Najnowsze

Najnowsze

Trójka zabitych w wypadku pod Gorzowem

Trzy osoby zginęły w wypadku drogowym w środę wieczorem w miejscowości Wierzbno (woj. lubuskie). O tragicznym zdarzeniu poinformowała nas na Kontakcie TVN24 internautka Kamila.

Książę Karol z małżonką przyjeżdża nad Wisłę

W końcu kwietnia do Polski przyjeżdża następca tronu Anglii z małżonką. To jedna z nielicznych dotąd zagranicznych podróży księżnej Kornwalii, wciąż bardziej znanej pod swym poprzednim nazwiskiem Camilli Parker-Bowles.

Druga emigracja Sławomira Mrożka

- Tak, zamierzam osiąść w Nicei i tam dokonać żywota – mówi "Rzeczpospolitej" wybitny dramaturg, prozaik i satyryk Sławomir Mrożek. Po raz pierwszy na emigrację wybrał się gdy miał 33 lata, dziś ma ich blisko 80.

Ile Buzka jest w Tusku?

Czy Donald Tusk okaże się wreszcie tym premierem Polski, który gdy mówi, że odda ograbionym (lub ich spadkobiercom) zabrane im w PRL mienie, to je odda? Bo poprzedni szefowie rządów, gdy mówili, że je oddadzą, to mówili - pisze w "Rzeczpospolitej" Piotr Gabryel.

Żeliwna armia upamiętni Katyń?

Krakowscy artyści chcą złożyć hołd ofiarom zbrodni katyńskiej gigantycznym pomnikiem składającym się z ponad dwudziestu tysięcy ludzkich figur – pisze "Dziennik Polski".

Prezydent Kaczyński też nie jedzie do Pekinu

Lech Kaczyński nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia igrzysk w Pekinie – dowiedziała się "Rzeczpospolita" w Kancelarii Prezydenta. Wcześniej bojkot ceremonii zapowiedział premier Donald Tusk, a minister sportu Mirosław Drzewiecki ogłosił, że do Pekinu nie pojedzie nikt z polskiego rządu.

Znów rewolucja w szkolnych lekturach

Według gazety, będą duże zmiany – szczególnie w stosunku do budzącego kontrowersje projektu opracowanego za rządów ministra Romana Giertycha. Ze spisu zniknęły jednak nie tylko książki Jana Dobraczyńskiego, ale także Jana Pawła II.

Mrożek emigruje po raz drugi

Zamierzam osiąść w Nicei i tam dokonać żywota – mówi "Rzeczpospolitej" wybitny dramaturg, prozaik i satyryk Sławomir Mrożek.

Śledczy ze sprawy Olewników: Oni też nie są bez winy

Czwartek, 10 kwietnia 21:00- Nie wiem, nie pamiętam, Pan mija się z prawdą - tak śledczy Remigiusz Minda, oskarżany przez krewnych Krzysztofa Olewnika, odpowiadał na szereg pytań ws. zarzutów o zaniedbania w śledztwie. Minda uważa, że swoje obowiązki wykonywał sumiennie. - Zarzuty pod moim adresem są nieuzasadnione, a ojciec Olewnika przekazując informacje mediom, rozmija się z prawdą - mówił w TVN24.

Za Dorna helikoptery policji były jak taksówki

Przez dwa lata rządów PiS policyjne śmigłowce służyły członkom rządu jako bezpłatne taksówki - wynika z danych, do których dotarł "Dziennik". W sumie podatników kosztowało to prawie milion zł. Jak pisze gazeta, w podniebnych wojażach celował wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn, który na pokład zapraszał również swoje żony.

Żołnierze USA dłużej w Iraku

Przesłuchiwany w Kongresie dowódca sił USA w Iraku gen. David Petraeus uznał, że planowane na czerwiec wycofanie 20 tysięcy amerykańskich żołnierzy trzeba odłożyć. Powodem mają być agenci i broń płynąca z sąsiedniego Iranu, co podsyca nieustające walki.

Potężny pożar hotelu w Białowieży

Około 100 strażaków walczyło z pożarem hotelu "Dwór Soplicowo" w Białowieży. Ogień ugaszono ostatecznie dopiero późnym wieczorem. Na skrzynkę Kontakt TVN24 dostaliśmy od naszych internautów informacje i zdjęcia z pożaru.

"Minda to bydlak, ale rozumiem Kalisza"

- Będę bronił Kalisza, bo wiem jak wygląda przyznawanie odznaczeń. To jest mechanizm bezwładności - tak w TVN24 były antyterrorysta Jerzy Dziewulski skomentował informację, że poseł SLD, będąc szefem MSWiA zaakceptował wniosek o przyznanie odznaczenia policjantowi krytykowanemu za śledztwo ws. porwania Olewnika. Goście "Magazynu 24 godziny" zastanawiali się, dlaczego doszło do tylu zaniedbań w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika.

"Prezydent powinien zjeść żabę i odtajnić aneks"

- Prezydent powinien zjeść żabę i odtajnić aneks do raportu Macierewicza - uważa Andrzej Milczanowski, były szef UOP. - Ta sytuacja to pat prawny, z którego wyjściem jest nowelizacja procedur postępowania z aneksem - ripostuje Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa.

