Najnowsze

Najnowsze

Zdemontowali pomnik, bo nie był poprawny

Na wniosek mniejszości ukraińskiej w Przemyślu, z monumentu poświęconego ofiarom mordów OUN - UPA usunięto motyw dzieci uduszonych drutem kolczastym - pisze "Nasz Dziennik".

W Święto Trzech Króli jednak do pracy

Będziemy pracować w Święto Trzech Króli. W czasie dzisiejszego głosowania w Sejmie zostanie przyjęty wniosek PO o odrzucenie projektu ustawy wprowadzającej 6 stycznia dzień wolny - wynika z ustaleń "Dziennika".

Kary za spóźnione czołgi

Z dokumentu dot. strategii przedsiębiorstwa Bumar na lata 2008 - 2012, do którego dotarła gazeta "Parkiet" wynika, że największa polska firma zbrojeniowa za główne zagrożenia krótkoterminowe uznaje realizację kontraktu malezyjskiego i złą kondycję finansową grupy.

Nowe biuro wytropi majątki

Gangsterom i aferzystom trudno będzie zachować fortuny zdobyte z "brudne pieniądze". Powstaje urząd, który wyśledzi nielegalnie zdobyte majątki - ustaliła "Rzeczpospolita".

Kończy się kredyt zaufania dla rządu

Powtarza się to ze zdumiewającą regularnością: po kilkunastu miesiącach sprawowania władzy każda ekipa, przekonana, że może sobie pozwolić na wszystko, nabiera buty i arogancji. I wtedy nastroje zaczynają się gwałtownie odwracać – pisze w "Rzeczpospolitej" Rafał Ziemkiewicz.

Kraków stolicą złotych monet?

W pałacyku Czapskich przy ul. J. Piłsudskiego w Krakowie najprawdopodobniej powstanie Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej -pisze "Dziennik Polski".

Złote monety w Krakowie

Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej ma powstać w Krakowie. Tamtejsze Muzeum Narodowe posiada najcenniejsze obecnie zbiory polskich monet - donosi "Dziennik Polski".

O czym plotkowała Bruksela?

Co prezydent Kaczyński powiedział Nicolasowi Sarkozy'emu? Jak komentowano w Brukseli polski spór na szczytach władzy? Wszystko to i wiele więcej zobaczysz w specjalnym materiale "prosto ze szczytu" Unii.

Biuro tropienia majątków

Gangsterom i aferzystom trudno będzie zachować fortuny zdobyte z "brudnych pieniędzy". Powstaje urząd, który wyśledzi nielegalnie zdobyte majątki - ustaliła "Rzeczpospolita". Tylko w ubiegłym roku CBŚ zabezpieczyło w całym kraju majątek podejrzanych na sumę ponad 207 mln zł.

REFERENDUM NA ZDROWIE

Minister zdrowia ostrzega: palenie zabija. Ludzi. A służbę zdrowia zabija zawieszenie gdzieś między socjalistyczną fikcją bezpłatnego leczenia a dziką prywatyzacją. Przed tą ostatnią ostrzega z kolei prezydent, który żąda referendum w sprawie reformy służby zdrowia.

USA OBAMA

Dalej John McCain, bliżej… w słowniku medialnym „czarnoskóry senator z Illinois”, ale możemy go już chyba nazywać przyszłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, bo w Ameryce sytuacja jest jak na tym zdjęciu – Barack Obama, choć podobno niewyraźny, ale za to zdecydowanie przed McCainem.

Kuchnia dobrem narodowym

Dwudziestu najbardziej znanych francuskich szefów kuchni i smakosze chcą aby francuska kuchnia trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dlatego wydali wystawne przyjęcie dla deputowanych Zgromadzenia Narodowego, po to by "przez żołądek" zabiegać o ich poparcie dla tego pomysłu.

OBRAZY KRAUZEGO

To Wyspiański, portret panny Sternbachówny, 1904 rok. Cena wywoławcza – pół miliona złotych, obraz wystawia Fundacja Ryszarda Krauzego. Na czwartkowej aukcji poszła spora część kolekcji słynnego milionera – warto więc zapytać, dlaczego nagle sprzedaje drogocenne dzieła? Czy przypadkiem myśli o zmianie miejsca zamieszkania?

Pisarz w księdze Rekordów Guinessa

Paulo Coelho, podczas tegorocznych Targów Książki we Frankfurcie, świętuje z okazji 100 milionów sprzedanych egzemplarzy swoich książek na świecie.

