Najnowsze

Najnowsze

Wałęsa zbojkotował RPA

Na znak protestu, po odmowie przyznania wizy do RPA Dalajlamie, organizatorzy odwołali konferencją pokojową w Johannesburgu. Duchowy przywódca Tybetańczyków nie dostał wizy ze względu na naciski Chin na władze RPA. Wcześniej, z udziału w spotkaniu zrezygnowali w związku z tym czterej nobliści, w tym Lech Wałęsa.

Bruksela wycofa pozew przeciwko Polsce

Jeśli rzeczywiście obwodnica Augustowa nie naruszy chronionej Doliny Rospudy - jak zapowiada polski rząd, to Komisja Europejska jest gotowa wycofać pozew przeciwko Polsce, jaki skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE. Wcześniej minister środowiska zapowiedział, że w środę zostanie wysłane pismo do KE z prośbą o anulowanie pozwu. - Konflikt z KE został zażegnany - mówił Nowicki po posiedzeniu rządu.

Polskie weto dla Rasmussena? Premier dementuje

Warszawa nie chce, by nowym szefem NATO został Duńczyk Anders Fogh Rasmussen. Lepszym kandydatem (po utrąceniu Radosława Sikorskiego) ma być minister obrony Kanady Peter MacKay - donosi "Rzeczpospolita". - Obecnie żaden z partnerów NATO-wskich nie podejmuje decyzji o formalnym wskazaniu, czy poparciu któregoś z kandydatów - zdementował premier.

"Atak na nasz kraj był nielegalny"

Na pamiątkę bombardowań NATO sprzed 10 lat w całej Serbii rozbrzmiały syreny. - Atak na nasz kraj był nielegalny - stwierdził premier Serbii. W 1999 roku NATO lotniczymi atakami starało się zmusić Belgrad do położenia kresu serbskim represjom w Kosowie.

PO na tropie konfliktu interesów

W klubie parlamentarnym PO powstanie zespół, który ma sprawdzać, czy w pracy konkretnego posła lub senatora może zachodzić konflikt interesów - poinformował szef klubu Platformy Zbigniew Chlebowski.

Tusk: Nie składałem niemoralnej propozycji Gęsickiej

- Nie składałem niemoralnej propozycji pani Gęsickiej - zapewnił premier Donald Tusk. Odniósł się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego, który twierdzi, że były próby ściągnięcia Grażyny Gęsickiej do rządu.

Kamienie poleciały na policję

Policja oberwała kamieniami, w odpowiedzi użyła gazu łzawiącego. We wtorek izraelscy funkcjonariusze starli się z demonstracją izraelskich Arabów. Ci protestowali przeciw zaplanowanemu na wtorek marszowi skrajnej prawicy w mieście Um al-Fahem w Galilei.

Doda wygrała sprawę o majtki

25 tys. zł zadośćuczynienia ma zapłacić Dodzie wydawca "Super Expressu". Musi też przeprosić piosenkarkę za podanie nieprawdy, jakoby pojawiła się na jednej z imprez bez bielizny. Taki wyrok wydał we wtorek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

Cały strych marihuany

10 kg suszących się już kwiatostanów konopi indyjskich i kilogram gotowego narkotyku znaleźli policjanci na strychu domu w Dobrym Mieście (woj. warmińsko mazurskie). Całość warta jest około 150 tys. złotych.

Chcą tworzyć krew z embrionów

Rewolucyjny projekt szkockich naukowców. Chcą udowodnić, że z embrionów ludzkich można produkować uniwersalną krew dla wszystkich w dowolnych ilościach. Krew grupy 0 Rh- może być przetoczona każdemu bez ryzyka odrzucenia przez biorcę.

Rosja obraziła się na Ukrainę

Rosja odwołuje międzyrządowe konsultacje z Ukrainą. Powód? Moskwie nie podoba się deklaracja, którą Kijów podpisał w poniedziałek z Unią Europejską. Porozumienie dotyczy modernizacji ukraińskiego systemu przesyłu gazu.

Są kary za śmierć licealistów

Na kary od 6 miesięcy do 1,5 roku więzienia w zawieszeniu skazał białostocki sąd sześć osób w procesie po wypadku autokaru z młodzieżą k. Jeżewa w 2005 r. Zginęło wtedy dziesięcioro licealistów.

"SLD dostało trzy miliony od firm Gudzowatego"

SLD dostało na kampanię wyborczą w 2000 roku w sumie 3 miliony złotych od dwóch spółek Aleksandra Gudzowatego – potwierdza w TVN24 Edward Kuczera. Były skarbnik Sojuszu zapewniał jednak, że partia zwróciła te pieniądze (choć bez odsetek z pięciu miesięcy)

"Liczę na odwagę mieszkańców"

Mam nadzieje, że mieszkańcy Sopotu podejmą odważną decyzje, i zagłosują przeciwko mojemu odwołaniu - powiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski, po ogłoszeniu daty referendum. Odbędzie się ono 17 maja.

17-latek chciał wystrzelać kolegów

Niedługo po masakrze w Winnenden w Niemczech do podobnego zdarzenia mogło dojść w Czechach. Mogło, ale nie doszło, bo czeskiej policji udało się zatrzymać nastolatka, który w planach miał wysadzić szkołę i wystrzelanie swoich kolegów.

Spiderman uratował dziecko

Sprytny strażak, przebrany za Spidermana, uratował 8-letniego autystycznego chłopca z Bangkoku. Dziecko przestraszyło się pierwszego dnia w szkole i wyszło na gzyms na trzecim pietrze. Nikt nie potrafił go skłonić, by wszedł do środka.

