Najnowsze

Najnowsze

Polski Skarabeusz poleci na Marsa

Jest mały, szaro-srebrny i potrafi kręcić filmy. Mowa o Skarabeuszu, robocie skonstruowanym przez studentów Politechniki Warszawskiej i członków Mars Society Polska, który niebawem poleci na Marsa. We wtorek maszynę pokazano na specjalnej konferencji.

Hakerzy zaatakowali Wałęsę

Blog Lecha Wałęsy stał się prawdopodobnie ofiarą ataku hakera - poinformował rzecznik portalu MojaGeneracja.pl, na którym były prezydent umieszczał swoje wpisy. Ze strony zniknęły wszystkie notatki prezydenta, prywatne zdjęcia i skany dokumentów.

Samoobrona wchodzi do Sejmu

Na dwa razy większe poparcie niż PiS mogłaby liczyć PO, gdyby wybory odbyły się w połowie maja. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD i Samoobrona. Poniżej progu wyborczego znalazłby się natomiast PSL - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

"Znów stracę jeden dzień"

Były premier Jarosław Kaczyński ma się stawić w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze. Będzie przesłuchany w związku z prowadzonym tam śledztwem, które ma wyjaśnić, czy ABW i policja bezprawnie podsłuchiwały dziennikarzy i inne osoby. - Jeżeli prokuratura w Polsce poważnie traktuje konfabulacje Kaczmarka, to jest to jej problem. Ja natomiast znów stracę jeden dzień - skomentował prezes PiS.

Siedziba KE nadal zamknięta

Główna siedziba Komisji Europejskiej, w której w poniedziałek wybuchł groźny pożar, pozostaje zamknięta z powodów bezpieczeństwa. Największe straty ogień spowodował na dwóch ostatnich piętrach.

"Premier mówi prawdę ws. stoczni"

Premier podaje prawdziwą kwotę pomocy publicznej dla Stoczni Gdańskiej. Nie wiem, czy zarzut kłamstwa ze strony związkowców bierze się z celowej dezinformacji, czy niewiedzy - powiedział w TVN24 Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego Donalda Tuska. I przypomniał, że raport NIK, na który się powołują, jest cząstkowy.

Chcą dymisji Zalewskiego

- Żądamy dymisji Prokuratora Krajowego Edwarda Zalewskiego i wzywamy Donalda Tuska do oświadczenia, czy akceptuje takich ludzi w swoich szeregach - ogłosił Arkadiusz Mularczyk podczas konferencji prasowej. To odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości na ustalenia dziennikarzy TVN. Według reporterów "Superwizjera" Zalewski w latach 80-tych wydał zgodę na przesłuchanie niepełnosprawnego opozycjonisty Stanisława Śniega.

Eksperci: tarcza nie ma sensu

Planowana w Europie amerykańska tarcza antyrakietowa, mająca chronić przed potencjalnym atakiem rakietowym Iranu, będzie nieskuteczna wobec typu pocisków, które Teheran może wyprodukować - wynika ze wspólnej analizy amerykańskich i rosyjskich naukowców. Dokument opublikował amerykański dziennik "Washington Post".

Najlepiej mu na plecach mamy

W izraelskim parku safari na świat przyszedł mały mrówkojad. Ma na imię Artur i na razie jego ulubionym zajęciem jest spanie na plecach mamy.

Wróg Tymoszenko opuścił prezydenta

Wiktor Bałoha opuścił administrację prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenko. Dymisja przewodniczącego sekretariatu ma poprawić stosunki głowy państwa z premier Julią Tymoszenko, z którą Bałoha był skonfliktowany. - Przyjąłem jego dymisję - powiedział Juszczenko w wywiadzie, opublikowanym we wtorek przez kijowską gazetę "Dieło". Juszczenko nie ukrywa także, że odejście Bałohy ma mu pomóc w kampanii wyborczej, w których będzie ubiegał się o reelekcję.

Hutnicy: nie chcemy być zadymiarzami

"Solidarność" hutników z Krakowa zmienia zdanie. Wbrew zapowiedziom nie będzie jednak demonstrować w 20. rocznicę wolnych wyborów. - Nie chcemy być odbierani jako zadymiarze - mówi RMF wiceszef związku Leszek Kochan.

Działacz partyjny skazany na karę śmierci

Niepokojące informacje docierają z Korei Północnej. Jak informuje południowokoreańska agencja Yonhap skazano tam na karę śmierci i stracono wysokiej rangi działacza partyjnego odpowiedzialnego za stosunki z Seulem. Informacji nie potwierdza południowokoreańskie Ministerstwo ds. Zjednoczenia Korei.

Gałęzewski: Jestem zszokowany. Premier kłamał

- Jestem zszokowany, bo premier, patrząc milionom telewidzów w oczy, kłamał - mówił w "Poranku TVN24" o poniedziałkowej debacie Donalda Tuska ze związkowcami szef "Solidarności" Stoczni Gdańskiej, Roman Gałęzewski. Zdaniem stoczniowców, premier w czasie debaty podał nieprawdziwe informacje dotyczące pomocy publicznej dla stoczni.

"Ukradli premierowi show"

"Stracona szansa", "Teatr jednego aktora", "Demagogia nad kolebką" - to prasowe komentarze do debaty Donalda Tuska z przedstawicielami dwóch związków zawodowych Stoczni Gdańskiej. Według "Dziennika" związkowcy z OPZZ i "Solidarności", nie pojawiając się na dziedzińcu Politechniki, "ukradli premierowi show", ale "zaoszczędzili sobie upokorzenia". Słowo "show" pada też w komentarzu "Rzeczpospolitej". Zdaniem gazety stoczniowcy słusznie obawiali się, że szefowi rządu chodzi wyłącznie o spektakl propagandowy.

