Najnowsze

Najnowsze

Zielona Góra na pomoc Włochom

Zielona Góra - miasto partnerskie miejscowości L'Aquila we Włoszech, gdzie doszło w poniedziałek do tragicznego trzęsienia ziemi, zaoferowała swoją pomoc dla ofiar tej tragedii.

Samolot roztrzaskany o hangar

Samolot wojskowy z 24 osobami na pokładzie rozbił się w Bandungu w Indonezji. Zginęli prawdopodobnie wszyscy, którzy znajdowali się w samolocie. Przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane.

Seria zamachów w irackiej stolicy

Co najmniej cztery samochody-pułapki eksplodowały w szyickich dzielnicach Bagdadu. Co najmniej 32 osoby zginęły, a 129 zostało poważnie rannych.

"Ujawnienie notatki skompromituje nasz kraj"

Ujawnienie notatki z rozmowy premiera Donalda Tuska z duńskim szefem rządu Andersem Fogh Rasmussenem byłoby bardzo niefortunne i narażałoby nasz kraj na kompromitację - uważa szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Krzysztof Lisek z PO. To reakcja na sugestie rzecznika rządu Pawła Grasia, że taki krok jest rozważany po to, by uciąć oskarżenia ze strony urzędników prezydenta.

Prezydent nie zamierza odejść

Jeszcze w piątek prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko mówił, że pod pewnymi warunkami jest gotów zgodzić się na wcześniejsze wybory. W poniedziałek mówi już twardo, że wybory nowej głowy państwa mogą się odbyć dopiero w styczniu 2010 r.

Cacko Kim Dzong Ila nie doleciało

Amerykanie od początku twierdzili, że północkoreańska misja kosmiczna zakończyła się klęską. Teraz ich wersję potwierdzają Rosjanie. Wygląda na to, że Phenian poniósł sromotną klęskę, do której się nie przyznaje.

Plama na morzu po rakiecie Kima

Na Morzu Japońskim widoczna jest plama po pierwszym członie rakiety wystrzelonej przez reżim Kim Dzong Ila. Marynarka japońska publikuje wideo pokazujące jaśniejsze odbarwienia na tafli wody.

Topolanek odejdzie w maju

9 maja obecny premier Republiki Czeskiej Mirek Topolanek pożegna się ze swoim stanowiskiem - informuje agencja EFE, powołując się na porozumienie zawarte w nocy przez koalicję rządzącą z socjaldemokratyczną opozycją. Potem władzę w Czechach ma przejąć - mianowany przez prezydenta republiki - rząd przejściowy.

"Nie ma porażki, ale styl fatalny"

Bicie się o stanowisko szefa NATO było z góry skazane na porażkę. Dlatego lepiej było się układać, niż blokować - powiedział w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem nie można mówić o polskiej porażce po wygranej Andersa Fogh Rasmussena, fatalny był za to styl naszej polityki. - Błędy popełnili prezydent i premier - ocenił.

Rząd odtajni kolejną notatkę?

- Zastanawiamy się nad odtajnieniem notatki z rozmowy premiera Donalda Tuska z duńskim szefem rządu Andersem Fogh Rasmussenem - przyznał w TVN24 rzecznik rządu. Zapewnił jednak, że nie ma tam wyrażonego wprost poparcia dla kandydatury Duńczyka na szefa NATO. Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki twierdzi, że jest inaczej i domaga się odtajnienia notatki.

"Rwący do boju Lech Kaczyński"

Rząd oskarża prezydenta Lecha Kaczyńskiego, że na szczycie NATO zbyt mało intensywnie stawał w szranki o polskie interesy. Tymczasem rosyjskie "Izwiestija" pisze o bojowym nastroju polskiego prezydenta.

"Jesteśmy śmiesznym krajem"

Poniedziałkowa prasa nie zostawia suchej nitki na polskich politykach za nasze wystąpienie na jubileuszowym szczycie NATO. "Przegrywamy naszą pozycję w Europie", "Polska zawaliła sprawę Sikorskiego" - komentują publicyści.

Komuniści wybiorą prezydenta

Rządzący Mołdawią komuniści znów zdecydowanie wygrali wybory parlamentarne i, według wstępnych wyników, będą mogli samodzielnie sformować rząd oraz wybrać prezydenta.

Na tropie "bestii"

Dodatkowe patrole, służby miejskie postawione na nogi, łowczy w gotowości - tym razem w Bytomiu, gdzie widziana była "bestia", czyli od tygodni poszukiwany drapieżnik. Informacje o zlokalizowaniu zwierzęcia dostaliśmy na platformę kontakt TVN24.

Instytut ks. Jankowskiego do likwidacji

Instytut im. ks. Henryka Jankowskiego wkrótce zostanie zlikwidowany - pisze "Gazeta Wyborcza". Powód? Ogromne zadłużenie. Cześć wierzycieli została spłacona, pozostali czekają jeszcze na swoje pieniądze. Instytut dwoi się i troi, żeby je znaleźć.

