Najnowsze

Najnowsze

Zamiast guza mózgu, znaleźli pasożyta

Rosemary Alvarez z amerykańskiego stanu Arizona, zaczęła odczuwać drętwienie ramienia. Miała kłopoty ze wzrokiem. Lekarze, w pierwszej ocenie, wskazali na prawdopodobieństwo guza mózgu. Na stole operacyjnym okazało się jednak, że to nie guz. Kobietę toczył robak.

Zasłabł broniąc Busha

Prokurator generalny USA Michael Mukasey zasłabł w Waszyngtonie, kiedy przemawiał o bezpieczeństwie narodowym. Natychmiast przewieziono go do pobliskiego szpitala. Jest przytomny, to silny człowiek - uspokaja Departament Sprawiedliwości.

Clinton szefem dyplomacji

Jest niemal pewne, że sekretarzem stanu w administracji prezydenta-elekta Baracka Obamy zostanie Hillary Clinton. Jej nominacja może zostać ogłoszona już w przyszłym tygodniu - twierdzi agencja AP, powołując się na anonimowego doradcę Obamy.

Milion za dom Beckhama

Ponad milion euro musi zapłacić nabywca domu w Leytonstone, w północno-wschodniej części Londynu. Cena nie jest zbyt wygórowana, bo dla fanów, zwłaszcza tych płci pięknej, wanna w której kąpał się młody David Beckham lub parkiet, na którym stawiał swe pierwsze kroki, są zapewne bezcenne.

Kaczyński: będą nowe twarze PiS

- Pracujemy nad wizerunkiem. Będzie nowy medialny front, z nowymi twarzami PiS - zapowiada w "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński. Dzięki temu jego partia ma lepiej docierać ze swoim programem do obywateli, tłumaczy prezes PiS.

Zamrożony Harry Potter

Magiczny świat Harry'ego Pottera "ożywiony" w bryłach lodu. W Belgii odbył się pokaz niezwykłych lodowych figur.

"Polska nie będzie lobbystą tarczy"

- Musimy cierpliwie czekać na na realizację przez przyszłą administrację USA umowy o budowie w Polsce bazy obrony antyrakietowej - mówił w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Według szefa MSZ, oczekiwanie na decyzję ze strony USA związane jest z procesem formowania się nowej administracji, co trwa zwykle kilka miesięcy.

Szczury w baśniowym mieście

Czy baśń braci Grimm okazała się fatalną wróżbą? Niemieckie miasteczko Hameln dotknęła inwazja szczurów. To właśnie w tym mieście rozgrywa się akcja niemieckiej legendy o "Szczurołapie z Hameln", który grając na flecie wyprowadził gryzonie z miasta.

Guns n' Roses legalnie w sieci

Guns n' Roses powoli można zaliczać do rockowych dinozaurów, ale także ich dopada internetowa rewolucja. Najnowsza płyta Axl'a Rose'a i kolegów jest już dostępna do odsłuchania w sieci. Płyta - dodajmy - długo oczekiwana.

Warszawa bliżej Wisły

Zwrócimy miasto frontem do Wisły – od dwóch lat powtarza prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jednak porządki nad rzeką ratusz zaczął dopiero dwa miesiące temu - zauważa "Życie Warszawy".

Biały Dom nie chce zwolnić więźniów Guantanamo

Waszyngtoński sąd nakazuje zwolnienie pięciu Algierczyków, przetrzymywanych od siedmiu lat w bazie Guantanamo. Jednak administracja prezydenta Busha stwierdza: nie zgadzamy się - zapowiada rewizję sądowego nakazu przez Departament Sprawiedliwości.

W pogoni za cybermafią

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego z pomocą amerykańskiej Secret Service tropią międzynarodową grupę przestępczą, która okradła tysiące polskich użytkowników internetowych kont bankowych - donosi "Dziennik". Jak mówi dziennikarzom jeden policjantów, wszystko wskazuje na to, że przestępcy działali z terenu Rosji.

Prezydentowi szkodzi kohabitacja z Tuskiem

Lecha Kaczyńskiego krytykuje 67 proc. Polaków, chwali - 24 proc. To najgorszy wynik w jego ponadtrzyletniej prezydenturze - pisze "Gazeta Wyborcza" omawiając wyniki sondażu CBOS.

Nadchodzi fala masowych zwolnień

Ludzie tracą pracę. Inni godzą się na niższe pensje i na bezpłatne urlopy. Padają fabryki i przedsiębiorstwa. A rząd twierdzi, że monitoruje rynek pracy i wie, że kryzys na rynku światowym nie odbija się negatywnie na Polsce - wytyka "Trybuna".

