Najnowsze

Najnowsze

Nowi podejrzani o korupcję w służbie zdrowia

Trzy osoby zostały zatrzymane i dowiezione przed oblicze prokuratora w związku z aferą korupcyjną w służbie zdrowia. To Marek P. - dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Szymon M. - dyrektor szpitala w Kamieniu Pomorskim i Agata Sz. - była pracownica jednej z firm medycznych.

Polak ukradł GPS belgijskiemu ministrowi

Na gorącym uczynku złapano Polaka, który w siedzibie belgijskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych kradł urządzenia GPS. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w siedzibie ministerstwa w Brukseli.

Wizyta Julii Tymoszenko pod znakiem Euro 2012

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko przyjechała w poniedziałek z jednodniową wizytą do Polski. Wizytę rozpoczęła od spotkania z Donaldem Tuskiem. Główny temat: organizacja EURO 2012 przez Polskę i Ukrainę. Po południu Tymoszenko spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Kaczyński: mamy z Sarkozym plan

Prezydent Lech Kaczyński zapewnił, że Polska nie będzie przeszkodą w procesie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego i że ustalił z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym "wspólny plan". Nie chciał jednak ujawnić na czym on polega. Lech Kaczyński od niedzieli gości w Paryżu.

Miał 2,3 promila i kierował ruchem pociągów

Miał 2,3 promila alkoholu we krwi i kierował ruchem pociągów w nastawni kolejowej w Katowicach. 48-latek już stracił pracę na kolei, a za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy grozi mu 12 lat więzienia.

Górnicy oddają krew dla ofiar katastrofy

W kopalni "Ziemowit" w Lędzinach stanął ambulans do pobierania krwi. O oddawanie życiodajnego płynu zaapelowali lekarze, opiekujący się ofiarami wypadku w polskiego autokaru Serbii. Do tej pory ponad 170 górników zapisało się na taki zabieg.

"Był świadkiem naszych czasów"

- Prof. Bronisław Geremek był świadkiem swoich czasów, naznaczonym wszystkimi dolegliwościami XX wieku. Wiedział, że najważniejszy jest dialog i odpowiedzialność. W ten sposób budował pozycję Polski w UE - powiedział na antenie TVN24 senator Krzysztof Piesiewicz.

Samotną żeglarkę przywitały... psy

W piątek nigdy nie wypływa się w morze. Tak głosi żeglarski przesąd. Natasza Caban, polska żeglarka która płynie w samotną podróż dookoła świata, piątek przeczekała w porcie. Ale i tak niełatwo płynęło się jej do Australii.

Syria grozi całemu światu

Syryjski prezydent Bashar al-Assad powiedział w poniedziałek, że ewentualny atak na Iran w związku z jego programem nuklearnym będzie miał poważne konsekwencje dla USA, Izraela i całego świata.

Porwana Miss Uniwersum

Tytuł Miss Uniwersum 2008 zdobyła 22-letnia Wenezuelka Dayana Mendoza. Piękność z Ameryki Południowej została niegdyś w swoim kraju porwana. Teraz wyznała, że to doświadczenie nauczyło ją zachować równowagę w stresowych sytuacjach.

Obama chce wycofać wojsko z Iraku

Prezydencki kandydat demokratów Barack Obama zapowiedział wycofanie większości amerykańskich wojsk z Iraku do 2010 roku. Po zwycięstwie w wyborach nie chce też ustanowienia tam stałych baz.

Pierwszy raz jechał "piętrusem"

- Kolega nie miał doświadczenia. Uczył się dopiero jeździć piętrowym autokarem. Cały czas mu mówiłem, żeby się trzymał środka drogi, a jego ciągnęło na prawo. Ja bym wiedział, jak wyprowadzić autobus, by zminimalizować straty. A on skręcił - tak o przyczynach wypadku polskiego autobusu w Serbii mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" drugi kierowca - Zdzisław Kucharczyk.

Nowe szczegóły w sprawie afery w Sopocie

Drugie dno korupcyjnej afery w Sopocie. Prezydenta miasta Jacka Karnowskiego z oskarżającym go teraz przedsiębiorcą łączyły sprawy biznesowe - twierdzi "Rzeczpospolita".

Turyści wracają po tragedii

Większość obszaru południowo-zachodniej chińskiej prowincji Syczuan została ponownie otwarta dla turystów - informuje w poniedziałek "China Daily". Podczas majowego trzęsienia ziemi zginęło tam prawie 70 tys. ludzi, a kilka milionów zostało bez dachu nad głową.

