Najnowsze

Najnowsze

Złodzieje ukradli 250 metrów trakcji

Podróżni skazani na komunikację zastępczą i pociągi kierowane na objazdy - taki jest skutek kradzieży 250 metrów sieci trakcyjnej na trasie Białystok-Ełk. Sprawców szuka już policja.

W katedrze bawili się w cenzorów

Troje młodych katolików zgorszył obraz nagich aniołów wiszący na fasadzie katedry w Montauban w południowej Francji. Zakradli się więc i przysłonili gazetą "wstydliwe" części anielskiego ciała.

Lekarze: cofnąć karę dla szpitali. Ukarać pracownika NFZ!

Cofnięcia kar prawie dwóch milionów złotych, nałożonych na trzy warszawskie szpitale i wyciągnięcia konsekwencji wobec pracownika NFZ, który wymierzył ich wysokość, domaga się samorząd lekarski. To reakcja na decyzję Funduszu po prowokacji dziennikarza TVN24, któremu nie udzielono pomocy pomimo jego sugestii, że ma objawy grypy A/H1N1.

BXVI wchodzi do showbiznesu

Benedykt XVI chce wejść na rynek muzyczny. Według brytyjskiego "Guardiana" papież zamierza wydać płytę "Alma Mater" w najgorętszym momencie roku, czyli okresie przedświątecznym.

Niemiecka firma zabrania protestów w Iranie

Natychmiastowe zwolnienie za udział w antyrządowej manifestacji - takie ultimatum postawiła niemiecka firma Knauf Gips KG swoim pracownikom w Iranie - donosi "Wall Street Journal". Według dziennikarzy, rząd postawił firmie taki warunek w zamian za wolność jednego z kierowników, aresztowanego właśnie na manifestacji przed kilkoma tygodniami.

Nastolatkowie skatowali bezdomnego

Trzej młodzi mężczyźni bez wyraźniej przyczyny skatowali bezdomnego w Płocku. Okładali go metalowymi rurami po całym ciele. Ciężko pobity 37-latek trafił do szpitala. Jego stan lekarze określają jako poważny. Napastnicy zostali zatrzymani przez policję.

Wśród zaginionych z "Langeland" nie ma Polaków

Na pokładzie frachtowca "Langeland", który zatonął u wybrzeży Szwecji, nie było Polaków - informacje szwedzkich mediów w rozmowie z TVN24 zdementowała Joanna Formago, polska wicekonsul w Malmo. Sześciu członków załogi statku uznaje się za zaginionych.

Samochód "na amfę" zamiast na gaz

Około godziny drugiej w nocy na przejściu granicznym w Budzisku (woj. podlaskie) podczas rutynowej kontroli celnicy udaremnili przemyt 10 kilogramów amfetaminy i 2 kilogramy niezidentyfikowanych jeszcze zielonych tabletek.

Hiszpania zbroi się przeciw terrorystom

Hiszpańskie siły bezpieczeństwa zostały postawione w stan maksymalnej gotowości. Władze obawiają się kolejnych zamachów terrorystycznych w związku z przypadającą w piątek 50. rocznicą powstania organizacji separatystów baskijskich ETA. Właśnie tę organizację obarcza się odpowiedzialnością za czwartkowy zamach na Majorce.

Fikcja "naszej-klasy". Wyrok prawdziwy

Pięć tysięcy złotych będzie musiał zapłacić właściciel portalu nasza-klasa.pl, za to, że zbyt długo zwlekał z usunięciem fikcyjnego konta jednego ze swoich użytkowników. To on złożył pozew. Teraz, oprócz pieniędzy na swoim koncie, zobaczy przeprosiny na stronie portalu i w jednym z zachodniopomorskich tygodników. O ile spółka nie złoży odwołania.

Członek KRRiT donosi na szefa

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Lech Haydukiewicz uważa, że szef Rady, Wojciech Kołodziejski nie dopełnił swoich obowiązków podczas czwartkowego wyboru rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. W związku z tym zamierza powiadomić prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez swojego szefa.

Szalał pijany. Jest już w domu

W środę pijany gnał spychając innych z drogi. Teraz jest już w domu - wyszedł za kaucją. Mężczyzna ten kilkakrotnie był wcześniej zatrzymywany za jazdę po alkoholu. - Sąd powinien rozważyć, czy w takim drastycznym przypadku nie zastosować jednak aresztu - uważa Zbigniew Ćwiąkalski.

2 tygodnie zamiast 2 lat

Dwa tygodnie, a nie dwa lata - najprawdopodobniej tylko tyle będzie trzeba poczekać na ekspertyzę biegłych w sprawie 11-letniego Michała, któremu - według jego mamy - szczecińscy rehabilitanci połamali nogi. Ekspertyza jest konieczna by rodzina chłopca dostała jakiekolwiek zadośćuczynienie za krzywdę Michała.

Mediacje przy piwie

Okrągły stół, cztery krzesła, cztery kufle i czterej mężczyźni - w Białym Domu Barack Obama przy piwie mediował w sporze sierżanta Jamesa Crowleya i prof. Henry'ego Louisa Gatesa. Do mężczyzn dołączył niezapowiedziany wcześniej gość - wiceprezydent Joe Biden.