Molestowana seksualnie? Szefowie tak mają...

Bulwersujące zapisy rozmów z inspektorami pracy publikuje piątkowy "Dziennik". Próby zainteresowania ich próbami molestowania seksualnego w pracy kończyły się często radami, by pracę zmienić - albo czekać "aż szefowi przejdzie".

Rosyjska cybermafia okradała Polaków

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przy pomocy amerykańskiej Secret Service tropią międzynarodową grupę przestępczą, która okradła tysiące polskich użytkowników internetowych kont bankowych - pisze "Dziennik".

Dubajowi przybyła palma

Najdroższy kurort świata otwarty. W Dubaju, na sztucznej wyspie w kształcie palmy, oficjalnie ruszył Atlantis (Atlantyda) - warty, bagatela, 1,5 miliarda dolarów kompleks hotelowy. Inauguracji towarzyszył u najdroższy w historii pokaz sztucznych ogni, który z czerwonego dywanu podziwiały m.in. Kylie Minogue, Oprah Winfrey i Charlize Theron.

Życzliwy jak poseł

W ramach obchodzonego w Polsce od trzech lat, a wylansowanego wcześniej w USA, Międzynarodowego Dnia Życzliwości, "Rzeczpospolita" poprosiła polityków głównych partii o wytypowanie najbardziej przyjaznych posłów obecnej kadencji.

Szwecja ratyfikowała Traktat Lizboński

Szwedzki parlament zdecydowaną większością głosów ratyfikował unijny Traktat Lizboński. Oznacza to, że do zakończenia procesu ratyfikacyjnego w całej Unii brakuje jeszcze decyzji Niemiec, Czech i Polski - oraz ewentualnej pozytywnej decyzji Irlandii, której obywatele Traktat w referendum odrzucili.

"To ile chcesz posiedzieć, Czesiu?"

Wrocławscy prokuratorzy w konszachtach z lokalnymi gangsterami. Dwóch śledczych zasiądzie na ławie oskarżonych z zarzutami korupcyjnymi. Stanisław O. i Zbigniew N. w latach 1998–2002 mieli przyjąć m.in. kilkadziesiąt butelek wódki, 10 tys. zł, bezpłatne remonty samochodów, ubranko dla dziecka, kurtkę, radia i lusterka samochodowe, telefon komórkowy i flakonik perfum wart 500 zł. Ich sponsorem był Czesław K., właściciel warsztatu samochodowego zamieszany w kradzieże aut na wielką skalę - donosi "Polska".

Wszystkie cuda Donalda Tuska

Premier Tusk nie pomylił się w wygłoszonym w czwartek w Sejmie przemówieniu. Rzeczywiście, jego rząd odniósł w pierwszym roku działania trochę sukcesów. Traf jednak chciał, że odniósł nie te, które zapowiadał, iż odniesie - ocenia w "Rzeczpospolitej" Piotr Gabryel.

Pięć możliwości przecieku

Śledczy z apelacji: Kaczmarek nie musiał być źródłem przecieku w tzw. aferze gruntowej. Należy sprawdzić inne wersje - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Kto ostrzegł Leppera? Wersja Ziobry podważona

Prokuratura Apelacyjna trafiła na trop, który może okazać się przełomem w wyjaśnieniu przecieku w aferze gruntowej w 2007 roku. Śledczy podważają wersję Zbigniewa Ziobro i argumentują, że źródłem informacji nie mógł być Janusz Kaczmarek - donoszą Radio Zet i "Rzeczpospolita". Prokuratura Okręgowa rozpatrzy teraz pięć alternatywnych wersji zdarzeń.

Kruk w piórkach gołębia

Znana z ostrego traktowania dłużników firma windykacyjna Kruk usiłuje zmienić wizerunek - zauważa "Metro". W telewizyjnych reklamach przedstawia się jak ostatnia deska ratunku dla dłużnika. "Zmienił nas kryzys" - przyznają w firmie.

Kulczyk szuka ropy po świecie

Ukraina i Egipt to nowe regiony, gdzie spółka Jana Kulczyka poszuka ropy. Myśli też o zakupach spółek, które przeinwestowały - dowiedział się "Puls Biznesu".

Uśmiechnij się do świata!

"Szczęściem jest umieć uśmiechać się do kwiatów" - powiadał Józef Bułatowicz i z tą myślą w głowie uśmiechajmy się do siebie nawzajem. Zwłaszcza w piątek, gdy cały świat obchodzi Dzień Życzliwości. Okażmy więc jej odrobinę sobie nawzajem.