Najnowsze

Najnowsze

Polacy źle oceniają Sejm

Po roku pracy Sejmu VI kadencji 66 proc. Polaków ocenia jego pracę źle lub bardzo źle - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Prawie co drugi badany nie widzi różnicy między obecnym Sejmem a poprzednim.

"Bush na pewno polubił Polaków"

Odchodzący prezydent USA George W. Bush na pewno polubił Polaków. Zwłaszcza jego druga kadencja była udana dla relacji polsko-amerykańskich - ocenia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceszef BBN Witold Waszczykowski.

Fiskus powiadomi podatnika o kontroli

Od 1 stycznia 2009 r. podatnik będzie miał 7 dni na przygotowanie się do kontroli podatkowej. Podjęcie czynności sprawdzających wcześniej będzie wymagało zgody kontrolowanego - donosi "Gazeta Prawna".

Polscy politycy obserwują USA

Wielu polskich polityków uznało, że na czas wyborów warto wybrać się do Ameryki. Jedni pojechali po naukę, inni, by nawiązać kontakty i się wypromować, pisze "Rzeczpospolita".

Kropka nad i 04.11

Wtorek, 4 listopadaZdaniem Włodzimierza Cimoszewicza premier Donald Tusk popełnił ogromny błąd „odpuszczając” szczyt w Brukseli. - Pewnie opinia publiczna będzie mniej zbulwersowana nieobecnością Tuska niż historią z samolotem, ale ta decyzja jest niedopuszczalna. Rada Ministrów ma nie tylko przywilej, ale i obowiązek prowadzenia polityki zagranicznej – ocenił w "Kropce nad i".

Śledczy mają oko na bazę F-16

Naczelna Prokuratura Wojskowa podejrzewa, że w poznańskim Wojskowym Zarządzie Infrastruktury ustawiano przetargi. Śledczy badają m.in. inwestycje związane z bazą w Krzesinach, gdzie stacjonują samoloty F-16, informuje "Rzeczpospolita".

Wojna pagonowa prezydenta z rządem

Po raz kolejny szef MON Bogdan Klich zaproponował do nominacji generalskich tych samych oficerów, których kandydatury już wcześniej odrzucał prezydent Lech Kaczyński - ustalił "Dziennik". Będzie kolejna wojna o generałów?

"Prezydent poinformuje, nie będzie komentował"

O czym będzie mówić prezydent Lech Kaczyński na europejskim szczycie? Szef jego kancelarii Piotr Kownacki ujawnia: o uchwale w sprawie wprowadzenia w naszym kraju euro. A przy okazji gani premiera za to, że "czuje się zwierzchnikiem prezydenta".

Kolejki po horyzont, a maszyny się buntowały

Powtórka z 2000 roku? Były obawy o wpływ, jaki na ostateczny wynik wyborów w Ameryce mogą mieć psujące się maszyny do głosowania. O tym, że ekrany dotykowe zawodzą pisaliśmy już kilka dni temu. Okazuje się jednak, że to nie jedyny problem amerykańskich wyborców.

"Nad McCainem nie wisi biała flaga"

Amerykańska gorączka trwa, ale komentatorzy w "Magazynie 24 Godziny" studzą emocje. - Jeszcze trochę cierpliwości, bo wszystko się może zdarzyć - przekonują Janusz Reiter i Andrzej Jonas. – Nie miejmy wrażenia, że nad McCainem wisi biała flaga, jeszcze wszystko przed nami - ocenia Mariusz Max Kolonko.

Internauci wybrali Obamę

Bezapelacyjnie Barack Obama powinien zostać 44. prezydentem Stanów Zjednoczonych - uznali internauci tvn24.pl. Według nich również prezydent Obama będzie lepszy z punktu widzenia Polski.

"Nad McCainem nie wisi biała flaga. Wszystko przed nami"

Wtorek, 4 listopada 21:00Amerykańska gorączka trwa, ale komentatorzy w "Magazynie 24 Godziny" studzą emocje. - Jeszcze trochę cierpliwości, bo wszystko się może zdarzyć - przekonują Janusz Reiter i Andrzej Jonas. – Nie miejmy wrażenia, że nad McCainem wisi biała flaga, jeszcze wszystko przed nami - ocenia Mariusz Max Kolonko.

Izraelskie wojska biją się z Hamasem

Izraelsko-palestyńskie starcie w Strefie Gazy i pytanie: czy Izrael złamał czerwcowy rozejm? Armia izraelska zaprzecza i mówi: to tylko "likwidacja zagrożenia".

Saakaszwili zwalnia szefa sztabu swojej armii

Szef sztabu gruzińskiej armii Zaza Gogawa odchodzi. Decyzję o jego zwolnieniu prezydent Micheil Saakaszwili podjął w kontekście pięciodniowej wojny osetyjskiej pomiędzy Gruzją i Rosją.

Wybory w USA: Głosy zza świata

Podczas gdy Amerykanie tłoczą się w długich kolejkach przed lokalami wyborczymi, dwóch obywateli USA nie ma takiego problemu. Mowa o członkach załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), którzy zagłosowali 354 km od Ziemi.