Co poseł PiS wie o Powstaniu Warszawskim?

Ile dni trwało Powstanie Warszawskie? Wygląda na to, że to pytanie zaskoczyło podczas rozmowy z radiem TOK FM posła PiS Adama Hofmana. - Nie róbmy takich testów, bo to nic nie daje - bronił się przed odpowiedzią poseł, zasłaniając tym samym swoje luki w pamięci.

Sześciu zabitych w wypadku autobusu

Sześć osób zginęło w wypadku autobusu niedaleko Barcelony. Pojazd wypadł z drogi na zjeździe z autostrady. Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć.

Świat czeka na wyrok

11 lub 12 sierpnia poznamy wyrok w sprawie więzionej przez niemal dwie ostatnie dekady birmańskiej laureatki nagrody Nobla Aung San Suu Kyi. Sąd w Rangunie odłożył tym samym ogłoszenie wyroku, które miało być znane już dzisiaj.

Niemcy chcą naszych nauczycieli

Jeden z najbardziej liczących się niemieckich związków zawodowych nauczycieli apeluje do rządu tego kraju: "sprowadźcie belfrów z Polski" - pisze "Gazeta Wyborcza". Już od września w niemieckim systemie edukacji zabraknie 40 tys. nauczycieli matematyki, informatyki, biologii, geografii i fizyki - wylicza gazeta.

Lider rebeliantów zabity w areszcie. Policja milczy

Przywódca islamskiej sekty, która przed kilkoma dniami wszczęła w Nigerii krwawe zamieszki, nie żyje. Został pojmany przez policjantów i wojsko, kiedy wraz ze swymi towarzyszami próbował uciec z obławy. Potem rzecznik nigeryjskiej policji poinformował, że Mohammed Yusuf został zabity w areszcie. Policja nie zdradziła szczegółów jego śmierci.

Knedliki z pierogami w jednym konsulacie

Wspólne polsko-czeskie placówki dyplomatyczne wkrótce staną się faktem - pisze piątkowy "Dziennik". Szef czeskiej dyplomacji Jan Kohut, który spotkał się w czwartek z szefem MSZ w Polsce Radosławem Sikorskim powiedział, że już niebawem Polacy i Czesi siądą do rozmów, by uzgodnić szczegóły. A wszystko to przez kryzys.

"Poluzak", "psiełonki" i "dżydżyt" - co to takiego?

Najczęściej śmieszy, czasem zadziwia i niemal zawsze wprawia dorosłych w zakłopotanie - mowa o dziecięcym języku, którego poza rodzicami - nikt nie potrafi zrozumieć. Niedługo na półki księgarń trafi specjalistyczny słownik, który zbiera i wyjaśnia najoryginalniejsze słowa wymyślone i używane przez dzieci.

Wynajęła brzuch, teraz walczy o dziecko

Najpierw za pieniądze wypożyczyła swój brzuch i urodziła dziecko obcych ludzi. Teraz 32-letnia łodzianka chce przed sądem walczyć o prawo do opieki nad chłopcem. W polskim prawie - to precedens. Jak informuje "Dziennik", kobieta ma spore szanse na odzyskanie dziecka.

Dopalają na wczasach

Nie opalanie, a dopalanie stało się tegorocznym przebojem na polskich plażach - wynika z raportu "Rzeczpospolitej". Chaos, diablo i snow power święcą triumfy, a władze kurortów bezradnie załamują ręce. Również policja bije na alarm - pisze gazeta.

Sezon ogórkowy? To już!

Na litr wody łyżka soli i łyżeczka cukru - to najprostszy przepis na zalewę do kiszonych ogórków. Przepis bardzo na czasie, bo "sezon ogórkowy" wszędzie, gdzie okiem sięgnąć - od grządek, poprzez teatry i kina, aż po sejmowe ławy.

Airbus zmienia producenta części

Po ostatnich głośnych katastrofach samolotów typu Airbus, ich europejski producent, Airbus Industrie zalecił liniom lotniczym zmianę dostawcy części do czujników szybkości. Chodzi o komponenty zamontowane w samolotach dalekiego zasięgu. W miejsce dotychczasowych francuskich - będą wstawiane części wyprodukowane przez amerykańską firmę Goodrich.

Piraci zawitali na Bałtyk?

Nieznani sprawcy sterroryzowali załogę i na kilkanaście godzin przejęli kontrolę nad fińskim statkiem towarowym. Do zajścia doszło w nocy 24 lipca na szwedzkich wodach terytorialnych, między wyspami Gotlandia i Olandia. Jednak sprawę ujawniono dopiero po tygodniu.

"Opis nieuchronnej klęski. Dzień po dniu"

Czwartek, 30 lipca - To jest opis zbliżania się ku klęsce, opis nieuchronnej katastrofy i agonii. To była dla mnie rozdzierająca lektura – mówi dziennikarz TVN24 Maciej Wierzyński. Jego ojciec walczył w Powstaniu Warszawskim i w obozie jenieckim napisał relację z 63 dni walk.