Najnowsze

Najnowsze

22-latek przewrócił autokar

- To wielkie szczęście, że nie ma ofiar śmiertelnych - mówi portalowi tvn24.pl Marek Kowacz z zakopiańskiej policji. Po południu na drodze K49, na jednym z podjazdów w kierunku Białki Tatrzańskiej, doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. 22-latek nie zdążył wyprzedzić autokaru i - uciekając przed jadącym z naprzeciwka fiatem - uderzył w jego bok. Autokar wpadł do rowu i przewrócił się.

"Oaza Mórz" za miliard euro

360 metrów długości, 65 metrów wysokości, 18 pokładów i kabiny dla prawie 8 tysięcy pasażerów i członków załogi – to największy na świecie statek pasażerski w liczbach. Największe wrażenie robi jednak inny numer – prawie miliard euro, jakie armator zapłacił za zbudowanie "Oazy Mórz".

Rosjanie: Józef Beck był niemieckim agentem

Józef Beck, przedwojenny szef MSZ Polski, był agentem niemieckim, a Stanisław Mikołajczyk - brytyjskim - to kolejne rewelacje rosyjskiego wywiadu. Dołączyły do oskarżeń warszawskiego rządu o współpracę z Hitlerem i plany wspólnego najazdu na ZSRR. - To bzdura - krótko komentuje szef Stacji Naukowej PAN w Moskwie i biograf Becka, profesor Mariusz Wołos.

Noel Gallagher zostawia brata w Oasis

Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów piosenek Noel Gallagher oświadczył, że opuszcza zespół Oasis. Powiedział, że nie może już dłużej pracować ze swoim bratem Liamem, wokalistą grupy.

Policja martwi się, że ma za dużo komputerów

Specjalna analiza zlecona przez Komendanta Głównego Policji ma dać odpowiedź, czy policjanci nie męczą się z nadmierną ilością komputerów. Przynajmniej w niektórych jednostkach. Według policyjnych wyliczeń, pod względem skomputeryzowania, nasi funkcjonariusze zostawiają w tyle wielu ich europejskich kolegów. Na jednego policjanta przypada w Polsce pół komputera.

"Wojna o pamięć trwa". Davies broni Polski

- W wojnie o pamięć niewiele rzeczy można porównać ze skalą i determinacji zmasowanej ofensywy propagandowej, którą Moskwa rozpętała w przededniu spodziewanego wyjazdu premiera Władimira Putina do Polski - pisze Norman Davies w "The Independent". Tak brytyjski historyk odpowiada na rosyjskie publikacje na temat paktowania Polaków z Hitlerem, które nazywa "szokującymi".

Na południu zawieje i zagrzmi

Uwaga, mieszkańcy południowo-zachodniej Polski: będzie lało, wiało i porządnie zagrzmi. IMGW ostrzega przed możliwymi podtopieniami, uszkodzeniami dróg i budynków oraz trudnościami komunikacyjnymi.

850 osób upchali jak sardynki. Na 200 osób – 2 WC

Skandaliczne warunki w greckim obozie dla imigrantów w Pagani. 850 imigrantów, głównie z Afganistanu, upchanych jest jak sardynki na piętrowych łóżkach i materacach. W jednym z pomieszczeń – 150 kobiet i 50 dzieci ma "do dyspozycji" tylko dwie toalety. Lekarza tam nie widziano - małe dzieci, bardzo często przebywające w ośrodku bez rodziców, leżą przez wiele dni z wysoką gorączką.

Farfał: o. Rydzyk dostał tylko materiały o papieżu

- Umowa o udostępnianiu archiwów TVP Telewizji Trwam dotyczy tylko materiałów społecznych i religijnych - zapewnia p.o. prezesa TVP Piotr Farfał i zapowiada pozwanie "wszystkich mediów, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje". O umowie TVP z TV Trwam napisała "Gazeta Wyborcza".

Z ubrań zrobili atrapy ciał i poszli się powiesić

Kilka minut przed godziną 7 rano w zakładzie karnym w Goleniowie znaleziono ciała dwóch więźniów. Powiesili się w nocy w tzw. kąciku sanitarnym. - Dobrze się do tego przygotowali. Z własnych ubrań zrobili pod kocami atrapy ciał ludzkich. Strażnik myślał, że śpią - mówi TVN24 rzecznik Służby Więziennej Luiza Sałapa.

Europa Wschodnia "boi się o bezpieczeństwo"

Administracja Baracka Obamy opracowała plany alternatywne do tarczy antyrakietowej, nie wykluczające rezygnacji z instalacji w Polsce i Czechach, co ucieszyłoby Rosję i Niemcy, ale pogorszyło relacje z amerykańskimi sojusznikami w Europie Wschodniej - pisze w sobotę "New York Times". I zauważa, że polscy dyplomaci i Europa Wschodnia boją się, że Stany Zjednoczone bagatelizują potrzeby bezpieczeństwo w tym rejonie świata.

Na jednego górala dziesięciu turystów

30 tysięcy turystów dziennie wyruszało w Tatry, w sklepach w Zakopanem sprzedano trzy razy więcej chleba niż w ubiegłe wakacje, a w szczytowych momentach na jednego mieszkańca Zakopanego przypadało dziesięciu przyjezdnych. Tak wyglądały ostatnie dwa miesiące w stolicy polskich gór. Takiego tłoku nie było tam od lat.

