem klimatu.

Co umie Tusk? "Obsesyjnie walczyć z Kaczyńskimi"

- Donald Tusk robi to, co umie. A umie tylko atakować - tak Jarosław Kaczyński skomentował słowa premiera, który poinformował, że na szczycie NATO prezydent poparł Andersa Fogh Rasmussena na nowego szefa Sojuszu nie konsultując tego z rządem. - Prezydent to jest człowiek wyjątkowo uczciwy, natomiast co do uczciwości jego partnerów mam radykalnie daleko idące wątpliwości - dodał.

Pogrzeb gwiazdy Big Brothera

Jade Goody, której śmierć mogły oglądać miliony telewidzów, została pochowana w sobotę w Essex w Wielkiej Brytanii. Ceremonię transmitowały największe media.

"Wyślij film. Będziesz sławny"

- Nadchodzi era filmów komórkowych. To jest dzisiaj trendy w wielu miejscach na świecie. Dlatego chcieliśmy stworzyć w Krakowie festiwal gdzie taka twórczość może zostać pokazana szerszej publiczności - powiedział w "Poranku" dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. W Krakowie niebawem rusza druga edycja festiwalu Off Plus Camera.

Tureckie twarde "nie" dla Rasmussena

Turcja twardo obstaje przy swoim w sprawie nowego szefa NATO. - Ankara nie poprze w sobotę kandydatury Andersa Fogha Rasmussena na przewodniczącego generalnego Sojuszu - agencja Reutera przywołuje słowa wysokiego rangą tureckiego polityka.

"Nie jesteśmy mocarstwem, które stać na takie błędy"

Prezydent poparł jednak kandydaturę duńskiego premiera Andersa Fogh Rasmussena na sekretarza generalnego NATO. - Nie stać nas na takie błędy. Nie jesteśmy mocarstwem - komentował na gorąco premier Donald Tusk. - Nie otrzymaliśmy żadnych wytycznych, nie mogliśmy się dodzwonić do nikogo z rządu - bronił się szef BBN Aleksander Szczygło.

Porwani Polacy czują się dobrze

Cała załoga, w tym pięciu Polaków, którzy znajdują się na pokładzie porwanego przez somalijskich piratów norweskiego statku "Bow Asir", czuje się dobrze. Takie informacje przekazał w komunikacie armator chemikaliowca, któremu udało się po raz kolejny nawiązać kontakt ze statkiem.