Najnowsze

Najnowsze

Pentagon bada, ile broni potrzeba Gruzji

Specjalna misja Pentagonu udaje się do Gruzji, by zorientować się, jakie są potrzeby tego kraju w zakresie zaopatrzenia w broń i sprzęt wojskowy. Amerykanie podkreślają, że Gruzja jest "cennym sojusznikiem USA".

Obama atakuje: świnia w szmince

- Można zapakować zdechłą rybę w gazetę, a i tak będzie śmierdzieć. Można świnię umalować szminką, ale wciąż będzie świnią - powiedział na wiecu Barack Obama. Jak tłumaczyli sztabowcy, miał na myśli nie kandydatkę Republikanów na wiceprezydenta, ale... program konkurencji.

Zginęli, bo chcieli się wylogować?

Gdy 11 września 2001 roku usłyszeli alarm, nie ruszyli do wyjść ewakuacyjnych World Trade Center. Zostali, aby zmienić buty, zapisać dokumenty czy wylogować się z komputera. Raport o ewakuacji z WTC przedstawili brytyjscy uczeni - pisze gazeta.pl.

Google znalazło Lenina

600 metrów - tyle liczy znalezisko Google na granicy Rosji i Kazachstanu. Gigantyczny napis ku pamięci Włodzimierza Ilicza Lenina można odczytać tylko z lotu ptaka - lub z kosmosu. Kto posadził lub wyrąbał napis ku czci wodza rewolucji?

Całą noc paliła się kamienica - podpalenie?

Podpalenie lub przypadkowe zaprószenie ognia - to, zdaniem strażaków możliwe przyczyny pożaru, jaki we wtorek wieczorem wybuchł w kamienicy w centrum Łodzi. W wyniku pożaru dwie starsze kobiety wylądowały w szpitalu.

Rewolucja październikowa rządu

- To będzie rewolucja październikowa – zapowiada rząd. Dyktatury proletariatu w planach nie ma, za to w Sejmie szykuje się maraton legislacyjny. Rząd planuje uchwalić w miesiąc aż 120 ustaw, by było się czym pochwalić na pierwszą rocznicę urzędowania – pisze "Dziennik". Ponad połowa Polaków źle ocenia dotychczasowe działania rządu - czytamy w sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Kim Dzong Il ciężko chory?

Północnokoreańskiego dyktatora Kim Dzong Ila nie było na wielkiej defiladzie, zorganizowanej w Phenianie w 60. rocznicę utworzenia Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Według mediów i źródeł wywiadowczych, może to oznaczać, iż jest on poważnie chory, prawdopodobnie miał wylew krwi do mózgu.

"Czy to Platforma stoi za prowokacją?"

Środa, 10 września 21:00- Ja się zaczynam zastanawiać, czy to nie Platforma stoi za prowokacją - powiedział w "Magazynie 24 godziny" poseł PSL Eugeniusz Kłopotek o sprawie ujawnionego przez program "Teraz My" nepotyzmu w Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy. Janusz Palikot z PO uspokajał go: - Boże uchowaj przed takim myśleniem.

Komunikacyjny horror w stolicy

Drogowcy postanowili w trybie awaryjnym zamknąć wiadukt nad ul. Puławską, którym tysiące kierowców z Ursynowa zjeżdża z arterii w Dolinę Służewiecką - pisze "Życie Warszawy".

Kwaśniewski namawia Cimoszewicza

12 września w USA dojdzie do spotkania byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza - dowiedział się "Dziennik". Politycy nie kontaktowali się ze sobą od czasów kampanii prezydenckiej w 2005 r.

Siergiej Ławrow w Polsce Na przełom nie liczymy

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow przybędzie w środę do Polski. Podczas dwudniowej wizyty spotka się m.in. z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. - To nie przełom, ale z pewnością wizyta znacząca, bo odbywa się mimo złego kontekstu konfliktu na Kaukazie - tłumaczy Tusk.

Targi śmiercią

To hańba. Polska nie chce podpisać i ratyfikować dwóch konwencji o produkcji "złej amunicji" - wytyka "Trybuna".

Kolejna wpadka Palin

Amerykańskie media nie oszczędzają Sary Palin, konserwatywnej kandydatki na prezydenta kraju. Tym razem Washington Post oskarżył ją o to, że jako gubernator Alaski, w pierwszych 19 miesiącach urzędowania Palin pobierała codzienne diety przysługujące w czasie podróży służbowych, za dni spędzone we własnym domu

Nie do sKRUSenia

Kompromitacja, kpina ze społeczeństwa - tak reformę Kasy Rolnego Ubezpieczenia Społecznego autorstwa PSL komentują ekonomiści. Rolnik ma płacić nawet dziesięciokrotnie mniejsze składki na emerytury niż fryzjer czy taksówkarz z miasta - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rosyjska kurtyna

Od Szczecina nad Bałtykiem po Triest nad Adriatykiem nad kontynentem zapadła żelazna kurtyna - mówił 62 lata temu w Fulton, w stanie Missouri, Winston Churchill. Na szczęście dla nas tamte zimnowojenne podziały przeszły do historii razem z ZSRR. Ale historia czasami trochę się powtarza - komentuje w "Gazecie Wyborczej" Jacek Pawlicki.