And the winner is...Obama

Na niecałe trzy tygodnie przed wyborami w USA, prezydencka debata miała być ostatnią szansą dla republikańskiego kandydata na odwrócenie niekorzystnych trendów. Czy senator John McCain wykorzystał tę możliwość? Sondaże są zgodne, że nie.

"Gdyby nie prezydent, byłoby show"

- Niepotrzebnie otoczenie prezydenta wyprowadziło go na ścianę. Jego ministrowie sami zresztą od tej ściany się odbili - komentował przebieg szczytu UE w "Magazynie 24 godziny" Paweł Graś. Poseł PO powtarzał, że przyjazd Lecha Kaczyńskiego był niepotrzebny. - Gdyby go tam nie było, to mielibyśmy show ze sprzedawaniem sukcesu, którego tam nie było - odpowiadał Witold Waszczykowski.

Za czarter powinien zapłacić Tusk

Przepychanek samolotowych ciąg dalszy. Czarter do Brukseli, którym leciał prezydent kosztował 150 tys. zł. Pytanie: kto zapłaci. Piotr Kownacki, szef Kancelarii Prezydenta nie ma wątpliwości: Donald Tusk.

Rostowski: biegałem za prezydentem po budynku

- Czytałem francuskie propozycje dotyczące pakietu klimatycznego i nagle premier mi mówi: Nicolas Sarkozy przeskoczył o kilka punktów i zaczyna mówić o Gruzji, proszę iść po prezydenta. Podskoczyłem i wybiegłem do sali obok, później pod windy. Nie udało się. Koniec był taki, że chociaż ostateczne konkluzje Rady w sprawie Gruzji były dla nas satysfakcjonujące, to Polska głosu nie zabrała - relacjonował w TVN24 Jacek Rostowski.

Nie było żadnych dodatkowych przepustek

- Nigdy nie rozważano zwiększenia liczby przepustek do Rady UE, aby umożliwić wejście do budynku współpracownikom prezydenta - mówi korespondentce TVN24 Indze Rosińskiej rzeczniczka sekretarza generalnego Rady. Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki przekonywał w środę, że dodatkowe przepustki przygotowano na prośbę Javiera Solany.

Na kłopoty Kołodko

- Jak koordynowałem politykę w Polsce, to produkcja rosła coraz szybciej, a inflacja coraz wolniej - chwalił się w "Magazynie 24 Godziny" były minister finansów, profesor Grzegorz Kołodko. Czy ma też rozwiązanie na światowy kryzys gospodarczy?

Kroili mu mózg, a on grał na banjo

W trwającej ponad 50 lat muzycznej karierze, Eddie Adcock mistrz gry na banjo, zagrał już tysiące koncertów. W czwartek zagrał jednak najbardziej niezwykły koncert w swoim życiu. Wystąpił na sali operacyjnej, podczas operacji na otwartym mózgu... swoim.

Meczet pomimo protestów

We wschodniej dzielnicy Berlina uroczyście otwarto w czwartek meczet. To pierwsza islamska świątynia na terenie dawnego NRD. Uroczystość odbyła się jednak pod policyjną ochroną z powodu protestów około 150 przeciwników powstania meczetu.

Ciężarówka rozniosła forda

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na jednym z głogowskich skrzyżowań. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

"Bez prezydenta byłoby 100 proc. sukcesu

- Gdyby prezydent nie poleciał do Brukseli, mielibyśmy 100 procent sukcesu. A tak mamy beczkę miodu z łyżką dziegciu – stwierdził w „Kropce nad i” Radosław Sikorski. Szef MSZ przyznał jednak, że nie jest dumny z przepychanek wokół składu polskiej delegacji.

Niemcy chcą mieć swoich bohaterów

Czy przeszło 60 lat po wojnie i wobec zaangażowania niemieckich sił zbrojnych w misjach wojennych za granicą Niemcy mają prawo, by znów mieć swych bohaterów? - na pytanie to próbowali odpowiedzieć uczestnicy czwartkowej konferencji w Berlinie.

Francja skazana za nieludzkie traktowanie

Europejski Trybunał Praw Człowieka skazał w czwartek Francję za "nieludzkie i poniżające traktowanie" chorego psychicznie więźnia, który popełnił samobójstwo. Trybunał podkreślił, że państwo francuskie nie zapewniło więzionemu "prawa do życia".

50 mld dolarów na dozbrojenie armii

Rosja planuje wydać w przyszłym roku 50 mld dolarów na broń i ciężkie uzbrojenie swojej armii, bez względu na rosnące ryzyko gospodarcze - powiedział rosyjski wicepremier i minister obrony Siergiej Iwanow, po spotkaniu na wezwanie prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.