Walka o życie z czasem i pogodą

To była walka z czasem. Płyta nagrobna przygniotła pięcioletniego chłopca na gorzowskim cmentarzu. Wiktor doznał poważnych obrażeń, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Przez kilkanaście godzin lekarze walczyli o jego życie. I wygrali, choć zła pogoda i mgła uniemożliwiły lot śmigłowca, który miał przetransportować chłopca do szpitala w Warszawie.

Niemcy padli Szwajcarom do stóp

Wielki problem i wielkie przedsięwzięcie. Uciskające i niewygodne wojskowe buty są problemem na skalę światową. Zmagają się z nim m.in. Szwajcarzy, którzy postanowili raz na zawsze wyeliminować tę bolączkę i wynajęli niemieckich naukowców.

Wzięli świńską krew za ludzką

Zanosiło się, że w okolicy popełniono straszliwą zbrodnię. No bo jak wytłumaczyć fakt, że przez dwadzieścia kilometrów ciągnęła się potężna kałuża krwi? Rzeczywistość okazała się jednak nie taka straszna.

Cimoszewicz: Tusk odpuścił, to błąd

Zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza premier Donald Tusk popełnił ogromny błąd „odpuszczając” szczyt w Brukseli. - Pewnie opinia publiczna będzie mniej zbulwersowana nieobecnością Tuska niż historią z samolotem, ale ta decyzja jest niedopuszczalna. Rada Ministrów ma nie tylko przywilej, ale i obowiązek prowadzenia polityki zagranicznej – ocenił w "Kropce nad i".

Mesjasz kontra Maverick

- To fantastyczne starcie między Mesjaszem a Maverickiem - ocenił w "Faktach po faktach" wybory w USA Jacek Mojkowski z tygodnika "Forum". Mesjaszem jest Obama, bo zdobywa poparcie biednych, a wojownikiem - Maverickiem McCain, bo ukształtowała go zimna wojna.

Kamiński: nie ma się co oburzać

- Trzeba nie widzieć belki w swoim oku, by nie zauważyć, że to rząd jest agresywny w polityce zagranicznej - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydencki minister Michał Kamiński. Według niego, w sprawie kolejenego zgrzytu na linii rząd-prezydent zawiniła polska ambasada, która wiedziała o wspólnej inicjatywie prezydentów Polski i Litwy i mogła poinformować o tym premiera i ministra spraw zagranicznych.

Praga ociekała seksem

Producenci erotycznych zabawek, magazynów i ubrań, a także tancerki i striptizerki wszyscy oni przybyli do czeskiej Pragi na czternaste już spotkanie Erotica Sex Europe. Impreza odbyła się, mimo że kilka dni wcześniej doszło do pożaru, który strawił część hali wystawowej.

SLD poprze Euro, PiS obstaje przy referendum

Spotkanie premiera z szefami partii i klubów parlamentarnych w sprawie wprowadzenia euro w Polsce upłynęło w miłej atmosferze, ale - zgodnie z prognozami - nie przyniosło przełomu. Szef SLD Grzegorz Napieralski zadeklarował, że jego partia jest w tej kwestii po stronie rządu. Natomiast PiS nadal żąda referendum ws. terminu wprowadzenie europejskiej waluty.

Wrocławianie też wybiorą następcę Busha

Podczas 4-godzinnego Amerykańskiego Wieczoru Wyborczego, który rozpoczął się o godz. 17.00, mieszkańcy Wrocławia głosują na jednego z kandydatów na prezydenta USA. Wszystko na tle ekspozycji fotografii byłych gospodarzy Białego Domu.

Nowe dowody ws. śmierci Pyjasa

Są nowe dowody i nowi świadkowie w śledztwie IPN w sprawie śmierci Stanisława Pyjasa. Dzięki nim można już dziś stwierdzić, że Stanisław Pietraszko nie był ostatnią osobą, która widziała Pyjasa przed śmiercią.

"McCain to nieokrzesany starzec"

- Stary, wojowniczy, nieokrzesany, mało inteligentny i o kiepskim zdrowiu - taką charakterystykę republikańskiego kandydata na prezydenta USA Johna McCaina naszkicował były kubański przywódca Fidel Castro w liście do brazylijskiego prezydenta Luli da Silvy. Obama też oberwał, choć znacznie mniej.

Przyszły prezydent USA już zagłosował

W błyskach fleszy, z najbliższymi kandydaci na gospodarza Białego Domu już zagłosowali. Republikański kandydat na prezydenta USA John McCain wraz z żoną oddali głos w Phoenix, w stanie Arizona. Wcześniej jego demokratyczny rywal Barack Obama zagłosował w jednej ze szkół podstawowych w Chicago. Obamie towarzyszyła żona i starsza córka Malia.

Rząd buduje z rozmachem, ale w Berlinie

W Berlinie stanie nowa ambasada, polska. "Przykład polskiej myśli architektonicznej" - zapowiada szef MSZ Radosław Sikorski. Nowa budowla kosztować ma, bagatela, 80 milionów euro. We wtorek decyzję o budowie zatwierdził rząd. Czy to już koniec zamieszania wokół placówki w stolicy Niemiec?