Internauci o debacie: to farsa

Farsa - tak najkrócej oceniają spotkanie premiera ze stoczniowcami internauci tvn24.pl. Ich zdaniem debata została zdominowana przez monolog premiera i zbyt łatwe pytania.

Dwa samoloty zderzyły się nad oceanem

Dwa niewielkie, pasażerskie samoloty zderzyły się i spadły do Oceanu Spokojnego u wybrzeży Kalifornii. Służbom ratowniczym udało się namierzyć jeden z wraków samolotu Cessna 172 w odległości 8 km od portu Long Beach skąd startował. Trwa akcja ratownicza. Nie wiadomo ile osób znajdowało się na pokładzie.

Prezydent Sri Lanki ogłasza zwycięstwo

Po 26 latach wojny domowej Sri Lanka ogłosiła zwycięstwo. O pokonaniu Tamilskich Tygrysów poinformował w parlamencie prezydent Mahinda Rajapakas. - Całkowicie uwolniliśmy kraj od terroryzmu. Przywróciliśmy kontrolę nad całym terytorium Sri Lanki - podkreślił. Tymczasem według Tamilskich Tygrysów ich przywódca żyje, wydostał się z oblężenia i jest bezpieczny.

"Era" dobrych zarobków w specłużbach

Szef ABW Krzysztof Bondaryk i nadzorujący prace wywiadu skarbowego Andrzej Parafianowicz - oto najbogatsi szefowie specsłużb. Ich majątki ujawniła właśnie Kancelaria Premiera. Bondarykowi i Parafinowiczowi udało się w zeszłym roku zaoszczędzić po około pół miliona złotych. Lwia część tej sumy to... pieniądze od spółki PTC, właściciela Ery.

Wirus A/H1N1 nadal się rozprzestrzenia

Wirus nowej śmiercionośnej grypy A/H1N1 dociera do kolejnych krajów. Pierwszy przypadek tej choroby potwierdzono w Grecji. W Japonii wirus zaatakował już 173 osoby, w Chinach jego obecność potwierdzono u siedmiu osób. Według ostatnich danych Światowej Organizacji Zdrowia na nową grypę zachorowało na świecie 8829 osób w 40 krajach. Co najmniej 74 osoby zmarły.

Lawiny zabiły 26 osób

Co najmniej 26 osób zginęło, a 6 uznaje się za zaginione po zejściu w poniedziałek ziemnych lawin w prowincji Compostela Valley, na Filipinach. 14 osób zostało rannych.

Pobił za zbyt drogie szparagi

Berlińska policja szuka mężczyzny, który w poniedziałek pobił 24-letnią sprzedawczynię szparagów, niezadowolony ze zbyt wygórowanej - jego zdaniem - ceny, jakiej za nie żądała.

Policjanci-geje szykanowani we Francji

Dwóch homoseksualnych policjantów z francuskiego Cannes oskarżyło swoich zwierzchników o przymykanie oczu na szykany, jakie spotykały ich ze strony kolegów. Poszkodowani utrzymują, że byli przez wiele miesięcy "napastowani moralnie" na tle "homofobicznym".

Kwaśniewska: jestem fanką taty

Dzieci polityków stoją murem za swoimi ojcami. W programie "Teraz My" Aleksandra Kwaśniewska i Michał Tusk nie potrafili znaleźć ani jednej politycznej decyzji swoich rodziców, z którą się nie zgadzają.

Bill Clinton wysłany na Haiti

Były prezydent USA Bill Clinton zostanie mianowany specjalnym wysłannikiem ONZ na Haiti - poinformował w poniedziałek jego rzecznik Matt McKenna. Wiadomość potwierdziły źródła w ONZ, a sekretarz generalny Ban Ki Mun oficjalnie ma poinformować o nominacji we wtorek.

"Teraz mogę spokojnie umierać"

Ledwo uruchomiliśmy naszą akcję "Stwórzmy razem album o 4 czerwca 1989", a już na Kontakt TVN24 spłynęły Państwa pierwsze wspomnienia. Karty do głosowania, cegiełki na Fundusz Wyborczy KO "Solidarność" i wzruszająca opowieść pani Barbary - o jej umierającej matce, która choć opadała z sił, kazała zawieźć się do lokalu wyborczego. Zagłosowała, a krótko potem odeszła.

A ta mała kropeczka to...

W poniedziałek dwaj astronauci po raz ostatni wyszli z wahadłowca Atlantis w przestrzeń kosmiczną. John Grunsfeld i Andrew Feustel podczas swojego ośmiogodzinnego spaceru kosmicznego zajęli się unowocześnianiem teleskopu Hubble'a - zamontowali między innymi nowe baterie i folię chroniącą urządzenie przed promieniowaniem i zmianami temperatury.

Nuklearne negocjacje w Moskwie

W Moskwie rozpoczęły się rosyjsko-amerykańskie negocjacje na temat nowego układu o ograniczeniu zbrojeń strategicznych (START). W ich pierwszej turze spotkali się eksperci obu stron.

Palikot dba o Olechowskiego

Janusz Palikot ma plan jak mocniej związać z Platformą Obywatelską jednego z jej założycieli - Andrzeja Olechowskiego. Tego ostatniego próbuje przeciągnąć na swoją stronę Stronnictwo Demokratyczne Pawła Piskorskiego - donosi "Dziennik".

Znikną auta z kratką

Prawdopodobnie wkrótce przedsiębiorcy wreszcie nie będą musieli montować w służbowych autach "kratek", by odpisać VAT od ceny samochodu - pisze "Dziennik". Nad odpowiednimi przepisami ma pracować resort finansów.