Policzek dla Sikorskiego od Litwinów

Radosław Sikorski czy Anders Fogh Rasmussen - oto jest pytanie. Litwa już wybrała. Na stanowisku szefa NATO wolałaby widzieć duńskiego premiera. Tym samym Wilno zmieniło front, bo jeszcze w styczniu opowiadało się za polskim szefem dyplomacji.

Handlarze ruszyli na ratusz

Kilkuset handlarzy z Kupieckich Domów Towarowych ruszyło spod swojej hali w kierunku ratusza. Chcą przekazać prezydent Warszawy petycję podpisaną przez 35 tys. klientów. Liczą, że jeszcze przez dwa lata będą mogli pracować w blaszaku na placu Defilad.

Dwa tysiące egzekucji w rok

W 2008 roku na całym świecie karę śmierci wykonano na 2 390 osobach. Trzy czwarte egzekucji odbyło się w Chinach. Jedynym europejskim krajem, w którym dokonywane są egzekucje jest Białoruś - takie dane publikuje w swoim raporcie Amnesty International (AI).

58 milionów na motywację urzędników

Stołecznego Ratusza kryzys się nie ima, dlatego prezydent nie rezygnuje z przyznania urzędnikom premii za 58 milionów złotych. - Myślę, że to normalna motywacja do pracy. To jest duża instytucja, ja muszę mieć jak najlepszych pracowników - argumentuje Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak byś nazwał pojazd z Marsa?

Amelia, Wschód Słońca, Cud - to tylko trzy z dziewięciu propozycji na imię dla nowego marsjańskiego łazika. Jak ostatecznie nazwana zostanie sonda zadecydują internauci z całego świata. Na stronach amerykańskiej agencji rządowej trwa głosowanie.

"Premier lubi słuchać, jak jest źle"

Nie ma w tej chwili złych informacji, jeśli chodzi o wykorzystanie środków unijnych. Wszystko idzie świetnie - powiedziała w TVN24 minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. W tej sytuacji - jak zastrzegła - nie ma nic do powiedzenia premierowi. - Bo lubi słuchać tylko, jak jest źle - wyjaśniła.

Króliczki Playboya za darmo on-line

Dla miłośników pięknych dam to prawdziwa gratka - prestiżowy magazyn dla panów "Playboy" otworzył swoje archiwa. Teraz każdy, kto ma dostęp do internetu, może podziwiać modelki sprzed lat. A wszystko oczywiście za darmo.

Elka z włosami koloru pomarańczy

Debiut ognistowłosej Elki z oczami jak guziki. Tydzień po urodzeniu mała małpka jest niewiele większa od ludzkiej dłoni. Została odtrącona przez matkę tuż po narodzinach. Pracownicy z zoo w Sydney trzymali za nią kciuki – żeby przetrwała ten kryzys i przeżyła.

Nastolatki do towarzystwa. "Chciałyśmy dorobić"

Uciekły z domu i postanowiły dorobić. W agencjach towarzyskich. - Było miło - deklarowała 15-letnia Angelika i 16-letnia Marta. Mniej miło było właścicielom i pracownikom tych agencji, którzy za stręczenie nieletnich właśnie usłyszeli wyroki przed sądem w Świeciu - pisze "Gazeta Pomorska".

Francuz chce być rzecznikiem Polski

Mam nadzieję, że będę pomostem między Polską a Francją - powiedział w TVN24 francuski publicysta Bernard Margueritte, tłumacząc dlaczego kandyduje na europosła z listy PSL. Margueritte zamierza udowodnić, że dziennikarz może być lepszym politykiem niż inni.

"Hanna Lis strzeliła focha"

Dlaczego Hanna Lis odmówiła przeprowadzenia wywiadu z szefem eurosceptycznej partii Libertas Daclanem Ganleyem, a Piotr Kraśko, który się tego podjął, ostatecznie sprzeciwił się wyemitowaniu rozmowy? Według Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej z PO odpowiedź jest jedna: dziennikarze TVP nie są ślepi na zachłanność polityczną nowego szefostwa. Ale były poseł LPR Krzysztof Bosak ma inną tezę: - Hanna Lis po prostu strzeliła focha - oceniał w "Magazynie 24 godziny" TVN24.

Dziennikarki przed wojskowym wywiadem

Zatrzymane w ubiegłym tygodniu dwie amerykańskie dziennikarki znalazły się w rękach wojskowego wywiadu przesłuchiwane są przez wywiad Korei Północnej. Zarzut jaki się im stawia to szpiegostwo - donoszą we wtorek południowokoreańskie media oraz internetowe wydanie dziennika "Asia Times".

Prokuratorzy drżą w posadach

Od wymierzenia kar dla prokuratorów tropiących afery korupcyjne mogą rozpocząć się zapowiadane zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Według "Dziennika" na początku kwietnia kilku śledczych, których nazwiska pojawiają się często na pierwszych stronach gazet, może stracić stanowiska. Kto stanie w pierwszym szeregu do ścięcia? Być może Zbigniew Niemczyk i Marek Wełna.

Rybka z Wi-Fi na straży czystości

Mechaniczna ryba mierząca 1,5 metra i kosztująca 30 tysięcy dolarów niebawem może stać na straży czystości morskich wód. Skonstruowali ją brytyjscy naukowcy i - jeżeli wszystko pójdzie dobrze - akweny zaroją się od takich urządzeń ze specjalną misją.