Zegarek prosto od Einsteina

Złoty zegarek należący niegdyś do Alberta Einsteina zostanie wystawiony na sprzedaż na aukcji w Nowym Jorku - poinformowali przedstawiciele szwajcarskiego prestiżowego domu aukcyjnego "Antiquorum".

300 dni rządu Donalda Tuska

Jutro mija 300 dni pracy koalicji PO - PSL. Dobrze ocenia je 38 proc. pytanych w sondażu "Rzeczpospolitej", a ponad połowa (51 proc.) jest odmiennego zdania. Wśród ministrów najlepiej wypada Radosław Sikorski.

Polski Pentagon nie powstanie

Miał być wizytówką polskiej armii i jej centrum dowodzenia. Porównywana do amerykańskiego Pentagonu planowana siedziba dowództwa polskiej armii jednak nie powstanie. Powód? Szef MON Bogdan Klich uznał, że nie ma na nią pieniędzy - pisze "Polska".

Polska to nie jest kraj dla ludzi biznesu

W rankingu Banku Światowego spadliśmy o cztery miejsca. Gdy nasi politycy opowiadają o reformach, inne kraje po prostu wprowadzają je w życie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Komunistyczni ekstermiści zacierają ślady

Po trzech miesiącach od rozpoczęcia postępowania przez warszawską prokuraturę w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez Michała Nowickiego, kierującego portalem Lewica Bez Cenzury, haniebna strona internetowa działa bez żadnych przeszkód - pisze "Nasz Dziennik".

Millenium spróbuje z Kamińskim

Bank Millenium liczy, że znany podróżnik i alpinista Marek Kamiński wprowadzi go na szczyty bankowości dla małych i średnich firm - pisze "Puls Biznesu".

Przykre skutki likwidacji ulgi mieszkaniowej

Przykrą konsekwencją likwidacji obowiązku meldunkowego będzie pozbawienie podatników możliwości korzystania z ulgi mieszkaniowej na darowane oraz dziedziczone mieszkania i domy - zauważa "Gazeta Prawna".

Chińczycy budują w Krakowie

Praca pali się im w rękach, zdyscyplinowani, nie piją – tacy są, w opinii Polaków, robotnicy budowlani z Chin, którzy od trzech miesięcy wznoszą budynek centrum konferencyjno-hotelowego "Gromada" w Krakowie. To pierwsza inwestycja w Polsce realizowana przez chińskich budowlańców. Pierwsza, ale prawdopodobnie nie ostatnia - prognozuje "Dziennik Polski".

Ciało w angielskim kanale: to Polak

Policja angielskiego regionu Sussex potwierdziła we wtorek tożsamość Polaka, którego zwłoki wyłowiono 3 września z kanału Hunston na obrzeżach Chichesteru.

Rumuni wychodzą z Iraku

Kolejny kraj, tym razem Rumunia, likwiduje swój kontyngent wojskowy w Iraku. Rumuńscy żołnierze mają opuścić ten kraj w przyszłym roku. Ich miejsce mają zająć wojska irackie.

Oto Schleswig-Holstein Zobacz unikatowy film

Jego salwa 1 września 1939 roku zapoczątkowała niemiecki atak na Westerplatte. Teraz z pancernika Schleswig-Holstein pozostała jedynie kupa złomu zalegającego u brzegów Estonii. Polscy nurkowie właśnie sfilmowali wrak. Jak wygląda symbol hitlerowskiej agresji - zobacz w tvn24.pl.

Gruzińskie ofiary wojny: 259 zabitych

295 osób zginęło, a 2 234 zostały ranne po stronie gruzińskiej w sierpniowym konflikcie między Gruzją i Rosją - wynika z nowego bilansu strat opublikowanego we wtorek w raporcie rządu gruzińskiego.

Cheney: Gruzja i Ukraina bliżej NATO

Gruzja oraz Ukraina mają pełne prawo do zacieśnienia swych stosunków z Zachodem i przystąpienia do NATO - uważa wiceprezydent USA Dick Cheney. We wtorek w Rzymie potępił działania Rosji.

Co Kwaśniewska wie o jedzeniu ciastek?

- Bezę się je rękami, z ptysia zdejmuję górę, wyjadam krem, potem zjadam górę i dół - taki "patent" na jedzenie ciastek z kremem ma Marek Kraśnicki, uczestnik programu "Milionerzy". Milionerem jednak nie został, poległ na pytaniu, o to, jakie ciastko uczyła jeść prezydentowa Jolanta Kwaśniewska. Szczerze przyznał, że nie ma pojęcia i odszedł z gwarantowanym ćwierć miliona.