Kolberger: Ten lek pozwala mi żyć z rakiem

- Dzięki niestandardowym lekom można normalnie żyć z rakiem i mieć nadzieję, że jest szansa na wyleczenie – uważa Krzysztof Kolberger. Minister zdrowia zapowiedziała, że mimo wcześniejszej decyzji NFZ refundacja chemioterapii niestandardowej będzie kontynuowana.

Nie wpuszcza chorych dzieci do szkoły

Dzieci są chore na autyzm i mutyzm. Do tej pory miały indywidualny tok nauczania, teraz nie mają wstępu do szkoły. Dyrektor jednej z bełchatowskich szkół średnich zakazał rodzicom dwojga dzieci przyprowadzać je do szkoły.

"Buran" podróżuje po Niemczech

Sowiecki wahadłowiec "Buran" odbył Renem swoją ostatnią 600-kilometrową podróż do muzeum w zachodnich Niemczech. Rozmiary 36-metrowego olbrzyma o wadze prawie 100 ton robiły szczególne wrażenie na tle przepływających obok niemieckich barek.

Zabójca Olewnika nie powinien być sam w celi

"To osadzony skłonny do autoagresji" - napisał w opinii dyrektor służby więziennej w Olsztynie. Zalecał w niej umieszczenie Kościuka w dwuosobowej celi o podwyższonym zabezpieczeniu technicznym. Dlaczego więc w płockim areszcie mężczyzna był w celi sam? I popełnił samobójstwo...

"Z porywaczami Olewnika mogła współpracować policja"

- Moim zdaniem z porywaczami Olewnika mogła współpracować policja. I choć po takim czasie będzie to trudno udowodnić, funkcjonariusze z pewnością odpowiedzą przynajmniej za niedopełnienie obowiązków – stwierdził w „Kropce nad I” były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Dyplomaci na dywanik za śmierć Crulica w polskim areszcie

Premier Rumunii Calin Tariceanu zażądał odwołania konsula w Warszawie i wezwania rumuńskiego ambasadora do kraju, aby złożył "wyjaśnienia" w związku ze zgonem 33-letniego Claudiu Crulica. Oskarżony o kradzież Rumun zmarł w krakowskim szpitalu w rezultacie głodówki, którą prowadził w areszcie.

Sześć nerek naraz

Amerykańscy lekarze dokonali sześciokrotnego przeszczepu nerek podczas jednej operacji. Do niecodziennego zabiegu zmusiły ich skomplikowane zależności pomiędzy grupą dawców i biorców.

Tak wygląda nożownik z Krakowa

Małopolska policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który w niedzielę w Krakowie poważnie zranił nożem 31-letniego kierowcę dlatego, ze ten nie zgodził się na umycie szyb w jego samochodzie. Zdjęcie pochodzi z kamer monitoringu sklepu spożywczego.

Sejm w czwartek o prywatyzacji PKP

Trzydniowe posiedzenie Sejmu, które rozpoczęło się w środę, zdominowały sprawy gospodarcze i społeczne. W czwartek posłowie radzić będą m.in o restrukturyzacji i prywatyzacji PKP, zmianie świadczeń ubezpieczeń społecznych i ratyfikacji konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy. Transmisja na żywo w tvn24.pl od godz. 9.00.

Gigantyczny karambol na autostradzie

Około 50 samochodów osobowych i kilka ciężarówek uczestniczyło w karambolu na autostradzie koło Lozanny w Szwajcarii. Zginęła jedna osoba, a 20 odniosło obrażenia.

SLD: Komorowski wskoczył w buty Dorna

Stworzył ustawową "zamrażarkę", gdzie przetrzymuje projekty - to zarzuty opozycji wobec marszałka Sejmu. Zdaniem gości 'Magazynu 24 godziny" Joanny Kluzik- Rostkowskiej (PiS) i Izabeli Jarugi-Nowackiej (SLD) Bronisław Komorowski nie dopuszcza pod obrady ustawowych projektów opozycji, dlatego, żeby w tym czasie PO zdążyła na ich podstawie przygotować własne.

30-letni grotołaz zginął w jaskini

30-latek z Krakowa zginął w Jaskini Sąspowskiej w Ojcowskim Parku Narodowym (Małopolskie). Turysta wszedł do jaskini mimo zakazu, forsując zakratowane wejście. Ratownicy wydobyli jego ciało po kilkunastogodzinnej akcji.

Pokaz mody zakonnej

Dwadzieścia różnych zakonów, męskich i żeńskich, uczestniczyło w Targach Zakonnych w Lublinie. Zakonnicy prezentowali działalność swoich zgromadzeń, nie zabrakło też pokazu "mody", zorganizowano konkurs ciast, były też pokazy filmowe, dyskusje i, oczywiście, modlitwa. Targi - według ich pomysłodawców - zorganizowano główne z myślą o ludziach młodych, którzy szukają swojej drogi życiowej.

Szczecin - sytuacja opanowana

Sytuacja w samym Szczecinie jest już opanowana, ale w Zachodniopomorskiem bez prądu pozostaje jeszcze 120 miejscowości. Tam elektryczności może nie być do czwartku rano. Wojewoda Marcin Zydorowicz zapowiedział, że policja będzie objeżdżać te miejsca i przez megafon informować mieszkańców o sytuacji.