Najnowsze

Najnowsze

Pawlak: niczego się nie boję, nie mam nic do ukrycia

Nie mam nic do ukrycia, bo wszystko odbywało się zgodnie z prawem i są na to dokumenty - w taki sposób wicepremier Waldemar Pawlak odpowiedział na zarzuty, iż stworzył układ towarzysko-biznesowy, który czerpał korzyści z publicznych pieniędzy. Zapowiedział, że porozmawia o całej sprawie z premierem Donaldem Tuskiem.

Oko świętego nagrało złodzieja

Ze skarbonek w kościele Ojców Franciszkanów w Jaśle znikały pieniądze. Ojcowie, jak w "Imieniu Róży" Umberto Eco, przeprowadzili własne dochodzenie. Pod figurą św. Antoniego umieścili kamerę, która zarejestrowała kradzież. Film przekazali policji, a złodziej dobrowolnie poddał się karze.

Autonomia musi uznać Izrael

Stany Zjednoczone zapowiedziały, że przeznaczą 900 milionów dolarów na pomoc w odbudowie Strefy Gazy. Jak donosi dziennik "Haarec", amerykańska pomoc jest jednak uzależniona od od uznania Izraela przez przyszły koalicyjny rząd Autonomii Palestyńskiej.

Skoczył z Niagary i przeżył

Skoczył z wodospadu Niagara i przeżył. Leciał 55 metrów, jest półprzytomny i ranny w głowę. Jego życiu nic nie zagraża.

Kto dowodzi polską strefą?

30 października ub.r. nasze wojsko przejęło odpowiedzialność za afgańską prowincję Ghazni. Były huczne uroczystości i krzepiące słowa Głównodowodzącego Sił Zbrojnych NATO w Europie Bantza Craddocka o "odwadze i poświęceniu". Było też zapewnienie, że bez nas w Afganistanie trudniej byłoby zaprowadzić porządek. Ale niewiele osób wie, że tego porządku w naszej prowincji strzeżemy częściowo. Za inwestycje, pomoc i odbudowę Ghazni nadal odpowiadają Amerykanie. My tylko walczymy.

Areszt dla dealerów

Zatrzymani w środę przez CBŚ narkotykowi kurierzy na trzy miesiące trafili do aresztu. Dwaj gorzowianie przewozili samochodem ponad 3 kg kokainy. Grozi im do 10 lat więzienia

Rodzina nie zobaczy ciała zabitego Polaka?

Wiceminister Spraw Zagranicznych Jacek Najder, który w połowie lutego wyleciał do Pakistanu z misją sprowadzenia ciała zabitego przez talibów Polaka, wrócił w niedzielę do kraju. Według RMF FM, jego misja zakończyła się całkowitym fiaskiem. Jedyne co ma MSZ, to raport o działaniach polskich władz dotyczących porwanego inżyniera.

Górnicy chcą podwyżek

Dwugodzinny strajk ostrzegawczy przeprowadziło w czwartek rano 16 kopalni i 5 zakładów koncernu Kompania Węglowa SA. Strajk jest sprzeciwem wobec braku porozumień płacowych w toczących się negocjacjach.

Czołowy eurosceptyk ucieka od sojuszu z LPR

Declan Ganley, eurosceptyk i założyciel europejskiego stowarzyszenia Libertas, trzeźwo ocenia rzeczywistość. I boi się, że alkoholowa historia z byłym już szefem Ligi Polskich Rodzin Mirosławem Orzechowskim w roli głównej, może odbić się czkawką dla jego ugrupowania. LPR od lutego buduje polski oddział Libertas. Według "Rzeczpospolitej" jednak, Ganley już rozgląda się za nowymi sojusznikami.

SMS wart setki złotych

"Kocham cię, ale...". Chcesz wiedzieć? Musisz zapłacić. Jeśli kogoś skusiła taka wiadomości otrzymana na komórkę niech żałuje. Biorąc udział w esemesowym czacie można były tylko stracić - niektórzy nawet kilkaset złotych. UOKiK nie widzi w tym łamania prawa - pisze "Rzeczpospolita".

"Byliśmy w szoku i panice"

Niemcom trudno otrząsnąć się z szoku po masakrze w Winnenden na południu Niemiec. Ze wspomnieniami trudno będzie się uporać szczególnie uczestnikom całego zdarzenia. - Byliśmy w szoku i panice - mówi Celina, uczennica szkoły. Inna dodaje: - Nie rozumiem tego co się stało. Tymczasem amatorskie nagranie uwieczniło ostatnie chwile życia 17-letniego sprawcę całego zdarzenia Tima Kretschmera.

Ostatni akt wojny o unijne krzesło

Jeszcze w marcu rozegra się ostatni akt wojny między prezydentem a premierem o krzesła na szczytach Unii Europejskiej. Jak dowiedział się "Dziennik" 27 marca Trybunał Konstytucyjny ma wreszcie rozstrzygnąć, który z nich może reprezentować Polskę na takich spotkaniach. Współpracownicy Donalda Tuska boją się jednak, że sędziom TK może zabraknąć odwagi by wydać jednoznaczną decyzję.

Korea wystrzeli, ale nie wiadomo co

Między 4 a 8 kwietnia - wtedy Korea Północna wprowadzi najprawdopodobniej na orbitę okołoziemską satelitę telekomunikacyjnego. Stany Zjednoczone i Korea Południowa podejrzewają jednak, że w istocie będzie to próba z rakietą dalekiego zasięgu.