Amerykańska delegacja będzie poważniejsza

Amerykańska delegacja na obchody 70. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej powiększyła się o szefa Narodowej Rady Bezpieczeństwa USA, gen. Jamesa Jonesa - potwierdził rzecznik MSZ Piotr Paszkowski, Generał dołączy do byłego sekretarza obrony w administracji Billa Clintona, Williama J. Perry'ego.

MSZ nie odpowie Rosji. Na razie

- MSZ na razie nie planuje żadnej reakcji na zapowiedzianą na 1 września prezentację w Rosji książki "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45" - poinformował rzecznik resortu Piotr Paszkowski. Ministerstwo weryfikuje informacje na ten temat - powiedział.

Kard. Glemp na motorze

Ponad stu motocyklistów z całej Polski wyruszyło z pl. Piłsudskiego na wschód. Przez kolejne 2 tygodnie pokonają ponad 6 000 km, aby spotkać się z Polakami mieszkającymi na Wschodzie i oddać hołd tym, którzy zostali pomordowani.

"1 września to dzień pamięci o winie Niemiec"

- 1 września to dzień żałoby za cierpienie oraz pamięci o winie Niemiec, które rozpoczęły II wojnę światową. (...) To też znak pojednania, że polski premier Donald Tusk zaprosił mnie, niemiecką kanclerz, na te uroczystości rocznicowe - powiedziała Angela Merkel w nagraniu wideo, opublikowanym w sobotę na jej stronie internetowej.

Przesłuchano pierwszych świadków ws. matki Róży

Prokuratura przesłuchała już pierwszych świadków ws. sterylizacji, jakiej została poddana Wioletta Woźna, matki małej Róży. Na pytania śledczych odpowiadali lekarze ze szpitala w Szamotułach, gdzie przeprowadzono operację. W poniedziałek ma być przesłuchana poszkodowana kobieta, która twierdzi, że nie wyraziła zgody na zabieg.

Dolar za minutę głaskania

Kawiarnia pełna królików w mieście Nagoya w Japonii. Chętni mogą tam pogłaskać puszyste futerko króliczków, płacąc dolara za minutę tej przyjemności. Przy okazji mogą coś zjeść – na przykład na talerzu w kształcie królika.

Zablokowana krajowa "8"

Trzy osoby zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło na obwodnicy Ząbkowic Śląskich. Droga krajowa nr 8 Wrocław - Kudowa Zdrój została całkowicie zablokowana.

Trzęsienie ziemi w Chinach. Skały przysypały drogi

Potężne wstrząsy o sile 6, 4 i 5 stopni w skali Richtera w chińskiej prowincji Qinghai. Nie ma doniesień o ofiarach. Uszkodzonych jest wiele budynków, drogi są zablokowane przez gruz i oderwane fragmenty skał – informuje państwowa telewizja CCTV.

Porwanie, więzienie i gwałty przez 18 lat

Jaycee Lee Dugard została porwana 18 lat temu, jako 11-latka. Była więziona i gwałcona przez cały ten czas w małym domu w miejscowości Antioch w Kalifornii. Urodziła w niewoli dwoje dzieci. Małżeństwo Philip i Nancy Garrido, które według śledczych ją porwało, nie przyznaje się przed sądem do winy.

Po buncie w poprawczaku naprawiają szkody

Po zadymie, którą zrobili w poznańskim poprawczaku, sami chcą naprawić szkody. - Naprawa zniszczeń potrwa kilka tygodni, ale to dobra forma resocjalizacji dla wychowanków - powiedział na antenie TVN24 wicedyrektor Zakładu Poprawczego w Poznaniu Sebastian Dec.

Bimbrem leczą kryzys. Fiskus szaleje

Rakija, której produkcja jest głęboko zakorzeniona w tradycji bułgarskiej, okazała się deską ratunku w kryzysie zarówno dla zwykłych obywateli i restauratorów, jak i dla fiskusa. W renomowanych restauracjach nad Morzem Czarnym w tym sezonie hitem jest "rakija domowa", za którą nie zapłacono akcyzy. Według niektórych szacunków, wartość niezapłaconego podatku to 15-20 mln euro.

Kalifornia: tysiące uciekły przed ogniem

Co najmniej dwa tysiące ludzi musiały opuścić domy ze względu na pożary pustoszące hrabstwo Los Angeles i jego okolice w Kalifornii. Pożary szaleją na tym terenie od czwartkowego wieczora. Z żywiołem walczy 400 strażaków.

Polacy chcą przeprosin za napaść

Premier Władimir Putin powinien na Westerplatte przeprosić za 17 września 1939 r. – uważa zdecydowana większość Polaków, pytanych przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Prezydent i premier skazani na rządowe "trupy"

Polskie VIP-y na razie nie przesiądą się do nowych samolotów. Jak ustaliła TVN24, rząd najprawdopodobniej zrezygnuje z leasingowania dwóch brazylijskich Embraerów 175, które miały zastąpić wysłużone rosyjskie maszyny rządowe. Powodem są zbyt wysokie koszty.

Socjalizm albo śmierć

Hawana, 31 lipca 2006 roku. Sekretarz Fidela Castro ogłasza, że wódz, na kilka dni przed swoimi 80. urodzinami przeszedł poważną operację. "Tymczasowo" przekazuje władzę młodszemu bratu. Przez świata przemyka błyskawiczna myśl - idą zmiany! Dzisiaj, ponad dwa lata od tego wydarzenia, po tamtej euforii pozostało już tylko pytanie - czy kiedykolwiek nadejdą?