Barack i jego świat

Sensownie i konkretnie brzmiały słowa Baracka Obamy o nowym porządku światowym, jakie wygłaszał na licznych spotkaniach w Europie. I wizja ścisłej wspólnoty europejsko-amerykańskiej, i wizja Ameryki przewodzącej walce z kryzysem i zagrożeniami współczesności, jak choćby terroryzm atomowy. Dla nas wnioski płynące z maratonu prezydenta USA po Europie nie są złe – gospodarz Białego Domu choć nie jest skłonny szybko wciągać do zachodniego sojuszu Ukrainę i Gruzję, wydaje się być poważnie zainteresowany utrzymaniem ścisłych związków z Polską czy Czechami.

Castro nie boi się dialogu

- Nie boimy się dialogu - Fidel Castro skwitował z wyraźnym zadowoleniem starania grupy amerykańskich senatorów, którzy chcą po 47 latach pozwolić swoim rodakom podróżować legalnie na Kubę.

Kurtyka: Nie sugerowano mi dymisji

Nie spotkałem się z sugestiami, że sam mam się podać do dymisji - mówi w wywiadzie dla "Dziennika" prezes INP Janusz Kurtyka. Zapewniając, że jest gotów odeprzeć każdy merytoryczny zarzut, zastrzega: - Instytut na pewno nie jest i nie będzie partyjną przybudówką.

Deputowany partii Putina oskarżony o zamach

Policja Zjednoczonych Emiratów Arabskich oskarżyła Adama Delimchanowa, deputowanego do Dumy Państwowej Rosji, o zorganizowanie zabójstwa byłego czeczeńskiego dowódcy. Sulim Jamadajew został zamordowany 30 marca tego roku w Dubaju.

Czworo przeciw "Misiakom"

Będą strzec etyki oraz parlamentarnej moralności posłów i senatorów. Cel? Nie dopuścić do tego, by powtórzyła się "afera Misiaka" i posądzanie członków PO o konflikt interesów. W partii służbę zaczyna właśnie pełnić zespół antykorupcyjny. Poprowadzi go Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Macedonia ma prezydenta

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Macedonii, według nieoficjalnych jeszcze wyników, wyraźnie wygrał kandydat rządzącej partii konserwatywnej Georgi Iwanow. Teraz cała władza w kraju znajdzie się w rękach Wewnętrznej Macedońskiej Organizacji Rewolucyjnej - Demokratycznej Partii Macedońskiej Jedności Narodowej (WMRO-DPMNE).

Europosłowie PO najbardziej zapracowani

Jacek Saryusz-Wolski, Jerzy Buzek i Janusz Lewandowski - to według rankingu Instytutu Kościuszki najbardziej aktywni polscy europarlamentarzyści. Przedstawiciele PO w badaniu wypadają najlepiej i na głowę biją europosłów PiS.

W porwanie Olewnika wrabiał jego ojca i siostrę

To Jacek K., aresztowany niedawno ws. uprowadzenia Krzysztofa Olewnika, kierował śledztwo na ślepe tory i podrzucał tropy, które miały wskazywać jako mocodawców porwania ojca i siostrę biznesmena - dowiedział się "Dziennik". - Nie jestem tym zaskoczony - komentuje informacje gazety Włodzimierz Olewnik.

W Caracas zatrzęsła się ziemia

Trzęsienie ziemi o sile 6,5 stopnia w skali Richtera nawiedziło w niedzielę Wenezuelę. Nie ma informacji o stratach materialnych lub ofiarach.

Orzekł, jak zginął Pyjas. Ale ciała nie widział

To on w 1977 roku wydał opinię, że Stanisław Pyjas zmarł na skutek upadku ze schodów. Dziś prof. Zdzisław Marek przyznaje jednak, że to jego współpracownicy dokonali sekcji zwłok, a on tylko podpisał się pod dokumentem. Dodaje też, że nigdy nie widział zwłok Pyjasa. - Możliwe, że on chce teraz zrzucić winę na innych - komentuje zeznania prof. Marka Bronisław Wildstein, przyjaciel zmarłego studenta.

ONZ: bez sankcji dla Korei Płn.

Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych nie podjęła decyzji o sankcjach wobec Korei Płn. podczas niedzielnego posiedzenia. Rada omawiała kryzysową sytuację po wystrzeleniu przez Koreę rakiety dalekiego zasięgu.

"Michelle Obamie czasami przydałaby się lekcja stylu"

Za krótkie spódnice i za często pokazywany "amerykański luz"? - Czasami tak - mówi o Pierwszej Damie USA Jolanta Kwaśniewska. Zdaniem byłej prezydentowej, Michelle Obama musi jeszcze trochę popracować nad swoim stylem i salonowym zachowaniem. Ale i tak czeka ją świetlana przyszłość.

Tymczasowy rząd dla Czech

Liderzy głównych ugrupowań politycznych w Czechach uzgodnili, że utworzą rząd tymczasowy. Gabinet ten będzie sprawował władzę do przedterminowych wyborów, które odbędą się 9-10 października - powiedział w niedzielę ustępujący z urzędu premiera Mirek Topolanek.

"Odtajnić notatkę z rozmowy Tusk-Rasmussen"

Niedziela, 5 kwietnia - Jest notatka, z której wynika, że Anders Fogh Rasmussen nie minął się z prawdą mówiąc, że Donald Tusk go popiera. Jutro rano poproszę o jej odtajnienie - zapowiedział w "Magazynie 24 godziny" szef kancelarii prezydenta Piotr Kownacki.