Gronkiewicz-Waltz irytuje kolegów z PO

Warszawskie działania Hanny Gronkiewicz-Waltz nie zyskały aprobaty Platformy Obywatelskiej. - Nigdy nie należała do osób bliskich Donaldowi Tuskowi. Ale teraz w kierownictwie partii narasta już prawdziwa irytacja – mówi "Rzeczpospolitej" anonimowo jeden z czołowych polityków PO.

Zakładniczka z Legią Honorową

Była zakładniczka, przetrzymywana przez 6 lat w kolumbijskiej dżungli przez partyzantów z FARC, zostanie uhonorowana najwyższym odznaczeniem nadawanym przez francuski rząd - Legią Honorową.

Urlop? Dziadek na przechowanie do szpitala...

Szpitalne sale w wakacje zapełniają się starszymi ludźmi. Oddają je tam rodziny, aby pod pretekstem choroby zapewnić sobie spokojne wakacje. Właściwie nie mają alternatywy, bo w Polsce nie ma systemu opieki krótkoterminowej - alarmuje "Dziennik".

Słowackiego czytamy w całości

Polacy chcą, by dzieła Słowackiego czy Gombrowicza były obowiązkowymi lekturami czytanymi w całości - takie są wyniki badań, które na zlecenie "Dziennika" w piątek i sobotę przeprowadził TNS OBOP.

Angielski nieobowiązkowy

Według nowej reformy nauczania opracowanej przez MEN, od 1 września każdy pierwszoklasista będzie obowiązkowo uczył się języka obcego. Pomysł firmowany przez minister Katarzynę Hall z niepokojem przyjmują szefowie resortów edukacji poprzednich rządów. Obowiązek nauki powinien dotyczyć języka angielskiego, a nie jakiegokolwiek innego języka - mówią "Dziennikowi".

Traktat za stocznie?

W środę Komisja Europejska ma zdecydować o losie naszych trzech stoczni. Jeśli uzna, że muszą zwrócić pomoc publiczną, upadną - pisze "Gazeta Wyborcza".

Pracujemy coraz krócej

W ciągu trzech ostatnich lat roczny czas pracy przeciętnego pracownika skrócił się o 23 godziny - podaje "Puls Biznesu".

Policja żegna się z polonezem

Warszawska policja nie będzie już ścigać piratów drogowych i przestępców polonezami. Ogłosiła chce się pozbyć 26 takich aut. Czy znajda się na nie chetni?

23 osoby stratowane w Sudanie

23 osoby zostały dosłownie zadeptane przez tłum w Sudanie. Tragedia wydarzyła się podczas uroczystego przejścia do służby wojskowej nowych roczników.

Brytyjski rząd powybija zęby rekinom

Kto jest dla nich wzorem? Słynny Mackie Majcher z "Opery za trzy grosze". Na ulicach Londynu i w całej Wielkiej Brytanii grasują coraz liczniejsze bandy nożowników. Rząd chce zmiękczyć przestępców. W ramach nowego planu resocjalizacji, skazani musieliby odwiedzać szpitale na których leżą poranieni nożem, spotykać się z rodzinami ofiar i odsiadującymi wyroki więzienia za posługiwanie się tą bronią.

Znani prawnicy prali brudne pieniądze

Katowicki Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej na przełomie marca i kwietnia wszczął śledztwo w sprawie prania brudnych pieniędzy, w czym mieli brać udział m.in. adwokaci i właściciele kancelarii prawnych - napisała "Rzeczpospolita".

Nauczyciele nie dostaną emerytur pomostowych

W tym tygodniu skończą się konsultacje projektu ustawy o emeryturach pomostowych. Agnieszka Chłoń-Domińczak, wiceminister pracy i polityki społecznej, zapowiada na łamach "Gazety Prawnej", że rząd nie ugnie się pod presją związków zawodowych, które domagają się, aby świadczenia te były wypłacane zdecydowanie większej liczbie osób.

Zmarł Europejczyk nadzwyczajnej wielkości

- Uosabiał podstawowe wartości ideału europejskiego - napisał prezydent Francji Nicolas Sarkozy. - Odszedł wspaniały polski patriota i zagorzały Europejczyk - wtórował prezydent Włoch Giorgio Napolitano. - Nie żyje symbol wolności - dodał Jose Barroso. Śmierć Bronisława Geremka wywała lawinę kondolencji w całej Europie.