Amerykanie zepchną na nas talibów?

Spodziewamy się gwałtownego wzrostu aktywności przeciwnika, czyli ekstremistycznego skrzydła talibów i innych organizacji terrorystycznych - przewiduje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister obrony Bogdan Klich.

Czystka w oddziałach TVP?

Platforma Obywatelska ramię w ramię z SLD szykuje poważne zmiany w TVP. Według doniesień "Rzeczpospolitej", PO chce zlikwidować 16 oddziałów regionalnych i na ich miejsce powołać nowe spółki. Pracę w ten sposób miałoby utracić ok. 1,5 tys. osób, bez gwarancji na zatrudnienie w nowych spółkach. W czwartek ma być ogłoszona ostateczna wersja ustawy medialnej - zapowiedział Jerzy Szmajdziński z SLD.

Po co GPS w kosiarce?

Interesujące udogodnienie dla brytyjskich kosiarzy. W Leicestershire radni wydali 6 tys. funtów na system nawigacji satelitarnej do kosiarek.

Kokaina nie doleciała

Ponad 100 kg kokainy znaleźli policjanci, którzy zjawili się na miejscu katastrofy samolotu, który spadł w Hondurasie. W wypadku zginął pilot zarejestrowanej w Wenezueli maszyny.

Czy Sarkozy obraził się na Tuska?

Jak dowiedział się "Dziennik", wszyscy - poza jednym - zaproszeni europejscy przywódcy nieformalnie potwierdzili, że przyjadą do Warszawy na zjazd Europejskiej Partii Ludowej. 29 kwietnia w Sali Kongresowej kilkunastu przywódców partii konserwatywnych z całej Unii zainauguruje kampanię do europarlamentu.

Będą konkursy na rektorów

Rektorem uczelni publicznej będzie mogła zostać osoba po doktoracie z wykształceniem menedżerskim. Ministerstwo Nauki chce bowiem umożliwić takim kandydatom ubieganie się o to najwyższe na uczelniach stanowisko w drodze konkursu – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Amerykanie zepchną na nas talibów?

Spodziewamy się gwałtownego wzrostu aktywności przeciwnika, czyli ekstremistycznego skrzydła talibów i innych organizacji terrorystycznych - przewiduje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister obrony Bogdan Klich.

Kino do piątej potęgi

W warszawskim Forcie Wola działa już 5D Extreme – pierwsze w Polsce kino pokazujące filmy w tej nowoczesnej technologii. Oprócz trójwymiarowego ekranu seans wzbogacony jest o liczne efekty, stymulujące zmysły dotyku i zapachu - prezentuje najnowsze kino "Życie Warszawy".

Historii u nas od metra

Gdyby nie wojna, mielibyśmy w Warszawie siedem linii metra. Budowa ostatniej skończyłaby się 36 lat temu. O tym opowiada powstający właśnie serial. Zobaczymy go w TVP - zapowiada "Życie Warszawy".

Papież bije się w piersi

Papież Benedykt XVI zareagował na falę krytyki jaka spotkała go po zdjęciu ekskomuniki z czterech biskupów lefebrystów i postanowił wytłumaczyć swoją decyzję. W liście do biskupów przyznaje, że "nieprzewidzianym nieszczęściem było to, że sprawa Williamsona nałożyła się na zdjęcie ekskomuniki". Ojciec święty wyznał też, że zmasowana krytyka bardzo go zasmuciła, ale przyznał, że Watykan nie dość uważnie przyjrzał się lefebrystom w ostatnich miesiącach.

Komu pomagać w kryzysie

Pomagać emerytom i rencistom czy pracownikom zwalnianych firm? Politycy prześcigają się w pomysłach, komu w kryzysie należy się największe wsparcie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Śmieci spadają z kosmosu

Już od czwartku w atmosferę ziemską zaczną wchodzić pierwsze szczątki dwóch satelitów, które zderzyły się na orbicie przed miesiącem. Zdaniem specjalistów, odłamki rosyjskiego satelity Kosmos 2251 będą zbyt małe, aby stanowić zagrożenie dla mieszkańców globu. Jednak szczątki pozostające na orbicie mogą zagrażać misjom wahadłowców oraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Prezydent Wschodu

Lech Kaczyński ma plan obsadzenia swoimi ludźmi trzech ambasad najważniejszych dla jego zagranicznych ambicji - w Kijowie, Moskwie i Wilnie - pisze "Gazeta Wyborcza".

PO szykuje czystkę w TVP

"Rzeczpospolita" dotarła do projektu nowej ustawy medialnej przygotowanej przez PO, który podlega ostatnim uzgodnieniom z lewicą.

2 tygodnie na lotnisku

Niemiecka opinia publiczna jest oburzona postawą urzędników, którzy dwa tygodnie przetrzymywali na lotnisku we Frankfurcie nad Menem 17-letnią Kamerunkę w bardzo zaawansowanej ciąży, przesłuchując ją, żeby ustalić motywy jej ucieczki z Kamerunu.

Niewinny wyjdzie po 27 latach

58-letni Sean Hodgson, skazany w 1982 r. na dożywocie za zabójstwo barmanki, wyjdzie na wolność, gdyż w następstwie przeglądu jego sprawy policja nabrała wątpliwości co do dowodów stanowiących podstawę skazania - podała telewizja Sky.